Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

A więc Droga Oczekujaca mamusiu nie przejmuj się tylko wal w tą klawiaturę śmiało co ci tam na serduchu leży :) i opowiadaj co tam pod nim się dzieje :) A tak przy okazji ... czy to jest możliwe ze w 20 tygodniu przez brzuch już czuć ruchy maleństwa ?? Ja osobiście nie pamiętam jak to było w pierwszej ciąży a nie dawno miałam wrażenie że maluch mi rękę "skopal" po raz pierwszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Oczekujaca nie przejmuj sie tak krytyka innych. Moim zdaniem i tak w tym temacie malo osob ziejacych nienawiacia w porównaniu do innych tematow. A co sie przejmujesz czy jednej osobie przypada to do gustu czy nie? co do ruchow chyba tak, jakas godzine temu moj chlopak glaskal mnie po brzuchu i nagle mnie doayc mocno zabolalo na srodku, tak jakby ktos od srodka przycisnal mi mala pileczke i powoli przesunal w dol. chlopak nagle zrobil wielkie oczy i do mnie czy poczulam to. sadze ze to maluszek machal jakas czescia ciala i dal o sobie znac. wgl mam humor juz do d**y.. po kapaniu troche sie poogladalam i piersi mam juz cale w rozstepach, tak samo uda i posladki. i zaczynaja sie robic na brzuchu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć mamunie ;) oczekująca, współczuję. Ale może spróbuj teściowej wsadzić głowę do piekarnika na 220? ;) moze jej sie poprzestawia. Wiesz ja tez nie mialam lekko, ale wymyśliłam sobie teorię żeby nie przejmować się rzeczami na które nie mam wpływu. To boli, wiem. ale spróbuj znaleźć w tej całej sytuacji coś z czego możesz się śmiać. Teściowa być może zachowuje się tak bo jest gorsza, czuje się gorsza, i wie że ma przed sobą nie lada konurencję. :) Głowa do góry, i pokaż jej że ma rację. Na każdym kroku jej pokazuj, że owszem jesteś i będziesz lepszą mamą i żoną niż ona. Może wkońcu zrozumie i sama wsadzi głowę do piekarnika? ;) Więc uśmiech i do przodu, maluszek też się denerwuje kiedy tylko Tobie zaczyna bić serce szybciej. Więc licz barabki, wrzuć na luz, a jak mówi do Ciebie wyobraź sobie że ma makijaż który zrobił jej 1,5 maluch bądz jakiś pijak spod osiedlowego sklepu ;) Wiem, łatwo mi się pisze będąc z boku, ale na tą chwilę nie weźmiesz tobołków (bo się nie zabierzesz, nie chcąc 30 razy wracać), nie będziesz tułać się do rodziców i znajomych, bo to wymaga przygotowania i przemyślenia. Więc pozostaje Ci wziąć się w garść, i choćby miała krzywo patrzeć to zacząć żyć dla siebie, maleństwa i męża. Z nim będzie dobrze. skoro jesteście razem, to jest to jakiś powód. Głowa do góry ;) czekam na Twoje wyobrazenia wizualne o teściowej kiedy mówi do Ciebie ;) A tak właściwie to weszłam i czytam i czytam i czytam co tu naskrobałyście kiedy mnie nie było że zapomniałam czym chciałam się podzielić. Czytałam, że warto zapisać sobie datę pierwszych wyczuwalnych ruchów naszego maleństwa. i tak sobie myśle, że to już ten czas kiedy mogłyby się pojawić takowe. Jednak myślę czy napisać w notesie/pamiętniku itp " To były wzdęcia lub ruszył się maluszek" 5 minut później " kopnął mnie maluch bądź mam wzdęcia" ;) za cholerę nie wiem kiedy i jak to rozpoznam. caly wieczór leże czy siedze to mi tak tak bulgocze, kreci sie wierci, jakby watroba zmieniala swoje polozenie z prawej na lewą. Mam omamy, przewidzenia, ciągle o tym myśle, czy to "wzdęcie" które poczułam to był ruch dziecka czy jednak wzdęcie. Esme i inne jak nie wiem co to za lekarze, ale ja co 3 tygodnie mam wizyte i co 3 tygodnie mam usg. to nie jest promieniowanie ani nic takiego co mogloby zaszkodzic nam czy dzidziusiom, więc co lekarzowi zależy? trzeba sprawdzić czy się rusza, czy bije serduszko, czy z naszymi narządami wszystko okej, przecież w ciąży bardzo łatwo o grzybice pochwy i tak dalej. Badania są konieczne przy każdej wizycie, obowiązkowo. Dziwne to dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyżej 22:25 śpiąca królewna zapomniałam o autografie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny dzieki za slowa.naprawde ciezko mi bardzo.nie spalam znowu w nocy zle sie czulam.naprawde o mojej tesciowej nikt niema dobrego zdania w promieniu20km wiec to niemoj wymysl czy cos.wczoraj malenstwo sie ruszalo troszke jak reke przylowyzlam to czylam takie pukanie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet dobrze dzisiaj spałam,lecz jedna noga mi trochę dręwiała.ja na własną rękę biorę asmag forte 2 razy dziennie po 2 tabletki.kupiłam tez asmag B,ale tam jest o wiele mniej magnezu w jednej tabletce niz w asmag forte.oprocz tego witaminy i omega 3.Rano leciała mi krew z nosa.Staram sie duzo wypoczywac.Kładę się spac ok.20.wstaję o 6.Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
witam wszystkie mamy. ja siedze na badaniach. ludzi w brud az szkoda gadac. a teraz hoho.. jakos sie nie wyspalam zasypiam po 1-2 dopiero... ale nic mi sie nie chce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozeniejeden przeczytalam wlasnie o twoich rozstepach a ile przytylas i w kt tyg jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
teraz ok. 20 tydzien, przytylam jakies 5 kg ale piersi zaczely mi rosnąć zanim zrobilam test tak samo jak tyl. test zrobilam dopiero tak w 9 tygodniu bo okres mialam bardzo rozregulowany i czasami 2 miesiace nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde ja narazie przytylam ok 3,5 boje sie rozstepow ale poki co czysto smaruje sie oliwka hipp pacjentki polecaly asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
to wszystko zalezy chyba tez od skory i genow. moja sasiadka 4 dzieci szczupla jak patyk i jedynie ma kilka na piersi i blizne po ostatniej cc. moja mama zas ma caly brzuch w razstepach i do dzis wazy prawie 100kg na 160cm wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
ja smaruje sie 3 razy dziennie raz oliwka potem kremem a na koncu przeciwzmarszczowym (3 lata temu wzielam sie za cwiczenia i schudlam 10kg wiec smarowalam sie takim na piersiach i pomoglo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
czesc dziewczynki, Czy was czasami kluje w jajniku?,mnie juz od wczoraj kilka razy zaklulo ale tak pozadnie jak na samym poczatku ciazy Ze spaniem to u mnie kiepsko,chodze spac dosc pozno 1-2 w nocy chociaz ostatnio staram sie chodzic po 23,ale i tak nie moge zasnac,dostaje Jakis napadow ,leze spokojnie i nagle robi mi sie goraco,czyzby cisnienie? Macie ktoras podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
mozenie jeden ,a po co ci smarowanie kremem przeciwzmarszczkowym?Chyba przeciw roztepom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
bo ma tam jakies wlasciwosci ktore sprawiaja ze skora staje sie sprezysta, a przynajmniej wieksze niz te na rozstępy. . predzej pomagalo mi a teraz juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
haj. mój maluch chyba własnie się obudził bo kopie mnie z lewej strony. tez mnie czasem tak zakłuje ale nie mocno, lekarz mówił ze w ciązy wszelkie kłucia, ciągnięcia to norma aby nie za mocno i aby nie było plamień. Ja mam wizytę 20 stycznia, mialam jechac wczesniej, ze względu na to że w sylwestra pojechałam do szpitala, ale na izbie wtedy mnie uspokoili że nic sie nie dzieje szyjka ok więc chyba poczekam do wizyty bo wtedy mam miec badanie na cukier z glukozą i od razu powiem lekarzowi żeby mi znowu spr szyjkę. co ile lekarz bada wam szyjkę macicy? jesli lekarka badała mi 2 tyg temu i miała dł 3,67 ujście zamknięte to chyba nie muszę teraz biec do gina co? tym bardziej że dobrze sie czuje, brzuch mi jeszcze twardnieje ze nie tak czesto jak wcześniej max 4 razy dziennie. Czy można caly czas brac nospę bo lekarka w szpitalu zaleciła brac norpę 3x dziennie i tak biorę plus magnez ale nie wiem czy to nie za dużo. Kiedy planujecie robic konkretniejsze zakupu dla maluchów tzn ubranka, kocyki akcesoria (oprócz wózka i lozeczka bo to większosc przed porodem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja mam łóżeczko po pierwszym dziecku ale resztę zakupów zacznę już od lutego pieluchy chemię kremy ale musze zacząć od komody bo gdzieś musze to przechowywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia,ja tez mam wizyte 20.I.Poprosze aby sprawdził mi szyjkę,chcę być spokojna.Myslę, ze na kazdej wizycie szyjka powinna byc sprawdzana bo to róznie bywa.Dzis moze byc zamknięta a za kilka dni skrocona,więc lepiej popros go o sprawdzenie.Ja mam juz wszystko dla dzidziusia na początek.No oprocz pampersow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
tak tak na wizycie na pewno poproszę, ale własnie nie wiem czy isc wcześniej czy nie. ja jestem panikara okropna. na izbie pani gin mnie uspokoiła ze wszystko dobrze a ja teraz znowu sobie coś wmawiam i znowu leciałabym do lekarza. a wszystko przez to twardnienia brzucha strsznie się tego boję. ale chyba poczekam spokojnie do wizyty ten tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jolka to masz juz wyprawke z glowy?ja dzis bylam u taty posiedzialam sobie.od dzisiaj gotuje dla siebie i m.zrobilam nalesniki z serem.oczywiscie tesciowa dzis znowu przyszla sie klocic.przenieslismy swoje rzeczy na gore i niemam zamiaru schodzic na dol.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,wyprawkę mam z głowy bo dostałam wózek,ciuszki i wanienke od kolezanki.łozeczko mam po swoich dzieciach.Wiadomo,ze muszę jeszcze dokupic ciuszki-ale na początek mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny , dzisiaj byłam u drugiego lekarza i normalnie zrobił mi usg :D i mamy kolejnego kawalera na forum :) wszystko w najlepszym porządku :) zmienił mi sie termin porodu z 5 czerwca na 31 maja a moze i wcześniej :) jestem mega szczęśliwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Esmi gratulacje :) asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Hej dziewczyny! Dawno mnie tu nie było. Mamy mnóstwo spraw związanych z remontem i wieczorem padam ze zmęczenia. U mnie dziś zaczął się 21 tydzień i w poniedziałek czeka mnie badanie połówkowe. Miał już ktoś połówkowe? Oczekująca ty idziesz na to badanie? Cieszę się, że u was wszystko ok i w miare bezproblemowo przechodzicie ciążę. Ja dalej nie mam żadnych objawów oprócz jednego , wspaniałego: Czuję ruchy mojego maleństwa. Wyprawkę planuję kompletować koło marca jak remont sie skonczy i bede miała gdzie schować. Sciskam was mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Bardzo dawno nie pisałam. Miałam problemy z internetem. Mam nadzieję ze mnie ktoś jeszcze pamięta. U mnie z ciążą wszystko ok. Brzuszek sie zaokragla. Co do tesciow to mam osobna kuchnie i nie wyobrażam sobie zeby miało byc inaczej. Mój m ma ciężkie relacje z rodzicami i często to ja gram role mediatora. Dom jest ich. W gre wchodzi rozpieszczona siostra mojego m. Straszna baba. Ciagle siedzimy jak na bombie bo przy każdej kłótni sa szantaże ze jak nie to będziemy musieli sie wyprowadzić. Ja bym chetnie ale gdzie i za co. Pozatym tam ba pietrze wszystko za swoje urzadzilismy więc szkoda zostawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc85 ja mam dzisiaj wizyte popoludniu a polowkowe mowil zew zrobi mi w 23tygodniu zobacze co dzis powie.ja wczoaj wieczorem dobrze czulam dzidzie.zaraz wstaje i po chleb trzeba isc a u mnie leje cala noc.wiecie co cos cieknie mi z sutkow bo mam plamy na bluzce.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zaniepokojona,dzis rano jak wstałam z łóżka to coś mi poleciało po nogach.Bezbarwny płyn.Czy któraś z Was też tak ma?Martwie się,że to wody płodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja po luteinie tak miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie biore luteiny.Wmawiam sobie,ze to napewno śluz..W poniedziałek mam wizytę,to się dowiem.Brzuch mnie raz pobolewa raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×