Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość Maałaa23
Witam! Mam termin na 1 połowę czerwca. Bardzo się z mężem cieszymy i już nie możemy się doczekać :) To moja pierwsza ciąża. Wczoraj byłam u lekarza i stwierdził że mam za bardzo twardą i napiętą macicę. Nie wiem czy mam się tym martwić.. Pozdrawiam mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
hej dziewczyny. jolka nie martw sie za bardzo. teraz jakby zaczely ci leciec wody plodowe to bys miala istna powodz. na przelomie 17-22 tygodnia jest ich ok 0, 5 litra. moze mialas jakis sen, albo uplawy ci sie powiekszaja. ja mam tak zawsze przed spaniem ze zamiast wkladek daje juz podpaski. ja dzisiaj cala noc nie spalam. maluch tak wojowal ze teraz caly brzuch mam obolaly. a zebra jakby ktos mi polamal. ale teraz jest lepiej. posprzatam troche i chyba pojde spac dalej oczekujaca- radze unikaj masowania piersi i materialu ktory moze draznic sutki. wtedy bardziej pobudzisz kanaliki i siarka bedzie Ci leciala caly czas. najlepiej w stanik wsun waciki by go nie ubrudzic lub po domu zakladaj dosyc obcisle na piersiach bluzki wtedy mniej leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozeniejeden-dziękuje za pocieszenie. Oczekująca,nie za wczesnie na siare z piersi?Moze bierzesz jakies leki?Ja tak miałam w pierwszej ciąży-w szpitalu podawali mi leki i sączyło mi sie z piersi.A jak odstawili-to nic juz mi nie leciało.Ale to było w 26 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
jolka powiem ci ze mi leci juz od 13 tygodnia, bylam z tym u gin i w szpitalu u doradcy laktacyjnego czy jak to tam sie zwie i akurat powiedzieli oboje ze jesli siarka to nie tak zle, ze po prostu organizm przygotowuje sie do swej roli, a kazda kobieta ma inaczej. kazali tylko pilnowac gdy zacznie mocniej leciec by nie robil sie zastoj i jesli przez caly dzien nie bd leciec to wycisnac chociaz po kropelce by nie zastyglo w kanaliku. ale to dopiero jak samo zacznie leciec i to w duzyh ilosciach przez kilka dni. takie stale ilosci siarki zaczelam miec od 16 tygodnia. wiec chyba wszystko zalezy od organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasami też tak mam że leci z piersi ;-) ale bardzo malutko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ytu wstaje w wielkim szoku ale czytam czytam ze oczekujaca juz to ma hehe dzis wstaje a cala bluzka ze str na ktorej spalam mokra przescieradlo mokre tez mi z cycka lecialo widac ludzie to nie za wczesnie i to raczej nie likla kropel bo dwie mniejsze plamki na ok 1,5cm i jedna duza moze z 6cm na koszulce szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche sie przestarszylam ale w pt nast mam gina zapytam jak juz pociesnelam piers to nic nie leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
asik a lecialo Ci juz predzej? jesli nie albo w malych ilosciach to nie panikuj:) na poczatku sa momenty ze przez 3 dni ani kropelki nie wycisniesz a zasem samo poleci. mozesz miec tak nawet do porodu. ja teraz mam tak ze jak juz chlopak zacznie mi masowac (wiadomo o co chodzi) to cale dlonie ma mokre nawet jak mocno nie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pierwszy raz , ja nie pozwalam nawet dotykac piersi bo sa takie rozdraznione jak cala ja ze bym chyba zwariowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze wlasnie takim masowaniem piersi mozna pobudzic to wydzielania siary ale u mnie nie bylo nic takiego i sutkow zeby nie draznic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
heh nie musialo byc. wystarczylo ze w nocy sie przewrocilas na chwile na brzuch lub bok i sama swoja reka lekko docisnelas piersi. hormony daja swoje i predzej czy pozniej siarka zaczyna leciec. nawet sama z siebie. teraz to juz mnie nawet nie rusza jak siedze i mi leci, tylko czasami to malo komfortowe; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak w ogole bo zapomnialam. czy ktoras tez tak ma ze maluch najbardziej dokucza na noc? bo troche mam dosyc wygladania jak zywy trup z rana. a spac sie nie da ostatnio bo tak tancuje juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
no wlasnie na noc jem suchy chleb i tylko woda popijam bo mnie mdli jak ch.... od czegokolwiek innego a juz 4 noc malec daje popalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh ale w chlebie sa węglowodany mimo wszystko widac dzialaja na niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maałaa23
Ja czuję ruchy dziecka dopiero od okolo tygodnia, coraz mocniejsze choć to dopiero początek i póki co nie są zbyt uciążliwe (teraz jestem w 18 tyg) i właśnie najbardziej daje o sobie znać kiedy idę spać i rano ;) ale potrafię z tym zasnąć bo nie jest to jeszcze mocne, za jakiś czas też pewnie będę miała problem nieprzespanych nocy kiedy mały (lub mała) będzie miał więcej siły ;) a kiedy u was było widać płeć? Ja mam usg 27 stycznia i ciekawa jestem czy będzie już widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maałaa23
Asik widzę że jeteśmy w tym samym tyg :) nie czujesz jeszcze nic? Ja też dopiero od niedawna co jestem pewna że to jest to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała23 jesli jestes w 18 a usg masz 27 to napewno juz widac plec, ja ide 17stycznia i jak sie nie dowiem u swojej gin to odrazu sie zapisuje prywatnie :) bo chce juz kupowac rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie dzis dokladnie 18 tydzien i nic ;/ tzn moze ja nie rozpoznaje sama nie wiem hehe a szczupla jestestem mowia ze szcvzuple niby szybnciej ale widze ze nie ma reguly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maałaa23
a właśnie kupujecie już coś? Ja jeszcze nie mam NIC bo podobno lepiej się wstrzymać.. Ale jak będę znać płeć to może kupię już coś :) A robicie badanie prenatalne (3D)? Ja chcę zrobić jedno tak dla pewności gdzieś w 20 tg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maałaa23
ja też jestem szczupła. brzuszek widać już ale nie jest duży, jakbym chciała to bym jeszcze mogła ukryć ciąże. Na początku czułam czasami takie jakby pulsowanie w dole brzucha, nie wiedziałam czy to jest to ale wystarczyło porę dni i już wiedziałam :) to się pojawiło nagle ale nadal jest to delikatne, mąż nie czuje jeszcze czyli bardziej ja z wewnątrz czuję :) ciekawa jestem w jakim tempie te ruchy będą się zmieniać, chciałabym już poczuć porządnego kopniaka choć pewnie potem będe miała tego dość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
sama nie wiem, predzej jakos mu to nie robilo chyba ze pilam cos slodzone;) ja co do rzeczy to mam tylko butelki i smoka. w pn chlopak ma wyplate za remont chaty wiec troche bedzie i w srode mam badania wiec czekam az pokaze co tam ma;) podobno chlopak ale wole 100% pewnosci bo juz mam upolowane kocyki i inne p*****lki. a ciuszki to ja sie wstrzymam bo chlopak gdy sie urodzil mial 56 cm i 5.3kg a ja za to 62 i 4.5 wiec nie wiem jak to bedzie z maluchem naszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie robilam 3D jak nie znajdzie mi plci to pojde tak bylo wszystko ok :) wiec sie nie martwie chce juz kupowac nie bede czekac nie wierze w zabobony ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
mala uwierz, jak juz zacznie tak pozadnie i trafi w pecherz albo co innego to bedziesz plakac ze juz nie chcesz. ja sie boje co to bedzie jak zacznie sie juz 8-9mc... z takim talentem to ja chyba bede wiecznie sie czula jak pobita; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,na wstepie gratuluje wszystkim mamusiom malestw :-) ja miałam termin na 20 czerwca i sie okazało wczoraj na usg że jestem o tydzień dłuzej i termin mam na 13 czerwca w dzień urodzin mojego męza :-),znamy też już płeć będzie 100% chłop,ruchy czuje ale delikatne :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozeniejeden a moze spisz w jakies niewygodnej dla maluszka pozycji czytalam ze dzieci sie tak kreca jak im niewygodnie tez czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maałaa23
Ja też mam wstępnie termin na 13 czerwca :) ja chcę zrobić prenatalne bo podobno jest bardziej dokładne niż zwykłe usg. Samo badanie trwa ok 1h. Też się boję co będzie pod koniec, boję się porodu i szycia, nacinania i tego wszystkiego co tam się dzieje tym bardziej ze to 1 ciąża i nie wiem na co się przygotować... A skąd jesteście? Ja ze śląska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam z om na 13 czerwca ale z usg wychodzilpo ost chyba 7 czerwca okolo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała23 jesteśmy z zachodniopomorskiego,o to super mamy ten sam termin :-) jak sie czujesz i czujesz już ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×