Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość RudaMagda
Moja mama ma 3 wnuków i mnie denerwuje mówiąc, że fajnie jakby dziewuszka była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama powiedziała że jak już będziemy wiedzieć co będzie to żeby jej nie mówić :) za to teściu to twierdzi że chłopak będzie i już, a jak będzie dziewczynka to co? pfff.. teściowa nadal nie wie że w ciąży jestem:) uciekam.. zrobić drugi obiad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Moi rodzice mają dwie wnuczki, będą mieli trzecią i też się cieszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Jak mnie głowa boli :/ Coś ostatnie dni nienajlepsze dla mnie są. Samopoczucie fatalne. Co do wnuków, moi rodzice już jednego mają i chyba im to obojętne czy będzie chłopak czy dziewczynka (oni technice nie dowierzają, uwierzą w płeć jak się dziecko urodzi) a teściowie się cieszą, teść od razu mówił, że będzie syn. Ja żyję z nadzieją, że skoro u mnie w rodzinie nie ma żadnych wad ani chorób to dziecko będzie wolne od takich obciążeń. Zobaczymy, jeszcze dwa tygodnie i kolejna wizyta u lekarza, doczekać się nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie właśnie to nie takie oczywiste, bo mojego męża brat jest chory na chorobę Beckera. Zaraz wam skopiuję co to jest. Choroba genetyczna powodująca postępujący i nieodwracalny zanik mięśni. Dystrofia mięśniowa Beckera to choroba recesywna sprzężona z płcią. Częstość występowania wynosi ok. 1/18000 urodzeń chłopców. Ze względu na sposób dziedziczenia zapadają na nią prawie wyłącznie chłopcy. BMD jest skutkiem mutacji w genie dystrofiny przekazywanej synowi przez matkę (która jest nosicielką defektywnego genu) lub nowo powstałej mutacji. Choroba ma charakter postępujący, początkowo zajmuje mięśnie szkieletowe, potem także mięsień sercowy – prowadząc do kardiomiopatii. Pierwsze objawy występują w wieku 5–25 lat. Obejmują opóźniony rozwoju ruchowy, kaczkowaty chód i kłopoty z bieganiem oraz chodzeniem po schodach. Średni okres przeżycia wynosi 45 lat najczęściej w wyniku niewydolności oddechowej lub niewydolności krążenia. I właśnie teraz badają czy teściowa jest nosicielką tego genu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxx Też zastanawiam się czy mówić komukolwiek jak się dowiem czy chlopiec czy dziewczynka, bo też czuję straszną presję. Każdy uważa że powinnam mieć chłopca teraz, zaznaczając że "powinnam" bo mam 2 dziewczynki. Po poprzedniej wizycie to miałam z 10 telefonów, a to takie wkurzające bo zamiast zapytać jak sie czuję to najważniejsze co będzie. A ja mówie wszystkim że 3 dziewczyna (choć nie wiem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchowata jak wyjdzie że tak to niech mąż też zrobi badania, dziecko może odziedziczyć ten gen ale nie musi. jak dziecko się urodzi to też mu możesz badania zrobić w razie wątpliwości, to się jakoś leczy? jeżeli nie to nie dużo Ci to da że będziesz wiedzieć, że może dziecko mieć tą chorobę jak nic się z nią zrobić nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brzuchowata ale czego się obawiasz, matka czyli ty tylko przekazuje ten gen tak samo jest z hemofilią dziewczynki sa nosicielkami i nie chorują, a chłopcy chorują jak przejmą od matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojciec nie jest nosicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ Wy płodne jesteście :) nie nadążam. Grzejniki w domu maluję, bo mi remont od czerwca juz bokiem wychodzi. Dajcie no znać gdzie ostatnia wersja tabelki, bo nie chcę namieszać.później napiszę coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalina to Ty ostatnio pisałaś o tym wynagrodzeniu z zus? mnie dalej ten temat męczy:) trochę o tym poczytałam i według tego co wszędzie znalazłam to to liczy się tak. Przykład jest na 2000zł brutto z internetu 2 000 zł x 13,71% = 274,20 zł 2 000 zł - 274,20 zł = 1 725,80 zł 1725,80 to jest netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie to teraz czekamy czy się okaże że teściowa ma ten gen, jeśli tak to mój mąż też może zachorować. A dziecko właśnie nie wiem, bo podobno to przekazują matki. Zobaczymy. Na razie oni czekają na wyniki już od kwietnai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka:) Tak tak się liczy, do tego należy jeszcze odjąć zaliczkę na podatek dochodowy 18%, który później będziesz mogła odzyskać rozliczając PIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko jeszcze zastanawia się ten podatek dochodowy, bo normalnie płaci go pracodawca, więc dlaczego później zus ma odliczać go z mojej pensji. Może ktoś wie, czy ten podatek się odlicza na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalina i to jeszcze jest jakos dzielone na dni, jak miesiąc ma mniej dni to mniej kasy.. po odjęciu podatku nie wiem czy nie wyjdzie mi nawet mniej niż wcześniej miałam.. i to tak większość ludzi pisze że wychodzi więc nie wiem dlaczego dziewczyny więcej podostawały, ja jeszcze nie dostałam nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może dziewczyny miały średnią z 12 msc wysoką? sama już nie wiem z tym podatkiem to fakt.. zawsze płaci go pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorobowe w ciąży to średnia z ostatnich 12 miesięcy, więc jesli któraś w pracy miała jakieś dodatki, 13 pensję itp. to średnia wychodzi trochę wyższa niż to co normalnie się dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podwójna też tak myśle że średnia wyszła im większa, jak dostanę pieniążki to sobie to obliczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ........córeczka..........01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---.............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...............06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert..............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----..........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 mamaAnusi..........34........podlaskie..........1........... ...........................22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk............. 24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek............25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ..........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ............Filipek..........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?..................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?...............04.03.14 vikiable..............33.........podlasie...........1.... .......--/--........................06.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek........07.03.14 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---..........07.03.14 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----................08.03.14 Emila8200.........30.........kuj-pom...........1.... .......--/--.......................10.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --................23.03.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ........córeczka..........01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---.............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...............06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert..............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----..........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 mamaAnusi..........34........podlaskie..........1........ ... ...........................22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk............. 24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek............25.02.14 podwójna77..............śląskie...............2..........synuś...----............27.02.2014 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ..........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ............Filipek..........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?..................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?...............04.03.14 vikiable..............33.........podlasie...........1.... .......--/--........................06.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek........07.03.14 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---..........07.03.14 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----................08.03.14 Emila8200.........30.........kuj-pom...........1.... .......--/--.......................10.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --................23.03.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heelenka - dzięki:) pierwszy raz nie wiedziałam jaki termin wklepać, bo mam ich 4:) - rezultat zmiany gina z poprzedniego na prywatnego oraz badań prenatalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Dziewczyny, te które już tak wyraźnie ruchy czują, ewentualnie mają doświadczenia z poprzednich ciąż. Czy wy codziennie ruchy dziecka czujecie? Bo kurcze jakoś od wczoraj przy tym moim nienajlepszym samopoczuciu praktycznie w ogóle nie czuję ruchów małego, zaczyna mnie to trochę martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatkaa - spokojnie, też mojego ostatnio przez 2 dni nie czułam, ale za to nadrabia:) do 25 tc może byc różnie podobno, bo dzieciaczki maja jeszcze sporo miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ciężaróweczki:) U mnie dziś dzień masakra...Synek przechodzi bunt dwulatka i daje popalić jak nie wiem...Generalnie on próbuje mi udowodnić,że jest szefem i mam robić co mi każe i jak mi każe, a ja jemu udowadniam,że tak nie jest;P Poza tym chwili usiąść mi nie daje, bo zaraz ryczy, krzyczy, jęczy i ściąga mnie na podłogę:/// W efekcie uporządkowałam i umyłam szafkę na buty, zrobiłam pranie, poodkurzałam,umyłam podłogi, umyłam okna oraz ugotowałam obiad.Teraz już muszę usiąść, bo chyba padnę;) Podwójna, witaj serdecznie:) Mamy bardzo podobny termin, choć Ty pewnie urodzisz wcześniej:) Gratulacje podwójnego Szczęścia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatka jak ja nie czuję kilka godzin ruchów dziecka to poprostu siadam wygodnie, biorę sobie herbatkę i czekam. Zaraz zaczyna się ruszać. Podobno kiedy chodzimy, albo cos robimy dziecko czuje kołysanie i cały czas śpi, a kiedy siadasz i nic nie robisz to ono wtedy się uaktywnia :) Takrze Patkaa spokojnie, zrelaksuj się, zrób sobie masaż skroni, takimi okrągłymi r*****i, może i ból głowy przestanie, a dzidzia na pewno zacznie się ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Podwójna ! Rybka skąd ja to znam - bunt dwulatka, nie martw się to przejdzie, u nas trwało na szczęście krótko coś około 2-3 miesięcy. Teraz synek ma już prawie trzy latka, jest lepiej, nadal to mały diabełek, ale więcej rozumie i można już trochę z nim się dogadać w przypadku histerii, po jakimś czasie jak mu przejdzie to przychodzi i przeprasza po swojemu "papasiam" :) Helenka się pomyliła i wkleiła nie tą tabelkę, na tej samej stronie jest jeszcze jedna, którą ostatnio zmieniałam po tym jak się dowiedziałam,że będzie synek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamama, kurczę, no musi być dobrze! Trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki! I ślę same pozytywne myśli! Emila, cieszę się,że Cię podniosłam na duchu;) Dodam tylko,że wielkość piersi nie ma nic wspólnego z karmieniem, bo tkanki gruczołowej każda kobieta ma tyle samo, reszta to po prostu tłuszczyk;) Więc wszystkie mamy równe szanse:) Goplana, mnie też czasami boli głowa i biorę wtedy Apap.Bo inaczej nie byłabym w stanie funkcjonować przy Synku... Brzuchowata, tran cytrynowy ma po prostu zapach cytrynowy.Smakuje trochę jak olej niestety.Właściwie nie ma smaku, tylko taką oleistą konsystencję...Tą jedną łyżeczkę można przeżyć, a z czasem człowiek się przyzwyczaja... Co do ubrań-te spodnie ciążowe, które dostałam to moje wybawienie:D W życiu bym nie przypuszczała,że to taki komfort, gdybym wiedziała, to przy Synku bym kupiła;) A wczoraj byłam na zakupach i kupiłam tunikę i legginsy.Jeszcze z jedną parę legginsów muszę dokupić... Moja Mama ostatnio powiedziała,że jej płeć mojego Dziecka obojętna, bo ona ma już dwóch cudownych Wnuków i wie,że chłopcy są równie wspaniali co dziewczynki i że już się do chłopców przyzwyczaiła:))) Bardzo mi się miło zrobiło,że presji żadnej nie wywiera:) Ja mam połówkowe w pon i już się stresuję... Vikiable, a jak Ty się w ogóle czujesz? Truskava, gratulacje udanej wizyty:) Super masz tą Córeczkę:) Extra pamiątka, takie zdjęcia... Dzidziuś, ło matko, 2-3 miesiące?! To ja nie przeżyję lub zwariuję...;P Patka, ja się w ruchy mam czas wczuwać właściwie tylko rano i wieczorem, bo tylko wtedy mogę się położyć i skupić...Ale w dzień czasami też coś tam poczuję.Nie zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×