Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość guziczekgg
gosc - takie pulsowanie to jak dziewczynki wyzej juz pisaly to raczej tetnioca tetnica brzuszna.Serduszka nie uslyszysz.Ja w poprzedniej ciazy probowalam nawet podsluchac slochawkami lekarskimi:) Ale gin mi powiedzial ze na tym etapie nie da rady sie nic podslyszec,ewentualnie mozna probowac pod koniec ciazy:) Ja mam dzis takiego lenia,ze nawet prania nie chce mi sie wlaczyc:( Ale na spacerze bylam bo pogoda nawet o tej porze jest przyjemna,cieplo jak na wiosne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis sie tak wywalilam ze cale kolano zdarte haha ja nie wiem ale w tejh ciazdy mam wiecej jakis urazow upadkow wypadkow niz przez cale zycie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Hej dziewczyny, jak czytam liste zakupow to wstyd mi ze nie pomyslalam o niektorych rzeczach, pierwsza ciaza to szok :-) dzisiaj mialam wizyte, wszystko.ok tylko lozysko polozone przy wejsciu, czy ktoras tez tak.ma?? I jeszcze mam jakies wolniejsze jelita:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szczescie wszystko jest w porzadku.Szyjka zamknieta,nie skraca sie.ostatnim razem powiedział ze to chyba chłopiec,a dzisiaj ze to chyba dziewczynka.biorę nospę i magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jolka lekarz niezdcydowany zazdroszcze wam ze znacie plec u mnie 17 tydzien za 2 tyg usg jak mi nie powie to przywiaze sie do kozetki w gab i powiem ze nie wyjde poki sie nie dowiem hehe asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety tak to już jest z tymi naszymi maluszkami że się nie chcą pokazać,a u mojej kuzynki do ostatniej chwili miała być dziewczynka a urodził się chłopiec więc pewne będzie jak same zobaczymy, ja byłam wczoraj u gina maluch jest o 5 dni większy ale jest wszystko oki waży 133g, tez bym chciała wiedzieć co no ale niestety nie da się go zmusić jak nie chce, co do wyprawki to nie mam pojęcia co kupować ale ja chyba jeszcze poczekam tak chociaż do marca i będę pomału wszystko kompletować, na szczęście odpadł mi wózek do kupna bo dostanę od kumpeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz mówił,ze szyjka nie skraca sie,ma 4 mm.Teraz przeczytałam w internecie,ze powinna miec ok.3 cm.a 4 mm.grozi porodem przedwczesnym.lekarz nic takiego nie mowił.chyba nie chciał mnie martwic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
jolka kolka, nie czytaj tych bzdur w internecie bo sie zamartwiasz, byłaś u lekarza, badał Cię, i wszystko jest w porządku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej masz szyjke 4cm bo 4mm to praktycznie splaszczona szyjka jak w czasie porodu wiec to niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedział 4 milimetry.Może lekarz sie przejęzyczył?W poprzedniej ciąży skracała mi się.podczas porodu pękła w dwóch miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, dawno nie pisałam, ale czytam Was regularnie i dziękuję za wszelkie dzielenie się wszystkim. Niektóre wskazówki są bardzo cenne. Jolka kolka, zaufaj lekarzowi, a jak się bardzo niepokoisz to idź może jeszcze raz do lekarza po dokładne zbadanie i info. Taki stres nie służy Tobie i dziecku... Co do pępka to ja używałam przy pierwszym dziecku (ma teraz 1,5 roku) też octeniseptu i sprawdził się rewelacyjnie. Do tej pory mam, bo zakupiłam dużą butelkę i cały czas nam służy na wszelkie rany nie tylko dziecka, ale i nasze, np oparzenia. Działa super. Na szkole rodzenia zalecali używać go do pępka i już niczym go nie trzeć, tylko spryskać obficie kilka razy dziennie i tak robiliśmy. Co do patyczków do uszu, to też są różne teorie. Nam na szkole rodzenia położna powiedziała, że nie należy ich używać, ponieważ mogą szkodzić i np. wbijać woskowinę zbyt głęboko, co może bardzo zaszkodzić. Ponad to mówiła, że woskowina pełni funkcję ochronną a jedynie jej nadmiar powinien być usuwany. Ten nadmiar zaś łatwo pozbyć się myjąc uszka małym palcem samą tylko wodą. Nadmiar czasem wypływa też naturalnie samoistnie. Powiedziała, że jeżeli stosuje się patyczki to albo można wbić woskowinę za głęboko, albo usunąć tą niezbędną ochronną warstwę, a od tego już niedaleko do jakichś zakażeń i zapaleń ucha... Jeśli też się usuwa ochronną warstwę patyczkiem, to nowa produkcja przyśpiesza i coraz więcej będzie tej woskowiny do usuwania. Posłuchaliśmy jej i nie stosowaliśmy u dziecka i rzeczywiście nie mamy problemów, wystarczy mycie wodą przy wieczornej kąpieli i uszka czyste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
justin masz racje co do tych patyczkow,ja nimi tez do srodka nie wjezdzalam objechalam tylko zakatki w malzowniki,bo one sa male i llatwo wchodza w te zakamarki ,palec jednak jest grubszy,a wysuszyc jednak trzeba te zakatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja suszyłam normalnie ręcznikiem bardziej na zewnątrz a potem zakładałam czapeczkę po kąpieli która wchłaniała resztę, ale to rzeczywiście dobry pomysł, tylko przyłożyć patyczek na wysuszenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a te reczniki z kapturem sa dobre?myslalam kupic taki jeden i ze2normalne bo normalny pozniej mozna uzywac.ja wczoraj mialam ciezki wieczor duzo stresu problemy rodzinne i do tego wymioty.dzis lepie pierogi narazie zrobilam40z pasztetowa i zaraz zaczynam lepic ruskie tylko ziemniaki musza byc zimne.jutro jedziemy do siostry m i powiem wam ze jakos niemam ochoty jechac .oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zamierzam troche porobic pierogow wkoncu jak wezme urlop , w pracy troche sie pomieszalo bo myslalam ze sobie w kwietniu pojde na l4 i w miedzy czasie tez jakos odpoczne ale kolezanka chyba odchodzi i nie wiem co to bedzie aczkolwiek jesli dostane odpowiednia podwyzke to moge zostac do konca heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
asik to tak dobrze się czujesz, że masz chęc pracowac do konca? ja miałam zamiar pracowac do konca stycznia, ale zamiar zamiarem a wyszło inaczej, lekarz kazał isc wczesniej i z jednej strony dobrze, bo gdybym jeszcze popracowała to wylądowalabym w szpitalu a tak juz od 2 tyg odpoczywam sobie w domu. ręcznik z kapturkiem też kupie 1, a reszta normalne domowe ręczniki. wiecie co miałam dziś sny erotyczne, lekarz zakazał sexu i juz od ponad 2 tyg nic, ogólnie w ciązy zmniejszyło mi się libido ale żeby tak zero to tez troche ciężko. ale najwazniejsza jest dzidzia, niedługo półmetek a pózniej mam nadzieje juz z gorki, zacznie się kompletowanie wyprawki szykowanie miejsca dla maleństwa. już bym chciała żeby było maj, ta pogoda też mnie dobija, no i nudzi mnie już leżenie w domu, troche wstane pochodzę, posiedze i znowu leże. Chociaż już się lepiej czuję, szyjka jest ok i nie wiem czy jest potrzeba, żebym w kółko leżała. tylko jak więcej pochodzę to brzuch zaczyna ciągnąc***** prostu boje się, w domu praktycznie nic nie robie, nie dzwigam, bardzo się oszczędzam. najgorzej że jeszcze mam tą grype żołądkową i jak mnie pogoni do toalety to maskara aż jelita bolą. W środę mam wizytę u gin bo musze wziąc zaswiadczenie do pracy to spytam jak tam sytuacja i co już mogę, a co nie. jolka kolka- pewnie chodziło że masz szyjkę 4cm, 4mm to nie możliwe bo już bys wylądowala w szpitalu w trybie natychmiastowym. a moze lekarz mówił 3cm i 4mm. Norma zaczyna się od 3cm, ja mam 3,7 więc tez jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja sie czuje heh od 16 tygodnia napewno lepiej bo nie wymiotuje nie mam mdlosci raczej i nie jest mi ciagle gorzko wiec to na plus , ale z koleji trwadnieje mi ten brzuch bola mnie plecy i nerw kulszowy wczoraj jeszcze upadlam to teraz boli mnie nadgarstek i cale kolano mam obdarte i opuchniete a najgorzej ze zdarlam swoje botki :( ja lubie swoja prace i troche powiem szczerze nudze sie w domu i wariuje sama , jesli tylko bede miescic sie do auta to w sumie moge pracowac :) oczywiscie za odpowiednie pieniadze bo jesli moja kolezanka odejdzie a moja pensja nie ulegnie zmianie to pojde na l4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam tylko nadzieje ze kardiolog nie karze mi isc na zwolnieie bo ginka juz chciala mnie wysylac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzielam ulozylam nasza tabelke wg terminow porodu i wiecie ze nie chce dodac bo uznano to za SPAM wrrr ta kafeteria wariuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
asika- uwazaj moja droga na te upadki, brzuch coraz większy czytalam ze zmienia się środek ciężkości i nie łatwo o upadek a może zrobic krzywdę i sobie i dzidziusiowi. mam do Ciebie pytanie, powiedz mi proszę ile razy dziennie mniej więcej twardnieje ci ten brzuch i jak to u ciebie wygląda tzn w ktorym miejscu i ile czasu to trwa i czy pobolewa cię wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie to chyba przez ten zmieniony srodek ciezkosci bo nigdy tyle razy nie padalam nie zaczepialam sie co w ciazy z tym twardnieniem powiem ci ze nie licze i ogolnie juz malo przywiazuje do tego uwage twadnieje raz z jednej raz z drugiej str raz caly trwa do minuty na oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
aa dziewczyny do listy "dla mamy"- 2 koszule do porodu. ja sobie dopiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas rodzi sie w koszulach ze szpitala chyba ze chodzi o te po pirodzie juz na oddziale sa takie z guzikami do karmienia kolezanka mowi ze wogole niepraktyczne o wiele wygodniejsze sa na ramiaczkach latwiej piers wyciagnac asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
to zazdroszczę ci bo ja się strasznie boje jak twardnieje mi brzuch, a twardnieje mi teraz troszkę mniej ok 5 razy dziennie zalezy od dnia, a czasem cały dzien nic, a na wieczór nachodzi po kilka razy i trwa wlasnie minutę max a czesem tylko kilka sekund i puszcza. czasem jest tak że nie mam przy tym bólu, ale zdarza się ze boli jak na okres ale słabiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale flavia nie zamartwiaj sie twardnienie brzucha nie jest niczym zlym macica jest miesniem i poprostu czasem sie kurczy i rozkurcza ja ogolnie od poczatku podchodze do ciazy na luzie nue stresuje sie nia wogole wiem ze bedzie dobrze ,tyle jest kobiet z zagrozona naprawde realnie ciaza ze chyba lepiej nie obarczac siebie i dziecka niepotrzebnyn stresem skoro nie ma powodow bo gdyby byly pewnie by cie lekarz polozyl do szpitala wiec glowa do gory trzeba nornalnie funkcjonowac. Asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja juz skonczylam pirogi zrobilam100a reszte farszu zamrozilam bo maki mi braklo:)asik ja lubie pierogi z pasztetowa jeszcze podsmazone na patelni dla mnie pycha.tobie minely dolegliwosci a mi niestety nie.ciagle zgaga i wymioty co jakis czas.mi tez sie strasznie nudzi ale coraz wiecej robie teraz z nudow.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik jak dobrze pamiętam to jestes z Białegostoku to masz jakieś informację bądź opinie od innych kobiet gdzie najlepiej się rodzi. Jedna koleżanka moja powiedziała, że na Warszawskiej, inni piszą że na Parkowej chodź tam gromkowiec panuje ( ale ostatnio tez wyczytałam, że remont zrobili i jest OK ) A ja mam wielkie chęci na słodkie normalnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
a ja to na nic nie mam chęci jem na przymus, dlatego chyba tak mało tyje, słodycze w ogóle mi nie idą. soki pije no i śniadanie obiad kolacja to co konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mam mamm :) wypytuje mamy przy szczepieniach , oczywiscienajlepsza renoma cieszy sie zamenhoffa , teraz w psk ze znieczuleniem nie ma problemu na warszawskiej tez daja ale chyba rzadziej parkowej ci nie polecam co do gronkowca szczerze ? Jest praktycznie wszedzie wiec na to nie patrz asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×