Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
asik wiem wlasanie wiec bardzo sie nie sugeruje bo dzidzia duza jest.bede miec malego pulpecika:)mam nadziewje ze dam rade urodzic naturalnie.flavia miedzy28a30cjhyba przysluguje usg na nfz,mi moj mowil ze za miesiac bede miec kolejne.jutro juz do domnku,musze zakupic wody bo kazal mi duzoo pic zeby byl odpowiedni poziom.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Przygotowuję program tv, do którego chcę zaprosić nastoletnie dziewczyny, które obecnie są w ciąży i oczekują przyjścia maleństwa na świat. Chcemy porozmawiać z przyszłymi młodymi mamami na temat macierzyństwa w młodym wieku. Zainteresowane przyszłe mamy proszę o wiadomość na adres: pp2013@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,jak tam u was? Lacerta,wielkie gratulacje,zdrowej córci :-) Moje dzidzi,dzisiaj bardzo aktywne,aż cały brzuch chodzi :-) Zastanawia mnie jedna rzecz,otóż muj brzuch jest cały czas tak chłodny mimo że jestem ciepło ubrana,też tak macie,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie ogladam angielski program "Polozne"na youtube i szlag mnie trafia. Jakas skonczona kretynka nie chce sie zgodzic na cc, mimo ze ma tzw nieprzepuszczalne lozysko, infekcje i wysoka goraczke, bo ona chce doswiadczyc porodu i lekarze probuja jej to odebrac. Nawet ktg kazala sciagnac, bo ona po ogrodzie bedzie spacerowac, mimo ze polozna tlumaczy, ze zapis wyraznie wskazuje, ze dziecko jest zagrozone. Nie, ona, jako matka, lepiej wie i koniec. Urodzi na wlasnych warunkach. W takich sytuacjach brakuje mi polskiej sluzby zdrowia, kiedy lekarz albo pielegniarka potrafia opieprzyc w razie potrzeby, bo w Anglii, niestety, cackaja sie z takimi wlasnie idiotkami jak z jajkiem. A ja tu siedze i wrzeszcze na laptop: chcesz doswiadczyc porodu, urodzic martwe dziecko i wrocic do domu sama, czy urodzic przez cc i isc do domu z dzieckiem! Wiem, glupia jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynka, mój też cały czas chłodny. . Możeniejeden, mi w pierwszej ciąży siara pojawiła niedługo przed porodem, a mleko dopiero po porodzie i po pierwszej siarze, ale podobno to bardzo różnie może być. . Flavia, nie przejmuj się, niektórzy faceci tak mają, że nie uzmysławiają sobie do końca tego wszystkiego i nie czują wielkich emocji czasem nawet jakiś czas po urodzeniu dziecka. Oni o wiele bardziej potrzebują czasu niż my, ale to nie znaczy, że nie pokochają w końcu całym sercem i nie zaczną okazywać ogromu czułości. Mój mąż też niewiele do brzuszka mówił i mówi, bo się dziwnie z tym czuje, jakoś sztucznie, choć ogólnie jest bardzo wyluzowany i ma duże poczucie humoru. Do córki też uczucie przyszło z czasem, choć od początku się nią dzielnie zajmował, ale teraz to jest po prostu mega córeczka tatusia i tatuś córeczki, po prostu szaleją na swoim punkcie... Czuję, że podobnie będzie z synkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi siara leci od jakiegos czasu.maz zadzwonil i mowi ze jutro siostrzeniec robi urodziny wiec trzeba cos kupic chociaz sama nie wiem co bo zabawek ma duzo ma6lat ale chyba kupimy mu jakis samochod czy cos.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justi 2,to mnie uspokoiłaś :-),u mnie wogóle z cycków nic nieleci,ani siara,ani mleko,także niemam zielonego pojęcia od czego to zależy,ale za to piersi mam jak melony ;-) mąż zadowolony,chociaż żyjemy teraz w celibacie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez się właśnie zastanawiałam nad tym moim brzuchem ale tez jest zawsze chłodny i m musi go ogrzewać :] ale ogólnie jest mi ciepło, mam nadzieje ze maluszkowi też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dodatkowo Kruszynka mogę Cię uspokoić, że jak już ten pokarm przyszedł to w takiej ilości, że mała rosła jak na drożdżach. Od porodu do końca szóstego miesiąca ani razu jej nie musiałam dokarmiać. Tak więc natura sobie poradzi, ważne żeby przez pierwsze dni przystawiać jak najczęściej tylko się da, no i bardzo liczy się ta pierwsza noc. Zwykle dziewczyny popełniają z wycieńczenia po porodzie ten błąd, że pierwszej nocy pozwalają i sobie i dziecku wyspać się po 8 czy nawet 10 godzin. Niestety to jest błąd. Właśnie wtedy trzeba samemu dziecko budzić i przystawiać co 2 czy 3 godziny niezależnie jak bardzo jesteśmy zmęczone. To bardzo działa na dobrą laktację dalej i na to, żeby dziecko jak najszybciej dobiło do wagi urodzeniowej (tuż po porodzie, po smułce itd. waga dziecka spada, czasem nawet utrzymuje się niższa przez wiele dni i czasem z tego powodu przetrzymują dziecko dłużej w szpitalu jeśli waga po 3 dniach dalej przekracza -10% i dodatkowo dokarmiają). Nie da się ukryć, że najlepszy zwłaszcza w tych pierwszych dniach jest pokarm mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzien dobry dziewczyny:)ja dzisiaj juz wycxhodze .od5rano nie spie bo tak sie rusza,ale bedzie rozrabiaka mala kochana:)moze bedzie lenka a nie igor:)smiesznmie by bylo.pytalam dziewczyny o wozek baby merc taki chce kupic to sobie chwali mowi ze lekki ladnie sie prowadzi mozna zdjac material i wyprac,jej mala miescila sie do9miesiaca w gondoli:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj oczekujaca a cos sie zmienilo pod wzgledem plci chyba nie dotyczalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w nocy złapał mnie tak silny skurcz w łydce,ze gryzłam kołdrę z bólu.Teraz łapie mnie w drugiej łydce.Biore 4 tabletki magnezu dziennie,a mimo tego skurcze łydek mam.Dzidzia duzo sie rusza,czasem kopnie w pecherz to czuje takie kłucie wtedy.Dzis mam 22, 4 tydz.ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w nocy złapał mnie tak silny skurcz w łydce,ze gryzłam kołdrę z bólu.Teraz łapie mnie w drugiej łydce.Biore 4 tabletki magnezu dziennie,a mimo tego skurcze łydek mam.Dzidzia duzo sie rusza,czasem kopnie w pecherz to czuje takie kłucie wtedy.Dzis mam 22, 4 tydz.ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Może nie jeden i jak dzidzius,pewnie wszystko ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka mój się wczoraj jakoś tak odwrócił że strasznie bił po pecherzu, a teraz chyba jest w poprzek brzucha. Mnie boli jajnik po lewej stronie i mam uczucie wzdęcia w tym miejscu, jakbym miała ucisniete jelita. Dziś się ważyłam niunio w tym miesiącu dał czadu z mamą, przytyłam 3kg i 3cm w brzuszku. Ogólnie 8kg na plusie, jestem zdziwiona ze w tym mies tak szybko poleciało w góre wczesniej waga stala i stała. niech synuś rośnie:) U nas dziś zaczął się 26 tc:) własnie gdzie jest mozeniejeden, mam nadzieje że maluch w koncu się ruszył. oczekująca fajnie ze wychodzisz, w domu to w domu. Ciekawe czy ja będe miała pokarm, bardzo bym chciała karmic dzidzie piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem znokautowana , boli mnie kazdy najmiejszy miesien na ciele o ktorym nawet nie wiedzialam ze istnieje , wszystko od kaszlu brzuch napiety masakra dziecko nie moze chyba spac przez moj kaszel ciagle sie rusza szkoda mi jej az , ide lezec bo nic z tego nie bedzie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Hej dziewczyny. Wczoraj nie pisalam bo nie bylo kiedy, teraz wlasnie mialam kolejne kontrolne usg i mam chwile. Wiec tak, wczoraj nadal nic ruchów nie czulam,wiec zadzwonilam do gon,miala dyżur w szpitalu wiec kazala przyjechac od razu na kontrole. Pierwsze co zaciagnela mnie na usg,by sprawdzić co sie dzieje. Okazali sie ze mala zdrowa,wszystko niby oki,jednak gin tez nie udalo sie wywolac żadnych ruchów. Prawie godzinę jej to zajęli i nic. Zostalam na obserwacji, by sprawdzać stan malej. Do tej pory nie zmienila pozycji a ja nadal nie czuje ruchów i nie wiadomo dlaczego. Wydaje mi sie ze maja jakieś podejrzenia ale nie chcą jeszcze nic mówić. Mala leży tak ze ciezko bylo zrobić jakikolwiek pomiar,wiec nawet waga wachala sie miedzy 870, a 1,130. Nie wiem ile będą mnie tu trzymac,a te czekanie mnie wykończy,bo mam wrażenie ze zaraz uslysze cos zlego.. Podobno po 15 maja znów mnie brać na usg i probowac jakoś pobudzić mala, ale nie jest to jeszcze pewne. Na szczęście serduszko bije i nie zaplatala sie w pepowine to najwazniejsze.juz nawet nie wiem co mam sobie myslec, niby mówią ze moze dopiero zacząć wojować,a teraz odpoczywa wiecznie,ale jakoś za dlugo dla mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Sorki za bledy, telefon zmienia slowa jak mu bardziej pasuje,a nie sprawdzalam,bo to na szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Mizeniejeden- dzięki Bogu!!! Cały czas o Was myślałam! Mocno trzymam kciuki aby wszystko bylo w porządku.najważniejsze,że dzidzi bije serduszko i jestes pod opieką. Ściskam i myśl pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możeniejeden- tak myslałąm że jednak pojechałaś do szpitala, ja bym zrobiła to samo. Najwazniejsze że maluszek jest cały i zdrowy. a dlaczego się nie rusza nie ma pojęcia, moze to taka mała dama i aktualnie nie ma ochoty;) a na powaznie to lekarze na pewno jakoś pobudzą dzidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
moze nie jeden-maleństwo ma focha na WAS;) ważne,że serce bije i wszystko ok, może się zmęczyło i odpoczywa,żeby pozniej zrobić przewrót, fikołka itp.to pewnie dla dzidzi wysiłek, jak coraz mniej miejsca ma w brzuchu.a próbowałaś zjeść słodycze?może wtedy się przewróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możenie jeden a chorujesz na cukrzycę,nadciśnienie? Czy łożysko w 100% jest wydolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
hej, flavia ja też mam takie bole w jajnikach, jakby zaparcie, cos takiego, biore wtedy nospe i przechodzi.Ja też nagle przytyłam 3 kg, miałam 5, teraz już 7, mam okropny apetyt :) mozenie jeden, cały czas o tobie mysle, napewno sie obudzi, po prostu zasneła i tak jej wygodnie w tej pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
miało być 2 kg, może już 3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Dzięki dziewczyny. Wiem ze to najwazniejsze ale jednak martwi mnie to ze tak sie leni. Probowalam i slodkie i slone i kwaśne nawet ciutke ostrego, zimna wodę,leżenie,muzyka,mówieniem,glaskaniem i nic,dlatego pojechalam. Co do chorob,problemy z ciśnieniem mialam ale jak bylam mala, mialam straszne skoki, jednak od 8 lat jest spokój. Cukrzycy nie robilam w ciąży ale predzej nie. Tak to poza katarem to nic. A co do lozyska nawet nie spytalam,a dr nic nie mowila na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Nawet probowalam na gre(zawsze gdy slyszala dźwięk z tej gry taki jakby pukanie zaczynala sie kręcić i co chwile kopala) i tez nie dzialalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ciekawe, dlaczego tak zasneła, dobrze, ze jesteś w szpitalu, mój czasem 2 dni był taki leniwy, ale sie ruszył czasem lekko przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×