Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majowoczerwcowa

MAJOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość ola
rozumiem ze to ja mam najmlodsza ciaze z nas? czy ktos jest w 7tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochannel5
zuzunia ..wyczytalam ze jestes po ivf.i jestes z okolic krakowa- czy robilas zabieg w klinice w krakowie? mam nadzieje, ze to niezbyt prywatne pyt.bo ja wlasnie prowadze rozmowy z jedna z kilkinik i ciekawa jestem. do tej pory ivf i icsi nie robilam w ogole w polsce. pozdrawiam wszystkie rosnace fasolki:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ciążę stwierdzili na podstawie tego, że im o tym powiedziałam" heheh ale sie uśmiałam ;P A ja w Polsce aktualnie chodzę do dwóch lekarzy - prywatnie jeden a drugi to takie też prywatne ubezpieczenie z pracy - pierwszy tez uważa , że im mniej badań gin tym lepiiej (i bach za pogadankę 70 zeta..) natomiast u drugiej pani doktor USG to standard i od tego zaczyna się wizyta. Muszę na dniach wybrać lekarza prowadzącego, żebym nie obudziła się z ręką w nocniku...;) A a propos "jazd hormonalnych" to ja- jak to na pierwszą ciążę przystało - mam nieziemskie :/ az czasem sama ze sobą nie mogę wytrzymac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari1333
u mnie dzisiaj sie zaczal 6 tydzien od OM chyba ja mam najmlodsze malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ola
claudusia ja do 6 miesiaca mialam jakiekolwiek objawy etraz juz prawie nic czesem mnie zabola jajniki bardz delikatnie i pod wplywem nacisku piersi ale jakos mam wrazenie ze nie sa takie jedrne co mnie mrtwi troche, jednak biore tez duphaston, Nie mam zachcianek nie mdli mnie, jedyne to zaparcia, Czy tez mialyscie tak ze ustapily wam objawy a jednak wszytsko w pozadku? Jestem optymistka ale czasem i tak mnie m,ysli drecza zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ola
Claudiaaaaaaa mi lekarz wyliczyl ze teraz mam 7 tydz a termin mam dzien przed Toba troche dziwne heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ola
Claudiaaaaaaa do 6 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba ide spać, tak mnie sen łapie że szok ... :) moze prześpię te dni to mi szybciej zleci ;p do wizyty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzunia5555
cocochannel5 podchodchodziłam do ivf w ARTVIMED w Krakowie jestem bardzo zadowolona, jestem w 9tc a nadal jeżdże do doktora i mam nadzieję,że tak pozostanie póki co:)świetna opieka i podejście do pacjentki polecam jaknajbardzie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari1333
jak ja wam zazdroszcze wizyt w bliskim terminie, moja jest dopiero 28.10 ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość ola - nic sie nie martw i tylko nie wmawiaj sobie głupot :) Mnie spanie w sumie raz męczy a raz nie, nudności trochę ustąpiły (najgorzej było w niedzielę i pon) , trochę wracają jak zaburczy w brzuchu ;) A piersi też wydawały mi się większe jakieś 2 tyg temu. Ale nie nakręcamy się :) ja za tydzien mam usg i jestem dobreju mysli :) ps. ale skoro masz dzien przede mną termin i tez 7 tc to wszystko OK, ja mialam ostatnią @ 14 a cykle mialam 30-31 dni, i taki termin wyliczył mi gin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mex2- Roześmiałam się w glos.Jak to spanie tak działa to moze ja sie położę i obudzę 18stego?a potem znowu sie położę i obudze ,a moze gdzies na kolejne usg:D:D:D:,a potem to juz na poród moze bym sie obudziła .....a może lepiej nie ,nie..poród moze przespie.Co to czlowiek nie zrobi ,żeby mu czas szybciej zleciał. Ja chce juz nowy rok ,żebym mogła zacząć kupować:DPatrzcie jak to dziwnie czlowiek jest skonstruowany ,jeszcze kilka tygodni temu mowilam ,że mnie nie bawi kupowanie i nie wiem skad moje dziecko bedzie wszytsko mialo,bo mnie do tego nie ciagnie....pomału zmieniam zdanie hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ola
do ktorego tygodnia warto robic bete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSiCi - tez czekam na nowy rok zeby zaczac kupowanie ;) Gość Ola - tez myślałam o becie ale nie wiem do kiedy warto zrobić hmm.... ja jednak chyba poczekam - może dośpię do 10tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasztanka86
Hej Kochane! To i ja dołączam do Was. Mam termin na 22 maja 2014. W sierpniu podjęliśmy z mężem pierwszą próbę "zrobienia" dzidziusia i od razu się udało, ale wspomagałam się testami owulacyjnymi-naprawdę dają radę, poza tym znam swój cykl, gdyż i tych testów czułam dni płodne i dzień owulacji, a testy tylko potwierdziły zbliżająca się owulke. Obecnie jest koniec 7 tygodnia. Pierwsza wizyta u lekarza była właśnie w 7 tygodniu, wszystko w porządku. Teraz badania i następna wizyta w 11 tygodniu. Objawy u mnie: powiększone piersi, ból głowy, senność i mdłości po południu. Ale mimo wszystko czuję się rewelacyjnie. Pracować mogę i zamierzam jak najdłużej tzn. do kiedy będę mogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) wracam po dłuższej nieobecności spowodowanej mega mdłościami i osłabieniem... męczy mnie po prostu cały dzień i noc... na szczęście nie wymiotuję ale praktycznie nic nie mogę jeść bo słabo mi na widok jedzenia a jak już coś zjem to jest mi niedobrze i męczy mnie mega zgaga..:/ czuję się jakby mnie czołg przejechał... nic w domu nie robię a moja mała zaczyna wariować z nudów...:( dzisiaj jest mała poprawa i mam nadzieję że już tak zostanie bo zwariuję chyba...:/ co do lekarzy to ja jak na razie zaliczyłam jedną wizytę u położnej a pierwszy skan mam wyznaczony na 4listopada dopiero...:/ GoSiCi zamierzasz się szczepić w trakcie ciąży na grypę i krztusiec bodajże o ile dobrze pamiętam... z tego co wiem to wszystkim ciężarnym w uk to proponują ale mnie jakoś to nie przekonuje i raczej się nie zaszczepię... aha i mam 30 lat, jedno dziecko, termin na 17 maja, mieszkam w uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasztanka86
Claudiaaaaaaa oj jak fajnie :D Z wcześniejszych postów wyczytałam, że jesteś na L4. Ja się zastanawiam, czy mam powiedzieć już w pracy o ciąży, czy może jeszcze za wcześniej (żeby nie zapeszyć) , -zaświadczenie mam wypisane, ale jakoś się cykam, mimo że umowę mam do 2017.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie, że możecie sobie poleżeć, poodpoczywać. Ja tez bym chciała, ale z biegającym 3 latkiem jest to raczej niemożliwe :) rano o 7 wyprawa do przedszkola i pracy, wracam po 16 do domu i nie mam juz siły na nic, nawet nie mam siły przeleciec odkurzaczem chaty, a mam w domu goldena i jeden wielki kłak na podłogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka86 - ja jestem na L4 od 1.10 bo juz nie dawałam rady z mdłościami i ze względu na charakter pracy - bankowość, sprzedaż, plany miesięczne, rozliczenia, STRESS..:/ a powiedziałam w pracy w polowie wrzesnia - zaraz jak sie dowiedziałam - tylko dlatego , że u nas w oddziale w tym roku to juz 4 ciąża - i chciałam żeby wiedzieli wcześniej i szukali kogoś za mnie. Umowę mam na stałę, chociaz i tak nie wiem czy tam wrócę - narazie odpoczywam i cieszę się fasolką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam w pracy kocioł ale na razie nie idę na zwolnienie bo u mnie nie jest źle, poza lekkimi mdłościami. A pracuje, żeby było śmieszniej- w świadczeniach rodzinnych :) także jak macie jakies pytania o zasiłki rodzinne czy becikowe to chętnie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu, ja bete ostatnią robiłam w 7t i 3d i powtórka 8t 0d. Wyszła wysoka, i przyrost po tych 96 h też był, ale już nie tak imponujący jak na początku ciąży. Uspokoiło mnie o tylko ma weekend. Wszędzie piszą że w 8 tygodniu już nie ma sensu robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo przy kawie to super :) Moze orientujesz się czy becikowe nadal ma być dawane tylko poniżej tej granicy 1922 dochodu na osobę czy jakieś zmiany na 2014 są przewidywane ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy kawie - dobrze wiedzieć, na pewno się przyda ;D Claudiaaaaaaa - dzięki za odpowiedź. Chyba jutro przedłożę zaświadczenie. Pracuję w obsłudze klienta ale w branży turystycznej, nerwy zdarzają się czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie ma problemu Kasztanka86, u nas w pracy niestety polityka prorodzinna nie istnieje, więc naraze nie wyobrazam sobie żebym przy niemowlaku miała wrocić do tego kołchozu :/ i w sumie do porodu nie zamierzam wracac do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×