Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

Gość gość
mon cheri, ewka, jolka, gaba, mandarnka..... i te, które z nimi pisały ratujcie topic, bo dobija do dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
hej trochę dziwnie będę pisać , ale z małą na rękach-)) co tam u Was słychac? O zostałam uwolniona od słodkiego ciężaru , tatuś mnie wyręczył-)) Chłopaki pomału przyzwyczajają się do siostrzyczki , pomału , pomału...., bo jak do tej pory to jedynie podchodzą do niej i bardziej ją obserwują niż zabawiają , więcej pożytku mam z 7-letniej bratanicy , która każdą wolną chwilę spędza przy niej-))) ,zachwycając się wszystkim co Lilka "zrobi" , właściwie jaką minę strzeli , bo zrobić wiele nie potrafi-)) My też zaczynamy dopracowywać sobie rytm dnia ,chociaż na początku to był chaos -))) Obiecałam sobie że nie będę szalała i wydawała kasę na ubranka , ale nie mogę się powstrzymać , co chwilę kupuję jej coś , i oczywiście będę ją stroiła ile wlezie , jednym słowem poddałam się przed samą sobą-))) ale co tam mam jedną córcię-))), chociaż chłopaków też stroiłam dopóki im nie poprzewracało się w głowach i nie zaczęli ubierać się po swojemu -))) Przed Lilką pierwsze szczepienia , zobaczymy jak będzie znosić to wszystko... Katrais co tam u Twojego synka , jak z uszkiem ? Ach , wszystkiego najlepszego w dniu nauczyciela , sorry że dziś , ale jutro mogę nie mieć czasu , gdyż teraz nie znam dnia ani godziny-))) Dziewczyny jak tam Wasze pociechy żłobkach ? a Wy w pracy Jola co u Was , leniuchujecie?-)))) Może rzeczywiście lepiej przenieść się na fejsa? co sądzicie Piszcie-))) Pozdrawiam nowe dziewczyny Trzymajcie się-))) Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczynki pytanko,czy pierwsze objawy ciazowe przchodziliscie inaczej niz te z poprzednich ciaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kataris
Hej Rzadko teraz zaglądam tu bo jakoś czasu brak:) Z uszkiem wszystko super:) badanie długo trwało bo mały się wierci ale było warto się pomęczyć i usłyszeć ze słyszy bardzo dobrze na oba uszka:) poza tym życie codzienne A wszystkim tym które się wahają i maja wątpliwości odnośnie macierzyństwa ok 40 tki powiem ze jest to jedno z piękniejszych wydarzeń w moim życiu i każdej minuty gdy patrzę w oczy mojego synka doceniam czym jest szczęście i chłone je cała sobą. Dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
Hej Do Gościa z nad Kataris-)) , tak w tej ciąży z córką inaczej było niż z chłopakami Kataris cieszę się że Mały słyszy , u mnie też standard-)) karmienie , przewijanie , pomiędzy tym trzeba wcisnąć zajęcia domowe i trochę pracy zawodowej , ale tak jak napisała Kataris , macierzyństwo to piękna rzecz i jeżeli któraś z Was , nowych dziewczyn jeszcze się waha to nie warto , bo czas płynie....... Co tam u STARSZYZNY-))) cisza , wymiotło Was czy jak? CZekamy na wpisy-)) A..., jak tam pogoda we Francji , bo u nas na wybrzeżu leje-((( Mimo wszystko słonecznego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w poprzednich dwoch ciazach mialam poranne mdlosci i wymioty i wrazliwe piersi na zimno.A w tej nic piersi normalne,jedynie co to w podbrzuchu mnie od czasu do czasu zakluje chocby mnie ktos szpilka dziubal,mdlosci mam leciutkie na wieczor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka42
Kataris super, że u Was wszystko w porządku. Myślę, że kamień spadł Ci z serca. Gaba ja jestem tu obecna, ale jakoś brak czasu na kompa. Praca, mały jest bardzo *****iwy i wymaga dużo naszej uwagi. jak wracam do domu należy do mnie. Próby podawania mleka w butelce, na noc, zakończyły się klęską. Nadal tylko pierś ! U mnie objawy ciąży były łagodniejsze, bo nie wymiotowałam prawie w ogóle. W pierwszej, z bliźniakami, do 6 miesiąca praktycznie po wszystkim. Teraz bolał mnie żołądek i odrzuciło mnie od mięsa. Ale ta ciąża była spokojniejsza, czułam się bezpieczniej itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) jestem na tym forum po raz pierwszy i mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona :) mam 36 lat i jestem w 10 tc :) z drugim mezem staralismy sie 1,5 roku o dzidzie leczenie moje i meza i nic wiec dalismy za wygrana w lutym tego roku , az tu nagle niespodzianka :) obie moje ciaze przechodzilam ogolnie dobrze bez jakis wiekszych dolegliwosci :) W tej ciazy jest calkiem inaczej piersi bola jakbym je w imadło wsadzila i sciskala coraz bardziej , brzuch pobolewa na dole i czesem kłuje , mdłosci wieczorne dokuczaja czasem okropnie :( no ale coz wszystko da sie przetrwac dla maleństwa :) moja fasolka na 9 tc ma 2,5 cm i wszystko jest ok . pozdrawiam przyszłe mamy jak i te obecne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Dawno nie pisałam bo i nie było o czym, Cieszę się dziewczyny, że u Was wszystko w porządku i oby tak dalej :) niech dzieciaczki zdrowo rosną :) u nas stara bieda ;) Piotruś rośnie jak na drożdżach jest cały mój do południa potem przejmuje go brat a potem tata ;) wszyscy jesteśmy w nim zakochani po uszy :) ładnie je i śpi w nocy chociaż lubi się do cyca przytulić ;) witam nowe koleżanki - piszcie dziewczyny co by topik nie umarł, codziennie korzystamy z pięknej pogody i długo spacerujemy, pozdrawiam :) trzymajcie się ciepło :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka42
nieinwazyjne to USG genetyczne, które robimy między 12-14 tygodniem. Po co? Badamy grubość fałdu karkowego, kości nosowe, zarys i wymiary poszczególnych organów płodu oraz pracę jego serca, długość kości udowych, a także łożysko, pępowinę i płyn owodniowy. USG genetyczne umożliwia wykrycie u dziecka niektórych chorób genetycznych tj. zespół Downa, Edwarda lub Turnera; a także wady wrodzone tj. bezmózgowie, wady serca, rozszczep wargi lub kręgosłupa, wodogłowie oraz karłowatość. Test PAPP-A jest wykonywane pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe (głównie w kierunku wykrycia u płodu predyspozycji do zespołu Downa, Edwardsa oraz Patau). Polega ono na ocenie biochemicznych parametrów krwi matki oraz ocenie parametrów ultrasonograficznych płodu. Test PAPP-A jest odpowiedni dla pacjentek w każdym wieku, ponieważ około 70% dzieci z zespołem Downa rodzą kobiety przed 35 rokiem życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea to tak w skrócie! Gratulacje i nie martw się na zapas! Jolka pozdrawiam serdecznie, super, że u Was wszystko dobrze. ja nie schodzę z cyca jak jestem w domu, bo mały nie odpuszcza! A jest cudowny w tym co robi i jak się rozwija. A pierwsze ,,ma-ma" oblałam oczywiście łzami. Teraz jest na etapie, że wszystko jest,,BE" i ,,DA". No cudo samo w sobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
Hej Cześć Dziewczyny , no , nareszcie Jola się odezwała, fajnie że u Was wszystko OK, Ewcia u Was też-)))) Bea78 , WITAJ-))) Ewcia wszystko pięknie Ci opisała , ja tylko dodam , że te Pappa z krwi powinny być zrobione prawie równocześnie z USG , dostaniesz skierowanie od Gina i dopracujesz sobie termin , wszystko będzie dobrze , a ciąża , ciąży nierówna , możesz czuć się różnie-))) , ja też w trzeciej ciąży miałam inne dolegliwości niż w tych dwóch pierwszych Wczoraj była u nas pani położna , Lilcia właśnie skończyła 1,5 m-ca i wazy sobie 5,300 , tyle szczęścia mam ja , ale i mam co dźwigać -))) taki przesłodki ciężar-))) Ewcia co tam Twój synuś , Lilka juz teraz mówi ma-ma , am , aa..., ŻARTUJĘ-)))) fakt gaworzy i wychodzą jej jakieś słówka , brzmią cudnie , ale czekam na te pierwsze Mama takie świadome-))) , też chyba polecą mi łezki..... Macie rację , cały strach w ciąży , niepewność , to wszystko ulatuje i zapomina się ,kiedy przy sobie ma się takie CUDO!!!, To miłego wieczoru-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za odpowiedz :) pozdrawiam Was wszyskie orac całuje wasze maluszki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama 45 , ja w podobnym wieku urodziłam dziecko, ale nie umiem sobie z tym poradzić, wstydzę się,że ludzie biorą mnie za babcię mojego dziecka, chociaż dbam o siebie. Ostatnio nachodzą mnie myśli,że nie zdążę wychować mojego dziecka, że wyrządziłam mu wielką krzywdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu przestań histeryzowac, jaka babcia daj spokój i zajmij się życiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie histeryzuje, ostatnio pani przedszkolanka zawołała moje dziecko i powiedziała,że ma przyjść , bo babcia przyszła. Przepraszała mnie potem ,ale co padło , to padło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu, no i co z tego? Znam pana, który został ojcem mając jakieś 70 lat:) Syna ma super, pochodzi z długowiecznej rodziny i choć wygląda na swoje lata, choć mylą go z dziadkiem ( a czynnie uczestniczy w wychowaniu syna, jedynie w piłkę z nim nie gra - od tego ma mlody starszych, 30 to letnich braci:):):) to on sobie bimba z takich docinek. Facet jest niesamowity, nadal pracuje (dobiega 80 tki!)i myślę, że jak go wypadek jakiś nie położy, to doczeka i ślubu swojego najmłodszego. Tak więc 40 to pikuś. Odparuj spokojnie, że jesteś mamą i ciesz się macierzyństwem. Zamartwiając się wpędzisz się w depresję i wtedy będziesz wyglądac na więcej lat niż masz - i wizualnie i duchowo. Hej dziewczyny, znalazłam Was wreszcie:) Pozdrawiam ciepło - my nadal się staramy. Niestety ze względu na M - in vitro na tapecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
Hej Dziewczyno-Gościu w wieku kwitnącym 40+ , prawda jest taka ,że my mamy po 40-stce nigdy nie będziemy wyglądały na mamy po 20-tce czy 30-tce , tego się nie spodziewajmy , bo to jest nienaturalne , ale można dobrze wyglądać po 40-stce -)))) , może zmień uczesanie lub kolor włosów , a może sposób ubierania , parę innych ciuszków w garderobie -))) , ja nie łudzę się że będę wyglądała jak laska za 5 , czy 10 lat , ale dziecku potrzebna jest miłość i silne oparcie , rozmowa " długo na ciebie czekaliśmy dlatego nie jesteśmy młodzi , ale bardzo chcieliśmy ciebie mieć" Rodzą kobiety starsze od Ciebie i też wychowują , dziewczyny mają rację przestań się dołować , to wcale nie wpływa pozytywnie ani na Ciebie , ani na dziecko. Kiedy urodziłam Lilkę , wszyscy oczywiście gratulowali , ale podczas gratulacji dało się słyszeć , " moja koleżanka/ moja babcia / moja mama/ moja ciocia itp też urodziła w późnym wieku" , czyli dawano mi dyskretnie do zrozumienia że młodość nie tryska z mojego lica -))) , dynda mi to i powiewa-))) tobie też powinno , ciesz się swoim szczęściem , bo dzieci szybko rosną i zaraz pragną być samodzielne , bez przytulania , lulania ,całowania-))) uśmiechaj się na uśmiechniętej buzi trudniej znaleźć zmarszczki-))) A.. , znam kobiety około 30-stki bardzo zaniedbane , które wcale nie wyglądają na swój wiek , ale dużo starzej...... grunt to pozytywne myślenie-))) DZiewczyny co tam u Was Matko! jaka tu cisza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
Ach ... Migotka trzymam kciuki POWODZENIA-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka1975
Migotko wszystkiego dobrego trzymam kciuki oby Wam się udało, a kiedy podchodzicie do in vitro? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dziewczyny. Mam pytanie do wszystkich mam. Ile czekałyście na wyniki badania USG genetycznego. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam od razu, lekarz robiąc usg wszystko omawial co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia s
witam, mam 35 lat i to moja pierwsza ciąża chociaz drugi już mąż:) ze wzgledu na wiek i takie tam jakieś wskazania miałam skierowanie na bezpłatne badanie genetyczne i test papa robiono to od razu w jednym dniu wszystko trwało 1,5 godziny i lekarz mówił co widzi, a widział wszystko i wyszło że dziecko ma wszystko na swoim miejscu i wszystko jest dobrze, nie ma wad strwierdzonych genetycznych i rozwojowych na wyniki z krwi papa czekałam 6 dni i osobiście musiałam je odebrac całe wyniki obu badań po kilku dniach bardzo sie bałam jechac po te wyniki nie chciałam wejsc mówiłam do meża to ty wejdz i odbierz bo ja sie źle czuje no ale jak juz trzeba było odebrać to odebrałam i ku mojej wielkiej radości wyszło wszystko super, potem jeszcze dwóch ginekologów widziało wyniki i tez byli zadowoleni z nich dopiero po tym badaniu troszkę sie uspokoiłam i bardziej cieszę sie tą ciąża, już 15 tydzień, idzie do przodu wszystko i czuje sie coraz lepiej, czego też wam życze co do wieku to mój gin powiedział że wszystkie kobiety ok 35 roku życia i starsze powinny robic to badanie ale on daje skierowanie jak coś podejrzewa, nie każdej kobiecie następne badanie też mam bezpłatne na to samo jedno skierowanie i to badanie bedzie dopiero po 20 tc kolejne dokładne usg na którym zapewne poznam też płeć dziecka acha i chciałam wam powiedzieć że moja babcia urodziła moją mamę w wieku 44 lat w roku 1951 gdzie nie było praktycznie żadnej pomocy medycznej w tych czasach i urodziła zdrową córkę bez komplikacji a teraz ja ide w slady babki i też póżne macierzyństwo u mnie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Dziękuję dziewczyny za odpowiedz.:) To moja druga ciąża, ale dla mnie wszystko jest takie nowe :) Kiedys nie robiło się tylu badań stąd moje doinformowanie sie Was.Dziękuję :) Mam 44 lata i nadzieję, że wszystko pójdzie ok. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama45
gosciu mi sie tez zdazylo ze w sklepie pani powiedziala do mnie babcia ale mi to nie przeszkadza jestem babcia i mam wspanialego syna nie wyobrazamsobie zycia bez niego wiem sa obawy ze moze nie zdaze hmmm ja mam dorosle dzieci i wiem ze w razie czego zajma sie nim moze nie wygladam jak 30 ale czuje sie dobrze ech i zaczynam figure odzyskiwac biegajac za moim 9 miesiecznym skarbem pozdrawiam wszystkie maluszki i was kochane mamusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama45 dzięki, ja też czuję się jak na razie nie najgorzej fizycznie , z psychiką bywa czasami gorzej...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna49
Hej ! Właśnie się dowiedziałam, więc biegnę, żeby i wam powiedzieć. Jestem w ciąży ! Udało się z moim mężulkiem. Myślałam że w takim wieku będę bawić wnuki, ale pragnienie było wielkie i udało się. Będę musiała na siebie uważać, w końcu urodzę mając 50 lat, ale fajnie, że jeszcze na stare lata będę miała kogo bawić ! Pozdrawiam was dziewczyny, będę tu jeszcze zaglądać ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×