Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Płace alimenty a moja byla chce abym wysosazyl syna do szkoly

Polecane posty

Gość Już się nie lituję
,,gość Utrzymujesz psa (dużego) i nie stać cię na wyprawkę dla dziecka?" Psy mam trzy :-P Dziecko utrzymuję za ponad 2 tys i tak, w tym roku z powodu wypadku losowego nie stać mnie na wyprawkę. Kupię ją, wiadomo, wezmę kredyt. Ale do cholery on też choć raz mógłby stanąć na wysokości zadania i poczuć jakąkolwiek odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba już raz stanął. Na nieszczęście dla twoich psów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Utrzymujesz dziecko za 2 tys i trzy psy po 300, i nie masz ANI GROSZA oszczędności?? Ja bym nie zamienił twojego rozumu nawet na rozum mojego kota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
600zł to dużo normalnie mnie laska rozbawiłaś.Mòj dorastający dzieciak pięć stów ma na jedzenie.Siedmiolatek biegający po dworze to typ który potrzebuje i zjeść a ciuchy i buty się na nim palą.Taki dzieciak potrzebuje ok 15zł na dzień by po ludzku zjeść.Któryś zgodził się i usiadł z matką by policzyć wszystko?Ten co ma problem z trzema stówkami i wyprawką nigdy tego nie zrobił.Bułka kosztuje 35gr daj dziecku dwie masz70gr.Kup jakąś wędlinę czy ser jakiś owoc masło i na posiłek ranny masz ze 4zł,obiad też z czegoś się gotuje,na kolację czy kanapkę na dworze też coś trzeba włożyć.Ja wam powiem szczerze w d***e należy mieć taką wyciągniętą z gardła wyprawkę gdzie tatuś płacący taką nędzę pyta.Należy iść i pkdwyższyć alimenty nie próbować się dogadywać i narażać na drwinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ugotuj dziecku kaszke manne, albo zacierki. Usmaż naleśnika. A nie zamulasz dzieciaka serkiem i kiełbasą z trocin po 40 zł za kilo. I o jogurcie po 3,20 zapomniałas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiakosiaja
jesteś tym co jesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ty jesz zosia? Środki od kapusty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
,,gość Utrzymujesz dziecko za 2 tys i trzy psy po 300, i nie masz ANI GROSZA oszczędności?? Ja bym nie zamienił twojego rozumu nawet na rozum mojego kota " Nie trzy psy po 300 zł, bo tyle tylko 1 kosztuje (owczarek ), dwa są małe , więc kosztują mniej. Oszczędności skąd mam mieć, skoro utrzymuję sama dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam. Jestem tu nowa ale jestem w temacie. Mamy pytanie do mam którym alimenty płaci państwo. Czy któraś z was składała zeznania na policji w sprawie alimenciarza? Ja dostałam wezwanie i zupełnie nie wiem jak mam sie przygotować na taką rozmowe. Prosiłabym o jakiś opis jak to wygląda. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wysmaruj d*pe cebulą. Jak cie będą pałować to mnie boli. A ty od psów - ja też sam utrzymuje. A oszczędności mam od ....ania. Bo nawet średnio rozgarnięty kot potrafi odłożyć maysze na później. Sprzedaj psy - kup se kota. I już zaczynasz oszczędzać. I nabierasz rozumu. Jej - stary jestem, a wiecznie sie dziwie, jakie baby są głupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
,,gość Wysmaruj d*pe cebulą. Jak cie będą pałować to mnie boli. A ty od psów - ja też sam utrzymuje. A oszczędności mam od ....ania. Bo nawet średnio rozgarnięty kot potrafi odłożyć maysze na później. Sprzedaj psy - kup se kota. I już zaczynasz oszczędzać. I nabierasz rozumu. Jej - stary jestem, a wiecznie sie dziwie, jakie baby są głupie" Ja też jestem stara i głupia to byłam,że tyle lat czekałam, aby z dupkiem zrobić porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
,,kinmaj1975@onet.pl witam. Jestem tu nowa ale jestem w temacie. Mamy pytanie do mam którym alimenty płaci państwo. Czy któraś z was składała zeznania na policji w sprawie alimenciarza? Ja dostałam wezwanie i zupełnie nie wiem jak mam sie przygotować na taką rozmowe. Prosiłabym o jakiś opis jak to wygląda. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam " Kto go zgłosił ? Ty czy Fundusz? Z art 209 &1? Ja z Funduszu nie biorę, ale doniosłam sama osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To twoje zmądrzenie zależy od zrobienia porządku z d*pkiem? No to rób szybciutko ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fundusz zgłosił. Rok temu podpisywałam w mopsie oświadczenie że nie otrzymałam od niego żadnych pieniedzy, w tym mam wezwanie na policje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
,,gość To twoje zmądrzenie zależy od zrobienia porządku z d*pkiem? No to rób szybciutko .... " Już zrobiłam właściwie, czekam na przelew alimentów od Komornika za 16 lat po nędzne 300zł wraz z odsetkami. Wcześniej złożyłam zawiadomienie do prokuratury, a teraz pozew o podwyżkę do 1200zł. Wszystko przez to,że mnie wyśmiał, gdy grzecznie poprosiłam,aby mi pomógł kupić wyprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty od psów - a przeczytałaś ten paragraf ? I zrozumiałaś? I zdajesz sobie sprawę, że się wydurniłaś? ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to twoje pierwsze zgłoszenie do komornika żeby otrzymać alimenty za te 16 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
,,gość kinmaj1975@onet.pl Fundusz zgłosił. Rok temu podpisywałam w mopsie oświadczenie że nie otrzymałam od niego żadnych pieniedzy, w tym mam wezwanie na policje. " To zapytają cię na Policji od kiedy nie płaci, czy coś kupuje dziecku, czy interesuje się dzieckiem, czy znasz powody dla których nie płaci itp. Jeżeli masz akt urodzenia, małżeństwa z sentencją o rozwodzie to też weź i nr sprawy alimentacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
losie jacy ci polscy faceci sa zalosni, placa 300 zl na dziecko alimentow I sa happy, ze sa ojcami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
,,I zrozumiałaś? I zdajesz sobie sprawę, że się wydurniłaś? oczko.gifusmiech.gif" Zrozumiałam i przygotowałam się z pomocą osób trzecich. Przecież napisałam,że głupia nie jestem :-P i nie mój drogi....sprawa nie została umorzona ,,Czy to twoje pierwsze zgłoszenie do komornika żeby otrzymać alimenty za te 16 lat? " Nie , Komornik sprawę ma od 16 lat, ale nie udało mu się nic z niego ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
„Art. 209. § 1. Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, - podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” Mamy 3 ustawowe znamiona tego przestępstwa - w skrócie; 1)UPORCZYWOŚĆ – tj. długotrwałe i złośliwe - nie wypełnianie ciążącego obowiazku alimentacyjnego względem dziecka; 2)UCHYLANIE się od obowiązku alimentacyjnego – czyli nie realizowanie go w żaden sposób, 3)NARAŻENIE na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych – a nie POZBAWIENIE podstawowych potrzeb życiowych. Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego – skoro istota przestępstwa uporczywego uchylania się od alimentacji polega na narażeniu (bezpośrednim i konkretnym) osoby uprawnionej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, to nie usuwa skutku przestępstwa fakt, iż potrzeby te są zaspokajane przez inną osobę (np. drugiego z rodziców, który czyni to kosztem znacznych poświęceń). Jedynie w sytuacji gdy osoba uprawiona do świadczeń alimentacyjnych uzyskała majątek w pełni wystarczający na zaspokojenie jej potrzeb, odpada materialna podstawa bytu powyższego przestępstwa. ( wyrok SN z 27.03.1987r; jak też uchwała SN z 23.08.1973r, VI KZP 25/73, OSNKW 1973 nr 11 poz. 133); ORAZ: Wyrok SN z dnia 27 marca 1987; V KRN 54/87; OSNPG 1987/8/103 Zaspokojenie podstawowych potrzeb oznacza dostarczenie środków materialnych koniecznych nie tylko do utrzymania, ale również do uzyskania niezbędnego wykształcenia i korzystania z dóbr kulturalnych. Niezbędne jest zatem nie tylko zabezpieczenie minimum egzystencji w postaci środków przeznaczonych na utrzymanie i wykształcenie dziecka, lecz także stworzenie mu warunków umożliwiających zaspokojenie potrzeb wyższego rzędu istotnych dla kształtowania jego osobowości i nawyków kulturalnych. Fakt zaspakajania podstawowych potrzeb życiowych uprawnionego kosztem znacznego wysiłku osoby współzobowiązanej do alimentacji, albo przez inne osoby nie zobowiązane, a także z funduszu alimentacyjnego ZUS, nie wyłącza ustawowego znamienia narażenia na niemożność zaspokojenia tych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie została umorzona - na razie. ;) A jak przez 16 lat nic nie ściągnął, to myślisz że teraz ściągnie? Chyba spodnie i drugą skarpetkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sknerza na swoje wlasne dzieci, a potem jako stare dziady, sami chca utrzymania I opieki od dzieci, tj moj ojciec po 40 latach dziad sie pojawil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli komornik przez 16 lat nic nie wyegzekwował, to znaczy że zobowiązany nic nie posiadał i nie posiada. I nie ma też dochodów. I już odpadła przesłanka złośliwości. Zastąpiła ją przesłanka niemożności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o akt urodzenia dziecka? Kurcze... Przez 10 lat niektóre daty i fakty sie pozacierały. Wyrok z ostatniej sprawy też wziąść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
,,gość Nie została umorzona - na razie. oczko.gif A jak przez 16 lat nic nie ściągnął, to myślisz że teraz ściągnie? Chyba spodnie i drugą skarpetkę usmiech.gif " Kotek napisałam ci,że głupia to ja byłam. Z wiekiem mi rozumu przybyło :-P Do dnia , gdy poprosiłam go o tę wyprawkę nie robiłam mu żadnych problemów. Mógł kupić i się nie rzucać, bo to dla niego żaden wydatek, ale nie ... no przecież nadarzyła się okazja, aby mnie upokorzyć. To teraz ma to na co w pełni zasłużył. Wystąpiłam z wnioskiem o zajęcie nieruchomości, potem oszacowanie i wycenę , termin pierwszej licytacji.Potem o zabezpieczenie pozostałej kwoty uzyskanej z licytacji jako depozyt sądowy na poczet przyszłych alimentów ( bo dziecko pójdzie na studia). Dostanę wszystko co do złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
,,Jeśli komornik przez 16 lat nic nie wyegzekwował, to znaczy że zobowiązany nic nie posiadał i nie posiada." Komornik egzekwuje z tego, z czego żąda wierzyciel. Ja nigdy złośliwa nie byłam i nie występowałam z wnioskiem innym niż zajęcie wynagrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
,,I już odpadła przesłanka złośliwości. Zastąpiła ją przesłanka niemożności " Powtarzam po raz setny: mózg mam na swoim miejscu. W PL dochodów nie miał, ale w Wielkiej Brytanii miał i ma nadal, więc 1200 zł z palcem w d*pie dostanę z pomocą dobrego adwokata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
,,gość Chodzi o akt urodzenia dziecka? Kurcze... Przez 10 lat niektóre daty i fakty sie pozacierały. Wyrok z ostatniej sprawy też wziąść? " Jeżeli masz to tak. Pytają o daty. Ja nie pamiętałam ani daty ślubu,ani rozwodu, ale miałam dokumenty, więc zajrzałam. Pytali ile razy ojciec był u dziecka, czy robi prezenty np. na święta, jakie kwoty i kiedy zapłacił dobrowolnie, czy kontaktuje się ze szkołą itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już się nie lituję
kinmaj1975 Fundusz pokrywa ci całą kwotę alimentów, czy ma dług również wobec ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×