Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Śmieszą mnie ateiści

Polecane posty

i to jest zgodne z logiką. Tylko ślepy i głuchy może nie zrozumieć że nie można w jednym momencie nakazywać mordowania narodów a w drugim głosić kazania na górze i nawoływać do nadstawienia policzka - albo jedno, albo drugie jest kłamstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieprawda osoba z którą mnie mylisz czy mieszasz ma swój stały nick. Wystarczy post tworzyć z cytatów jednego gościa. Jeśli mieszasz do oddziel i zaznacz godzinę. Magiel to może w twoim zborze był. Czytam tylko końcówki bo za długie i różne cytaty. Szkoda mi czasu na takie dyskusje skoro ja z gąszczu różnych cytatów muszę szukać swoich i odpowiadać za nieswoje słowa. Kto cie uczył pisać czy dyskutować? A co znowu to nie twoja wina? Bo ty wiesz lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
baranki z tobą na czele - najwyższy baranek zboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doczekam się odpowiedzi na SWOJE słowa a nie odpowiedzi z "50 "innymi pośród którym mam szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpisałem na wszelkie pytania od "gościa" i jakoś nie widzę stałych nicków w pomarańczowym kolorze. Wybacz idiotą nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak odpisałeś. Stworzyłeś istny magiel z kilku różnych wypowiedzi na pół strony. Myślisz, że nie mam co robić tylko szukać w wypowiedzi na pół strony swoich cytatów aby móc odpowiedzieć??Tak gasisz rozmówców? Tworząc totalne poplątanie z pomieszaniem jeszcze gorsze estetycznie niż sama treść? Jakim pomarańczowym chyba niebieskim.Nie dość że nie wiesz do kogo piszesz, masz się za twórcę prawdy objawionej, który raz pisze jedno raz drugie to jeszcze mylisz wszystko e wszystkim. To zabawa w chowanego? Złap mnie? czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba jednak jesteś. Widać na kilometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba jednak jesteś. Widać na kilometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że nie jestem, idiotą jest człowiek który tłumaczy nakaz mordowania jako błogosławieństwo. I wiele innych bzdur które tutaj padły. Najbardziej zabawne jest to że wszyscy obrońcy boga razem wzięci, nie potrafią posługiwać się jedynym dowodem na rzekome jego istnienie - biblią, często zaprzeczając jego treści. To jest pełen obraz rzekomo wierzących w rzekomego boga. Wybaczcie, ale jak mi się zechcę to podyskutuję jak dorośniecie do tematu. Teraz możecie sobie powypisywać głupoty że uciekam itp itd, co jest w stylu wszelkiej maści luzerów. Trudno jest tłumaczyć idiocie, że jeżeli pisze na nicku "gość" - może pisać tutaj kilkanaście osób, dodatkowo ma pretensje że mu nie odpisuję :D:D:D:D Śmieszny bądź śmieszna osóbka. moje szerokie wypowiedzi w tym temacie dowodzą jednak że wiem o czym piszę. Bawcie się dalej "D"D"D Pozdrawiam rozsądnych i logicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wasz problem bierze się z niewiedzy, poza kilkoma zdrowymi argumentami, całym stekiem bzdur i totalnym koktajlem nieuzasadnionych poglądów i dogmatów, dostrzegam paradę cwaniactwa i głupoty. Dobrze że tomat zaistniał, idea Boga jak niektórzy twierdzą, jest często źródłem obowiązujących państwowych, czy tego chcecie czy nie, kalkuje się wzorce z takich niby przestarzałych ksiąg jak Biblia chociażby po to żebyście się nie powybijali nawzajem, jednak brak zrozumienia całej idei tej księgi staje się dla wielu sposobem do pustej dyskusji i podważania tego o czym zielonego pojęcia nie mają, 2 sprawa, kto twierdzi że Kościół Katolicki jest źródłem jakiejkolwiek prawdy o Bogu?Ten sam kościół przez swoja chciwość i zarozumiałość odwrócił ludzi od rzeczywistej prawdy. Ja podam tylko jeden drobny przykład dla wielu nieistotny, Każdy dom został prze kogoś zbudowany, niech ktoś udowodni że powstał sam z siebie w wyniku wybuchu supernowej, nie wspomnę o super wieżowcach ze szkła i konstrukcji metalowej posiadających inteligentne systemy, tez powstawały przez miliony lat w wyniku wybuchu supernowej?? Upadek moralny całych społeczeństw, powszechny chaos, to tylko najbardziej bliski nam przykład nieobecności idei Boga w życiu człowieka, innymi słowy, bez tej wyższej inteligencji która jest twórca wszystkiego, wszytko ulega ruinie, nie potrzeba żadnej dedukcji żeby dostrzegać takie rzeczy gołym okiem, niestety większość chce korzystać z życia w nieskrępowany sposób nie bacząc na obowiązujące nawet w przyrodzie prawa, których człowiek nie jest twórcą, stąd całą walka z Bogiem (zadziwiające jak wielu wrogów zyskuje każdy kto odważy się cokolwiek wspomnieć o Bogu jak źródle wszystkiego) potrafimy rozróżniać dobro od zła, sprawiedliwość od niesprawiedliwości, potrafimy tworzyć i niszczyć i to wszystko jest niby tworem wybuchu supernowej??coś mi tu nie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"29.06.13 [zgłoś do usunięcia] pobierampliki i to jest zgodne z logiką. Tylko ślepy i głuchy może nie zrozumieć że nie można w jednym momencie nakazywać mordowania narodów a w drugim głosić kazania na górze i nawoływać do nadstawienia policzka - albo jedno, albo drugie jest kłamstwem." pobierampliki w tym nie ma żadnej sprzeczności. Jezus kazał nadstawiać drugi policzek, bo przygotowywał swoich uczniów na trudne realia, w jakich przyjdzie im żyć. O dziwo nie ma żadnej sprzeczności, między starotestamentowym "oko za oko", a nadstawieniem drugiego policzka. Dlatego, że Pięcioksiąg, Tora miała być w założeniu konkretnym systemem prawnym, regulującym życie w Państwie. Ewangelie natomiast odnosiły się głównie do relacji międzyludzkich. Kiedy Jezus mówi o nadstawieniu drugiego policzka, oznacza to zaniechanie odwetu, z uwagi na to, że agresja rodzi agresję. Kiedy w Pięcioksięgu Bóg (יהוה) nakazuje wytępić kananejczyków, jest to sprawiedliwa kara za bałwochwalstwo. Poza tym nawet jeśli założymy, że Bóg (יהוה) odbiera ci życie za nic, to jest to sprawiedliwość z Jego strony, bo skoro On dał ci życie, On ma jedyne prawo je odebrać. Nikt inny! Tymczasem Jezus zachęcał do stawiania biernego oporu: "A gdy was prześladować będą w jednym mieście, uciekajcie do drugiego; zaprawdę powiadam wam: Zanim zdążycie obejść miasta Izraela, Syn Człowieczy przyjdzie." Mt 10:23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kościół prawdopodobnie został przepowiedziany w Biblii jako coś złego. Poza tym krk to instytucja samozwańcza, bowiem nie jest kontynuacją kościoła jerozolimskiego. Gdzieś czytałem, że pierwszy papież żył w III wieku bodajże. A poza tym kk na pewno jest kontynuacją Cesarstwa Rzymskiego, które mordowało pierwszych chrześcijan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJ 80's
325 r.n.e Nicea, pierwszy synod, tej dacie przypisuje sie zalegalizowanie chrześcijaństwa i początek kościoła zachodniego, oczywiście religia która została uznana w Rzymie za państwową już w tamtym czasie była daleką od jej pierwotnych założeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Największym odejściem od pierwotnych założeń był trynitaryzm. W pierwotnym chrześcijaństwie Bóg był bytem jednoosobowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJ 80's
trudno spierać sie co było największym odejściem/odstępstwem, faktem natomiast jest że wprowadzanie tradycji pogańskich mocno wypaczyło chrześcijaństwo a to z czym mamy do czynienia dziś chrześcijaństwem trudno nazwać, w takim wypadku Kościół jako obrońca idei inteligentnego Boga sam podciął gałąź na której siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pod prawdziwe chrześcijaństwo podchodzi chyba tylko arianizm i mesjański judaizm. Bo wiadomo, że chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, mieli być dalej zobligowani do przestrzegania starych praw. Chyba najbardziej znanym nowożytnym antytrynitarzem był Izaak Newton. Tak a propos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posłuchaj Jimmy, napisze jedno zdanie którym podważę cała górę twoich religijnych bzdetów, i tak o to gdyby tylko twój bóg i nikt inny miał prawo odbierać życie to szable i miecze powinny same latać i zabijać ludzi, broń powinna sama strzelać powinny dziać się cuda bo rzeczy same by latały i zabijały ludzi. Wtedy bym powiedział że to faktycznie jahwe zabija tych ludzi. Miecze nigdy same nie latały to ludzie odbierali życia nie żaden bóg choć jeśli uznać że w tych co zabijają był/jest bóg jahwe to np żydów zabijał ich własny bóg pod postacią hitlerowców. Wniosek - po co obwiniać hitlerowców i wysyłać ich do piekła skoro to był bóg? Używanie ludzi jest jednak zbyt banalne, efektowniej jest dziesiątkować ich czarną ospą jak np w średniowieczu. Bądz dobry w tym poście, ucz się nieuzasadnionej dobroci. A jeśli jest ci przeznaczona śmierć przez rozwalenie z kałacha powinieneś zobaczyć w swoim mordercy najprawdziwszego boga który odbiera ci życie. Nie podoba ci się ta wizja? Może coś jeszcze gorszego, może bóg g****iciel, dusiciel zabójca? Oh wiem, pózniej wmówię tym ludziom że to szatan, a wszyscy będą płakać przy grobie i dziękować bogu że wziął do siebie ich dziecko. Zaraz, zaraz najprawdziwszy bóg w ludzkiej postaci, będzie siedzieć w mamrze, dlaczego nie zaprosiliście go na pogrzeb? Dlaczego ludzie zachwalają śmierć przez choroby a nie popierają innych metod? Jaka jest różnica między rakiem a zabójcą człowiekiem? Może umrę ze starości, oglądając teleturnieje w domu spokojnej starości w wełnianym sweterku, popijając kawę w towarzystwie babci która na wózku inwalidzkim w nieruchomej pozie wygląda jakby nie żyła od 20 lat. W sumie śmierć moja dobra przyjaciółka już przestała się nią dawno zachwycać. Pytam się śmierci - Ej kiedy ona umrze? A śmierć mi na to - A co ty chcesz zabijać? Hahahaha śmierć potrafi być czasami zabawna. Może samobójstwo? Istna boska śmierć. Bóg sam sobie odbiera życie, nie potrzebuje nikogo do pomocy ani niczego. Może trochę egzotyki, Ebola nieporównywalnie prosty w swej budowie tylko kilka białek, piękny pan bóg pod mikroskopem prawda, albo pan bóg tarantula lub pan bóg gruzlica, rak, wylew, agonia bardziej bolesne, mniej? Co ci się podoba, sznela, sznela mów, co chcesz. Co mam zaznaczyć aby śmierć zrobiła? (mam u niej chody i względy ;) To ja to na górze pisałem, dobry prawdziwy bóg którego ludzie piszący biblie inne "święte" księgi nigdy nie poznali jedynie jego nędzny promień jego światła. Jahwe srahwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJ 80's
Fubu kto ci zrobił taka dziurę z mózgu, przez męską solidarność pomszczę cie najlepiej zwal wszytko na Boga dla którego pojecie skończoności jest tak samo wirtualne jak dla ciebie wieczność Śmierć jest częścią egzystencji, za morderstwo kwestia złego wyboru człowieka o umyśle spaczonym prze system, czego ty chcesz?? Twoi i moi praojcowie chcieli sie rządzić sami, więc o to efekty ich rządów, na całe szczęście nie będą wieczne ;) Czy Boga można obwiniać za ludzką śmierć i cierpienie?? Z tym byłbym ostrożny, obecna sytuacja na świecie świadczy o innych rządach z których wnikliwi ludzie doskonale zdają sobie sprawę, i nie trzeba tutaj jakiejś organizacji religijnej która będzie to tłumaczyła, nawet internet wrze od news'ów na ten temat, tylko ślepiec tego nie zauważy, krótko mówiąc podsycanie chciwości i zachłanności ludzkiej doskonale sprawdza sie w praktyce x Æðelgast, nie słyszałeś o Albigensach, braciach polskich, Husytach? Było wiele prób reformacji kościoła, zawsze kończyły się podobnie czyli wyniszczeniem tych społeczności i ruchów religijnych, nawet Franciszek z Asyżu odszedł od kościoła bo nie mógł znieść fałszu i obłudy, oczywiście po jego śmierci KK dorobił do tego całą swoją ideologie, dopisał dokończenie tej historii i do dziś zbija na tym kasę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie bede udawac ,ze wierzę w cos, w co nie wierzę. Ty wierzysz w cos, czego nie widzialas, ja nie wierze, Tobie wolno i mnie wolno. na tym polega wiara - to nie wiedza przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJ 80's
masz racje że każdy wiara jest kwestia wyboru jednak wiara nie oparta na wiedzy to ślepa wiara czyli jakaś głupota, prawdziwa wiara jest oparta właśnie na wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Religie są podobne do robaczków świętojańskich - świecą tylko w ciemności" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Æðelgast On jest już tak zaczytany w biblię itp że mimo czyjejś wypowiedzi podając realne wnioski lub argumenty, będzie podawał swoje z czasem nie będące odpowiedzią ani pytaniem na dany temat. Wszystko do czego zamierza to chęć udowodnienia swoich racji których intelektualista odbierze jako psychiczne upodobanie. Nikt i tak nie wierzy w żadne twoje słowo. Nie wiem po co się wysilasz. Idź di psychiatry może on pomoże ci wyjść z tego bo tutaj raczej ci nikt niepomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Franciszek z Asyżu odszedł od kościoła bo nie mógł znieść fałszu i obłudy zabawna teoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg postanowił, że karą będzie grzech [sam w sobie] człowiek żyjący w grzechu sam ściąga na siebie karę. Oczywiście grzeszący zadaje przy tym cierpienie swemu bratu tak też było z Kainem, który zabił swego brata Abla. Bóg Ojciec wszelkie zło dopuszcza ze względu na wolność, jaką dał człowiekowi, i by przez cierpienie jednego człowieka drugi został zbawiony. Tajemnica cierpienia wyjaśniona jest dokładnie w Nowym Testamencie poprzez całe życie na ziemi Moje i Mojej Matki oraz tych, którzy przy Mnie byli. Bóg dopuszcza istnienie Judaszy; każdy z nich ma szansę [być uratowanym], dopóki trwa jego życie na ziemi. Życie to jest wieczną walką, w której ściera się dobro ze złem. Tajemnica cierpienia zawiera w sobie tajemnicę zbawienia, która pozostaje tajemnicą Boga Ojca. Dopóki wszyscy się nie nawrócą i nie zaczną żyć według przykazań Bożych, będą cierpieć zarówno oni, jak i cała ziemia. Będzie głód pożogi, trzęsienia ziemi, której wielkie połacie zaleją oceany. To będzie, Moje dziecko, upomnienie i przypomnienie wszystkim wyznawcom bożków, że Panem ziemi i całego ludu jest JEDYNY BÓG Jahwe. znacie objawienia w fatimie ludzie sami sobie ściągnęli 2 wojnę światowa Zlekceważenie fatimskiego orędzia, odrzucenie Dekalogu i Boga pogrążyło ludzkość w moralnej otchłani, a w konsekwencji doprowadziło do wybuchu II wojny światowej. Spełniły się więc słowa Matki Bożej wypowiedziane w Fatimie 13.07.1917 r.: "Gdy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie. Będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego". Światło to było widziane w całej Europie w nocy z 25 na 26.01.1938 r. Było to ostatnie ostrzeżenie przed wybuchem II wojny światowej. Ta straszna wojna była konsekwencją zła, które nagromadziło się w Europie i w świecie. Bóg pozwolił ludziom skonsumować owoce ich grzechów, aby doprowadzić ich do opamiętania i nawrócenia. 1937 roku Rozalia Celakówna ma wizję; [patrz ksiązka -Rozalia Celakówna ''Wyznania z przeżyć wewnętrznych'']'' Patrz dziecko , uważnie na to, co się dziać będzie. To co teraz widzisz stanie się niedługo rzeczywistością. Nastaną straszne czasy dla Polski. Burza z piorunami oznacza karę Bożą, która dotknie Naród Polski za to, że ten naród odwrócił się od Pana Boga przez grzeszne życie. Naród Polski popełnia straszne grzechy i zbrodnie,a najstraszniejsze z nich są grzechy nieczyste , morderstwa i wiele innych grzechów''[str. 40]. Zostało też , zpowiedziane zniszczenie Warszawy, w Warszawie przed wojna funkcjonawoło około 10000 prostytutek.Każdy grzech ,który popełniamy nie pociąga konsekwencji tylko dla nas , lecz również dla naszego otoczenia. Szczególnie grzechy ciężkie jak np. aborcja ,powodują to że, składamy szatanowi ofiarę całopalną. 30 lat temu gospa prosiła o modlitwe pokój w 1991 wybuchła wojna w jugosławi objawienia w kibeho matka boża ostrzegała ale ludzie to głupcy nie usłuchali w rwandzie wybuchła wojna domowa Zwykli obywatele byli nawoływani do mordowania sąsiadów i tych, którzy odmówią brania udziału w mordowaniu. Większość ofiar zginęła w miejscu zamieszkania, często z rąk swoich sąsiadów, od maczet używanych przez bojówki. Całkowitą liczbę zabitych oceniano na od 800 000 do 1 071 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"30.06.13 [zgłoś do usunięcia] gość Æðelgast On jest już tak zaczytany w biblię itp że mimo czyjejś wypowiedzi podając realne wnioski lub argumenty, będzie podawał swoje z czasem nie będące odpowiedzią ani pytaniem na dany temat. Wszystko do czego zamierza to chęć udowodnienia swoich racji których intelektualista odbierze jako psychiczne upodobanie. Nikt i tak nie wierzy w żadne twoje słowo. Nie wiem po co się wysilasz. Idź di psychiatry może on pomoże ci wyjść z tego bo tutaj raczej ci nikt niepomoze." Czytaj ze zrozumieniem. Na początku temetu nie odnoszę się do Biblii, a do hermetyzmu i czystej dedukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pbierampliki jesteś śmiesznym bałwanem zapatrzonym w siebie i swoje racje. Sam sobie zaprzeczasz, dopowiadasz i nawet przeczytać nie potrafisz ze zrozumieniem. Ile razy można ci pisać masz np GOŚCI w 3 różnych postach i jednego niebieskiego nicka zwanego ALLIUM . Czemu wiec łączysz ich w jedn post? Kto cie w ten sposób nauczył dyskutować? Ty masz jakiekolwiek studia czy podniecasz się tym że przeczytałeś biblię i cię do zboru wzięli i już jesteś WSZECH...Człowiek z wyższym wykształceniem nawet na najgorszej uczelni zna higienę słowa pisanego. Jak dostaniesz 3 maile to odpisujesz do 3 osób to samo bo przecież w jednym liście zawarłeś odpowiedz do każdej osoby.. To jest jakieś żałosne nieporozumienie. Jeśli nie masz ochoty na każdy post odpisywać z osobna a masz zamiar w jednym poście wszystko zawrzeć to się to jakoś rozgranicza. To jest logiczne i niezbyt trudne: np: Allium czy jak mu tam: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXxxx Gość z godziny 2013-06-29 19:08:04 XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Gość z 2013-06-29 19:11:18 XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Czy to jest takie trudne? Po prostu jesteś żałosnym manipulantem. Wpierw wyśmiewasz kogoś, że napisał, że autorem biblii jest człowiek natchniony przez Boga twierdząc że każde źródło podaje że autorem jest TYLKO Bóg co jest kłamstwem a raczej nieścisłością co sam potwierdzasz w późniejszym poście gdzie do gościa, który pisze, że biblia ma swoich konkretnych autorów natchnionych przez ducha św bo Bóg nie zszedł z niebios i nie napisał biblii długopisem z chmurki pisząc: Wg teologii Osoby, którym dyktował. Abstrahując od tego, ze to w sumie jedno i to samo ( z czego się więc śmiałeś??? z siebie???) i kłócisz się czy o to czy słońce jest bardziej jasne czy słoneczne to każde a przynajmniej większość źródeł określa to w ten sposób, że autorami są konkretne osoby ( wymienia je) natchnione przez ducha świętego - trzecią osobę trójcy świętej - przejaw działalności bożej. Sam to napisałeś: WG teologii...wpierw piszesz że teologia mówi o osobach, którym bóg dyktował a wcześniej że każde źródło mówi że TYLKO Bóg... Czyli podajesz jakiś fakt i człowiek sobie ma szukać sam?? A czemu? Ja mam tracić czas na być może twoje fantazje? To nie jest moje twierdzenie. Pisząc pracę też kazałeś nauczycielce czy profesorom szukać źródeł samym bo leniwi są?? Reszty bzdur nie doczytałam bo nie wiem co i do kogo. Istne po0mieszanie z poplątaniem. Do szkoły nie chodziłeś? Sam po prostu nie wiesz gdzie co i jak szukać. Wyłożyłeś twierdzenie z księżyca i teraz zwalasz na innych, ze sobie nie poszukają. Żałosne i śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×