Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość Agata89R
Dzieki dziewczyny, czyli polecacie ten laktator, mamina właśnie czytałam o tym materacu, że są najlepsze, a ile Twoj syn ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maminia a ja nie jestem zwolenniczką karmienia piersią.Zdecydownie wolę butle.Nie wiem czy będe karmiła ,na dzień dzisiejszy nie chce.Pierwszy syn dwa miesiace ,drugi wcale ,bo nie chciałam i to był mój świadomy wybór.Jakoś mi chłopaki nie chorują,za to moja koleżanka obydwie córki karmione piersią do roku i co chwilę są chore.Także nie ma na to reguły.Krem Bepanten rewelacyjna sprawa,też polecam szczególnie na odparzenia.A co do ciuszków dla dziecka po urodzeniu do szpitala ,to wszystko zależy od szpitala.Przy pierwszym nie potrzebowałam nic,a przy drugim musiałam mieć w szpitalu wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podostawałam dużo fajnych ciuszków ,ale nie praktycznych np. jakieś bluzeczki z kapturami.Najwygodniejsze dla noworodka są zdecydowanie pałacyki,bo są łatwe w ściąganiu ,no i nie trzeba zdejmować przez główkę.No ale my będziemy rodziły latem więc wygodne będą body z krótkim rękawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Angii nic sie waga nie przejmuj. Ciaze zaczelam z waga 59kg i nadal taka mam, a jestem w 20tc. Ten fakt tez mnie dziwi, bo mam duzo wieksze biodra, uda i piersi. Aa no i oczywiscie widoczny brzuch jak sie opne jakas bluzeczka :) w bluzie nawet nie widac.. Dziewczyny mialam obawy zeby isc na bal sylwestrowy bo to juz 20tc, a na oto tym balu byla kobieta ktora byla w 8 albo 9mc. Bylam w totalnym szkou ! Caly czas sie bawila, skakala, szalala bez obawy, ze ktos moze przez przypadek uderzyc ja w brzuch, a było ciasno. Osobiście jestem wrazliwa na punkcie swojwgo brzucha i malo co sie bawilam. Kurcze.. niektore kobiety sa stworzone do bycia w ciazy i rodzenia dzieci. Jak do tej pory nie było dnia zebym byla wypoczeta i pelna energii. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie brzucha brak, kto kolwiek mnie widzi to mówi że schudlam a piersi też mi nie rosną, w środę idę do ginekologa mam nadzieję że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Moja bratowa przez cala ciaze przytyla 5kg, a jadla jak szalona. Brzuch jej bylo znac zaledwie kilka dni przed porodem. To wszystko zalezy od organzmu :) podobna sytuacja jak czuciem ruchow..Ja praktycznie nic nie odczuwam :/ czasem cos poczuje, ale to na prawde rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Angii ja mam to samo piersi tylko troszeczke sa pelnieksze i tylko czasami wrazliwe w dotyku,ale nic nie urosly.Maz troszke zawiedziony,ale kolezanka mi mowi,ze przynajmniej nie bedzie duzych roztepow:) Nie moge sobie przypomniec jak to bylo w pierwszej ciazy czy urosly mi od poczatku czy pozniej.Wiem napewno ze po porodzie chyba na drugi dzien mialam duze jak donice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Ja poczatkowe kaftaniki czy podkoszulki mam zapinane z boku lub na ramiaczkach na zaczaski,a niektore sa do wiazania na sznureczek jeden z boku lub na brzuszku,drugi na ramieniu:) Przez glowke mam malo ubran chyba,ze sukieneczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny ja dzis wyspana jak nigdy.zazdroszcze wqam ze nie przytylyscie,ja niestety mam kiepski metabolizm i tendencje do tycia:( moj synio juz dal o sobie znac a teraz cisza.dzis mam w planach zrobic pierogow ruskich taka mam ochote bo niestety wedliny nnieprzelkne.ja za tydzien wizyta i powoli strews sie zaczyna.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata89R moj synek w sierpniu skończył 3 latka Lacerta dla mnie rok karmienia to też przesada każda z Nas ma prawo do tej decyzji czy chce czy nie chce karmić. butelki są wygodne ale karmienie piersią też daje nam i maleństwu tą chwilę bliskości na początku no i zawsze nie oszukujmy się nasze portfele też nie będą szczuplejsze ;). Tak jak wspomniałam rok czasu to bez sensu bo pokarm po takim czasie jest mniej wartościowy synka karmiłam ponad 5 miesięcy a marchewkę surowa do polizania czy jabuszko od 3 miesiąca wprowadziłam i teraz chcę podobni. kuzynka męża karmiła córeczkę do 2roku życia to już zupełna głupota bo mała chciała nie można się dać dziecku aby ono decydowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja bym chciała jednak karmić piersią, to wygoda dla mnie i buduje więź z dzieckiem, każdy sam decyduje, czy chce czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
hej. kurcze mój mąż od 3 dni choruje na grype żołądkową i dziś rano i mnie złapało. tylko ja zawsze lżej przechodzę, bo nie wymiotuje tylko mam biegunkę. stoperanu raczej nie można, zjadłam troche gorzkiej czekolady, mam nadzieje, że juz gorzej nie będzie. Ja planuje sobie pomalu robic listę co będziemy musieli kupic. w necie jest dużo gotowych spisów wyprawkowych jednak w wiekszości są one przesadzone, ja nie mam zamiaru kupowac niepotrzebnych rzeczy. o karuzeli dla małego tez myślałam i waham się. nie wiem tez czy potrzebna jest ta gąbka do wanienki czy wystarczy podkładac pieluszkę i podtrzymywac rękę, stelaż na pewno sobie daruję. laktator to zalezy ale od razu nie kupuję. jako że łóżeczko będzie turystyczne to nie kupuję tez baldachimu, ochraniaczy falbanek itp. o ceratce pod prześcieradło to wiem. nie znam sie zupełnie na kosmetykach dla niemowląt, podobno jesli dziecko nie ma problemów ze skorą to nie ma sensu go za dużo smarowac. ale jakies tam kremiki trzeba miec, muszę doczytac. Jesli o mnie chodzi to mam zamiar karmic piersią jak najdłużej, myslę, że własnie około roku, oczywiście jesli będę miała pokarm. to jest indywidualna sprawa każdej kobiety, jesli pokarmu nie ma to trudno ale jesli jest to ja jestem za karmieniem piersią. tylko własnie nie wiem, czy kupowac w wyprawce jakaś butelkę tak na wszelki wypadek czy poczekac i ewentualnie dokupic? Dziś zaczełam 19tc, ważyłam się i dalej 2 kg na plusie co jest dla mnie dziwne bo brzuch mi urósł bardzo i piersi tez rosną, ale nie narzekam na wagę. mam nadzieje że do końca ciązy nie przybędzie mi już 20kg chociaż róznie to może byc. Jeszcze wypowiem się do ubranek bo na allegro są takie śliczne zestawy jak dla małego mężczyzny ale takie rzeczy własnie chyba będą niewygodne dla maleństwa. Mam zamiar zaopatrzyc się własnie w 2-3 takie kompleciki z dżinsami, koszulami, bluzkami żeby miec na jakies okazje, święta itp. a reszta to śpioszki, pajace, body. W tym dziecku będzie najwygodniej tym bardziej że to będzie lato, przed nami całe wakacje i jesli będzie gorąco to body lub rampers wystarczą. Powiem wam że ja dużo podpatrzylam w pracy bo pracowałam własnie w markecie z ciuszkami dziecięcymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do smarowania uzywałam tylko oliwki oczywiście po kąpieli ,a na odparzenia Bepanten albo mąka ziemniaczana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja sie dzis przekonalam ze te bulktanie babelkow to chyba jednak nie jest dzidzia:( dzis wstalam dosc pozno wiec zaczely mi z glogu jelita bulkoczec i to bylo wlasnie takie uczucie pekajacych babelkow jak wczesniej opisywalyscie. dziewczyny mam pytanko,ostatnio po przebudzeniu mam w nosie takie suche strupki ropno krwiste jest to normalne w ciazy czy raczej objaw zatok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąki ziemniaczanej do tej pory używam na odparzenia dla młodego. Do kąpieli polecam oilatum na poczatek a później z nivei płyn 3w1 gąbka do wanienki jest wygodna i też dużo nie kosztuje bo chyba do 15 zł a butelkę warto mieć od początku np. W szpitalu w którym rodzilam synka i teraz też będę rodzic w tym samym szpitalu jak maleństwo nie chce bądź nie potrafi jeszcze ssać piersi każą karmić z kieliszka .... w wyprawce szpitalnej miałam butelkę mały nie chciał kieliszka nie potrafił jak nikt nie widział odciagnelam do butelki i od wtedy zaczął ssać i butelkę i pierś. Każda z Nas ma inne wyobrażenie o tym co Nas czeka za te kilka miesięcy ;) pomimo że to moje 2 dziecko prawdopodobnie też synek to i tak sa obawy i myśli jak to będzie ale nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem na tym etapie krwawienia z nosa mogą się zdarzyć a zatoki cię bola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc ja mam codziennie taka skrzepnieta krew w nosie rano jak wstaje i sucho w nosie mam ale lekarz mowi ze czesto tak jest i krew tez leci z nosa.ja w sylwestra dostalam takiego krwotoku z nosa ze myslalam czy jechac na pogotowie,lalo sie ciurkiem ale po pol godzinie przestalo.ja ruchy czuje ale nie codziennie np dzis rano czulam a teraz nic.mam nadzieje ze synek rosnie zdrowo a brzuch coraz wiekszy z tygodnia na tydzien.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli mogę spytać to czy któraś z was wie czy będzie miała dziewczynkę ?? Bo mi np ginekolog powiedział w 17 tygodniu że będzie chłopak wiem że każda ciąża jest inna ale ja nie czuje aby to był drugi synek zupełnie inaczej ciało się zachowuje z młodym byłam oazom spokoju a teraz jak wulkan chodzę i się irytuje na bzdury ... itd poprostu zastanawiam się jak to jest u was? :) czy w tych przesadach coś jest ;) nie wierzę w nie ale zawsze warto spytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Czesc dziewczynki:) Ja moja pierwsza corcie karmilam piersia do 7m.z. pozniej pokarm mi juz pomalu zanikal,deserki czy soczki zaczelam wprowadzac od 4mz ze wzgeldu na alergie jakie obecnie coraz czesciej wystepuja u dzieci.Kaszki przed 6mz. Dla mnie karmienie z piersi bylo wygodniejsze niz podawanie butli,nie musialam myc butelek,podgrzewac,przygotowywac,kupowac .Zaczelam lepiej sie odzywiac****ilam ziolowa herbatke na laktacje.Tym razem tez chce karmic jak najdluzej ,ale nie dluzej niz rok,zreszta nie wierze by mi na tak dlugo starczylo wartosciowego pokarmu. Co do kosmetykow,uzywam tylko oliwki,sudocrem ewentualnie na odparzenia i plyn do kapieli antyalergiczny z tym ze z plynem na poczatku sie wstrzymie.Do wanienki z woda dobrze jest dodac troche maki ziemniaczanej lub zwyklej oliwy lub rozpuscic mydlo szare,wszystko przetestowalam i skorka dziecka jest naprawde ladna i delikatna po takiej kapieli a przynajmniej bez srodkow chemicznych.Oczywiscie mala ilosc tych dodatkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od świat malucha bardzo mało czułam po między świętami a sylwestrem w ogóle nie czułam w sylwka za dzwoniłam do lekarza się zapytać bez paniki czy to normalne bo wcześniej czułam kilka razy dziennie a teraz 3 dni nic ale mnie uspokoił że to normalne na 19 tydzień i mam się nie martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Wnienke musze kupic bo od corci odsprzedalam.Ja do wanienki wkladalam pieluche flanelowa lub maly cienki frotowy reczniczek,mnie to wystarczylo by dziecko sie nie slizgalo wiec nie kupuje innych gadzetow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Do goscia czasami tez mam takie skrzepy krwiste mysle ,ze to od suchego powietrza w domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
maminia mam to samo raz poczulam kilka dosc wyczuwalnych ruchow w jednym miejscu,trwaly tak dlugo ze moglam sie przekonac ze to nie przeczucie a rzeczywistosc.A pozniej ustalo i do tej pory mam w sumie cisze,bo niby cos bulgocze czy wypukli sie,ale to takie niewyrazne i niewiadome :( O mam takie uczucie jak czasami przyloze reke do brzucha to czuje takie male stwardnienie a wypuklenie pod dlonia,ale jak docisne mocniej,to nic nie wyczuwam,dlatego trudno rozpoznac czy to kruszynka czy jelita sie wstawiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
heh z tego co widzę to na razie same chłopy się szykują;) chyba tylko jedna dziewczyna ma miec dziewczynkę. u mnie chłopiec na 100% dwóch ginekologów potwierdziło, widziałam tez wyrasnie siusiaczka i jajka:)\ Dziewczyny z pomocą internetu zrobiłam swoją minimalistyczną liste rzeczy. Zaraz napiszę, jak chcecie to możecie komentowac co jeszcze potrzebne, a co nie potrzebne. Moze jeszcze jakieś pomysły, wskazówki;) Może którejs z was to pomoże, któraś skorzysta:) Zaznaczam że to są rzeczy na sam początek, ponieważ nie chce kupowac na zapas bo nie ma za bardzo gdzie trzymac. No i lista jest też uzalezniona od tego co każda mama preferuje, jedna karmi piersią, druga butelką, jedna lubi pajace inna kaftaniki, jednej potrzebny laktator innej nie. Ale wypowiadajcie się:) AKCESORIA -łóżeczko+ materac+ przewijak -wózek+ fotelik samochodowy -wanienka+ gąbka na spód+ myjka -smoczek -leżaczek TEKSTYLIA -2 cienkie kocyki, 1 gruby -rożek -ręcznik z kapturkiem -podkłady 10szt -pieluchy tetrowy 7szt, flanelowe 5szt -pościel do łóżeczka 2szt, prześcieradło 2, ceratka KOSMETYKI -pampersy -chusteczki nawilżające -krem na odparzenia -oliwka -płyn do kąpieli -sól fizj + gaziki -proszek dla niemowląt -szczotka do włosów -cążki do paznokci UBRANKA -śpioszki 5szt -pajace 5szt -półśpiochy 3szt -body dł rękaw 5szt, krótkie rękaw 5 szt -rampersy 5szt -kaftaniki 3szt -koszulki dł rękaw 3szt, krótki rękaw 3szt -sweterki/ bluzy 2szt -spodnie 2szt -czapeczki 3szt -skarpetki 5szt -niedrapki 1szt DLA MAMY -stanik do karmienia 2szt -wkładki laktacyjne -podpaski poporodowe -majtki z siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie glowa mnie nie boli,wczoraj jedynie cos mnie w skroni klulo krew mi nie leci tylko mam takie suche ropne i krwiste skrzepy Wyspana raczej tez jestem,chodze pozno spac ale tez pozno wstaje tak sie zastanawiam czy glowy nie przeziebilam w sylwestra albo jak piszecie ze to normalne to musze przeczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja widze na brzuc****ak sie uwypukla, już można to zaobserwować jak mały sobie podskakuje, dziwie sie, bo na usg byl zawsze dosc leniwy, ginekolog powiedzial, ze malucha usypiam jak chodze. :) co do wanienki, to zamierzam kupic tylko wanne i pieluszke na spod, myslę, ze dam rade tak wykąpac malucha, a na początku do wody zamierzam wlewac właśnie taki płyn 3w1, i umyje calego,czytałam poradniki, i piszą, ze na początku wlewać do wanienki i myć wraz w włoskami, mój napewno będzie miał włosy po urodzeniu, bo mój chłop jest czarny jak kruk, a włosy to ma takie geste, zresztą ja też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja bym dopisała jeszcze - patyczki higieniczne dla niemowląt - termometr do ciała - termometr do wanienki - i dwa ręczniczki, nie jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak patrzę na ta listę to będe musiała kupić pampersy,oliwkę,proszek do prania i z dwie cienkie czapeczki ,bo nie mam takich dla noworodka bo moje chłopaki rodzili się zimą i jesienią. Ja teraz jestem obsypana pryszczami na twarzy jak nastolatka ,a w poprzednich ciążach cera piękna,idealna.No i ochota na słodkie,ale w poprzedniej ciąży też miałam na słodkie.Jak wróżyłam z obrączki wychodzi córa.Ale to tylko taka zabawa ,pewnie będzie kolejny siusiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
lacerta, jestem ciekawa co to będzie u Ciebie :P żebyś nie oszalała z tymi siusiakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Flavia tak spogladajac na liste przedstawie ci moje dane: Przewijaka nie kupuje,przewijam w lozeczku lub na lozku sypialnym bo lozeczko bedzie stac w sypialni. Podklady mialam przy pierwszej 3 szk, starczyly,ceratki nie mialam bo uzywalam tylko podkaldow Co do chusteczek nawilzajacych nie uzywam u noworodka ,przemywam pupcie wata namoczona w wodzie,chusteczki potrafia szczypac kiedys sie przekonalam na sobie jak sie taka przetarlam:( Ale moze akurat na takie trafilam,wyprobujcie same. 3 sztk kaftanikow to troche za malo wedlug mnie,spodenek narazie nie kupuje,dokupie najwyzej pozniej przez pierwsze dwa miesiace to raczej bede tylko spiochy zakladac a w upaly letnie pajacyki lub Body.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×