Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Wpadlam tylko się przywitać i uciekam, mam sporo do zrobienia, jak tylko znajdę trochę czasu to do Was zajrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja tez mialam ten plaster na szwie taki jakby z gumy ipowiedzieli ze moze sie normalnie kapac itd, poniewaz urodzilam we wtorek poznym wieczorem to dopiero w czwartek powiedzieli ze moge sobie juz odkleic ten plaster, troche sie balam, ale powiedzili zeby sie dobrze namydlic I on ladnie zejdzie a jak bede sie bala to polozna ze mna pojdzie I ona to zrobi, ale dalam rade sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już teraz wiem o co Ci chodziło lulika:) NT do 14tyg było bodajże 4,4 i mamama pojechała na badania do jakiegoś innego miasta do specjalisty bo lekarz ją skierował i właśnie tam wykryto wadę, bo NT mówi tylko o tym że jest ryzyko czy tam prawdopodobieństwo wad genetycznych i dopiero specjalista stwierdza co to, te badania które potwierdziły że to serduszko to nie były połówkowe tylko pewnie prenatalne inwazyjne. Nie potrafię się postawić w waszej sytuacji czy robić te połówkowe bo ja je będę miala tak jak już pisałam u swojego lekarza za pieniądze takie same jak za wizyte, serduszko zawsze sprawdza na usg doppler bo takie ma. Cieszę się że spotkałam na swojej drodze właśnie takiego lekarza, z takim sprzętem i taką wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się strasznie stresuje tymi badaniami połówkowymi. Ciągle mi się wydaje że coś będzie nie tak. Oglądam np. telewizję i tam ciągle reklamy tych fundacji i te chore dzieci. I już mi się chce ryczeć. Mam jakoś złe przeczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchowata mysl pozytywnie, czemu zaraz o najgorszym, ciesz sie ciaza. Musi byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie brzuchowata myśl pozytywnie a będzie dobrze! mam pytanie do dziewczyn które miały taki sam problem jak ja.. Dalej jesteście takie wysyfione na twarzy? kurde ja już nie mogę sobie z tym poradzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam no ja na polowkowe jade w pojutrze.pierwszy raz bylam w 13 t.c.na usg.i pobrali krew.Po kilku tygodniach przyjechalam na konsultacje genetyczna i pobrali krew na ASP.Trzeci raz przyjechalam razem z mezem.Pobrali krew dla obydwu na kariotyp.Czwarty raz jade zrobic usg.i odebrac wyniki kariotypu cholernie sie boje tych wynikow.Moze czasami lepiej nie wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! Mam termin na koniec lutego, w pierwszej ciąży na kafeterii siedziałam w zasadzie od początku, teraz mam mniej czasu, ale planuje niedługo pójśc na L4 i chciałam zapytać czy przyjmiecie mnie do siebie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchata wiem co czujesz, ja zawsze się boję przed badaniem czy aby wszystko w porządku? czy serduszko bije? Zawsze przeżywam stres, a jak coś zabolało to szukałam w internecie co to może być i już była panika gotowa. Jak byłam w szpitalu to naprawdę się napatrzyłam i nasłuchałam o przypadkach, że teraz czasami aż sama się boję. No ale przecież musi być dobrze dziewczyno innej opcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj podwójna, dopisz się do tabelki i pisz:) mamaAnusi sama prosiłaś o ASP i kariotyp? czy zrobili Ci z powodu poprzedniej ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heelenka sami zaproponowali z powodu, jak powiedzialas poprzedniej ciazy.I glatego w piatek to spotkanie z genetyczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Cześć dziewczyny, Helenka dokladnie wygladalo to tak, 12 tydz-USG, NT 4,4, skierowanie na inwazyjne badanie, po trzech tyg wynik, prawidłowy kariotyp męski, czyli genetycznie zdrowy chłopczyk, 20 tydz- USG połówkowe i widoczna wada serduszka, skierowanie na echo serca płodu i określenie co to za wada i co robić z tym dalej, następnie skierowanie do szpitala w warszawie bo tylko tam robią zabiegi który mnie czeka, w szpitalu znów usg i echo. Wypuścili mnie wczoraj do domu, bo zabieg zaplanowany jest na poniedziałek, więc w niedzielę znów wycieczka. Dziewczyny jeśli do tej pory wszystko u Was bylo w porządku to nie macie podstaw do tego żeby się bać i zamartwiać, mocno trzymam kciuki za każdą z Was, jesli kogoś przestraszyłam moimi opowieściami to przepraszam, ale po prostu jest mi strasznie ciężko, nie chcę wzbudzać wpółczucia w żadnym wypadku, zaczęłam pisać na tym forum i chcę tu zostać, bardzo dziękuję wszystkim za ciepłe słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Czyli to operacja będzie jeszcze w brzuszku? Na pewno wszystko będzie dobrze. Ja jeszcze nie miałam połówkowego i też trochę się denerwuje ale to chyba normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnusi sorry jak moje określenie Ci się nie spodobało, po prostu nie chciałam żeby mnie ktoś zaraz zaatakował. Tak myślałam że dlatego miałaś te badania. Mamama jest jakieś ryzyko nie powodzenia zabiegu? trzymam kciuki chciałbym mieć zrobiony kariotyp.. 75-80% badań przezierności karku wskazuje wysoki NT czyli jakąś wadę. W tych 20% mieści się moja znajoma, która ma synka Bartusia z zespołem Downa, podczas ciąży nikt nic nie widział... :( wiecie może czy kariotyp można zrobić sobie jakoś prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
helenka a jakie nt miała ta znajoma, w zasadzie jej dziecko z ZD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość był w normie nie pamiętam dokładnie ale nawet nie 2 wynosił, kość nosowa ponoć też była widoczna, drugie dziecko urodziło jej się zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
halanko, zabieg może sie nie udać lub nie przynieść takich rezultatów jakbym chciala, ale nie myślę o tym, a kariotyp możesz określić prywatnie , nie wiem ile to kosztuje bo jak mialam skierowanie i nie płaciłam tylko możesz to zrobić w określonych tygodniach ciąży, biopsję kosmówki między 12-14 tc i amniopunkcję między 15-18 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a więc szkoda, ze nie pamietasz dokładnie ZD może sie zdarzyć przy pozornie dobrej normie, ale ponizej 2 nie schodzi, kość moze być lub nie, nt jest najważniejsze 10% płodów moze mieć nt niby w normie, ale przy ZD nie schodzi ona poniżej 2, więc dziewczyny, u ktrych maleństwa lekarz wskaże, ze nt jest wyzsze lub równe (biorąc błąd pomiaru moze być to i 1,9 i 1,8) niż 2 powinny miec sie na baczności, co prawda wcale to nie oznacza, że dziecko bedzie chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamama już doczytałam jak to jest, prywatnie to dużo sobie wołają, a od lekarza jak dostanie się skierowanie do poradni genetycznej, może je też wystawić internista to najpierw badają czy jest sens przeprowadzać kariotyp, pewnie karte ciąży sprawdzają itp moje w 11tyg ciąży NT miało 1,1 wiec to nie przejdzie jakbym na nfz chciała iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość odrazu zaznaczę że nie wiem czy to prawda bo nie chce się sprzeczać:) ale czytałam że normą jest do 2,5 a za granicą jest to nawet 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Helenko 1,1 to cudowny wynik, nie martw się na zapas, gdyby mój byl taki to nawet by mi przez myśl nie przeszlo robić badania inwazyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owszem to jest norma, ale ta norma moze być naciągana u dzieci z ZD, jak pisałam, to, ze jest norma nie oznacza, z e dziecko będzie zdrowe, bowiem część malutka płodów ma w normie, i jak widzisz u kolezanki urodziło sie z ZD, co jets potwierdzeniem tego zdania wiec tak spokojnym byc nie można, bo niby nt jest w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamama dlatego już o tym nie myślę:) W Twojej lub męża rodzinie zdarzyła się jakaś wada serca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Helenko żadnych wad w rodzinie nie było, tym bardziej jestem zaskoczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejciu Heelenka ja nic zlego nie mialam na mysli naprawde sorki ze tak wyszlo ale az oczy postawilam ze myslalas ze "atakuje" jeszcze raz przepraszam ja tylko odpowiedzialam na Twoje petanie.A norma NT 2,5 do 3 ale to zalezy od wielu czynnikow np.grypa czy cos w tym rodzaju.Mojego dziecka NT tez podwyzszone ale ...wynosi2,7mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, te procenty muszą mieć jakieś uzasadnienie. Dziwi mnie tylko to że na połówkowych nikt nic nie zauważył.. zazwyczaj lekarze widzą np krótką szyje, niżej osadzone uszy i inne charakterystyczne cechy ZD. Bartuś może i przez to że nikt nic nie wiedział jest bardzo kochanym dzieckiem, a nawet wszyscy poświęcają mu o dużo więcej czasu niż zdrowemu dziecku. Ok już kończę temat, nie chce nikogo straszyć ani doprowadzać do zmartwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, nie ma co straszyć ale wiesz, nisko uszy to raczej nie wykryją, ale pojawia sie też fala zwrotna jej dziecko ma zdrowe serce teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×