Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
jedz do szpitala, bo to skurcze i urodzisz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
poczatekczerwca- najlepiej wziazc nospe,ale jak to coś poważnego i się utrzymuje to jedz na pogotowie.Bóle są rózne i trudno stwierdzić cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Początek czerwca, ja dzis tez pisalam,że miewam bóle w dole brzucha, jakby okresowe, tylko to nie są bardzo silne bole a raczej pobolewanie...ja nic z tym nie robię,w sobotę bylam u lekarza wszystko bylo ok,teraz idę za tydzień i czekam do wizyty. Nie wiem czy to cos takiego jak Ty masz,ale napisalam... przykro mi z powodu Twojej straty:-( niestety takie życie:-(jedni odchodzą a drudzy przychodza na ten nasz swiat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
O dokladnie, nam ostatnio polozna mowila,ze jak nie wiemy co to to wziąć dwie nospy i przeczekać w cieplej kąpieli, jeśli to jakieś skurcze powazne to w wannie i po nospie nie przejdą...wiec moze zrelaksuj sie troszke i wejdź do wanny na trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe tobie asik na pewno nie odmowia becikowego ale naiwna tleniona blondynka z cíebie tak na pewno nikomu nie odmowia dzieki za rade piguly zawsze takie tepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE!Dzisiaj zaczęłam 25 tydzień.W nocy brzuch mi nie twardniał i jak narazie,ani razu nie zrobił się twardy.Ja nie biore no spy,pomimo zalecen lekarza.Przeczytałam,ze jakiś tam skladnik przenika przez łożysko.Za oknem ponuro,piję herbatę z cytryną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Hej hej pytałam o kawe bo ja poje jedna rozpuszczalna z mlekiem i nie odmawiam sobie jej:). gazowanego nie pije, slodkiego tez nie tylko woda i herbatki bez cukru. Jak mi nie dobrze to lyk coli od meza wezme:). UWazajcie dziewczyny z tymi zaslabnieciami. Ja wczoraj sie zle czulam pojechalam z malym do kwiaciarni, piekarni, potem do rossmana do mojej pracy do meza pracy jak wrocilam wzielam sie za sprzatanie ale odpuscilam sobie taka jakas slaba bylam. Wogole ciezko mi juz przytylam 7 kg ale brzuch wielki 104 cm jakos 29tc teraz. w nocy z boku na bok srednio mi idzie przekrecanie to boli cos zakuje cchyba juz zaczyna sie ten gorszy okres ciazy:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mamusie.poczatek czerwca przykro mi ze straty dziadka.gosciu daj sobie spokoj z docinaniem bo po co zasmiecac forum jakimis glupimi komentarzami?mamakubusia ja dzis5razy siku bylam w nocy od4do5nie spalam io6;30m mnie obudzil.dzis mam wizyte.mnie tez zaczyna brzuch bolec z rana jak na okres a maly dzis wcale sie nie rusza:/ oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kurcze kolejna nieprzespana noc , co godzine sie budze, do tego jeszcze jakies glupie sny brrrrrrrrrrrrrr. Dzis ciezko jakos mi sie zacokolwiek zabrac, chyba bede miala dzien lenia i bede sobie tylko lezala, maz juz od dluzszego czasu mnie o to prosil, zebym odpoczela, ale ja jakos zawsze cos do zrobienia sobie znajde. co do gosci ktorzy sie tu wypowiadaja, zachowajcie te swoje glupie uwagi dla siebie, niepotrzebnie siejecie zamet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja będę brała rok macierzyńskiego 80% płatny to się zgłasza chyba dopiero po porodzie? mi też juz się ciezko spi w nocy, bo ciągle niewygodnie. jak się ułożę i zasne to budze się z obolałym biodrem i zanim się przerzucę na drugą stronę to juz zdążę się rozbudzic, pózneij się wierce i tym samym budzę tez mojego męża, który o 5.20 wstaje do pracy. dziś akurat nie było zle, ale jak wstałam to mnie tak zarwało z boku brzucha i biodro bolało az promieniowało. dziś znowu mam zaparcia już sama nie wiem od czego bo nic takiego nie jadłam, czuje że moje jelita są zciśnięte do granic, to pewnie macica na nie usciska. jolka- mi lekarz tez kazał brac nospę, magnez. i magnez biorę 3x dziennie, a nospę rzadziej tylko jak coś zaboli, czasem 1x dziennie. tez czytałam że coś tam przenika ale o wiele gorsze dla dziecka są skurcze niż nospa tak mówił lekarz. a sikam też cały czas najgorzej jak się nie pójdzie i przytrzyma chwile to pózniej aż brzuch boli, trzeba chodzic na bieżąco co u mnie oznacza prawie co godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do snów to tez mam głupie, ale w każdym z tych snów jestem w ciązy. dziś np sniło mi się ze jechałam za granice na wycieczkę autobusem i zauważyłam że dostałam okres i sobie myślę "ale jak to przecież w ciąży nie można miec okresu" I zaczełam szukac lekarza. Myślę ze takie sny odzwierciedlają to czego się boimy w realu, o czym myślimy itp. Wcześniej miałam sen że byłam na plaży z mężem i dostaliśmy od naszego świadka ubranko dla malego. Za każdym razie w snie mam wielki brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie snie czesto ale jak juz mi sie zdarzy to naprawde jakies glupoty, ostatnio jakies 2 tyg temu tez cos mi sie snilo wstalam zaplakana jak dziecko, a najgorsze ze nie pamietalam co to bylo, czarna dziura w glowie i niczego sobie nie idzie przypomniec. Cholerka naprawde nie cierpie snow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja na szczęscie nie mam zaparć, to dzięki tej kawie:) Jolka nie powoływałabym się na internet, tylko na to, co mówi ginekolog, bo w internecie piszą bzdury, skoro lekarze pozwalają łykać nospe, to jest bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj mi tez mowil zeby brac no spe ale ja nie biore bo niebolalo nigdy a od wczoraj boli i dzis maly aby3razy sie ruszyl:/martwie sie ze cos sie dzieje:( wogole wydaje mi sie ze ulozyl sie glowka do dolu bo czuje kopniecie pod zebrami i jak sie raz wypial to wzdluz pepka a zawsze byl w poprzek.ja ciagle mam wrazenie ze urodze wczesniej.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim! Ja wstalam w nocy do ubikacji, jak zwykle, i nie noglam zgiac palcow u rak. Jak oswiecilam swiatlo to sie przerazilam, bo byly tak spuchniete, ze wygladaly jak serdelki :) Na szczescie rano bylo juz po sprawie. Jolka, ja tez tak wiecznie dyskutowalam z lekarzem, jak bylam po raz pierwszy w ciazy (wiem, Ty nie jestes :) ), zwlaszcza, kiedy mi przepisal antybiotyk na zapalenie pecherza. W koncu sie wkurzyl i powiedzial, zebym sie w takim razie nie umawiala na wizyty, tylko leczyla internetowo, a on umywa rece. Musze kupic mojej mamie bilet na samolot, bo przylatuje pod koniec kwietnia. Maz juz placze po katach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba mówic lekarzowi że coś się wyczytało w internecie bo oni się wkurzają na to. mój wie że ja tez czytam w internecie, chyba kazdy czyta, ale nigdy mu wprost nie mowie. Jak leżałam w szpitalu to powiedział do męża że trzeba mi internet wyłączyc bo czytam bzdury i się denerwuje. I to jest świeta prawda bo w necie jest tyle strasznych historii że aż głowa siwieje jak się poczyta. oczekująca dzisiaj masz wizyte? jesli tak to wszystkiego sie dowiesz, a to że się dziś ruszył 3 razy to nie jest mało bo dopiero po 9 jest. Ja to sie martwie tym że mój tak nisko kopie, wczoraj na wieczór niby się przekręcił i kopał w bok, a teraz znowu puka na dole aż tak w głębi nieprzyjemne to jest i boje się ze naruszy szyjkę. Ale nie chce z tym leciec do lekarza bo nic więcej isę nie dzieje i co powiem że przyszłam bo dziecko mnie skopało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak dzisiaj zapytam lekarza ile tak powinien sie ruszac.teraz ruszal sie z10razy i narazie cisza ale uciska mi na pecherz a kopie pod zebrami czyli sie przekrecil.gin mowil ze juz da sie wyczuc gdzie jest glowka a gdzie reszta ale ja nie probuje.bierze ktoras z was renni na zgage?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca ja nie mogę tego wyczuc jak on lezy, nie wiem gdzie ma głowkę a gdzie nózki niby czasami się domyslalam a pózniej okazuje się ze kopie w zupełnie innym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja nie wiem co gdzie jest, ale jak patrze na brzuch to jest komiczne, bo zmienia całkowicie kształt i faluje jak zmienia pozycje. Ja jem renni, pomaga na chwile niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ja tez nie mam pojęcia gdzie jaka czesc ciała dziecka:-) od dzisiaj wiem co to ból nóg i bioder:-( a renni to mój najlepszy przyjaciel:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej, rennie można jeść w ciąży,lekarz mi polecił też na zgagę:) nie szkodzi dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Oczekujaca spróbuj z tym actimelem mi pomoogl wtedy zreszta to bylo zalecenie lekarza. Ja tez nie mam pojecia gdzie jest jaka czesc ciala maluszka,wiem ze jak sie rozpycha i jest twarde to chyba plecki:) Ja jak wczoraj dostalam ta glukoze to mala sie zaczela strasznie wiercic chyba jej smakowalo:) Ja czuje pukniecia i tez raczej nisko a wczoraj na usg byla glowka w dol,moze to raczki? Z tego wszystkiego nawet nie spytalam o wage,a chcialabym wiedziec, moj gin mi teraz usg nie zrobi bo jak jest wszystko ok to ona nie jest za czestym przeswietlanienim dzieciaczka.Pewnie za jakies miesiac mi zrobi kolo 30 tyg... A jeszcze co do ruchow czesciej od kopniakow czuje takie przsuwania pos skora jak reke poloze to czuje jakby sobie tamplywala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ja teraz codziennie przykładam rękę m do brzucha mojego rano, mówi,że obcy w brzuchu,aż takie gulki wychodzą:) jak dziecko się wierci .a mąż mówi"nie za mocno przyciskasz moją rękę do brzucha?" on boi się,że coś zrobi dla dziecka moja dziecina jak jestem głodna i jak najedzona wierci się, czasami cisza-znaczy chyba śpi:) i jak piję herbatę to zawsze się wierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie do dziewczyn ktore chodziły do kilku lekarzy np na nfz ale tez prywatnie w ciązy. ja chodzę na nfz, ale polecono mi podobno świetnego lekarza ktory jest ordynatorem szpitala i koło 30 tyg mam zamiar wybrac się do niego na wizytę prywatną żeby się skonsultowac. Czy jesli chodzi się do róznych lekarzy to każdy z nich wpisuje się w kartę ciązy? w sumie to nie chciałabym żeby lekarz prowadzący wiedzial że chodzę jeszcze gdzie indziej bo wtedy wiadomo inaczej juz patrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to że w sumie juz bym chciała miec usg żeby lekarz zobaczył jak tam łożysko. ostatnie usg miałam w 22 tyg w szpitalu a zanosi się ze ten mój na nfz zrobi mi dopiero ok 31-32 tyg kolejne, bo na nfz tyle tylko przysługuje. Następną wizytę mam 13.03 i też tylko wyniki i spr szyjki. No i tą szyjkę bym chciała skonsultowac bo on mówi że pessar niepotrzebny a ja jednak chciałabym to skonsultowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprobuje to reni upie i zobaczymy czy pomoze.flavia jak bylam u dwoch na nfz to obaj wpisywali do karty wszystko ale chodze prywatnie do jednego.moj gin tez uwaza ze jest ok wszystko i niema co czesto robic usg,ostatnie mialam dwa tyg temu w piatek i mysle ze moze w przyszlym ytyg zrobi mi.ja dzis leze ciagle i niedlugo bede szykowac sie do gin,najgorzej bedzie sie ogarnac tam na dole:/oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Mi od dwoch dni strasznie dokucza bol krzyza nie moge spac w nocy tak boli... nie wiem czy to ma cos wspolnego ale jak leze to czuje ze mie bola kolana i piszczele wtedy jak boli krzyz. Ale uda nie. No i biodro w zaleznosci na ktorym leze powiedzcie co to i jak temu mozna zaradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisiaS_88
Witam wszystkie przyszłe mamy! Od jakiegoś czasu czytam wasz wątek, ale pisze po raz pierwszy. Jutro skończę 27 tc - będę miała chłopca :) Pozwolicie żebym się do Was dołączyła? Leże w domu i mam sporo czasu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
hej misia, na kiedy masz termin porodu? jesteśmy w tym samym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×