Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Śmieszą mnie ateiści

Polecane posty

Zwłaszcza, kiedy mają się za wielce oświeconych i wyjeżdżają ze zsdrowym rozsądkiem. A prawda jest taka, że żaden z nich nie pokazał empirycznego, bądź dedukcyjnego dowodu nie istnienia Boga. Brutalna prawda jest taka, że to zazwyczaj słabe, a często również chore, które dorabiają ideologię do swoich ułomności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dowód na nieistnienie czegoś? A to ciekawostka. Pokaż mi dowód na nieistnienie słonia z pięcioma kutasami, który wg moich wierzeń będzie dymał cię po śmierci matole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy widziałeś? :p Dedukcja na poziomie niemowlaka. :p Z resztą, ty wiesz co to takiego dowód dedukcyjny? Tym sposobem, żaden ateista nie może udowodnić nieistnienia Boga (יהוה), ani na drodze dedukcyjnej, ani empirycznej. Tymczasem nauka zdaje się potwierdzać istnienie jednego bytu samoistnego, będącego źródłem wszechrzeczy... Więc dowody na istnienie Boga są. Ale są czysto dedukcyjne . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ateiści miernoty twierdzą że Boga nie ma bo nieudowodnili. W ten sam sposób chłop średniowieczny twierdziłby: panie zodnych bakteryji ni ma, jo zech takiego cegosik nie widzioł. Jo zech nie widzioł to ni ma - to jest ten poziom argumentacji. Skończmy z głupimi dowodami bo Bóg jest tak subtelny i potęzny że istnienia jego bądź nieistnienia nie da się udowodnić ludzkim rozumem. Pozostaje sprawa wiary i metafizyki. Jedni nie wierzą, drudzy wierzą. Mrówka nie udowodni istnienia czarnej dziury, nie ta liga, a te mrówki(ateiści) myślą że mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmieszy mnie też to, że wielu wybitnych nie ateistów, próbują szufladkować jako ateistów i powoływać się na ich autorytet. Einstein jest dobrym przykładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zwłaszcza, kiedy mają się za wielce oświeconych i wyjeżdżają ze zsdrowym rozsądkiem." X W życiu cały czas kierujesz się zdrowym rozsądkiem dlaczego więc dziwi Ciebie że ktoś do spraw wiary tak podchodzi?? X " A prawda jest taka, że żaden z nich nie pokazał empirycznego, bądź dedukcyjnego dowodu nie istnienia Boga." X To Ty daj dowód na to że Bóg istnieje bo po mojemu jak dowodów na istnienie czegoś nie ma to to najnormalniej w świecie nie istnieje. X "Brutalna prawda jest taka, że to zazwyczaj słabe, a często również chore, które dorabiają ideologię do swoich ułomności." X Brutalna prawda jest taka że katolicy wierzą w kogoś kto nie dość że występuje w 3 osobach to na dodatek chodził po wodzie i potrafił zmienić wodę w wino oraz przeżyć na pustyni 40 dni bez posiłku na co nikt nie ma dowodów. Ci sami ludzie spytani o to czy wierzą w duchy odpowiadają że nie. Żeby uwierzyli w duchy wierzący chcą dowodów ale w kogoś kto występuje w 3 osobach i chodzi po wodzie wierzą ślepo bez żadnego dowodu na jego istnienie :D Dla mnie tego typu ślepa wiara nie poparta niczym to ułomność X "Czy widziałeś? Dedukcja na poziomie niemowlaka." X Dedykcja na poziomie niemowlaka to kazać komuś pokazać dowód na nieistnienie czegoś. Powiedz mi naukowcy szukają dowodów na nieistnienie czegoś czy starają się za pomocą dowodów pokazać że coś istnieje?? X " Z resztą, ty wiesz co to takiego dowód dedukcyjny?" X Ty za to wiesz i dlatego chcesz dowodu na nieistnienie czegoś :D X " Tym sposobem, żaden ateista nie może udowodnić nieistnienia Boga (יהוה), ani na drodze dedukcyjnej, ani empirycznej." X Tak samo jak żaden wierzący nie może udowodnić jego istnienia X. "ymczasem nauka zdaje się potwierdzać istnienie jednego bytu samoistnego, będącego źródłem wszechrzeczy..." X Owszem, ale byt ten nie występuje w 3 osobach i nie chodził nigdy po wodzie. Jak ułomnym trzeba być by dorabiać sobie do naukowych teorii powstania świata ideologie że to akurat jest Bóg. X " Więc dowody na istnienie Boga są. Ale są czysto dedukcyjne . . " X Podaj choć jeden żeby na debila nie wyjść co to z palca to sobie wyssał bo coś mi się wydaje że mylisz wybuchy supernowych z których powstawały całe planety jak i ich atmosfera oraz życie na nich z Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowód empiryczny pojawił się wraz z zaawansowanymi obserwacjami astronomicznymi. Kiedyś rywalizowały ze sobą dwie szkoły. Jedna mówiła, że wszechświat miał swój początek (wielki wybuch). Druga szkoła głosiła, że wszechświat regularnie wybucha i zapada się na zasadzie eksplozji i implozji (pulsuje jak serce). Jakby przyjąć drugą tezę, to obserwacje powinny wykazać, że galaktyki spowalniają, w swym oddalaniu się od siebie. Tymczasem badania wykazały, że nie tylko nie spowalniają, ale wręcz przyspieszają. Wniosek: Wszechświat miał swój jeden początek. A przy całej jego złożoności musiał istnieć jeden wielki inteligentny i nieskończony byt samoistny, który nadał mu kształt. Gdyby nie było Boga, na świecie panowałby chaos, a mamy zwięzłe prawa, które go regulują. Fakt faktem, że idee, w całym swym pięknie są ograniczane, przez materię, ale dzięki niej mogą się manifestować. To, że wszechświat miał swój początek, mówi nam, że istnieje Coś, albo Ktoś potężniejszy od niego. Z resztą nie musimy uciekać się do zaawansowanej astronomii. Życie pokazuje, że wszystko jest skutkiem, ale i przyczyną. Wiele rzeczy ma wspólną przyczynę, ale wiele rzeczy nie będzie miało jednego skutku. To można zobrazować za pomocą drzewa, że z konaru wyrasta wiele gałęzi, z każdej gałęzi wiele odgałęzień, etc. Tym sposobem dowodem na istnienie Boga jest sam fakt powstania wszechświata. I nie bez powodu imię Boga (יהוה) jest związane, z hebrajskim czasownikiem "chawach", "czyli stawać się".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pawełku 1985 a nie przyszło ci na myśl że możesz nie mieć odpowiednich narzędzi ku temu. Jak etiopczyk z plemienia Nubura ma udowodnić istnienie kwarków?Udowodnić możesz to co możesz zobaczyć bądź to swoimi naturalnymi zmysłami bądź za pomocą technicznych wspomagaczy. A jeżeli Bóg jest najwyższą z istot to dlaczego robaczku twierdzisz że jego istnienie jest do udowodnienia. A co jeżeli będąc nieskończenie razy mądrzejszym od Ciebie nie chce się ujawnić, mając ku temu powody których ty swoim małym rozumkiem nie zdołasz zrozumieć. Niekoniecznie takie powody o jakich ty myślisz jak np. jakaś głupia zabawa z tobą w ciuciubabkę.Przecież wystarczyłoby być 5 razy inteligentniejszym niż największy ludzki geniusz a opracowałoby się taką technologię, że ty przez tysiąc lat nie udowodniłbyś istnienia takiej istoty a istota taka by istniała. A co tu mówić o Bogu większym niż nieskończoność nieskończoności.Skąd więc te twoje kategoryczne sądy. Pewnie Kraus z Dawkinsem w głowie namieszali. Spróbuj myśleć samodzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dowód empiryczny pojawił się wraz z zaawansowanymi obserwacjami astronomicznymi." X Umiesz czytać ze zrozumieniec co sam piszesz?? Astronomią się podpierasz podając dowody na istnienie Boga?? :D X " Kiedyś rywalizowały ze sobą dwie szkoły. Jedna mówiła, że wszechświat miał swój początek (wielki wybuch). Druga szkoła głosiła, że wszechświat regularnie wybucha i zapada się na zasadzie eksplozji i implozji (pulsuje jak serce). Jakby przyjąć drugą tezę, to obserwacje powinny wykazać, że galaktyki spowalniają, w swym oddalaniu się od siebie. Tymczasem badania wykazały, że nie tylko nie spowalniają, ale wręcz przyspieszają. Wniosek: Wszechświat miał swój jeden początek. A przy całej jego złożoności musiał istnieć jeden wielki inteligentny i nieskończony byt samoistny, który nadał mu kształt." X Uśmiałem się - Ty energii która stworzyła wszechświat przypisujesz inteligencję. Przypisz jej jeszcze ręce, nogi i umiejętność chodzenia po wodzie zeby dowieść że to Bóg był tą energią. Logika na poziomie przedszkola. X " Gdyby nie było Boga, na świecie panowałby chaos, a mamy zwięzłe prawa, które go regulują." X Ty naprawdę jesteś głupi czy tylko udajesz? Zwięzłe prawa nie są wymysłem jakiegoś Boga w którego wierzysz tylko luidzie wymyślili je po to by właśnie był ład. X " Fakt faktem, że idee, w całym swym pięknie są ograniczane, przez materię, ale dzięki niej mogą się manifestować. To, że wszechświat miał swój początek, mówi nam, że istnieje Coś, albo Ktoś potężniejszy od niego." X To że wszechświat miał swój początek mówi nam o tym że nic nie bierze się z nikąd i tylko tyle. Szkoda tylko ze Ty musisz do tego pokrętne teorie sobie dorabiać o jakiejś sile wyższej która mimo tego że jest energią to posiada inteligencję. To tak jakby ktoś ładunek elektryczny posądzał o inteligencję. Nie widzisz w tym braku logiki?? Z resztą nie musimy uciekać się do zaawansowanej astronomii. Życie pokazuje, że wszystko jest skutkiem, ale i przyczyną. Wiele rzeczy ma wspólną przyczynę, ale wiele rzeczy nie będzie miało jednego skutku. To można zobrazować za pomocą drzewa, że z konaru wyrasta wiele gałęzi, z każdej gałęzi wiele odgałęzień, etc. Tym sposobem dowodem na istnienie Boga jest sam fakt powstania wszechświata. I nie bez powodu imię Boga (יהוה) jest związane, z hebrajskim czasownikiem "chawach", "czyli stawać się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOG TO JA
nie bluznic ateisci bo ja tu wlasnie na forum jestem a ty Athelgast mi sie nie podlizuj bo i tak za twoje gejowskie ekscesy posle cie do piekla:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Z resztą nie musimy uciekać się do zaawansowanej astronomii." X Astronomią póki co żeś nic nie wytłumaczył i dalej czekam na dowód istnienia Boga z tej dziedziny nauki :D X " Życie pokazuje, że wszystko jest skutkiem, ale i przyczyną. Wiele rzeczy ma wspólną przyczynę, ale wiele rzeczy nie będzie miało jednego skutku. To można zobrazować za pomocą drzewa, że z konaru wyrasta wiele gałęzi, z każdej gałęzi wiele odgałęzień, etc. Tym sposobem dowodem na istnienie Boga jest sam fakt powstania wszechświata." X Tia, jasne. "Wielki Wybuch (ang. Big Bang) – model ewolucji Wszechświata uznawany za najbardziej prawdopodobny. Według tego modelu ok. 13,772 (±0,059) mld lat temu dokonał się Wielki Wybuch i wyłonił się Wszechświat (przestrzeń, czas, materia, energia i oddziaływania). Teoria ta opiera się na obserwacjach wskazujących na rozszerzanie się przestrzeni zgodnie z metryką Friedmana-Lemaître'a-Robertsona-Walkera. Przemawia za tym przesunięcie ku czerwieni widma promieniowania elektromagnetycznego pochodzącego z odległych galaktyk, zgodne z prawem Hubble'a w powiązaniu z zasadą kosmologiczną. Obserwacje te wskazują, że Wszechświat rozszerza się od stanu, w którym cała materia oraz energia Wszechświata miała bardzo dużą gęstość i temperaturę. " Gdzie ty tu Boga widzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. :D Ludzie wymyślili prawa? OK. Siła odśrodkowa jest równa v^2*m/r. Powiedz teraz sile odśrodkowej, żeby równała się v^2*m*r. Zobaczymy, czy cię posłucha. Albo inny przykład: Pierwiastek z 2 jest równy (przy zaokrągleniu): 1,414213562. Przestaw w nim parę cyfr i powiedz mu, żeby był równy np. 1,441313572. Skoro możesz ustanawiać prawa, to do dzieła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJ 80's
Pavlo1985 twoja argumentacja oparła sie na wyśmianiu argumentacji kolegi co nie czyni cie mądrzejszym alni bardziej wiedzącym, z tego co udało mi sie zapamiętać na lekcji życia, wyśmiewają i szydzą tylko głupcy... Jesteś jednym z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy panował ten stan, nie było również czasu. Sytuacja, która wtedy panowała wymyka się ogólnie pojętej logice. :D Wszechświat z formy bardzo prostej, przyjął formę bardzo złożoną. Co by było, gdyby tylko sama energia doprowadziła do eksplozji? PS. Nie wiesz, że przy zmianie stanu entropia zawsze rośnie?:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJ 80's
Æðelgast zająłeś sie czymś pożytecznym wreszcie?? gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pawełku 1985 a nie przyszło ci na myśl że możesz nie mieć odpowiednich narzędzi ku temu. Jak etiopczyk z plemienia Nubura ma udowodnić istnienie kwarków?" X Jemu się nie uda bo jest zacofany ale wystarczy by przyjechała ekspedycja naukowa z bardziej rozwiniętego kraju i udowodni ich istnienie. Nie przyszło Ci na myśl że skoro od 2000 lat istnienia czegoś nie udało się udowodnić to to po prostu nie istnieje?? X "Udowodnić możesz to co możesz zobaczyć bądź to swoimi naturalnymi zmysłami bądź za pomocą technicznych wspomagaczy." X Dalej nie rozumiesz jednej rzeczy - Bóg stworzył całe życie na Ziemii według biblii zgadza się?? Stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi. Skoro Bóg stworzył ludzi na swoje podobieństwo to ludzie powinni mieć w sobie boski pierwiastek a póki co nikt nie dopatrzył się zadnego boskiego pierwiastka w człowieku. X " A jeżeli Bóg jest najwyższą z istot to dlaczego robaczku twierdzisz że jego istnienie jest do udowodnienia." X Czytaj ze zrozumieniem to kolega zakładający temat twierdzi ze jest w stanie to udowodnić Dodatkowo skoro człowiek stworzony jest na obraz Boga to wychodzi z tego że Bóg jest po części złodziejem,g****icielem i mordercą, X " A co jeżeli będąc nieskończenie razy mądrzejszym od Ciebie nie chce się ujawnić, mając ku temu powody których ty swoim małym rozumkiem nie zdołasz zrozumieć." X Tia :) Tak sobie tłumacz istnienie czegoś co istnieje tylko po to by klerowi kasę nabijać :) X " Niekoniecznie takie powody o jakich ty myślisz jak np. jakaś głupia zabawa z tobą w ciuciubabkę.Przecież wystarczyłoby być 5 razy inteligentniejszym niż największy ludzki geniusz a opracowałoby się taką technologię, że ty przez tysiąc lat nie udowodniłbyś istnienia takiej istoty a istota taka by istniała. " X Daj realny przykład a nie jak kolega fantastykę piszesz. X "A co tu mówić o Bogu większym niż nieskończoność nieskończoności.Skąd więc te twoje kategoryczne sądy." X To się nazywa wolna wola którą według waszego Boga po to właśnie dostałem zeby móc samemu decydować co według mnie jest prawdą a co kłamstwem więc nie próbuj mnie przekonac do czegoś co według mnie nie istnieje. Swoją drogą ciekawe jest to że katolicy wiedzą że ich Bóg dał kazdemu wolna wolę ale gdy pojawi się ateista zaraz zaczynają się ataki personalne własnie z powodu wyboru nie wierzenia w Boga . Wtedy nagle wolna wola jaka Bóg dał kazdemu schodzi na dalszy plan a ateista jest złem które trzeba wytępić. Sami potępiacie kogoś kto działa według własnej woli która została mu dana przez Boga. Hipokryzja?? X "Pewnie Kraus z Dawkinsem w głowie namieszali. " X Nie znam ani pierwszego ani drugiego gościa X "Spróbuj myśleć samodzielnie" X To właśnie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jemu się nie uda bo jest zacofany ale wystarczy by przyjechała ekspedycja naukowa z bardziej rozwiniętego kraju i udowodni ich istnienie. Nie przyszło Ci na myśl że skoro od 2000 lat istnienia czegoś nie udało się udowodnić to to po prostu nie istnieje??" Hermetyści i kabaliści przez wieki pokazywali takie dedukcyjne dowody, jak ja, ale do ignorantów nic nie dotrze. Tymczasem żaden zatrzeciewiony lewak mi nie udowodnił, że Boga nie ma. "Skoro Bóg stworzył ludzi na swoje podobieństwo to ludzie powinni mieć w sobie boski pierwiastek a póki co nikt nie dopatrzył się zadnego boskiego pierwiastka w człowieku." " I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!" Rdz 1:27-28 Żadnego Boskiego pierwiastka? Który inny gatunek uczynił ziemię sobie poddaną, poza człowiekiem? (w mniejszym, lub większym stopniu, oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrystus jest prawdziwym obrazem człowieka na podobieństwo Boga. Chrystus nikogo nie zamordował ani nie zg****ił.Każdy inny człowiek jest w sidłach grzechu i dlatego musiał być zbawiony. A śmierć przyszła na świat przez diabła, nie została stworzona przez Boga. Śmierć, zło, cierpienie to niebyt i nie mają nic wspólnego z Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Ludzie wymyślili prawa?" X A kto mymyślił prawo Coulomba?? Bo po mojemu koleś co się nazywał Charles Coulomb Mógłbym tak w nieskończonoś wymieniać prawa wymyślone przez ludzi z tego powodu że dopóki ktos jakiegos prawa fizyki nie wymyślił to nikt na Ziemii nie wiedział jak działa siła odśrodkowa czy siła grawitacji. X " OK. Siła odśrodkowa jest równa v^2*m/r. Powiedz teraz sile odśrodkowej, żeby równała się v^2*m*r." Ty naprawdę widze masz problem z logiką. Jak można zmienić prawa fizyki które są stałe?? To tak jakbym ja oczekiwał od Ciebie przeniesienia jeziora Śniardwy w Alpy X " Zobaczymy, czy cię posłucha." X Prawa rządzące siłąm odśrodkową już istnieją i zmienić się ich nie da wedle własnego widizmisię to tak jakbyś chciał zmienić wczorajszy dzień X " Albo inny przykład: Pierwiastek z 2 jest równy (przy zaokrągleniu): 1,414213562. Przestaw w nim parę cyfr i powiedz mu, żeby był równy np. 1,441313572." X Kolejny przykład z d**y wzięty X " Skoro możesz ustanawiać prawa, to do dzieła. " X Mogę ustanawiać prawa które nie są jeszcze ustanowione tak ciężko to pojąć?? X "Pavlo1985 twoja argumentacja oparła sie na wyśmianiu argumentacji kolegi co nie czyni cie mądrzejszym alni bardziej wiedzącym, z tego co udało mi sie zapamiętać na lekcji życia, wyśmiewają i szydzą tylko głupcy..." X Możliwe ale jak ktoś Wielki Wybuch kojarzy z Bogiem to to jest śmieszne i ciężko mi się było powstrzymać. Wyśmiewają i szydzą nie tylko głupcy - wystarczy gadać z głupcem a śmiejąc sie z jego idiotycznych teorii nie staniemy się głupcami. X Jesteś jednym z nich? X Śmieszą mnie po prostu pokrętne teorii ludzi którzy sami gubią się w tym co piszą i zmieniają swoją wersję zeznań z tematu na temat jak to robi kolega. X "Kiedy panował ten stan, nie było również czasu. Sytuacja, która wtedy panowała wymyka się ogólnie pojętej logice. Wszechświat z formy bardzo prostej, przyjął formę bardzo złożoną. Co by było, gdyby tylko sama energia doprowadziła do eksplozji?: X Właśnie to co się stało - powstał wszechświat i planety. Nawet oragnizmy żywe powstały dzięki wybuchom supernów. "Eksplozje supernowych są głównym mechanizmem rozprzestrzeniania w kosmosie wszystkich pierwiastków cięższych niż tlen oraz praktycznie jedynym źródłem pierwiastków cięższych od żelaza (powstałych w sposób naturalny). Cały wapń w naszych kościach czy żelazo w hemoglobinie zostały kiedyś wyrzucone w przestrzeń podczas wybuchu supernowej, miliardy lat temu. Supernowe „wyrzuciły” ciężkie pierwiastki w przestrzeń międzygwiezdną, wzbogacając w ten sposób obłoki materii będące miejscem formowania nowych gwiazd. Te g***towne procesy zdeterminowały skład chemiczny mgławicy słonecznej, z której 4,5 miliarda lat temu powstał Układ Słoneczny i ostatecznie umożliwiły powstanie na Ziemi życia w takiej postaci, jaką obecnie znamy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Czytaj ze zrozumieniem to kolega zakładający temat twierdzi ze jest w stanie to udowodnić Dodatkowo skoro człowiek stworzony jest na obraz Boga to wychodzi z tego że Bóg jest po części złodziejem,g****icielem i mordercą," To dlatego, że słabe jednostki, takie jak ty, oddalają od idei, jakie reprezentuje Bóg. Prawda jest taka, że wszechświat jest formowany, zarówno, przez idee, jak i przez materię. Idee nadają materii kształt, dzięki niej się manifestują. Jednak materia nie pozwala ideom w pełni się urzeczywistnić, dlatego, że ich atrybytem jest nieskończoność, a materia zawsze składa się z policzalnych elementów. Kolejny przykład dotyczy liczb niewymiernych. Możemy taką liczbę zapisać do iluś miejsc po przecinku, ale to zawsze będzie pewne przybliżenie. Poza tym, to że w człowieku jest Boski pierwiastek, nie znaczy, że człowiek tym Bogiem jest. Albo, że jest Jemu równy. Jak ktoś jest złodziejem,g****icielem i mordercą, to dlatego, że jest zdegenerowany przez chory system forsowany, przez szatana i lewactwo. Najpierw doprowadzają co słabszą jednostkę do zbrodni, a potem mówią, że Boga nie ma, bo człowiek, który jest uczyniony na Boży obraz dopuszcza się zbrodni. To metoda typowa dla lewactwa i szatana, jako że jedno i drugie ustawicznie używa kłamstwa i prowokacji w swym działaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Hermetyści i kabaliści przez wieki pokazywali takie dedukcyjne dowody, jak ja, ale do ignorantów nic nie dotrze." X Dowody typu wielki wybuch- Bóg?? Nie dziwię się że nie dociera bo jak mają docierać dwie sprzeczne wersje powstania świata które ty lączysz ze sobą. X " Tymczasem żaden zatrzeciewiony lewak mi nie udowodnił, że Boga nie ma." X Dla Ciebie ateista - lewak. Szkoda że z prawdą to się nie pokrywa bo ja nie popieram żadnej partii ani ustroju demokratycznego :D No tak zapomniałem - skończyły się Tobie argumenty trzeba zwyzywać od lewactwa :D Iście katolicki pokaz miłosierdzia bożego :D X " Żadnego Boskiego pierwiastka? Który inny gatunek uczynił ziemię sobie poddaną, poza człowiekiem? (w mniejszym, lub większym stopniu, oczywiście)" X Chociażby dinozaur zwany tyranozaurem. On też miał w sobie boski pierwiastek że to osiągnął?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A kto mymyślił prawo Coulomba?? Bo po mojemu koleś co się nazywał Charles Coulomb Mógłbym tak w nieskończonoś wymieniać prawa wymyślone przez ludzi z tego powodu że dopóki ktos jakiegos prawa fizyki nie wymyślił to nikt na Ziemii nie wiedział jak działa siła odśrodkowa czy siła grawitacji." A rozróżniasz pojęcia wymyślić, a odkryć? ""OK. Siła odśrodkowa jest równa v^2*m/r. Powiedz teraz sile odśrodkowej, żeby równała się v^2*m*r." Ty naprawdę widze masz problem z logiką. Jak można zmienić prawa fizyki które są stałe??" Jesteś pewien? Podobno mogą być miejsca gdzie są inne prawa fizyki . . . A jeśli są stałe, to kto je ustanowił? Reasumując, jeśli twierdzisz, że wymyślasz prawo, to znaczy tle, że jesteś jego twórcą i masz do niego prawa autorskie. W przypadku matematyki, fizyki i matematyki, jedynie możemy odkrywać prawa, które zostały ustanowione, przez kogoś większego od nas. Bo my nie mamy na nie wpływu, a ten ktoś tak . . . Zatem tylko o tym kimś, kto ma na nie wpływ możemy powiedzieć, że je "wymyślił" "Możliwe ale jak ktoś Wielki Wybuch kojarzy z Bogiem to to jest śmieszne i ciężko mi się było powstrzymać. Wyśmiewają i szydzą nie tylko głupcy - wystarczy gadać z głupcem a śmiejąc sie z jego idiotycznych teorii nie staniemy się głupcami." Jak na razie to ty wychodzisz na głupca, bo zamiast obalić to co piszę, atakujesz mnie ad personam Nie ma to jak rozmowa z szydercą. :D "Śmieszą mnie po prostu pokrętne teorii ludzi którzy sami gubią się w tym co piszą i zmieniają swoją wersję zeznań z tematu na temat jak to robi kolega." Wolałbym się pogubić niż się bawić jak ty na zasadzie kopiuj - wklej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"To dlatego, że słabe jednostki, takie jak ty, oddalają od idei, jakie reprezentuje Bóg." X Ja się nie oddalam od idei bycia dobrym człowiekiem oddalam się tylko od Boga. Przecież to że ktoś nie wierzy nie oznacza że po odejściu od wiary zacznie g*****ć i zabijać X " Prawda jest taka, że wszechświat jest formowany, zarówno, przez idee, jak i przez materię. Idee nadają materii kształt, dzięki niej się manifestują.Jednak materia nie pozwala ideom w pełni się urzeczywistnić, dlatego, że ich atrybytem jest nieskończoność, a materia zawsze składa się z policzalnych elementów." X Wszechświat jest formowany nie dzięki ideom ale dzięki wybuchom supernowych które go poszerzają i tworzą nowe planety jak i organizmy na nich żyjące X " Kolejny przykład dotyczy liczb niewymiernych. Możemy taką liczbę zapisać do iluś miejsc po przecinku, ale to zawsze będzie pewne przybliżenie." X Ale czego to ma dowodzić poza tym że liczby takiej nie jest się w stanie ująć inaczej jak w przybliżeniu jak to zauważyłeś? Jaki związek ma to z Bogiem?? Bo ja nie widze żadnego X "Poza tym, to że w człowieku jest Boski pierwiastek, nie znaczy, że człowiek tym Bogiem jest. Albo, że jest Jemu równy." X Ja tego nie napisałem napisałem zaś że Bóg stworzył człowieka na swój obraz więc nie wpychaj mi czegoś co nie zostało przeze mnie napisane. X " Jak ktoś jest złodziejem,g****icielem i mordercą, to dlatego, że jest zdegenerowany przez chory system forsowany, przez szatana i lewactwo" X Powiedz złodziejowi który nie ma perspektyw na pracę i ma do wykarmienia całą rodzinę że jest zdegnerowany przez szatana i lewactwo to Ciebie wyśmieje X "Najpierw doprowadzają co słabszą jednostkę do zbrodni, a potem mówią, że Boga nie ma, bo człowiek, który jest uczyniony na Boży obraz dopuszcza się zbrodni." X O których nich mówisz?? Bo ja nie zauważyłem żeby jakiś g****iciel lub morderca przed popełnieniem przestępstwa uzgadniał swoją zbrodnie z "nimi" X " To metoda typowa dla lewactwa i szatana, jako że jedno i drugie ustawicznie używa kłamstwa i prowokacji w swym działaniu." X Czyli jesteś lewakiem bo używasz kłamstwa i prowokacji na tym forum po to tylko by udowodnić swoje racje :D Dzięki a samodzielne określenie kim jesteś. Teraz już wiem z kim mam do czynienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Hermetyści i kabaliści przez wieki pokazywali takie dedukcyjne dowody, jak ja, ale do ignorantów nic nie dotrze." Hermetyści i kabaliści potwierdzali to, co potwierdza dzisiejsza nauka. Że wszechświat, mimo, że rządzony inteligentnymi i zwięzłymi prawami ma jedną przyczynę, jedno źródło. Gdyby miał tą przyczynę, a nie byłoby Boga na świecie panowałby chaos, bo po każdym zmianie stany energetycznego entropia rośnie. Entropia - czyli miara nieuporządkowania. Kiedy obrócisz pudełko, w którym są poukładane klocki, to te klecki się rozsypią, robi się bałagana. Kiedy zadziałasz energią samą w sobie na cokolwiek, to albo to uszkodzisz, albo to rozwalisz. Energia sama w sobie nie tworzy niczego. Gdyby wielki wybuch był wywołany tylko przez energię, jaki byłby tego skutek? A tymczasem po wielkim wybuchu zaczęły się tworzyć coraz to bardziej złożone struktury. Tylko idiota może twierdzić, że to nie dowód na istnienie wyższej inteligencji . . . "Dla Ciebie ateista - lewak. Szkoda że z prawdą to się nie pokrywa bo ja nie popieram żadnej partii ani ustroju " Lewactwo to nie partia, ani ustrój. To sposób bycia. Mentalność. "Iście katolicki pokaz miłosierdzia bożego" Pisałem nie raz i nie dwa, że katolikiem nie jestem. "Chociażby dinozaur zwany tyranozaurem." Aj teraz mi z jakimś padlinożercą wyjeżdżasz . . . Jesteś taki głupi, czy tylko udajesz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha snieszna/y jestes ! Dowodem na istnienie Boga jest powstanie wszechświata ? :> jasnee... pokaż mi dowód na istnienie Boga.. ale DOWÓD.. Pokaż mi go :) tak samo jak ja bym wierzyła w teletubisie... Może to teletubisie zbudowaly wszechswiat ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" A rozróżniasz pojęcia wymyślić, a odkryć?" X Owszem - odkryć można np życie na Marsie lub skamieliny dinozaurów a wymyślić (ustanowić) można prawo fizyki. Ten który wyjaśnił jakieś prawo fizyki automatycznie je ustanawia. A synonimem słowa ustanawiać w tym wypadku jest wymyślić :) X " Jesteś pewien? Podobno mogą być miejsca gdzie są inne prawa fizyki . . . A jeśli są stałe, to kto je ustanowił?" X Ludzie którzy zbadali dane czynniki działające na jakieś ciało np. X " Reasumując, jeśli twierdzisz, że wymyślasz prawo, to znaczy tle, że jesteś jego twórcą i masz do niego prawa autorskie." X Gubisz się najpierw sam piszesz że twórcą i tym który wymyślił prawa jest Bóg by po chwili napisać całkowitą odwrotność tego czego przed chwilą broniłeś. To jak to jest wkońcu?? Twórcą prawa które odkryjejest Bóg ( jak pisałeś wcześniej) czy ja ( jak to piszesz teraz) ?? :D X " W przypadku matematyki, fizyki i matematyki, jedynie możemy odkrywać prawa, które zostały ustanowione, przez kogoś większego od nas. Bo my nie mamy na nie wpływu, a ten ktoś tak . . ." X Gdyby ktoś miał wpływ na prawa fizyki to by je zmieniał wedle własnego widzimisię chociażby z nudów a prawa fizyki niezmienne są od zarania dziejów X " Zatem tylko o tym kimś, kto ma na nie wpływ możemy powiedzieć, że je "wymyślił"" X Kilka linijek wyżej twierdzisz coś innego zdecyduj się wkońcu X " Jak na razie to ty wychodzisz na głupca, bo zamiast obalić to co piszę, atakujesz mnie ad personam Nie ma to jak rozmowa z szydercą." X Jak nie szydzić z osoby która najpierw twierdzi że Bóg stworzył prawa by chwilę po tym w jednym i tym samym poście napisał że twórcą tego prawa jest osoba która je odkryła a następnie znów twierdziła że to Bóg stworzył te prawa. Przyznasz chyba że to conajmniej dziwne zmieniać światopogląd na dany temat 3 razy w ciągu 30 minut i może to wydawać się mi zabawne X " Wolałbym się pogubić niż się bawić jak ty na zasadzie kopiuj - wklej" X Jedyne kopiuj - wklej było o Wielkim Wybuchu i wybuchach supernowych bo za długo by mi zeszło samemu pisać. Reszta jest że tak sie wyrażę wyszła z pod mojego pióra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wszechświat jest formowany nie dzięki ideom ale dzięki wybuchom supernowych które go poszerzają i tworzą nowe planety jak i organizmy na nich żyjące" Ty naprawdę jesteś ciemny. Gwiazdy planety, mają określony kształt. Ten kształt jest w większym lub mniejszym stopniu zbliżony do kuli. Ale wbrew pozorom, żadna z planet ani gwiazd nie ma kształtu kuli, tylko są do niej zbliżone. Zatem kula sama w sobie jest ideą, która kształtuje rzeczywistość, której oglądamy pewne przybliżenie, ale nie jesteśmy w stanie jej uchwycić. Tak samo tory planet. Teoretycznie powinny być eliptyczne. I jeżeli ustanowimy wysoki próg tolerancji, to będziemy mogli je za elipsy uznać. Ale taki tor nigdy nie jest idealną elipsą, bo jest zakłócany, przez różne czynniki. Ciała niebieskie, które na dane ciało oddziałują, zakrzywienia czasoprzestrzeni. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszechswiat powstal przez przypadek i mial na to samoudoskonalanie sie setki bilionow lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×