Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Czesc Dziewczeta w ten piękny, słoneczny poranek. Mam do Was pytanie w co ubieracie swoje maleństwa na spacer jak za oknem jest już tak ciepło. Ja się boję, że ubieram Szymka za ciepło a z drugiej strony nie chciałabym żeby się przeziębił. I mam dylemat. Używacie jeszcze kombinezonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubieram w body, spiochy lub polspiochy, skarpetki cienkie, polarowy kombinezon i wkladam w spiwor taki do wozka. I jak wieje wiatr nakladam ochrone przed wiatrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheryl27
Vaiiola masz rację z tymi wymiotami,że to od kataru...niestety...konsystencja żelowa...pomóżcie dziewczyny jak ściągać katar..bo działam fridą non stop a jak jej charczy w nosku tak charczy..a spływa katar nadal bo pokasłuje..oczywiście nosek cały czas nawilżam solą ale to niewiele pomaga..:( katar trwa już tydzień i obawiam się że bez wizyty u lekarza się nie obejdzie..Mały Miś ja daję wit C bez konsultacji bo można podawać od 28 dnia życia...wit C raczej nie skrzywdzę Uli :)czy inhalacje by pomogły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubieram na spacer body z krótkim rękawem, welurowy pajac, skarpety, kombinezon jeszcze zimowy bo na razie innego nie mam, czapka, szalik, rękawice i takie grubsze skarpetki. Właśnie zaraz wychodzimy na godzinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sheryl, aprobowalas nawilzyc nosek sola, polozyc na brzuszku Ulcie sobie na kolanach i opukiwac same plucka, w kierunku glowy? Moze To bardziej pomoze. Jak nie pomoze to nie mam/pomyslu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sheryl witamine c podawaj przez tydzien po 5 kropli rano i wieczorem .Tak zalecił lekarz i oklepuj plecki. Dla mojej Diany troche przeszło ale nie do konca.Kolezanki dziecko chorowalo 2-3 tyg.takze cierpliwosci dla nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia85
Hej dziewczyny. Ja na dwor ubieram tak jak Vaiolla... a co do oklepywania pleców przy katarze to trzeba pamiętać żeby nie otwarta dłonią tak na płasko tylko lekko palce ugiąć i takie wglebienie żeby było w dłoni i dopiero oklepywac... Pogoda piękna czas na drugi spacerek:-) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Julke ubieram w body z dlugim rekawem, polspiochy na to cieplejszy kombinezon, czapeczke nie za gruba i pod kocyk akrylowy. Zawsze jest cieplutka ale nie spocona. Sheryl a moze zakropl nosek niech potem malenstwo polezy na brzuszku a nastepnie niech ktos ci mala potrzyma w pozycji bardziej pionowej i sprobuj sciagnac. Bo jak maluch lezy na pleckach to faktycznie ciezko cos sciagnac frida. Moja miala sapke i ja tak robilam. Skutkowalo :) Vaiiola a jesli mozna wiedziec to jestes z Glowna? Niutka23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mam jeszcze jedno pytanie. Jak u waszych maluchow ze skokami rozwojowymi? Zaobserwowalyscie jakies zmiany w zachowaniu? Niutka23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheryl27
Ja na razie nie zaobserwowałam skoku rozwojowego bo ciągle widzę tylko katar...a tak na poważnie to moja Ulcia ma 10 tyg i może większy apetyt..dziś w nocy dwa razy karmiłam co nigdy mi się wcześniej nie zdażyło..a waga stopniowo idzie do góry mała waży 5 i pół kilo :) karmię piersią..Ula rośnie w oczach już mam reklamówkę rzeczy, których już nie ubierze..dziękuję dziewczyny za rady co do kataru..trzymajcie kciuki..rozumiem,że lekarz póki mała nie kaszle mokro i nie ma gorączki to mi nie pomoże...boję się pomyśleć co będzie dalej jak trzeba będzie sprostać innym problemom..a wasze maleństwa już ochrzczone? Temat chrzcin się zbliża :) ja planuję na lany poniedziałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubieram w body, pajacyk bawełniany, skarpetki i polarowy kombinezon nie za gruby i nakrywam kocykiem, czasem jeszcze nakładam tę osłonkę na wózek. Oczywiście czapka, ale już nie kładę zimowej, tylko cienką bawełnianą i na to druga taką szydełkową, zakładam też rękawiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wlasnie zapomnialam napisa, oklepuje sie tzw lodka, jak pisze Tysia:-) Niutka, mieszkam na wsi pod Głownem, jakies 7 km. Ja chrzcic bede raczej w maju-czerwcu U nas skok rozwojowy przypadl na 5 tydzien. Z dnia na dzien zaczela sie usmiechac jak sie do niej mowilo, przygladac sie bardziej przedmiotom, ale i zaczela miec problemy ze spaniem i jeszcze wieksze z zasypianiem. Mamy skonczony 6 tydzien i problemy ze spaniem minely. Niestety z zasypianiem w ciagu dnia zostaly:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja Ja na spacer ubieram body krótki, pajac bawełniany lekki kombinezon i kocyk polarkowy i nosidełko, lub zamiast kocyka śpiworek i gondola. U nas jednak spacerki po odbiorze starszej z przedszkola i wychodzą w nosidełku... Co do bepenthanolu to mi powiedziano ze to za silne do buzi i lepiej tym nie smarować wiec sama nie wiem. Póki co uskuteczniam biały puder na buziaka a jutro już kolejny dermatolog. jak często kąpiecie maleństwa?? mi w związku z trądzikiem kazano codziennie... a wcześniej co drugi dzień kąpałam. U nas chrzciny w piątek 02.05.2014 planujemy, ksiądz wstępnie się zgodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas skok rozwojowy w 7 tyg był i zakończył się uśmiechami częstymi i zainteresowaniem rożnymi przedmiotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja codziennie kapie, zeby wprowadzic staly rytm, i na prawde Hania lepiej zasypia po kapieli, i ladnie spi cala noc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia85
No i właśnie co lekarz to i opinia inna bo mi powiedział żeby bepanthenem smarowac to przestanie się wysuszac... to ja też zrezygnuje z tego smarowania.. a czym smarujecie buzki dzieciom w domu czy wogóle smarujecie?? Dzieci wykapane, Jaś w łożeczku próbuje zasnąć a Zosia się wierci obok;-) Ciekawe jaka nocka dzisiaj będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia85
Dziewczyny w jednej piersi wyczulam guzek pod sutkiem w piatek mam wizyte u gina i musze poprosic o badanie. Bo może to zatkany przewód mleczny ale od początku karmienia by się utrzymywał?? Miała z Was tak któraś?? Troszkę mnie to stresuje przy każdym karmieniu więc niech sprawdzi lekarz będę spokojniejsza... dzieciaczki śpią więc ja też szykuje się do snu. Dobranoc :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu Vaíiola Tysią to moze byc zatkamy przewod mleczny moze sie utrzymywac dosc dlugo ą moze to byc tłuszczak z mleka ale jak masz wizytę u gin to zapytaj jej będziesz pewna;-) ja w domu Hani niczym nie smaruje buzi myje ja tylko ta woda ktora kapię mają z dodatkiem ziajki od 1 dnia zycia í jest ladna delikatnie nawilżona ale nie tłusta ani nie sucha;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheryl27
Vaiiola ja Ulcię w ciagu dnia usypiam w wózeczku, czasami ze smoczkiem, którego strasznie często wypluwa..To znaczy mamy swój rytm,przebieranie,pielęgnacja,karmienie,zabawa i jak widzę,że zaczyna marudzić i nic nie pomaga to kładę ją do wózeczka :)ale wszystko zależy od dnia..jeszcze sąsiedzi wiercą w ścianie także podziwiam swoją córeczkę,że w hałasie potrafi spać..a u nas katar ciąg dalszy...Tysia Violla ma rację,że to może być zatkany przewód mleczny..nie wiem czy lekarz zrobi Ci teraz usg piersi...pewnie zaleci badanie po skończeniu karmienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia85
Dzien dobry. Jaś to najlepiej w dzień śpi jak jest głośno... Wszystkich to zadziwia jak przyjdą do Zosi koleżanki krzyczą biegają a on w najlepsze śpi... Mam nadzieję że sprawdzi ta pierś lekarz i zrobi to usg jak bedzie trzeba bo nie wyobrazam sobie zebym rok czekala na sprawdzenie Zosię karmiłam półtora roku i Jasia też bym tak chciala do roku chociaż. Jak to mój mąż mowi po co wydawać na mleko jak masz i ile oszczędności :-D Znów zapowiada się ładny dzień a my jedziemy do babci na imieniny:-) Udanego dnia wszystkim zyczymy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania w wozeczku spi tylko na spacerach i to pod warunkiem, ze wozek sie rusza:-( a smoka nie ruszy, albo cycek albo wcale...:-( Ja usypiam wlaczajac dzwiek suszarki albo imitujac ja mowiac ciiiiiiiiiiiiiiiiiii plus czasem delikatne kolysanie tyleczka Czy Wasze brzdace tez potrafia czasem spac 20 min i koniec spania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia, ja bylam zmuszona 24 h byc na sztucznym wiec ile wygody to mleko w piersiach, pomijajac nawet te oszczednosci:-) nie musisz szykowac ani nic, wyciagasz i masz o kazdej porze:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vaiiola moja ostatnio tak sypia. Pol godz i koniec. Chociaz wczoraj zasnela na spacerze i po powrocie do domu spala 3godz! A wieczorem zasnela o 22 i spala do 9 rano. Oczywiscie z co 3godz przerwami na jedzenie. Ale az jestem w szoku. Niutka23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania noce ma ladne, spi od 21-22.00 do 7.00 z dwoma przerwami na jedzenie. Ale w dzien jest problem. Czasem godzine usypiam a spi 20 minut:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheryl27
Dziewczyny a może wasze maleństwa są na etapie skoku rozwojowego..coś podobnego miałam z Ulą..nocki super a w dzień czasami spała pół godziny i oczy na 5 zł...zawsze jest coś co ten sen przerwie..może bączek,który nie chce wyjść, może głód,może mokry pampersik,może za gorąco w mieszkaniu,może dzieciaczek za bardzo ubrany :) to znaczy,że w ogóle wasze dzieciaczki nie śpią w ciągu dnia???????????...czytam poradnik Tracy Hogg i ona twierdzi,że można przegapić moment gdy dziecko chce spać i wtedy zaczyna się po prostu krzyk i ciężko dzieciaczka wyciszyć do snu...twierdzi,że po karmieniu powinna być zabawa z dzieckiem..tak samo za dużo bodźców z zewnątrz też zaburza sen(zabawki w łóżeczku)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. kiedys tu pisałam, teraz niestety nie mam za bardzo czasu ale czytam Was. Pare dni temu wyszlam z synkiem ze szpitala. Miał niestety zapalenie płuc. Będąc tam lekarz przy okazji zwrócił uwage na pryszczyki - chrostki na twarzy (czytałam,ze macie z tym problem) przepisał mi FENISTIL w kropelkach i kazał dawac trzy razy dziennie po dwie kropelki az zejda, z dnia na dzien było coraz mniej a teraz ma sliczna gładziutka buźkę i juz nie daje tych kropli. Takze polecam-zadne kremy nie działają. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia85
Moje robaczki już śpią:-) Mam nadzieję że Jaś pośpi dłużej bo najdłuższa przerwa w jedzeniu to 3 godziny... a niektóre dzieci potrafią po 5-6 godzin nie jeść jak to zrobić żeby mój tak miał?? A u nas spanie w dzień po pół godziny to po południu jest albo przy cycu.. No ale ile można spać jak noce przesypia tylko na jedzenie się budzi i do 15 też śpi po 2 godz tylko ma przerwy między spaniem po okołobudżetowych półtora godziny na zabawę. Trafiły mi sie grzeczniutkie dzieci :-D Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia85
Nie wiem skąd mi wskoczylo okołobudżetowych ale miało być samo około:-D pisze z tel i stąd pewnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tysia85
A jak Wasze Babelki?? Sheryl27 przeszedł Ulci katar??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×