Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Agata duzo pij i smecte moesz sobie wziac zeby za bardzo sie nie odwodnic Ja mam problem bo po witaminach mi niedobrze ledwo wstrzymuje zeby nie wymiotowac nie chce ich brac!! ale mam slabą hemoglobine wiec musze bleee, jak sie lyka witaminy wciaze to czesto sie dzieci wieksze rodza taka ciekawotka z gazet medycznych heh Oczekujaca nie naciskaj piersi lepiej bo bedzie wiecej leciec ja juz mam siare od 3tyg czasami to w nocy mocno leci i sutki tak narywaja bardzo to niemile ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Ja za hiv w lab w ktorym zawsze robie badania zaplacilam 1 zl. W karcie ciazy mam jako obowiazkowe badanie. Ja cala wyprawke dostane od meza kuzynek ktore zbieraly po swouch synkach. Brakuje mi tylko wozka i kosmetykow :-) w piatek wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ja tez dostane od szwagierki ciuszki, ale kupuje i tak jak szalona hehe nikt mi tej przyjemnosci nie odmowi ;p a druga moja mama tak samo hehe ale wiadomo pierwsze dziecko ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jutro dostanę ciuszki od kolezanki,ale rozmiar 104,tj.na 2-3 latka dla dziewczynki.Napewno się przydadzą.Potem komus oddam.Corcia otrzyma imię najprawdopodobniej Magdalena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
też małemu coś napewno dokupie, ale np kaftaników na rozmiar mały czyli 56 mam 13! takze, dziecko tego nawet nie ubierze. kocyki, i rzeczy na wyjscie kupie, bo niektóre są troche sprane, ale po domu mogą być, zresztą dla mnie to i tak dużo, ze ktoś mi dał rzeczy dla maluszka:) Bardzo ładne imie Magdalena :) kupowanie takich ubranek to sama przyjemność więc sie nie dziwie, że człowiek choć ma to kupuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, co do suplementów, to ja wszystko konsultuję z lekarzem. Na początku był kwas foliowy, a teraz lekarz powiedział, że jeśli chcę to mogę zażywać femibion, ale nie jest to konieczne. Przede wszystkim liczy się zdrowa, regularna dieta. Na razie nie zażywam nic, oprócz magnezu i żelaza na anemię i staram się jeść dużo warzyw i owoców. Na wagę dziecka mogą wpływać rzeczywiście suplementy, ale podobno głównie kwas foliowy w zależności od długośc**przyjmowania. Poniżej jest artykuł relacjonujący badania na ten temat: http://www.wple.net/plek/numery_2012/numer-10-2012/1015-1020.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja dzis zalatana od samego rana, tyle sie dzieje. angii wiem , ze latwo mowic , ale staraj sie teraz nie denerwowac, to nie wplywa dobrze na dziecko, technika poszla tak do przodu , ze dziecku nic nie bedzie. tak jak dziewczyny mowia wszystko bedzie dobrze jolka dobrze ze zmienilas lekarza, czasem dobrze jest zasiegnac info od innych lekarzy, nawet jesli wszystko jest ok to lepiej udac sie do innego. Czasem az strach sie bac tych lekarzy. .................................................................. U nas ginekologa widzimy raz i to nie zawsze, bo jesli ciaza jest bezproblemowa to prowadzi ja lekarz rodzinny :( Kasia 2014 u Nas testy na hiv sa bezplatne wogole wszelakie badania dotyczace ciazy sa 100% darmowe ..................................................................... Mi juz mija 21 tydzien i 4 dni, dziecko dzis zachowuje sie jak w cyrku normalnie akrobata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze maluch urodzi sie w maju, strasznie sie boje aby nie wczesniej. justi a ty lezysz caly czas tak jak ja cyz chodyisz_ pomozcie zamiast z pisye y i odwrotnie, jak to naprawic_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia, najlepiej zrestartować komputer i samo się naprawi. Staram się leżeć ile się da, ale mam córeczkę i jestem z nią sama aż do powrotu męża z pracy, więc cały czas leżeć się nie da. Niestety nie bawię się już z nią aktywnie, raczej czytanie książeczek, ona biega a ja z nią rozmawiam itp. Odstawiłam też sprzątanie dla męża. Biedak wraca z pracy i wszystko na jego głowie, ale cóż, taki czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia moja szwagierka mialam termin na przelom czerwiec lipiec ze skroconą szyjką ponizej 2cm chodzila od kwietnia jak sie nie myle urodzila 1 czerwca , dzidzia byla zdrowa wazyla prawie 3kg :) nic sie nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak jestem w domu to mala sie mniej rusza ale w pracy dzis to tak mocno kopnela ze az w szoku bylam haha jak jakis obcy , mysle sobie ze jak sie naslucha placzu dziec***odczas szczepien to jeszcze sie nauczy i tez taka bedzie hehe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.Początekczerwca 18lat, 28.05/30.05 chłopczyk 2.gość 85 28lat 29.05 chłopczyk 3.oczekująca 24lat--30.05--chłopczyk 4.brzuchatka 28lat 01.06--dziewczynka 5.mozeniejeden-18lat-2.06-dziewczynka 6.asiula84 29lat 03.06 nieznana 7.ewinkaa 29 lat 03.06 chłopczyk 8.maminia22-22lat--03.06--chłopczyk 9.esmi90 23lat 04.06.chłopczyk 10.Agata89R 24lat 05.06 chłopczyk 11.Flavia23 24lat 06.06 chłopczyk 12.czer.kaptur83 30lat 7.06/4.06 chłopczyk(?) 13.87_asik 26lat 13.06 dziewczynka 14.macchiato 31lat 13.06 nieznana 15.Kruszynka3-x--13.06--chłopczyk 16.maałaa23---23lat--13.06--dziewczynka 17.ilonek 25lat 16.06/14.06 dziewczynka 18.mama3chłopców.--15.06----chłopczyk 19.gochaaaaaa 27lat 17.06 --nieznana 20.Justi2 32lat 17.06 --chłopczyk 21.Jolka kolka 32 lata 17.06.---dziewczynka 22.Nitka999 31lat 20.06---- nieznana 23.swierszczyk-26lat-20.06--chłopczyk 24.marika--28lat--20.06---nieznana 25.19magda91 22lat 21.06 chłopczyk 26.Majaaa85--28lat--22.06/20.06--nieznana 27.Angii91--22lat--23.06/28.06--chłoopczyk 28.Sisilka 28lat 23.06 nieznana 29.spiacakrólewna 22lat 27.06 nieznana 30.lacerta 31lat 28.06 nieznana 31.guziczekgg 29lat 30.06/16.06 nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wsparcie z waszej strony, już jestem jakoś spokojniejsza. Pewnie przed samą wizytą znów będę się denerwować i tak dostalam syrop na uspokojenie, oby wszystko skończyło się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj malenski popoludniu ozyl i sie ruszal .dzis pomagalam mezowi troche bo niestety sam wszystkiego na raz nie zrobi:/ za to dzien szybko mi zlecial dopiero do domu weszlam:)glodna jestem jak wilk.jutro wizyta popoludniu .oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Gocha ja w pierwszej ciąży w ogóle nie miałam tego badania z glukozą.Dopiero w drugiej.Ale mi to lekarz robił w gabinecie.Mi osobiście bardzo smakowała ta glukoza.Nie wiem dlaczego dziewczyny tak narzekają.Dla mnie to jest przepyszne.Może dlatego że uwielbiam słodkie.Jak wtedy przyszłam po tym badaniu do domu to miałam ochotę na jeszcze:). Ja też zawsze się denerwuje przed wizytą.Jak wchodzę do gabinetu to jestem tak zdenerwowana,że mi ciśnienie skacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Angii wszystko będzie dobrze, trzeba być dobrej myśli, na zwłykłym usg by Ci raczej tej wady nie wykryli, więc jednak na prenetalne warto iść bo wczesne wykrycie może życie dziecka . Flavia ja lezałam w szpitalu z dziewczyna ze skróconą szyjką, krązkiem i skurczami od 24 tygodnia i donosiła pięknego synka, także dużo kobieta ma taki problem jak Ty, a rodzą w terminie.Moje dzieciątko dzis szaleje, w nocy szalało, jak leżałam na prawym boku to nie chciał się uspokoić. Tak teraz przeglądałam ubranka i się zastanawiam, w co ubierać dziecko w lato, jak jest ciepło to body i pieluszka do przykrycia ale jak są takie dni 20, 15 stopni ? kupujecie dresy? ja mam 2 pary ale jakoś nie mam wizji co takie dziecko nosi, w co ubrać w tym czerwcu... co kupujecie dodatkowo nie licząć bielizny czyli śpiochów, pajacyków kaftaników body i skarpetek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupilam takie spodenki dresowe,polspiochy kupie kilka ladnych rzeczy po porodzie zeby ubierac dzidzie.ogladalm rozmowy w toku i az poplakalam sie bylo o tym jak kobiety urodzily martwe dzieci.mam nadzieje ze my urodzimy zdrowe piekne bobasy.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten odcinek Rozmowy w toku był w tamtym roku,teraz powtórka pewnie leciała.Wtedy rzełączyłam bo nie mogłam oglądać.Moja chrzestna miala skróconą szyjkę w 26 tyg.i lekarz nakazał jej założenie szwu.Ona nie poszła bo się bała ze jak zacznie sie akcja porodowa to dziecko sie udusi(co za głupie myślenie!) i wyobraźcie sobie,ze donosiła ciąze i urodziła w terminie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo wiecie co jest paradoksem ze czesto gesto wlasnie kobiety zagrozone wczesniejszym porodem rodza w terminie albo i po a te bez zadnych obciazen wczesniej i nie sa wcale na to przygotowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze u mnie własnie tak będzie. ale będę spokojna dopiero kiedy przyjdzie maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam nadzieję, że u mnie tak będzie, bo mam dokładnie ten sam problem co Flavia, a przy pierwszej ciąży mi tego nie wykryli, ciąża przebiegała prawidłowo, książkowo, bez większych dolegliwości i dziecko urodziło się miesiąc wcześniej. Zatem coś w tym jest, nigdy nic nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ja już po wizycie Kubuś waży 479 g z dzieckiem wszystko dobrze ale móje wyniki gorsze mam jakąś bakterie w moczu i krwinki i muszę brać tabsy na moje dolegliwości Musze kupić jeszcze dzisiaj pojemniczek na posiew oraz muszę się zapisać na konsultacje z nefrologiem i witaminy witaminy łykamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Esmi a kt tydzien ? Moze masz e-coli?asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik e cole raczej nie bo ostatnio sie przeziebilam ;) poprostu musze kuracje zrobic****onowie zrobic wyniki ;) jestem w 22 tyg. I 2 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcówka1989
Witajcie:) ja dziś po wizycie u lekarza. Dostałam kolejne chorobowe do 23 lutego. Kolejną wizytę mam na 20 lutego. Oprócz tego fatalnie się dziś czułam, głowa mi pęka cały dzień i brzuszek pobolewa. To zdecydowanie nie mój dzień. Miałam dziś taką ochotę na coś słodkiego, że zjadłam bitą śmietanę z owocami. Dogodziłam sobie maksymalnie, aż teraz mi niedobrze :P Dziewczyny, napiszcie mi czy macie podczas ciąży jakieś problemy z cerą? Bo ja mam taki wysyp trądziku, że szok. szczególnie na szyji i dekolcie. Buzia też nie rewelacyjna. ostatnio miałam wypryski może w gimnazjum... No cóż... hormony mi szaleją pewnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwcowka ja od początku ciąży się zmagam z cera na dekolcie szyi twarzy plecach no wszędzie już kiedyś to pisałam .... w pierwszej ciąży nie musiałam używać podkładu bo miałam taka jak pupcia niemowlaka :) a teraz co gorsza nic nie można z tym zrobić ;) hormony :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa ogolnie bakterie myslalam ze moze mialas posiew i cos konkretnego wyroslo? A tak z ciekawosci dziewczyny czy ktoras jeszcze chodzi do pracy jak tak to do kiedy zamierzacie pracowac ? Asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie,moje dzidzi dzisiaj bardzo aktywne,ja mam mega napady głodu :-) a już 7 kilo na plusie,zaczynam sie martwić :-(,ja też mam zamiar zrobić posiew z pochwy,bo od czasu do czasu czuje jak mnie coś wśrodku swędzi,podejrzewam że sie nabawiłam jakieś bakterii po wcześniejszym aplikowaniu luteiny dopochwowej,narazie smaruje maścią zewn clotrimazolum Ja nie pracuje od początku ciąży ze względu na szkodliwe warunki w moim zakładzie,tak więc sie bycze i siedze w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja juz wykapana i leze w lozeczku,obejrze film i bede probowac spac.wogole ciezko mi sie ogolic bylo dzisiaj brzuch odstaje i nic niewidac nastepnym razem bede chyba przed lusterkiem to robic.asik a ty do konca chcesaz pracowac?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×