Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Patka=> ja przytyłam 13 kg. Ale to i tak mniej niż w poprzedniej ciąży na tym etapie :-P Nie martw się, zgubisz po porodzie! :-) Ja w niecałe 2 miesiące 30 kg schudłam. Samoistnie, bez starań - dieta przy karmieniu i przede wszystkim bieganie przy dziecku zrobiły swoje :-) A nawet jak nie kilogramy nie będą same leciały w dół, to wtedy weźmiesz się za siebie :-) Ja tam w ciąży nie ograniczam jedzenia. jem, na co mam ochotę :-P Znam swój organizm i wiem, ze po ciąży wrócę do wagi, a jak nie, to wtedy przejdę na dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helenko no właśnie nie idę na zwolnienie na razie, bo jak przyjmowałam się tu do pracy to własnie zależało mi na pracy w domu i szef się zgodził, nie robił żadnych problemów. Teraz też jak przejdę na roczny macierzyński, a po 6 miesiącach dam radę posiedzieć przed kompem ze 3-4 godzinki to nie ma problemu, poprostu sobie zarobie. Nie chce żeby pomyślał że zaszła w ciąże i ma wszystko w d***e, tym bardziej że druga dziewczyna jest na macierzyńskim, a jedna odeszła. To nie jest ciężka praca fizyczna, ciąża przebiega prawidłowo, nie mam dolegliwości strasznych więc nie widzę porzeszkód aby pracować. Później taki pracodawca nie chce zatrudniać kobiet bo boi się że zaraz w ciąże zajdzie i pójdzie na L4. W poprzedniej ciąży pracowałam w innym miejscu, więc poszłam na zwolnienie od 8 miesiąca, ale tylo ze względu na 25 km dojazdy, bo też nie było przeciwskazać aby pracować. Na pewno gdybym się źle czuła, albo gdyby moje relacje w szefem nie były dobre to poszłabym na zwolnienie wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina może i masz rację, tym bardziej że praca nie jest ciężka fizycznie i widać że Ci na niej zależy. Goplana widzisz Ty już znasz swój organizm i wiesz czego możesz się spodziewać, my z Patką nie i dlatego stąd w nas te obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Hej wróciłam właśnie z miasta, zaszalałam dziś w lumpeksach:) I o dziwo znalazłam mnóstwo rzeczy dla siebie i dla malutkiej:) Kupiłam jeszcze jeden śpiworek, troszkę mniejszy niż poprzedni więc będzie używany jako pierwszy, koszt 3 zł:) 2 kombinezony, jeden malutki na wyjście ze szpitala i pierwsze chwile a drugi większy na później, każdy po 3 zł, więc nawet jak się nie przydadza to nie szkoda:) A dla siebie upolowałam dwie tuniki/sukienki, polar, który wyglada jak płaszcz i sweter:) wydałam na wszystko około 20 zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana a ja na swoim przykładzie wiem, że nie tak szybko zgubie te kilogramy :) Nie żebym panikowała z tego powodu, bo jak się chce słodyczami obrzerać to do kogo prerensje, tylko do siebie :) xxxx Kurka joanno ja nie wiem jak ty to robisz że tyle fajnych i niedrogich rzeczy wyszperasz w ciuchach, ja tam nie umiem. Może i nie mam za wiele czasu na takie chodzenie i szukanie, dlatego jak wejde raz na jakiś czas to mi się wydaje że drogo jest jak na używane rzeczy, nie tak jak u ciebie, po 3 zł tylko 10 zł to chyba najtańsza rzecz np. jakas bluzka dla dziecka. Chyba muszę znów moją sąsiadkę poprosić o pomoc, ona często chodzi i zawsze coś upoluje. Ostatnio była na jakims bazarku w Wawie, gdzie ludzie wysprzedają nowe i uzywane rzeczy, sama sprzedawała swoje co w nich nie chodzi a nakupowała innych w zamian. Kupiła mi fajne 2 pajace, body ze spodenkami bawełnianymi dla dziecka, wszystko nowe z metkami za nieduże pieniądze. Więc wyprawkę do szpitala już mam. Dobrze znaleźć take okazje, każdy zaoszczędzony grosz się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Dokładnie Helenka, co prawda w całym swoim życiu więcej niż 70kg nie ważyłam (przy wzroście 173 cm) ale obawy mam, jak mam fałdki na brzuchu to mnie wścieklizna bierze. Helenka - coś wspominałaś, że słuchasz reggae a polskie czy anglojęzyczne? Polecisz coś ciekawego? Za starych dobrych czasów czegoś tam sobie podsłuchiwałam :) Z drugiej strony może jak na 27/28 tydzień te 11kg to jest waga jeszcze do przyjęcia? Ograniczę słodycze i może to przystopuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Heelenka- zamówiłam tą maseczkę wczoraj, mają mi wysłac jutro, więc jak dojdzie to wypróbuję. Co do przytycia to ja już jestem 5kg na plusie. Ło matko i jak tak dalej pójdzie to się nie schylę. Już mi teraz ciężko obciąć paznokcie u stóp. W uda też mi poszło, a przekonałam się jak chciałam swoją sukienkę zmierzyć. Nie weszłam w uda właśnie i jestem zła. Mnie będzie ciężko zrzucić, tak podejrzewam. Nigdy nie byłam chudziną, przy wzroście 160cm ważyłam przed ciążą 60 kg. To dużo. Wcześniej jak się odchudzałam to nawet 55, a chciałam dojść do 52 ale nie dałam rady. Pewnie będzie ciężko. Wczoraj byłam u lekarza, powiedział że z dzieckiem w porządku, ale mam niską tą hemoglobinę i przepisał mi hemofer 4 tabletki dziennie (dużo chyba) i kwas foliowy. Nadal widzi tam chłopaka he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
cześć Dziewczyny! nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie, bo pojawiłam się tylko raz jakiś czas temu, ale zamierzam teraz być częstszym bywalcem, aktywnym bywalcem, bo generalnie czytam Was na bieżąco. Co do wagi to ja w 27 tygodniu mam 5 kg do przodu, ale przy mojej niemałej wadze to i tak się obawiam ile będę ważyła na koniec ciąży. ale mam ambitny plan,żeby po ciąży wziąć się za siebie:) Ja będę miała córeczkę, tydzień temu lekarz potwierdził. Z Małą wszystko dobrze, wg wagi termin porodu również przypada na 12 luty, czyli tak jak wyliczył mój lekarz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Doklejam się do tabelki:) joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ........córeczka..........01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---.............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...............06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert..............10.02.14 tamisia.............28..........mazowieckie........1..... ..synek/Franciszek...12.02.2014 NadzianaOla.......23.........war-maz..............1........córeczka.............12.02.2014 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----..........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 mamaAnusi..........34........podlaskie..........1........ ... ...........................22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk............. 24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek............25.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....synek...........25.02.14 podwójna77..............śląskie...............2....... ...synuś...----................27.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ..........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ............Filipek..........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .......chłopak................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2.............chlopak...........04.03.14 vikiable..............33.........podlasie...........1.... .......--/--......................06.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek........07.03.14 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---..........07.03.14 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----................08.03.14 Emila8200.........30.........kuj-pom...........1.... .......--/--.......................10.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --................23.03.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
NadzianaOla wg czego liczysz tydzień ciąży? Bo mówisz, że masz 27 (podobnie do mnie) a nasz termin porodu jest w sumie dość różny (ja właściwie termin mam na 3.02) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Bo z tymi tygodniami to różnie bywa i czasem ciężko się doliczyć:) 27 tydzień jest wg Haczewskiego, i termin na 8.02. Wg mojego lekarza jest 26 tydzień ciąży i termin na 12.02. Więc w sumie skoro napisałam,że termin na 12.02, to powinnam napisać że w 26 tygodniu mam 5 kg na plusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Tak pytam. Ja tych tygodni też za bardzo nie ogarniam. Trzymam się daty 6.02 bo jakoś ta data mi się podoba :) Jestem ciekawa jak teraz wyjdzie mi na badaniu. Ja to już bym najchętniej chciała jakiś 35 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchowata jestem zaledwie parę centymetrów wyższa, przed ciążą ważyłam 52.. czasami nawet gdy wpadałam w wir pracy to i do 48 dochodziło. Mi też się ciężko schyla, skarpetki zakłada.. to przez to że nigdy brzucha nie miałam, ale zawsze śmieję się w takich sytuacjach do mojego, że on to ma lipę bo ma tak cały czas:) Czułam to że będzie jeszcze jakaś dziewczynka na forum, gratuluje nadziana:) Kalina z tymi lumeksami to różnie bywa, lepsze jakościowo ubrania zawsze są droższe, trochę to też zależy od miasta, jak większe to ceny wyższe bo jak większe to większy czynsz do płacenia za pomieszczenie. Dużo zależy też od asortymentu, znam lumpeks, który kupę lat utrzymuje się z nie sortu! czyli około 4,50 zł za kg płacą i ludzie to kupują . Też zamierzam handlować używanymi ciuszkami i ostatnio sporo czytam, porównuje, obliczam itp. Rozbieżność w cenach używanych ciuchów jest ogromna! Patka, a kiedy masz to 4D? mój ulubiony zespól to Indios Bravos, który założył Piotr Banach, ostatnia płyta jest taką składanką różnych gatunków muzyki, a reszta to reege. Właśnie ta ostatnia nosi tytuł "Jatata" wydali ją na cześć tego że wszyscy z zespołu ojcami zostali i jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Dziękuję heelenko:) co do sklepów z używanymi ciuszkami to też lubię czasem poszperać, choć niezbyt często udaje mi się coś "upolować", do tego chyba trzeba mieć dar:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziana wydaje mi się że nie tylko dar, szczęście i też dobre nastawienie. Mnie czasami sam zapach jakoś odrzuca i chociaż coś mi się podoba to nie kupię, nie wiem czemu tak mam.. wymyśliłam wczoraj, że bratu pod choinkę kupie papużki faliste, parkę:) i już nawet zamówiłam. Mama mnie chyba udusi kiedyś:) znoszę jej do domu wszystkie zwierzaki jakie tylko się da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Helenka w piątek mam 4D - nie umiem się doczekać! Mam nadzieje, że mały dobrze się do filmu ułoży :) Od wczoraj tak mi skacze w brzuchu jak jeszcze nigdy... kilka razy już tak dostałam, aż z bólu syknęłam. Ja nie mam cierpliwości w chodzeniu po sklepach ani tym bardziej po lumpeksach, choć jestem świadoma jakie tam skarby można znaleźć ale faktycznie, do tego trzeba mieć talent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pochwalisz się filmem lub zdjęciami chociaż? :) to czyli jednak nie jest ten Twój synek leniuszek:) wczoraj mój był taki r****iwy bardzo, śmiałam się że moja bluzka z koronki mu się nie podoba i stąd taki bunt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Haha mój mały chyba światła nie lubi, wczoraj jak siedziałam w polarze i pod kocem to aż koc skakał! A jak się wygodnie ułożyłam, odsłoniłam brzuch to cisza była. Właśnie wychodzi na to, że do leniuszka mu dużo brakuje. Jest dość aktywny i później jak się trafi dzień albo dwa spokoju z jego strony to zaczynam się niepokoić. Nie umiem się doczekać wizyty u mojego ginekologa... a dziś mi tak mocno brzuch twardnieje za każdym razem gdy z łóżka wstanę, nie wiem co znów usłyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
a zdjęciem albo filmem się oczywiście pochwalę, zwłaszcza jeśli będzie dobrze widać mojego Marcinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heelenka - ale z Ciebie chudzinka. Ja mam zamiar się po ciąży wziąć za siebie wreszcie. Jak byłam na diecie białkowej to dużo schudlam więc pewnie teraz też ją zastosuję. Co do szmateksów to wiem że tam można super ciuchy dostać. Ale ja na razie nie mam siły chodzić. Wczoraj wyszłam ze sklepu bo się słabo czułam i trudno mi było oddychać. Nie wiem jak tą wyprawkę kompletować. Chyba na allegro zamówię. Może macie jakiś sprawdzonych dostawców z allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ma dziś dzień spokoju, a pod kocem to też szaleje, ale mi się wydaje że to chodzi o to że za gorąco może mu być, Twój maluszek otwiera już chyba oczka, mój za malutki jest. chyba sobie racuchy z jabłkami zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchowata już chciałam Ci napisać poczekaj, a ja Ci ciuszki sprzedam no ale mi to na dziewczynkę ewentualnie jakieś zostaną i większe rozmiarowo dla chłopca. Resztę dla siebie zabiorę:) jeżeli chodzi o ubranka to polecam tą Panią, pod koniec tygodnia ma mieć nową dostawę, link traktuje jako spam więc podaje nr jednej z aukcji 3680433295 ja wszystko na raty kupuję, wyprawki też są, widziałam kiedyś takie używane, ale było widać że mało używane i za małe pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w lumpeksach można znaleźć cudne rzeczy. Tyle że więcej jest dla dziewczynek niż dla chłopców. :-( _________ Patka=> ja tez w piątek mam wizytę :-) i usg 3/4d, bo za każdym razem mi robi ________ Helenka=> myślę, dziecko nie czuje, gdy przykryjesz się kocem. Tak przynajmniej mi się wydaje... Przecież jest w Twoim brzuchu. Odczuwa temperaturę Twojego ciała. _______ Podwójna=. no i znów gdzieś się zamelinowałaś :-) wracaj!! ________ Nadziana=> ja Ciebie pamiętam, bo masz fajny dwuznaczny nick ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana zaciekawiło mnie to i w internecie piszą, że dziecko to czuje. Nie zaleca się np w ciąży po gorącym prysznicu wejść do zimnego pomieszczenia bo dla malca jest to szok, nie można też się przegrzewać. Wszystkie zmysły uaktywniają się po 20 tyg ciąży, jedne mniej inne bardziej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Jej... ubranka dla dziewczynek są takie urocze a dla chłopaka ciężko coś fajnego znaleźć. Bo wszystko jakieś takie niespecjalnie ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem, czytam Was prawie cały czas, ale nastroju na pisanie nie mam :/. Trochę kłopotów w domu, do tego trochę się denerwowałam badaniami. Gin mi kazał d-dimery zrobić. Udało się to dopiero wczoraj, bo długi weekend, wyniki do odbiotu na koniec tygodnia, ale udało się dzisiaj nieoficjalne zdobyć. Serce mi zamarło jak zobaczyłamże norma 500, a ja mam ponad 1100. Bałam sie, że zastrzyki p/zakrzepowe dostanę, ale po telefonie gin mnie uspokoił, że na tym etapie ciąży to jest jeszcze wynik dopuszczalny. Ale kardiolog mnie nie ominie. Do tego w pracy foch, że nie wrócę. Tak więc odechciało mi się pisania, bo co Was smęcić miałam. Goplana - u Ciebie coś wykryto z tym tętnem? A jak synek? A szperaczki są fajne jesli się znajdzie fajne miejsce. U mnie jest jedno takie, że nie śmierdzą ubrania i w wiekszości są na wieszakach. może nie jest supertanio, ale i tak nieżle. Wpadłam ostatnio i nabyłam śliczny kombinezon 0-3 Georga z kudłatego misiowatego polarka za 11 zł, do tego kapitalne spodnie i sweterek za niecałe 4 zł za szt. Da się czasami. Wybieram się znowu jutro na małe polowanko. Dla siebie nic nie kupuję, bo dociągnę do końca ciąży w tym, co mam. Buty muszę nabyć, bo zimowe mam tylko na obcasach. Ew. zostają mi trekkingowe, ale pytanie jak długo będę w stanie wiązać sznurówki:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Ja na zakupy do lumpeksów wybieram się zwykle albo w dzień nowej dostawy- ceny niektórych rzeczy są masakryczne, ale jak się poszuka to można znalezc coś fajnego w rozsądnej cenie, albo jak jest cena 1 badź 3 zł za sztukę, dziś np w szmizjerce było po 3 zł i można było kupic super ciuchy. Z tego co się orientuję szmizjerka jest bardzo dużą siecią sklepów więc jeśli macie ochotę poszukajcie jej w swoich miastach. Dziecięce ubranka są malutkie i niewiele waża, jak była cena 36 zł za kg kupiłam kaftanik, sweterek i sukienkę za 8 zł, i to wszystko markowe ciuchy H&M, George, Marks&Spencer, Cherokee itp. :) Padnięta jestem...Właśnie skończyłam gipsowac sciany na ganku...zakwasy będą na 100%, jutro jak zaschnie przetrę i trzeba będzie pomalować nie tylko ściany ale też podłogę i drzwi, trochę się boję bo farba jest śmierdząca, jak coś założę maseczkę i drzwi otworzę na ościerz... Biedne to moje dziecko.... Ja też mam w piątek wizytę:) Nie mogę się doczekac:) Dziewczyny pokażcie swoje brzuszki, chciałabym porównać z moim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o bożhe! gipsować ściany:0 werwę to Ty masz Joanno! do mojego brzucha to akurat nie masz co się porównywać, za duża różnica czasowa jest między nami. Patka dla chłopców też czasami można coś ciekawego i ładnego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Widziałam wczoraj na tablicy ogłoszenie, że babka sprzedaje 53 sztuk ubranek 0-3 miesiace dla dziewczynki za 60 zł i były naprawdę fajne, ja już mam i tak dużo tego wszystkiego ale cena naprawdę atrakcyjna:) teraz jestem w trakcie licytacji łóżeczka, mam nadzieję że udasię bo jest fajne ale cena już jest dośc wysoka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwójna=> u mnie badanie Holtera wykryło tachykardię, ale kardiolog to w zasadzie olała. Powiedziała, że jeśli ciśnienie mam ok, to nie będzie mi dawała leków na puls. I tyle. Zapytałam, czy mam na ten puls brać magnez, a ona, że jak uważam, bo wg niej magnez i tak się nie wchłania :-O No to ja też przestałam się tym przejmować, chociaż często naprawdę źle się czuję z powodu skoków pulsu. W piątek mam gina - zobaczymy, co powie. A co d-dimery? To może weź od ogólnego skierowanie do kardiologa na cito? Bo tak to bedziesz ruski rok czekała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×