Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Dzięki dziewczyny :) jeszcze troche mi zostało :P Oczekująca to później daj znać jak tam z Igorkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Justi- też słyszałam,że ochłodzenie w weekend ma być, a moi rodzice ciągle nie mają jak zrobić grilla;) bo to do babci na wieś muszą, a tu pogoda....a lubią ucztować:) Esmi- ja 2 mgr napisałam i powiem,że mnie wciągnęło to:) no,ale wtedy byłam młodsza i nie miałam aż tylu obowiązków,...i nie byłam w ciąży....z kolei Tobie to chociaż teraz czas zajmie:) kiedyś będziesz się śmiała ze studiów itp. ja z jednego kierunku w ogóle nie skorzystałam- bo nie mam prawników w rodzinie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
ajj nie kazda moze karmic ja tez chcialam ale maly nie chcial ssac:/maly dokucza bo goraco mam nadzieje ze u lekarza bedzie w miare spokojny.dam znac co doktorka powie mam nadzieje ze nie skieruje na szpital jak wyjdzie jeszcze bilurbina.wynik dopiero przed wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama3chlopcow bez log
Leos ssie bardzo ladnie, nie ma z tym zadnego problemu, ale pokarmu mam znikome ilosci. Na razie nie dokarmiam mm, polozne twierdza, ze tyle mu na razie wystarczy I tego sie trzymam. Musimy zostac jeszcze jedna dobe w szpitalu, bo ja mam niskie cisnienie, a Leos szmer w serduszku, ale to podobno nic niezwyklego w pierwszej dobie. Zrobili mu juz przesiewowe badanie sluchu I jest ok. Odpukac, ja sie czuje rewelacyjnie, chodze prawie normalnie, ale rana jeszcze lekko krwawi I to mnie martwi. W Leosiu jestem zakochana bez pamieci, jest cudny :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Mamo3chlopcow .. wkoncu jakies normalne polozne nie laduja mm , w 1 dobie chyba 4ml-8ml pokarmu wystarcza dziecku :) szmerem tez sie nie przejmuj u nas jak dalej jest na patronazu to poprostu pozniej tylki kardiolog obserwuje ale zazwyczaj one do roku mijaja. Dobrze ze juz wstals itp w bialym po cc w szpitalu mozna edtac dopiero po 12h i tak samo zjesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama3chlopcow bez log
Asik, w nocy tak mi go bylo zal, bo najpierw brzuszek, a potem sie wydawalo, ze sobie piastki zje I juz chcialam mu dac mm, ale mnie od tego odwiodly :-) Na zmiane pomagaly mi go przystawiac, w koncu cos mu sie udalo zjesc I zasnal. Ja nie jadlam przez blisko 24 godziny, jak mi wreszcie daly kanapke z szynka to myslalam, ze ja zezre razem z opakowaniem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
To teraz duzo jedz zeby pokarm mial wartosc vo wiadomo ze jak24 h sie nie jadlo to organizm ma malo sily a laktacja potrzebuje dodatkowe 500kcl niz normalnie masz zapotrzebowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
jeszcze zakończenie ale to później :D Ja już zrobiłam obiad dzisiaj gulasz :D Mama3chłopcow fajnie, że już masz przy sobie Leosia :D A mnie już każdy się pyta czy już rozpakowana :/ a ja nadal nie ... to takie denerwujące :( Asiq pewnie jak ja jutro pójdę do szpitala to mogę normalnie zjeść? bo tego samego dnia nie wywołują porodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Do porodu naturalnego nie trzeba byc na czczo mojej kolezance tej co rodzila dobe polozne same jesc dawaly bo by nie dala rady urodzic, ale mozesz zadzwonic na ich izbe jak wyglada pricedura przyjecia na wywolanie , o kt najlepuej sie zjawic itp moja kol byla rano na wywolanie a o 17.20 urodzila tylko nir wiem ale chyba tam miala lekarza swego, nie jedz poprostu nic ciezkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Esmi a do kiedy c***isali zwolnienie z pracy do dnia stawienia sie w szpitalu czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiq ja mam zwolnienie do dzisiaj a jutro stawiam się do szpitala. To w takim razie jutro zjem lekkie śniadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
Krystianka też boli brzuszek, w nocy dał taki koncert że masakra, prężył się wyginał. Tak mi go bylo szkoda ze płakalismy oboje, wczroaj cały dzien nie robił kupy i dziś tez nie moze. Była dziś u nas położna i mówi że ma wzdęty brzuszek i że pewnie coś zjadłam co mu nie podpasowało. jak zaczeła mi wymieniac czego nie jesc to wyszło że mogę tylko zupy, gotowane mięso, szynkę i sałatę:O sera nie jesc, pomidorów ogórkow, smażonego, czekolady, soków owocowych nie pic, tylko wodę. ale ile na takim jedzeniu mozna wytrzymac jak ja dalej jestem słaba i potrzebuje jedzenia. kurcze no i tak zle i tak nie dobrze. A chce karmic piersią bo mam teraz tyle pokarmu ze az tryska i maly ładnie ssie, wiec dopóki mam to chce żeby synek skorzystał. teraz wypiłam herbatkę na wzdęcia, aby zrobił w końcu kupe bo biedny tak się męczy. Opowiadałam jej o moim porodzie to się złapała za głowę, że pozwolili mi rodzic naturalnie i że tyle się wycierpielismy i ja i dziecko. Krystianek przybrał 160 gram mówiła ze w normie, pępek coś tam ruszyla i odpadł. uczulenie było po jonsonie kazała używac oilatum. Ja narazie mam 11kg na minusie, jeszcze troche zostało ale brzuch juz spadł, widzę ze chudne z kazdym dniem mam nadzieje ze wróce do swojej figury, chociaz najcięzej z nogami bo jeszcze grube. mam taką chęc na słodkie a teraz juz nie wiem co mam jesc, zgłupiałam. położna mówiła zeby przemęczyc się miesiac a pózniej wprowadzac bo dziecko przez miesiac ma niedojrzały ukł pokarmowy i to dlatego. A tak w ogóle to jestem taka spiąca ze zasypiam na stojąco, dzis w noicy przez ten bolący brzuszek spałam 2godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ja po wizycie w poradni laktacyjnej:-) polecam wszystkim aczkolwiek ja wyszłam na przewrażliwioną lekko mamę:-) okazało się,że Staś przytył i wazy juz 3676, a przy wyjściu ze szpitala bylo 3030,więc tyje ponad normę !! Wynika z tego,że Staś lepiej ssie niż laktator wyciąga i mam sie nie stresować. Wzdęcia ma co jest normalne,Pani doktor kazała jeść wszystko,w ogóle fajna wizyta. mamo3-dobrze położne radzą,ja miałam tak samo,jak widać potem sie to rozkręca,bo ja w drugim dniu miałam całe zero! esmi-jestes dzielna i bardzo Cię podziwiam,jak przypomne sobie swoją pracę jak ją pisałam to masakra, a juz jakbym miała robić to w ostatnich dniach ciąży to w życiu nie dałabym rady! Wielkie brawa dla Ciebie. Aaj a moze za szybko troszkę sie poddałaś z tym pokarmem,zresztą,rozumiem Cię,bo to ciężka sprawa z tym mlekiem. oczekujaca-na pewno nie zostawią Igorka,nie martw się,robił dużo kupek wiec pewnie bilirubinę z siebie wydalił. do mnie 13-stka jest bardzo szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Flavia ja sie dzisiaj dowiedzialam,ze nie ma żadnych dowodów,ze to co jesz wplywa na wzdęcia dziecka. To jest normalne i z Toba nie ma nic wspólnego,ma niewyksztalcony dobrze ukl.pokarmowy i tyle. Dzisiaj powiedziala mi to lekarz pediatra,miedzynarodowy konsultant laktacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Flavia moze niech ci leekarz przepisze zelazo, jedz buraczki watrobke tuszona bez cebuli, kurczaka sobie piecz lub gotuj w rosole ziemnuaczki kasza!, jalies kluski slaskie z maselkuem salata do tego kanapki soki mowilam ci kiedys ze wzdymaja niestety ale mozna wode z cytryna i mieta zawsze to smak inny wez sobue w necie zobacz co kobiety jedza dla urozmaicenia , a i jedz rybki troche tego dobrego jedzonka jest mieszkasz z mama to moze fi ugotowac zawsze latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Są takie rurki do pupci,które sie wklada żeby odgazować dziecko po jedzeniu,lub mozna termometr włożyć,podobno daje najlepsze rezultaty-to taka rada,moze akurat Flavia u Was by sie to sprawdzilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ewinka i z tym termometrem to najczesstsza rada ale wiecie co wam powiem ze ja bym wolala dac kropelki czy probowac naturalne te metidyniz wkladac ten termometr bo to jednak jest ingerencja w zwieracz i sluzowke ktore sa tak delikatniutkie .. ale wiadomo kazdy stosuje co mu pasuje aby pomagalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
my po wizycie juz i Igorek wazy4300a wazyl ostatnio3850 mowila ze ladnie przybral a jest szczuplutki to po tacie chyba.mamy sie zglosic za2tyg bo niby znikly odparzenia ale kazala smarowac mascia i dala krople delicol bo zaczal prezyc sie i mowila ze moze miec kolki:/bilurbina spadla mamy na sloncu troche przebywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Ja tak mysle czytajac was ze chyba jednak mumo ze apteki calodobowe sa to zakupie zeby miec delicol i esputikon zeby pozniej w nocy takich akcji nue bylo ...przezorny ubezpieczony heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
asik lepiej miec na wszelki wypadek.nam to kazala stosowac wlasnie i gdyby niepomagalo to trezba takie specjalne mleko kupic i to podawac a nie zwykle sztuczne,na ulewanie mowila ze narazie trzeba czekac bo zoladek nie jest wpelni wyksztalcony i nic nieprzepisala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bl
No jak nic nie pomaga to ddaja na receptevbebilon pepti lub nutramigen sa tez chyba z enfamila bez recepty te mleka ze zmniejszona iloscia laktozy ale drogie, tez bebilon comfort na kolki troche dziala oby bylo ok ta nietolerancja to poki co fizjologia i trzeba obserwowac jak sobie maly radzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Mi dzisiaj tez kazała kupić delicon i esputicon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ewinka ja to przed porodem i kolezance i szwagierce kazalam kupic a sama sie łudze ze moze mnie to ominie , ale jutro kupie niech stoi lepiej... bo zawsze jakies bole brzuszka i wzdecia sa chociaz znam przyklad mojej kol syn ani razu nie mial kolki i twardego brzuszka (karmila mm) ale za to ogolnie byl jakis nerwowy i praktycznie do roku czasu budzil sie co godzine i tak becxal ze nie szlo go wogole uspokoic ale oni wsztscy juz o 18 godz spalu to kto by tyle czasu dal rade spac haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Zauwazylyscie ze poczatek czerwca sie nie odzywa oby wszystko bylo ok.. Brzuchatka daj znac jak tam , agata , magda i wszystkie inne milczace rozpakowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość efa
czesc dziewczyny ja tez sie ledwo turlam ale caly czas w dwupaku... termin na 20.06... chcialam Was zapytac jak to jest z tym paciorkowcem bo mi wyszedl niestety... moja gin mowi ze jak przyjade rodzic to dostane kroplowke....ale ja sie martwie bo kroplowka ponoc trwa 4 godziny, a to moja druga ciaza i biore sobie w nadzieji pod uwage fakt ze moge urodzic szybko i nie zdaze wziasc tej kroplowki! Powiedzcie prosze czy wtedy dziecko od razu dostaje antybiotyk w szpitalu czy jest szansa ze nie bedzie musialo? Ono jest badane czy sie zarazilo podczas porodu? Jaka jest szansa ze sie zarazi? Jakos sie tym nigdy nie interesowalam bo nie mialam potrzeby a teraz sie stresuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ja mam :) tyle ze bralam antybiotyk kontroli nie robilam , niech daja przy porodzie na wszelki wypadek, wiem ze dla dzidzi powinni zmierzyc crp dwukrotnie ii ew wymaz z ucha ale jak bedzie zobaczymy dla dziiecka jesli jest ok crp to nie daja antybiotyku, a czy dla mamy daja w kropliwce czy tylko w bolusie czyli w strzykawce 20ml to moze ewinka wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boshhh dziewczyny wy jestescie takie popierdolone że żal was czytać.Co wy życia swojego nie macie?????????użalacie się jedna nad drugą jak jakieś nienormalne po prostu żallllllll żalllllllll i jeszcze raz żallllll!!!!Czytać się tego nie da!!!!!!!!!!!! Beznadziejne każda z was jak macie te swoje dzieciaczki słodziaczki to sie nimi zajmujcie a nie bez sensu na kafeterii pieprzycie o dupie marynie czytać się tego nie da ja już wymiękam jezu co za idiotkiiiiiiiiiiiiiii! ŻAL!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata89r bez log
Hej, wczoraj o 15 urodziłam adasia 4400 gram także kolos, siłami natury. Więcej napisze z domu ale nie było zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
asik wlasnie mowila ze te mleka sa drogie ale jesli niebedzie innego wyjscia to trzeba dla dobra dziecka.mam nadzieje ze wystarcza kropelki tylko.moja mama dzis przyszla pomagac m,maly zasnal a ja chwilowo odpoczywam.jak obudzi sie to pojdziemy na dwor bo narazie okropnie goraco jest.wlasnie poczatek sie nic nieodzywa od jakiegos czasu.aaj jakie mleko dajesz anastazji?piekne imie wybraliscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×