Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Anula z Martynka w drodze
nataliaaa fajnie ze w koncu ktos ode mnie :) ja bede rodzic w 2 tam gdzie pierwsza córe opieka super oddział wyremontowany wiec nic dodac nic ujac oby było tak samo teraz. :) kolezanka mi mowiła ze synka drugiego rodiła na markwarta w mswia i mowiła ze ona trafiła na totalna rzeznie dosyc ze mały 4100 co było wskazaniem do cesarki a urodZziła normalnie to w bolach lezała dłuzej niz przy małej bo przeszło 14h mowiła mi zebym za diabła tam nie jechała rodzic. moze nie kazda tak traktuja ale ja wole nie ryzykowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
kasia - tak to moj pierwszy poród i wiem ze gładko nie pojdzie eh...ale coz spodziewala sie tego ja po urodzeniu ponad 4 kg moj m tez ponad 4 kg grubo to po kim to dziecko mialoby byc male hehe:) ania z oliwka - licz tygodnie wg okresu ja tam z usg mialam juz chyba 5 roznych terminow bo to wtedy raczej wg wagi sie liczy a to nie zawsze idze w parze z rozwojem narzadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
wg usg pokazywało 4300 ale wiadomo usg sie moze mylic a u niej wskazanim było bo ona taka szczuplutka taka waziutka ze było zagrozenie popekania i przez szpital faktycznie pekła :( za długo zwlekali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
dobrze,że moje takie duże nie będzie, bo też bym się martwiła chyba. Choć mąż jak się rodził to miał ponad 4 kg :D żeby dziecko po nim nie było, pozatym takie mniejsze są takie słoooodkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
No ja właśnie chcę na Markwarta, bo ode mnie znajome były zachwycone. Dodatkowo moja Pani doktor tam pracuje i będe czuła się bezpieczniej, bo jakby coś to będę do niej dzwoniła :) Rozmawiałam też z moją lekarką i ona mówiła, że właśnie tam mają bardzo duże obostrzenia jesli chodzi o porody i baaaardzo ich rozliczają z każdego. Zobaczymy jak będzie :) W przyszłym tygodniu chcę się tam przejechać i obejrzeć oddział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Anula, jeszcze jedno, mi lekarka mówiła, że wskazaniem do cesarki jest dopiero dziecko powyżej 4500 przy założeniu, że mama ma drobną budowę ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Dziewczyny mam zapalenie dziąseł. 33 tydzień ciąży. Poradzcie jak mam sobie pomuc. Czy to grozne dka dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
agu mnie lekarz zapytał ile ważyłam ja i ile mąż. Tylko że ja ważyłam równe 3kg a mąż 3,5kg. I ciekawe czy mała dobije wagą do ponad 4. ehh no się zobaczy. U mnie też pierwszy poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
nataliaaa widzisz kazda opinie inna kumpela rodzia wrzesien 2012 wiec moze cos sie zmieniło na markwarta. ja wiedziałam ze powyzej 4kg ale to tez zalezy niby od szpitala. mi mowiono ze jakby mała wazyła 4 kg wzwyz to powinnam miec cesarke przy mojej posturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu wiadomo ze zapalenie dziasel to nic milego ale jesli nie chcesz osc.do dentysty to ja polecam tak jak ja od poczatku ciazy stosuje bo tez problemy ogromne z dziaslami mialam i nadal krwiawia ale juz niema takiej tragedii.jestem w 33.2 tc.a wiec przetestowalam na sobie pastr parodontax,arional i meridol przeciw zapaleniom dziasel juz po kilku dniach o niebo lepiej.dwa razy dziennie myjesz,troszke dluzej.szczotkujesz,szczoteczke tez kupilam najmiekksza jaka w sklepie mieli,i plyn do plukania jamy.ustnej nawet 5 razy dziennie plukalam i powiem ze obeszlo.sie bez dentysty,dzidzia rosnie.super pozdrawiam Ewela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu tu piszac te trzy rodzaje past do zebow mam na mysli ze sa godne polecenia kazda.z.nich bez dwoch zdan:-) pozdrawiam Ewela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tyle czytania dziś:) mp88 mi powiedział że jak chcę osobną salę to muszę zapłacić na fundację i dał mi nr konta.sam z siebie to powiedział.ja będę płacić w dniu porodu bo jak się okaże że nie ma sali to pewnie nie zwrócą. ja dziś wstawiłam ostatnie pranie, przyszedł rożek, jutro będzie przewijak zamówiłam apteczne rzeczy prawie wszystkie i koszulę do szpitala z napisem baby on board:p 35 tydzień więc już nie przelewki. Dziewczyny które nie macie jeszcze podkładów bella mama jest w superpharm w dobrej cenie i olejek eucerin przeciwrozstępom z dobrymi opiniami -25% może ktoś skorzysta. Właśnie skończyłam oglądać o matko! i powiedziano żeby zmieniać krem na rozstępy.ja w sumie trochę przetestowałam:)ale niektóre balsamy po 2, 3 razy czy bio oil. A wy jak robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Wiktorowianka i MP88 ja mam termin na 12.04, i jestem ciekawa co z tym szpitalem na Brochowie, czy zamkną czy nie... Dziewczyny nie sugerujące się tym ile Wy wazylyscie przy porodzie, bo czasy bardzo się zmieniły i teraz dzieci rodzą się większe niż 20 czy 30 lat temu. Nie wiem, czy zażywanie witaminy dla ciężarnych, ale teraz coraz więcej lekarzy odradza je, bo właśnie dzieci rodzą się wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, znowu musialam nadrabiac czytanie :-), chyba 7 stron- i powiem Wam że czytałam jak dobrą książkę!!! Akcje,sensacje(Józia z teściową),emocje(Miśka!) a nawet frustracje(pampersy). Józka bidulka ekscesy z teściową cd.- hmmm może faktycznie słońce,zrób sobie mały kącik z czajnikiem itp.żebyś nie musiała gonić i się narażać na niechciane spotkania,tym bardziej że nie unikniona jest wizyta "gości".Choć wiesz,jak schowiesz się to teściowa może pomysli że wygrała...może lepiej nie dawać jej złudnych nadzieji i traktować ją jak powietrze(moja szwagierka czasem tak sie odgrywa na swoim mezu-on tego nie znosi!! woli jak go opieprzy,niż olewa). Miska!! już myślalam że czytając strona po stronie-wyczytam że jesteś już PO!!Ale emocje :-)Dobrze że ci się polepszyło. Motylek-ja też miałam brać slub 16.08 i chrzcic synka,ale jednak zdecydowałam że przekładam to na rok następny.Obawiałam się że przy synku bede zbyt zajeta,przejmowałabym sie że jest w obcych rękach kiedy ja się bawię,karmienie w miedyczasie,wydatki i na dziecko i naz wesele. Przerosło mnie to i wzieliśmy cywilny w pazdzierniku,a kościelny za rok. Świderkowa-mi też po nocy dziwnie cierpna dłonie i palce,już myślałam że tylko ja tak mam :-)nie wiem czemu tak sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na wizycie u gina w piątek,chyba niewiele pisałam. Jestem w 35tc,mały ma 2400 i dużą główkę :-) nie wiem czy jest się z czego w sumie cieszyć. Z nadmiaru wrażeń,jak co wizytę z resztą-nie zapytałam po co znowu mi tą luteinę dopochwową przepisał. Jakoś wtedy na wizycie uznałam,że tak pewnie ma byc i dopiero w domu przemyślałam wizytę,nacieszyłam się że narazie wszystko przebiega bez zastrzeżeń...i olśnienie-luteina???Ale po co? Może coś zauważyl lekarz i dał asekuracyjnie? może szyjka się skróciła,on mi nie powiedział,a ja nie spytałam! Powiedzcie mi czy widzicie coś dziwnego w tym że mam brać luteine w35tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorro11
Cześć Dziewczyny! Jak zwykle ostatnio witam Was pierwsza. Ale dziś spałm o 1000 razy lepiej. Poszłam spać o 1.00 i dość długo nie mogłam zasnąć (miałam taki ciężki oddech) ale spałam do 7.00. Karolina i Karolek ja mam wizytę w piątek. Też jestem w 35 tyg. Też biorę luteinę i wydaje mi się, że mi jeszcze przepisze. W poprzedniej ciąży brałam chyba do samego końca. Napiszę w piątek jak u mnie zdecydował. Swoją drogą, lubię chodzić do apteki po luteinę. Bo za leki na 3 tyg. płacę 7 zł. Tyle mogłyby wszystkie kosztować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. dziewczyny czuje sie masakrycznie. nogi krzyz glowa mnie boli. chce mi sie wymiotowac. jestem rozbita jakbym grype miala. nie chce mi sie dzis jesc. kostki mam tak spuchniete ze az swieca. myslicie ze juz niedlugo? co prawda czeka mnie ta cesarka i boje sie ze akcja porodowa wczesniej sie zacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorro11
Fiona - patrz na swoje objawy, żeby to nie było zatrucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro cisnienie mam ok, mocz tez byl dobrze. wiec to raczej nie zatrucie. Jutro mam wizyte u gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Mamuśki wrócilam wczoraj wieczorem do domu do męża, bo dzownil i sam biedny siedzial, szkoda mi go i wrocilam do niego :) mial z nia gadac ale nie gadal, troche byl zły bo czytal o tych przepisach i jest cos takiego jak razaca niewdziecznosc, i ze ona moze to wykorzystac co ja mowilam i maz chyba ma delikatny zal ;/ _______ Ewel ja to chrzcic bede bardzo szybko, bo moj brat przyleci na swieta na tydzien wiec musimy to wykorzystać :) przynajmniej takbysmy chcieli ;)))) jak pysia sie urodzi to na calego bede zalatwiać :) ________ Miśka fajnie ze wszystko ok, ;)))) ______ Anuś no wlansie nie wyobrazam sobie ze sie nie baede opiekować!!!!!! wrrrrrrrr _______ Karolinka dokaldnie jak skiazka i to wszystkie fabuły jakie są ;))) takie my fajne dziewczyny jestesmy hehehe ;))) A tak powaznie to ja nie wiem co robić, czy rozkladac lozeczko tu czy u rodziców, ktoras pytala ile maz by mial do pracy cos okolo 20 km , tragedi nie ma ale tu ma pod nosem ... _______ Czekam i czekam na jakies skurcze, na tego czopa i nic !!!!!! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ28
Cześć, wiktorowianka, ja już mam tak koszmarne rozstępy na udach, że mam wrażenie, że nic nie pomoże. W ogóle to rozstępy + celulitis. Masakra. Wypróbowałam, Ziaja - mamma mia, Sexy Mama, Bede Mama z Lirene oraz Tolpe Mama. Stosuje też Bio-oil i nic. Może znacie coś skutecznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Fionka bidulo, odpoczywaj !! poloz sie nogi do gory na poduszce wypij herbatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MJ28 - cellulit, nie cellulitis. Sorki, ze poprawiam, zboczenie zawodowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juzka Ty sie trzymasz, termin w poniedzialek a Tobie nic nie ma:) a ja juz sie sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ28
Dzięki Fionka, spoko, wszystko mi jedno! :-) :-) :-) wyglądam okropnie, jakby całe + 15 kgs było skupione w udach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Fiona no wlasnie ze czasem zakuje, pociągnie, prad w kroczu przejdzie ale tak to nic konkretnego !! a tak chcialabym urodzic sama do poniedzialkuuuuu ;) ale jesli sie wydluzy trudno, wazne zeby była zdrowa malutka :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MJ28 mam podobnie...z reszta zawsze mialam masywniejsze uda. W ogole wygladam okropnie. Twarz zalana jakby. Ale z tarczyca problemow nie mam, 2x mialam robione badania. Tragedia. Powiem wam, ze juz z domu wcale prawie nie wychodze. Moj wraca z pracy i pozniej cos tam idzie kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
MJ to mamy tak samo, tyle ze ja 17 kg w udach !!! tez wydaje mi sie ze tylko tam uroslam i na dupsku trochę ;/// cellulit mialam juz wczesniej troszkę hahaha ale te rozstepy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam chyba z 12 na plus, nawet juz na wage nie staje bo waze wiecej niz moj Ł.! masakra. a rozstepy pojawily sie wieksze na brzuchu, ale nisko i zauwazylam ze bardzo szybko bledna. A gdzie indziej sie nie pojawily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ28
Macie czasem takie dni, już w tak zaawansowanej ciąży, że dzieciaczki mają leniwy dzień i tak słabiutko się ruszają? Co robicie? Biegniecie od razy na KTG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×