Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Cześć dziewczyny, byłam wczoraj na wizycie i niestety złe wieści. Do zastojów moczu doszło mi podejrzenie zatrucia ciążowego. Stąd ta opuchlizna i ciśnienie powyżej 160/110. Na razie dostałam leki zbijające ciśnienie, mam leżeć i ciśnienie mierzyć parę razy dziennie. Mocz mam zbadać i zadzwonić do niego jak wyniki wyjdą. Najprawdopodobniej będę miała cesarkę 9-10 czerwiec, jeśli leki pomogą, a jeśli potwierdzi się zatrucie to wcześniej. Termin porodu z om 16.06. Powiedział, że nie pozwoli sn rodzić bo dostanę wylewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde Ilonek inwazja cesarek sie szykuje tak patrze ... ja jestem ciekawa jutro jak moje wyniki bo tez mialam taki skok 5kg w 2tyg wiec dala mi na wyniki ale rr mam do 140/90 na sluchawke na elektryczym pewnie wyzsze , moze leki pomoga u nas Ewinka po lekach ma wysokie i bedzie miala z tego powodu wywolywany nie wiem czy czytalas moze , oby leki podzialaly i bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek na pewno wszystko będzie dobrze, jak zaczniesz brać leki i trzeba myśleć pozytywnie :) asik u Ciebie też będzie dobrze :) ja mam ciśnienie 130/70 :) przed ciążą miałam jeszcze niższe i każdy lekarz się pytał czy przypadkiem nie mdleje ... Dziewczyny idę pisać dalej pracę licencjacką ... 3majcie kciuki aby łatwo i szybko się pisało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esmi podziwiam jak sobie przypomne jak trzeba bylo pisac prace lic, pozniej mgr odechciewa sie .. Ilonek ja tez mysle ze napewno bedzie dobrze cisnienie sie obnizy po lekach mysl pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonek ja trzymam kciuki za Ciebie i dzidzie, zeby wszystko sie dobrze ułożyło, trzeba być dobrej myśli, ze to tylko ciśnienie a nie zatrucie i spadnie po lekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby się obniżyło, bo mam dość szumu w uszach i mroczków przed oczami :) Nie mówiąc już o tym, że się naczytałam jakie to niebezpieczne dla dziecka. Rano miałam 156/93 i niedawno podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek pij duzo wody niskosodowej do tego wcinaj pomidory banany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ANKIETA SKIEROWANA DO KOBIET CIĘŻARNYCH Szanowne Panie, jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku Położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zwracam się do Pań z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety badawczej, która posłuży mi przy napisaniu pracy magisterskiej. Ankieta jest w pełni anonimowa, a zebrane dane posłużą mi wyłącznie jako materiał dydaktyczny w pracy magisterskiej. Dziękuję za rzetelne wypełnienie ankiety. http://www.ankietka.pl/ankieta/147092/zespol-fas-wiedza-kobiet-ciezarnych-na-tematskutkow-spozywania-alkoholu-w-ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz Asik, że od tyg mam smaka na pomidory :) To moja pierwsza i jedyna ciążowa zachcianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie.Powiedział podczas badaniana fotelu,że palec wchodzi w szyjkę.Pytam "bzyli jest rozwarcie?".On mówi "palec wchodzi".Nie odpowiedział mi.Miałam tez usg,wszystko dobrze,nie podał wagi dziecka ani innych pomiarów i nie wpisał w ksiązeczkę bo juz miejsca tam nie ma.Mówił,ze główka jest bardzo niskoi mam leżeć.Następna wizyta za równe 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ilonek-mroczki przed oczami to groźne... Ile tabletek bierzesz teraz?bo 150/90 to wysoko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek rozumiem Cie bo u mnie tak samo hehe jedyna zachcianka w cale ciazy :) wcinam pomidory i jeszcze mam mega smaka na serek almentte o smaku pomidorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka to oszczędzaj się a co ten twoj lekarz taki malomówny :) Ty bedziesz miala cc ale terminu jeszcze nieumowiliscie. Ja to zupe pomidorowa bym jadla ciagle:) Denerwuje sie juz swoja wizyta, stres mnie scina. Esmi a 130 cisnienie to spoko ja mam rano 100/65 potem okolo 120/75 czyli oki, Flavia a ty nie rodzisz ?:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik, ja gdyby nie umówioną indukcja to tez myślę,ze bym przenosiła do po terminie,dzidziusiowi chyba dobrze sie siedzi w brzuszkach:-) a dziewczyny i ich przeczucia- raczej sie nie sprawdzają:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asiula84-jak u Ciebie wyglądało wywoływanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie trochę się zdenerwowałam bo namawiał mnie na poród naturalny!A poprzednio mówił o cc.Powiedział,ze na następnej wizycie wszystko omówimy.Przeciez inny lekarz doradzał mi cc i do niego pójdę gdy tamten nie da mi skierowania na wizycie za 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) Asik chyba ja tylko nie mam rozwarcia, chociaz w piatek sie dowiem czy cos sie ruszylo :-P wczoraj jak chodzilam to klucie takie w pochwie mialam caly dzien. Jeszcze przed wczoraj mialam taki skurcz w lydce ze do tej pory boli. Spotkalam sie tez z moja pokozna i jestem przerazona wizja porodu... chociaz mowila ze bol zeba jest gorszy od bolu porodowego, a ja zawsze zeby bez znieczulenia lecze takze nie bardzo jej wierze:-P(ibol porodowy na 4miejscu jest wsrod bolow) bardzo fajna kobieta z doswiadczeniem wszystko wytlumaczyla, najgorsze to ze nie wiadomo kiedy sie zacznie, juz mam troche dosc tego wszystkiego:-/ cieszy mnie fakt ze moj m jest bardzo zainteresowany i kupil sobie wczoraj gazetke "tato to ja'" i fajne artykuly dla tatusiow sa. Buziaczki dla was kochane i trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka właśnie to najgorsze człowiek sie nastawi umowi a inny cos innego powie dlatego ja ide dzis bo sie boje ze do piatku sie zacznie i nie bedzie mojego i nie odbierze i co inny moze bedzie kazal rodzic wiec wole byc spokojniejsza i tak ciaza to mega stresujacy okres. Dzis liwiem mojemu ze moj stres to nie zabawa i niech pisze skierowanie i umawia mnie na konkretny dzien bo zwariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoK wszystko w swoim czasie:) nie mam dziś humoru jakoś. pogoda do d**y. wiecie co na 26 maja mam wizytę i wtedy mam miec pobrany wymaz na paciorkowca. moim zdaniem to troche pózno. A jak zacznę rodzic wcześniej i nie zdążę tego zrobic to co będzie mam w szpitalu od progu krzyczec ze nie zdążyłam zrobic czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to nawet po wizycie sie nie dowiem chyba ze cos naklamie zeby tak zajrzala ale co? moja kolezanka wszystkiego probowala a i tak jej nie zbadala heh najlepiej miec gina co pracuje w szpitalu i was umawia do siebie bo tak to nawet jak przyhchodzic z papierkiem ze wsk do cc to kaza zawyczaj naturalnie probowac, cjhyba ze ulozenie poprzeczne to juz ni bo wiadomo realne wskazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia to wtedy dadza Tobie i dziecku antybiotyk i tyle nie beda krzyczec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik- chodziło mi czy ja mam od progu krzyczec, że nie zdążyłam zrobic wymazu teraz mnie to własnie zastanowiło bo przecież to bedzie juz 39tc, mogę nie dociągnąc. jolka- to juz chyba rozwarcie. jakis gbur z tego lekarza, ma obowiązek informowac. ilonek- czyli tez cc. jakoś duzo cc A kto ma rodzic naturalnie bo ja już się gubie? i kto miał usg w 37 tc? ile maluchy ważyły bo chce porównac sylwia miała się odezwac i nie napisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia mógł ci teraz pobrać ten wymaz, co za różnica, wyniki też trwają.Ja dziś już koncze 37 tydzien, jutro zaczynam 38 i na majtkach znalazłam coś dziwnego, sluż z domieszką brązu, ale mało, wiec chyba czop powoli zaczyna odchodzić.Jolka a ty ostatnio miałaś cc? czemu lekarz teraz namawiam na sn? ?ja rodze naturalnie:) tzn jest taki plan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a źle przeczytalam jak bedziesz dawac dokumenty to sami zobacza ze nie masz tego , a powiedziec tez mozesz :) ja rodze natural hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewinka biorę dopegyt co 8 godz jedną tabletkę, ilonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata może byc, że to czop ale jak mało to nie ma paniki. A mialaś teraz badanie szyjki? sorry dziewczyny ze tak pytam bo moze pisałyście, ale ja czytam pózniej nie pamietam która pisała. mam jakas słabą koncentracje:) no własnie mógł pobrac wymaz jak bylam teraz, ale w dalszym ciągu mam grzybicę moze dlatego nie pobrał. w każdym razie dla mnie to jest pózno, wynik teraz chyba z 3 dni się czeka. a ten antybiotyk z razie czego to przez ile dni się dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik,dalej mi drętwięją palce i ręce za szybko chyba pochwaliłam poprawe teraz potrafie się budzić w srodku nocy bo niemam czucia w palcach i czuje ból musze je rozruszać aby wróciło krazenie ,a jak u ciebie ? oczekująca,jak tam? jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jutro wizyte, usg, badanie szyjki i wymaz na tego paciorkowca, zobaczymy co tam sie dzieje. No moze nie pobrał właśnie ze względu na tą grzybice, takze sie nie stresuj, kobietki chodza z rozwarciem a nie rodzą, wiec licz ze dotrzymasz :)) ja też jeszcze z tydzien bym chciala pochodzić, tym czyms sie nie przejmuje, nawet jesli to kawałek czopa, a pewnie tak bo to taki śluz jak przy owulacji z domieszką czegoś to moge urodzic normalnie w terminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×