Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majowoczerwcowa

MAJOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gosc ola
Czarna Kawa bez mleka ja tu diete musze trzymac a Ty mi o ciescie o boziu ale bym zjadla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochannel5
gratulacje dla nowych mamus!! mex 2kiedys zrobilas taka fantadtyczna tabelkę kt ostatnio nam sie dosc wydłużyla:))) a skoro i tak lezysz to mozesz uzupelniac...niektore z nas musza pracowac;))) to byl zart naturalnie.lezcie i dbajcie o siebie!!! a propos tych wozkow to podzielam niestety zdanie tych kt czekaja....po prostu boje sie ze cls zapesze. do tego stopnia ze niewiele osob wie o ciąży ...nie znioslabym , gdyby...znowu tego pocieszania.ach ale tym razem musi byc ok. a jak przyjdzie czas to zasugeruje sie waszymi podpowiedziami i kupie wypasiony wozek i w ogle wszystko!!! mnie tez pobolewa brzuszek, pokluje jest wzdety , ale moze tez od owocow, ktorych ostatnio wcinam mnostwo. jaka macie temp? ja juz tyle lat staram sie ze mi to juz zostalo w nawyku rano.nadal zawsze powyzej 37.a dzis nawet 37, 5. jeejjkuu jaka mam ochote na zimne piwko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
cocochannel5 tak piwko z sokiem oj miodziiiioooo ja temp. mam nawet 37,5 ale nie wiem jaka mialam przed ciaza, jakos tym sie nie przejmuje a co do diety czarny pelnoziarnisty chleb zadnego bialego pieczywa i 2 l wody mineralnej mam pic nie bedzie wzdec a dla lepszego trawienia mozna troche kminku sobie zapodac, to dziesiejsze zalecenia lekarza i co najciekawsze ostatni posilek 22h bo jak mu powiedzialm ze o 18ej to mnie opierdzielil hehe, tylko ze ja mam wilczy apetyt w 6ym tygodniu ciazy i musze sie powstrzymywac heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak..według mnie o spacerówke. My będziemy mieć dzieci z maja więc w gondoli i przez jesień a potem zimą to pewnie rzadko będziemy wychodzić. Potem..dziecko juz swoje bedzie ważyc więc myslę że taka porządniejsza parasolka co waży 5 kg się sprawdzi a nie taka co waży 13. Poza tym..w moim przypadku córka zaczęła chodzić w wieku 10 miesięcy i nie chciała w wózku w ogóle siedzieć tylko dreptać. Ale każde dziecko jest inne. Cenowo lepiej opłaca sie 3 w 1 ale pod warunkiem że wszystko będzie wykorzystane, a tego nie przewidzimy. Ja osobiście polecam gondole + nosidełko ( fotelik) i potem mądra parasoleczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
ksiezniczka79 nie ma to jak porady doswiadczonej kolezanki, wlasnie nie zastanawialam sie nad tym ze to potem zima i chyba za duzo z spacerowka sie nie bedzie smigalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
a parasolke do kazdego wozka mozna zamontowac?i wlasciwie czemu jest taka przydatna skoro wozki maja zadaszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisząc parasoleczkę miałam na myśli wózek spacerówkę "parasolkę", taką sprytną i dla dziecka i dla mamy. Osobiście takiej parasolki przyczepianej do wózka nie używałam. Więcej z nią było kombinowania przy zakładaniu niż to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ksiezniczka79 aaaaa wszystko jasen. nawet dzis mi sie snilo ze wozki w sklepie wybieralam i ze to byl syn,a cos mnie kluje w brzusiu dzis,Dziewczynki napiszcie mi hjakie wy porcje jecie i co jecie zeby was nie wydelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cocochannel5 uzupełniam sobie tabelke na kartce ale niestetety tylko dwie dziewczyny uzupełnily dane..... jakoś nie chcą się wpisywać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
ksiezniczka79 witaj kolezanko:) a co tam trzeba podac do twojej magicznej tabeli wiek pesel hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny poniżej tabelka... podawajcie dane ja uzupełnię... nie kopiujcie 10 razy tabelki, nie ma to sensu w ciąży nick................................. wiek-dziecko.....cykl.......termin porodu.....poronień 1. czarna kawa bez mleka.......... 27 .............1........... 06.05.2014..........0........ 2. GoSiCi .................................30............. 2 ...........07.05.2014 .................. 3. mex2.....................................26-1...........6. ..........10.05.2014..........3......... 4. niebieski kwiat.................................................... ...................................... 5.szatynka84............................29-2...........1.............08.0 5.2014..........0........... 6. mimi86.................................pusty pęcherzyk ;(........................................... 7.janka24................................................ ... .. ...................................................8. kamii84.................................29..............1.. ........ 06.05.2014...........0...... 9. xxmyszka.................................................... ........11.05.2014.................... 10.lalestio..................................ciąża bliźniacza............................................ 11. zacieszka................................................... .............................................. 12. karolina27 maj2014..................................................... ............................. 13. Kasiagosc................................................... ............................................ 14. Jusss....................................................... ............................................... 15. Mała 20.......................................................... ...06.05.2014................ 16. oli852 ................................................................01.05.2014................ 17. saffona1986................................................. ......06.05.2014................ 18. zuzunia5555.........................32...................... ......................................... 19. _aśka_..................................................... ..........01.05.2014............... 20. przy kawie....................................................... ......................................... 21. cocochanel5................................................. .....01.05.2014................ 22. ksiezniczka79........................34..................... ......................................... 23. Młodziutka123456........................................... ...06.05.2014............... 24. Madziowata.................................................. ........................................... 25. Samuelle.................................................... ............................................. 26. Anula1988................................................... ............................................ 27. Mona84...................................................... .......01.05.2014........................ 28.anii84....................................29-1........ ....15......07.05.2014................0....... 29.lola88....................................25-1........ ......9......01.05.2014................0...... 30. martussia.............................37-3.................. .....................................0...... 31.ozekujaca23.................................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa gosc ola jak ja Cię mogłam pominąć !!! myślałam że jesteś zapisana ;) ale podaj dane to uzupełnię.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
nic- gosc ola dziecko-pierwsze cykl nieznany termin porodu 20 maj poronien oficjalnych 0 wiek 29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ksiezniczka79 dziecko drugie cykl 1 termin 11.05.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! kochane ,tak sie wczoraj wieczorem źle czułam....tak mnie mdliło,okropnie....ale oczywiście znam przyczyne:D cały dzień mam na coś ochotę i nie jest to konkretny posiłek typu ziemniaki -mieso ( na mieso patrzec nie moge ) na ziemniaki tez specjalnie nie mam ochoty,wedlina tez odpada.Jadła bym owoce,warzywa,mleczne,mączne rzeczy i tak sie wczoraj kreciłam po domu i ciagle cos,Sniadanie kromka z pomidorem ,dwie kromki z ciemnego pieczywa z ziarnami ze slonecznika,potem za jakis czas musli z mlekiem,potem jablko ,pomarancza,znowu jablko ...no takie d*perele....potem znowu jakas kromka.z serkiem..Tak jadłam bez opamietania ,ciagle mi sie chciało pic i ciągle bym cos kwasnego jadła i mokrego, na kolacje doprawiłam sobie dwoma kromkami z serem żółtym ,cora jadła i mnie skusiło.Poszłam pod prysznic ,lepiej troszke..a gazy....to wczora uuu dobrze ze nigdzie nie wychodziłam.Jade na zakupy po imbir bo mi sie skonczył ,a dobrze działa z herbatka:D No i to przeklete pieczywo,za dużo go jem:( Myslałam ,żeby jest bółi z diety dukana , kiedys je jadłam i bardzo je lubie,a mianowicie łyżka otrąb ,jajko,jogrurt naturalny ,szczypta proszku do pieczenia to wszytsko sie miesza i do mikrofali na chyba 4 minuty i jest kromka ,nawet nie jedna,moze to by zdrowsze bylo i mniej tuczące niż chleb.Dodam ,że naslodycze nie mam ochoty.Pozdrawiam was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
GoSiCi z tymi bulkami to dobry pomysl,ja juz nie wiem co jesc zeby mnie potym jedzeniu nie wydelo i nie mulilo do poki nie jem czuje sie dobrze a wystarczy sniadanie i juz wygladam jak do porodu, wczesniej wcinalam owoce ale teraz mam zakaz, szlak wie co tu jesc, mleko uwielbiam ale tylko jak go wypije toaleta moja i co tu na obiad robic ahhh , co do gazow ja je mam non stop i bekanie normalnie jak taki menel sklepowy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre hahahah te dolegliwości ;p ja wczoraj też umierałam - niedobrze, mdliło, ciężko było zasnąć.... dziś rano pusty brzuch.... super uczucie... zjadłam 3 kromki z paprykarzem i leżę... już bym cos zjadla ale sie powstrzymuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałaś włąsnie w ktoryms poscie ,że lekarz ci powiedział ,żebyś owoców nie jadła,możesz mi przypomnieć dlaczego? Moj D jest mięso-żerny ,jadłby tylko mięso,bedzie miał teraz przewalone ,bo ja nie mam ochoty na mieso.Tak jak pisałam robiłam karkówke ,zrobiłam ja w worku ,ktos tutaj polecił.Jadł ja sam,no... z dziećmi przez dwa dni:D:D:D A dzisiaj chce zrobić na obiad spaghetti z brokułami i czosnkiem,bardzo lubie i dzieci też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mex2 ha ha ha ojjj okropne to jest rano obiecuje sobie ,że dzisiaj bede jadła z głową,a wieczorem "płacze" ze znowu zrobiłam to samo:DAle,ale jak nie jedm długo to tez jest mi niedobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzunia5555
Witam, proszę mnie dopisać cykl 36 dziecko 1 termin porodu 05.05.14. 0 poronień Juz myślałam ,że uporałam się z mdłościami ale radość trwała tylko 1 dzień gdzie nie miałam mdłości i mogłam w końcu zaglądnąć do lodówki ale od wczoraj znowu to samo na szczęście nie wymiotuje ale strasznie mnie mdli i na nic nie mam ochoty, w poniedziałek kolejna wizyta a 1,5 tyg.temu fasolka miała 1cm i serduszko biło 130/min. Pozdrawiam wszystkie majowe ciężaróweczki. Kuzynka tez starała się o dzidziusia i okazało się że jesteśmy w tym samym 8 tyg, ale ona na pierwszym usg była we wtorek i okazało się że będą bliźniaki-podwójne szczęście za jednym zamachem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Księżniczka79 zgadzam się z Tobą w dużej mierze, jeżeli chodzi o wózki. Też mam 3w1 i parasolkę. Nie zgodzę się tylko co do spacerówki od tako. Ja jej używałam i będę używać całą jesień, zimę i trochę wiosny. Po śniegu nie wyobrażam sobie parasolką jeździć. Poza tym spacerówki od tako używam na dalsze spacery, na wypady do lasu, nad jezioro, generalnie w teren. Dla mnie spacerówka jest niezastąpiona pomimo, że tak jak wcześniej pisałam ma wadę, bo jest dość ciężka, ale za łatwo się ją prowadzi (lepiej niż parasolkę). Żadne wyboje jej niestraszne :) Dziewczyny a co do tabelki, to może wystarczy wiek i termin porodu, potem sobie dopiszemy ewentualnie płeć i kiedy rzeczywiście urodziłyśmy. Może wtedy więcej osób się wpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście żadna parasolka nie dorówna pod względem amortyzatorów kompaktowi. Natomiast dużo też zaleąy od terminu urodzenia dziecka. Nasze będą siedziały ok. listopada - grudnia więc akurat okres zimowy. mam nadzieję że tym razem użyję jej więcej razy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
GoSiCi to mi lekarz kazal bardzo ograniczyc owoce i soki owocowe fermentuja w zaoldku jest to uczucie wzdetego brzucha a nawet pobolewania i faktycznie od wczoraj nie jadlam owoca i oczywiscie ze mnie muli ale moge sie ruszac wkoncu, Co do karkowki to tez bylam ja a co do spageti z brokulami polecam zalac go sosem serowym albo smietanowym z czosnkiem posypac zoltym serem i szynka jesli lubicie i zapiec w piekarniku. P>S jesli chodzi o picie 2 l wody niegazowanej dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewzyny podawajcie dalej dane ja uzupelnie :) w ciąży nick................................. wiek-dziecko.....cykl.......termin porodu.....poronień 1. czarna kawa bez mleka.........27-1 .............1......... 06.05.2014.........0........ 2. GoSiCi ...............................30-3............. 2 .........07.05.2014 ........0......... 3. mex2....................................26-1...........6. ..........09.05.2014..........3........ 4. niebieski kwiat......................30-1...........8............11.05.2014....... ..1....... 5.szatynka84.............................29-2............1...........08.0 5.2014..........0....... 6. mimi86................................................................pusty pęcherzyk ;(....... 7.janka24................................................ ... .. .................................................. 8. kamii84................................29-...............1.. ........ 06.05.2014..........0...... 9. xxmyszka.................................................... ..........11.05.2014.................... 10.lalestio..................................ciąża bliźniacza.............................................. 11. zacieszka................................................... .............................................. 12. karolina27 maj2014..................................................... ............................. 13. Kasiagosc................................................... ............................................ 14. Jusss...................................24-1.............1..... ......06.05.2014...........0..... 15. Mała 20............................................................. ...06.05.2014................ 16. oli852 ...................................................................01.05.2014................ 17. saffona1986................................................. .........06.05.2014................ 18. zuzunia5555........................32-1..........36............. 05.05.2014.........0..... 19. _aśka_..................................................... ..............01.05.2014............... 20. przy kawie....................................................... ......................................... 21. cocochanel5........................36-1.............-............01.05.2014..........2...... 22. ksiezniczka79......................34-2...........1.......... ..11.05.2014..........0.... 23. Młodziutka123456................................................ poronienie ;(............. 24. Madziowata.................................................. ........................................... 25. Samuelle.................................................... ............................................. 26. Anula1988................................................... ............................................ 27. Mona84...................................................... ...........01.05.2014................. 28.anii84....................................29-1........ ....15..........07.05.2014.........0....... 29.lola88....................................25-1........ .....9...........01.05.2014.........0...... 30. martussia.............................37-3.................. ..................................0...... 31.ozekujaca23................................................................................................ 32.gosc ola................................29-1...............-..........20.05.2014...........0.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
trzeba pourodzeniu zrobic jakis zjazd mamusiek heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
kto oglada jjakies filmy na zalukaj i poleca cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze..naprawde pijecie 2 l wody niegazowanej? Mnie nie chce przejśc przez gardło. Piję głównie herbatki i kawe jedną, lalbo diwe, albo inkę. A co do jedzenia..hmm ja nie mam problemów..i to do takiego konkretnego..mięcho, ziemniaki, surówka, wszystkie zupy. Natomiast..brokuły, które uwielbiam nieee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×