Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Brzuchatka ja mam "-" a mąż "+" wiedziałam o tym przed ciążą, bo zrobili mi grupę w szpitalu trzy miesiące temu jak poroniłam. Robiłam teraz takie specjalne badanie czy nie mam czegoś tam we krwi co by wskazywało na konflikt z dzieckiem, ale na szczęście wyszło, że ok. Pewnie lekarz Cię na to skieruje. Wiem, że jakby było coś nie tak to podadzą Ci zastrzyk z przeciwciałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
no właśnie chodzi o jakies tam przeciwciała mam nadzieję że wyjdzie ok zobacze w pon co gin powie. dziewczyny jak wieje ja się boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciąży nie ma konfliktu. Sprawdzą ci odczyn coombsa i tyle. Po porodzie dostaniesz zastrzyk z immunoglobuliny anty-D aby w kolejnej ciąży nie doszło do konfliktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Agata89 dziekuje za wsparcie, gdy as czytam to mnie uspokajacie. Dzialaci na mnie lepiej niz maz ;) wedlug lekarza termin mam na 23.06 a polozna znow wpisala ze 7 czerwca. Dlatego sama nie wiem. Brzuchatka na czerwic dziekuje wiem ze stres jest nie wskazany. Uspokoilyscie mnie. Teraz skupie sie na wyzdrowieniu. Pomimo ze lepiej sie czuje to nadal mam kaszel(teraz suchy) i bolace gardlo. Euforia mniee rozpiera i nie moge sie doczekac kolejnej wizyty. Gosc trzymaj sie na pewno dasz rade, nie jest latwo borykac sie z problemami, ale musimy w sobie miec sile do walki. Tesciowe. Najlepiej to wpisac same kropki ;) bo przeklinac nie wypada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
o widzisz dzięki za informację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczatekczerwca
Dziekuje bardzo za wsparcie :) Jak dobrze pojdzie to chlopak jutro wieczorem juz bedzie znami :) przed nim 700km i ogromny wiatr :( Aktualnie delektuje sie mieciutka posciela, własna czysta łazienka i pysznym jedzonkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
początek czerwca głowa do góry wszystko będzie dobrze :* ja zauważyłam, że w ogóle nie mam ochoty na przytulanki ... mam dyskomfort podczas stosunku i delikatnie mnie boli ... i boję cię, że coś maleństwu zrobimy ... heh... dzisiaj muszę zajść do apteki kupić jakieś witaminy na II Trymestr. O teściach lepiej nie gadajmy bo wczoraj teść mnie wkurzył. Nie lubię przebywać z ludźmi co w rozmowie mówią co drugie słowo przekleństwo :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
dziewczyny czy którąś z was kłuje może brzuch? bo mnie kłuje, nie jest to mocny ból ale powtarza się i już tak kilka dni. wyczytałam że w 4 mies mągą występowac skurcze alvareza czy jakoś tak i jest to niegroźne a mimo to ja strasznie się boje takich bóli. jak tylko coś mnie zakłuje to od razu sie kładę i leże. mówiłam o tym lekarzowi, on powiedział że takie bóle spowodowane są rozciąganiem macicy i więzadeł. do tego mam zaparcia, nie mogę się załatwic***przez to też mam bóle. już sama nie wiem gdzie to mnie boli. byłam u lekarza w poniedzialek i mnie uspokoił a teraz znowu mnie kłuje i najchetniej znowu bym do niego leciała, ale nie chce robic z siebie panikary. czy któraś z was ma normalny nieobolały brzuch? bo ja mam strasznie wrażliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Hej :) ja dziś biore się za sprzątanie mieszkania, bo jutro od rana będę poza domem, a jednak lubie mieć porządek :) Ja nie mam ani zaparć, ani bóli podbrzusza, raz mnie zabolało mocniej, powiem o tym lekarzowi, ale mi sie wydaje, że w moim przypadku to jelita, czasem jak mnie zaryje to masakra, pije i jem duzzzzo nabiału i te jelita ciągle pracują. A u Ciebie flavia moze być to właśnie od zaparcia, proponuje dużo wody. Ja wcinam dużo owoców i piję jednak jedną małą kawę rano, kiedyś piłam 3, teraz jedną małą rospuszczalną a i tak jestem senna i spie po południu :) Początek czerwca powodzenia w szpitalu, podają Ci jakieś leki i ta macica sie rozkurczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja się tak porządnie nie załatwilam od 3 dni, niby cos tam co dzień robie ale to takie na pół gwizdka i czuję, że nie mogę się porządnie wypróżnic. I teraz nie wiem czy to bóle jelit czy bóle brzucha, zgłupiałam już. Bo czasem boli mnie w podbrzuszu a czasem w środku tak jakby przy o*****e (sorry za takie dokładne wyjaśnienia, ale ciąża to czysta fizjologia) Nie jest to bardzo bolesne, ale nieprzyjemne i uciążliwe bo co jakis czas mam takie skurcze albo z tej strony albo z tej i wtedy sie zamartwiam czy z dzieckiem wszystko w porządku. Jeszcze mam 2,5 tyg do wizyty i chyba zwariuje, a nie chce do niego latac co tydzień bo ostatnio mu mówiłam o tych bólach - wyjaśnił mi,a teraz pójdę i będę mówiła to samo? Wody piję bardzo dużo, owoce też jem, przez ostatnie dni specjalnie jadłam dużo gruszek, mandarynek, pomarańczy z nadzieją że w końcu mi pomoże ale nic z tego. Nie wiem juz wczesniej nic mi takiego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
nie wiem czemu wygwiazdkowało mi słowo o***t, czy to jakies przekleństwo. to jak mam napisac przy otworze tylnym?:D kafe durnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
takie dziwne przy dobycie też mam czasem, takie parcie jakby w tyłku :P mi sie wydaje że to już sprawka macicy, a co będzie jak dziecko będzie większe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,ja też mam podobny problem.Szczególnie jak się najem,boli mnie brzuch do tego ciągle mnie ssie.Jelita nie pracują tak jak przed ciąża,dzisiaj rano już jakieś zaparcia i ból brzucha.Takie już chyba uroki ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia234 ja mam podobnie a wizytę mam dopiero w styczniu :( . i mam tak samo jak Ty z zaparciami ale zaczęłam jeść chleb ze śliwką i w sumie polepszyło mi się ;-) ale do tych bóli to dzisiaj też mam takie uczucie więc siedze w pracy spokojnie i nie robię nic co mogłoby zaszkodzić ;-) na wszelki wypadek zawsze mam duhospan w potrzebie. Trzeba delikatnie i wypoczywać. Macica w IV miesiącu coraz bardziej się rozciąga i może dlatego a dzisiaj już zjadłam batonika i trochę czekolady to może maleństwo szaleje ? Trzeba myśleć pozytywnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata ja na końcu drugiej ciąży miałam taki ucisk.Mały był już bardzo nisko i mi tam główka naciskał.Nie było to przyjemne.Te uczucie jak dziecko się rodzi i przechodzi przez kanał tego się chyba nie zapomina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata ja na końcu drugiej ciąży miałam taki ucisk.Mały był już bardzo nisko i mi tam główka naciskał.Nie było to przyjemne.Te uczucie jak dziecko się rodzi i przechodzi przez kanał tego się chyba nie zapomina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
lacerta czyli masz już jedno dziecko, i jak wspominasz poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny sliwki !!! ale nie takie zaszuszone na wiór tylko takie mięsiste i woda najlepsze rozwiazanie 87asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
powiem dziś męzowi żeby kupił mi ciemny chleb ze śliwką, pamiętam że po nim miałam rozwolnienie, więc może i teraz troche puści, a może mięta?. troche mnie uspokoiłyście, że nie jestem sama z tymi bólami. boje się o moje maleństwo i tak juz chyba będzie do końca ciązy. a brzuch mam dziś wielki tylko nie wiem czy od ciązy czy od zaparc. powiedzcie gdzie macie brzuchy bo mój jest strasznie nisko, zaczyna się prawie od wzgórka łonowego i kończy troszkę nad pępkiem. u mnie 15 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie już brzuch nisko ale do żeber bo przytyłam już 5 kg :D i jem codziennie słodkości ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja mam malutki brzuch, prawie w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata mam dwoje dzieci .Marcina,który w styczniu skończy 5 lat i Dawida co w październiku skończył 2 lata.A teraz trzecia ciąża.Poród to coś niesamowitego,bardzo dobrze wspominam swoje porody.Obydwa siłami natury.Wiadomo boli bo boli bo boleć musi.Ale niesamowite przeżycie gdy widzisz pierwszy raz swoje dziecko.Drugi poród zdecydowanie szybszy i mniej bolesny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
hehe to super, życze Ci, żeby ten poród był jeszcze szybszy :) fajnie to napisałaś, czyli masz dwóch chłopaków, i może liczysz na dziewuszkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja nie wiem nie ważyłam się ale myślę że może 2 kg przytyłam raczej nie więcej, idzie w sam brzuch jak narazie. fajnie by było gdyby ciązę przechodziło się bezproblemowo, żeby nic nie bolało i nie trzeba było ciągle myślec i się martwic o dzidziusia. a ja mam takie charakter że ciągle myśle, czy wszystko ok czy dziecko żyje, jak mnie gdzies zaboli to juz mam czarne wizje. na kazde usg idę z dusza na ramieniu a pózniej mąż mnie opieprza że zawsze coś sobie ubzduram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja mam usg we wtorek kolejne, ciekawe co tam słychac w brzuchu i czy coś powie na temat płci, czy potwierdzi syna tak jak na prenatalnych, czy nagle objawi się pipka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny co dostalyscie od mikolaja?ja czekolade i mikolaja.flavia ja tez mam podobnie niemoge siezalatwic chociaz 3dzien jem dzem ze sliwek i sliwki masakra.to jelita bola bynajmiej u mnie tak bylo.mnie dol brzucha nie boli ale tutaj w zebrach jak boli to szok.mi brzuch urusl ale jak porownam dziewczyne ze szpitala to mam maly.w spodnie dzinsy sie mieszcze a tu juz16tydzien bedzie.ja zaraz biore sie za chodniki ale tylko na gorze na dole tesciowej niesprzatam jak ona lezy sobie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja do wizyty jeszcze2tyg a do usg 3 albo4masakra.alez u mnie wieje a w nocy to spac niespalam tak wialo.zmieniacie sie na twarzy?bo ja jakos nie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
mi sie podobno oczy zmieniły, ale cere mam fajną, nigdy takiej nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×