Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Asik fajnje ze napisalas ta liste porownalam ze swoja i w sumie sa identyczne :) ja tylko wezme na pobyt 2albo 3 koszule zeby miec na kazdy dzien swieza a wczoraj tez czytalam o pologu i jak dbac o krocze to wlasnie pisalo o recznikach papierowych do podcierania i ze dobrze dosuszac suszarka do wlosow chlodnym strumieniem zeby dokladnie wysuszyc a do mycia szare mydlo kupilam wczoraj bialy jelen ;) Wyczytalam tez ze do porodu dobrze miec zaparzona herbate z lisci malin pomaga na rozkurczanie macicy i podobno ulatwia porod i pomaga zapobiegac pekaniu hmm wezme bo nie zaszkodzi a moze pomoze ;) Wiecie co wczoraj jak sie kapalam chcialam sprawdzic jak to sie to krocz masuje i kurcze jak wlozylam kciuka to od razu czulam bol! Ja nie wiem jak ja urodze jak tam tak ciasno jest ;( Moja mala dała mi popalic wczoraj wieczorem bo chyba naciskala na cos i mialam w srodku w pochwie chyba taki przeszywajacy ostry bol co chwile nasilal sie przy chodzeniu ale masakra az podskakiwalam z bolu czytalam ze to moze byc rozwieranie szyjki ale nie wiem czy to to... Agata mnie tez badzo stopy bola a jak jest goraco to juz w ogole :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty w sumie tez masz 3 koszule napisane hehe :) A w czhm bedziecie rodzic? Bo chyba lepsza do porodu jaka krotka koszula nie? No i jakas rozpinana zeby dzidziusia miec na golym ciele. Ej mi sie plakac chce na sama mysl o tych pierwszych chwilach i w ogole becze ciagle jak mysle o corce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brzuchatko jeszcze klapki dla meza na zmiane mozna tez ochraniacze ale to zawsze pid prysznic wejdzie plecy polac to lepuej w klapkach koszule wezme 2 a u mnie rodzi sie w takich fizelinowych jednorazowych koszulach asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha czyli daja do porodu swoje ja w sumie nawet nie wiem i tez nie pomyslalam zeby zapytac :) a i jeszcze czytalam zeby wziac dla meza szczoreczke do zebow ;) tantum rose tez chce w spryskiwaczu chyba wygodniej aplikowac a czy to potem trzeba zmyc czysta woda? Czy można zostawic i po prostu osuszyc krok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam lactacyt do podmywania ale w domu uzywam bialy jelen zel najwyzej wezme go.dziewczyny wam tez na linia na brzuchu sciemniala?ja mam prawie czarna juz.ja tez mam bol w kroczu jak by kosci sie rozsypywaly.kasia mnie boli od kilku dni kosc w nodze lewej a rece dretwieja strasznie.u mnie tez daja koszule jednorazowe bo pizam mam2do karmienia mysle ze wystarczy.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej czerwcówki, kiedyś pisalam z Wami nie wiem czy ktoś pamięta (marika072207) nawet mialam swoje miejsce w tabelce ale juz mnie tam nie ma :) chcialam zapytac czy słyszała ktoras z Was o chwycie Poręby wykonywanym samemu po porodzie? I czy ktoras go wykonywala lub zamierza wykonać? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna popsikac****apierowym recznikiem isuszyc albo polac taka butelka z dziubkiem w wc i tez osuszyc, ja linie mam praktycznie od 1trym caly czas taka sama mam opalony brzuch i ona ma kolor na zywo jasny braz moja kol na ciemniejsza ale vrzuch blady wiec moze pozory asik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dość dość dość łóżeczko musimy kupić nowe nie chce mi sie pisac dlaczego mam nadzieje ze zdazymy rycze caly dzien chyba zwariuje nie przez to lozeczko w ogole, jaka ja bylam glupia i naiwna ze m sie zmienił ze dojrzał ze to nie bedzie tak ja w tamtej ciazy jestem zmeczona tym wszystkim tymi nerwami:(, nie da sie na sile kogos zaangazowac wyblagac jak ktos nie chce to chciec nie bedzie:(. zamknelabym sie sama w pokoju i polezala w ciszy bez niczego bez kłamstwa. Nie mam sie nawet komu wygadać. Wiecie bez luteiny i magnezu i nospy to jak mnie skurcz zlapie to pod cyckami az czuje az tchu brak ciężko oddychać nawet, za każdym razem mam nadzieje ze się zacznie,ale one nie są ani regularne ani sie nie nasilaja poprostu są. Nie wiecie czy w tesco sa jeszcze takie 3 paki pajacyków jak juba byl maly to kupowalam jako pizamki super mi sie sprawdzały. Asik fajna lista:), ja juz prawie spakowana kilka rzeczy musze dolozyc.Chcialabym zeby juz bylo po wszystkim boje sie zostawic mojego synka bede bardzo bardzo teskniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamakubusia co sie stalo ?co maz zrobil?u mnie byla burza i tak sie raz wystraszylam ze maly teraz rusza sie strasznie raczkami:/ oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamokubusia - ja mysle ze kazdy facet jest taki sam tylko kobiety sa inne jedna wymaga wiecej druga mniej , ja niewatpliwie naleze do wymagajacych potrafie robic klotnie o byle glupoty , ale uwazam ze klotnie sa zdrowe dla zwiazku naszczescie mieszkamy sami bo nie wiem jakby to bylo z rodzicami jakby tego sluchali haha , albo bym musiala to trzymac w sobie co jescze gorsze , kazda kobieta ma takie dni ze jest niezadowolona ze swojego meza i ma chwile zwatpienia , zmienia sie na chwile apozniej znow jest tak samo , mysle ze to norma i jakos trzeba wspolnie wypracowax rozwiazanie z takiej sytuacji, Pytanie mam jeszcze do Ciebie odnosnie bólu porodowego - czy on w jakis sposob przypomi na miesiaczkowy, zastanawiam sie bo jesli tak to lipa , ja mam takie miesiaczki ze ketonal i nimesil razem i po godzinie jest lepiej ale to tak co 6h musze brac do tego bol ud kryza - to i pewnie w trakcie porodu bedzie krzyz bolal ;/ , nie mam kogo zapytac bo wszystkie moje kol co ostatnio rodzily twierdza ze nie bolalo ich praktycznie nic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj oczekujaca szkoda gadac trzeba widziec wszystko zle dziecko sie urodzi jeszcze gorzej bedzie i tylko tak slysze bo najwazniejsze to wypic piwo w spokoju wieczorem wtedy zycie sie zaczyna wiecie wieczorem klade sie z kuba usypiam go gadamy czytam i kuba wola tatr a tata siada na lozku reka podpiera glowe i po 3 min mowi dobra ide sie kapac bo film albo cos k***a mam dosc :(, nie chce wypisywac wszystkiego ale problem co to bedzie jak mamy bedzie nic RODZINA szczescie, zmartwienia, smutek , milosc ale nie nerwy, nie złość i czekanie az wszyscy pojda spac :( ciezko samemu o wszystko zadba jak druga osoba nie chce:(.Moj m wszystko tak przeczekuje aby juz byl spokoj czesto mowi idzcie sie juz kapac dommnie i kuby, niby w zartach aj. Ewinko po porodzie nasza bliskosc ucierpiala.Facet musi byc pewnien ze chce byc jesli ma jakiekolwiek watpliwosci jakiekolwiek zostawcie dla siebie dziewczyny ten najprzyjemniejszym moment kiedy po takim bolu i wysilku pojawia sie dziecko:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik pewnie jak wiele mama ktore rodzily powiem ci ze nie do konca pamietam:), gdzies mamy to zakodowane ze zapominamy:). Mama mi powiedziala ze to tak jak na okres tylko mocniej, jak sie zaczelo to mialam ochote ja zabic bo to bylo nie do porownania mocniej:)., to taki bol ze jak łapie to zaciskasz zęby i jak ktos mowi oddychaj to masz ochote odpowiedzieć s********j:) Fajnie to napisalas o facetech ja nie mowie ze swieta jestem jestem nieznosna bo juz sie niecierpliwie i czekam na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"to taki bol ze jak łapie to zaciskasz zęby i jak ktos mowi oddychaj to masz ochote odpowiedzieć s********j" - padłam jak bedzie mnie tak bolec i ktos mi powie oddychaj to sobie to odrazu przypomne , wiesz moze twoja mama miala mocne bole miesiaczkowe :) ja mam kolezanke ktora niby twierdzi ze ma bole silne a nospa jej pomaga ;/ wiec wiesz kazdy ma inny prog bolu nie wyobrazam sobie zeby nospa pomogla na bol miesiaczkowy na pewno nie na moj hhehe ketonal z nimesilem ledwo daja rade , jesli to beda [podobne bole to jestem psychiczne gotowac oby do znieczulenia i moze jakos bedzie gorzej z tym parciem sie obawiam naciecia jednak , tam ta skora jets tak cienka ze bez szans ze sie nie porwie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje bo bole miesiaczkowe sa straszne naprawde ale jesli wiem jaki to rodzaj bolu to mi lepiej :) ale jak urodze to zobaczymy opowiem heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
MamoK-biedulko, ja wczoraj miałam podobnie, od rana ryczałam, u mnie to raczej p*****ly, ale ja chyba podobnie jak asik-dużo wymagam i jak wczoraj usłyszałam,że moze pojedziemy do sklepu jak przestanie padać (a lało caly dzień i nawet kromki chleba na śniadanie nie bylo,a byla juz 12sta)to pękło cos we mnie i wybieglam z domu i ryczalam dwie godziny w samochodzie. Wieczorem pękło potrójnie bo usłyszałam,że zachowuję sie irracjonalnie, dzisiaj juz jest raj,ale wczoraj to nienawidziłam swojego męża,sama nie wiem za co... ale wracając do Ciebie-udajesz się fajną i mądrą kobietą,wim,że boli jak mąż nie jest taki jak w sumie powinien być,nie rozumiemy dlaczego tak robi... Nie wiem co poradzić,moze jednak tych pozytywnych i fajnych chwil jest trochę więcej?ostatnio mój 7-mio letni chrześniak powiedział"no niestety ciociu,życie to nie bajka" chyba jednak dużo w tym prawdy... co do porodu to jednak nie mam większych zahamowań żeby wziąć ze sobą męża,dużo jednak przeszliśmy,nie ma rzeczy która by mnie przy nim zawstydziła. Rok temu miałam operację - to bez niego z niczym bym sobie nie poradziła -pomagał w myciu,robil zastrzyki w brzuch,ubierał, wszystko. Ja jednak myślę,że takie chwile jeśli oboje chcemy-moga bardzo bardzo zbliżyć. Tak jak wspomniany przeze mnie chyba 4 czy5 odcinek porodów,gdzie mąż byl genialny! Rozsmieszal,odwracal uwagę,pomagal,kibicowal,wycierał czoło -uwazam,że każda z nas zasługuje na taką pomoc i wsparcie w takiej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamakubusia to wspolczuje naprawde.moj m mowi ze bedzie kapac malego pomagac ale jakos niebardzo w to wierze bo bedzie zbior owocow zniwa rzepakowe wiec sama bede musiala robic wszystko.asik ja jak mialam okres to bolalo bardzo,teraz tez zaczynaja sie te bole obawiam sie ze urodze lada dzien.niewiem jak bede znosic bol opisze wam:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, ja tez mialam takie bolesne miesiaczki. Panikowalam, jesli pare dni przed spodziewana miesiaczka nie mialam w domu zelaznego zapasu tabletek. W dodatku zawsze wtedy meczyly mnie biegunki I wymioty. Co smieszniejsze, podobnie bylo przy owulacji. Kiedy bylam nastolatka okazalo sie, ze mam lekko skrecone jajowody I to dlatego. Mialam p.......e 2 razy w miesiacu. Teraz okres dostaje cichcem, w dalszym ciagu regularnie jak w zegarku, ale nic kompletnie nie boli, super sprawa :-D Ja mam niski prog bolu I podobnie jak Mamakubusia juz nie pamietam, jak bolal porod, ale pamietam, ze bardzo. Pamietam tez, ze mimo, ze ja jestem taka p...a I bol mnie przeraza, bylo to do wytrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinko sa faceci ktorzy w kobiecie widza kobiete jako obiekt seksualny piękny czysty i koniec, a sa tacy to widza to samo ale wiecej rozumieją :), ci co rozumieja niech ida rodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez zaczyna sie okres biegunką i caly dzien nic nie jem oprocz tabletek , moja kolezanka tak miala tez przy owu to sie okazalo ze ma endometrioze i torbiel , jest juz po operacji ale nie rozmawialam czy dalej ja boli oczekujaca masz juz czesc porodu za soba , naprawde bedzie dobrze!! ja modle sie zeby rwa przeszla bo znowu nacho0dza mnie mysli o cesarce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo3chlopcow - ale nie pamietasz czy to bolalo jak okres ? :) czy ten sam rodzaj bolu mniej wiecej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik ale pamietam nacięcie krocza to jak kartką przeciąć palec, powaga:). Oczekujaca moj miak wszystko nauczyc synka taaa rower ja, znoszenie slimaków i budowanie im domków ja aj moze dzis nie moj dzień:), ewinka to niezle wczoraj miałaś:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już wiem dlaczego Was tylko czytuje a nie z Wami piszę... w Wami się nie da po prostu pisać! Zawiązałyście tutaj swoją prywatną "klitkę" do której nikt "obcy" (czyt. ktoś kto nie pisał w Wami regularnie i od początku) nie jest w stanie się dostać. No trochę to przykre, ale ok. Szczęśliwych porodów życzę.... marika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia faceci tacy są nic nie poradzimy,czasem myślę że oni są tylko po to żeby sprawdzić ile nerwowo wytrzymamy :-) Mój też mnie wkurza,też mu robię często wyrzuty że cały czas robi u brata i że ma mnie gdzieś i że jak będzie dziecko olewal to się do mamy wyniosę. Też uważam że kłótnie są dobre i potrzebne. Co do boli miesiaczkowych ją jadłem tabletki więc mnie brzuch nigdy nie bolał a jak coś bolało to ledwo że nawet tabletki nie było warto brać. W życiu może mnie z 2 razy tak bolało że biegunka,wymioty itd. I dlatego jestem przerażona bólem. Wydaje mi się że jestem wytrzymała na ból,ale poród mnie przeraża,pozabijam tam wszystkich:-) Chciałabym żeby mąż był przy mnie,naradzie mówi że będzie. On panujenad sobą i nad moimi nerwami,umie mnie uspokoić. I dotrzeć do mnie w trudnych chwilach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoK- chłopy to czasem debile na prawdę, ja nieraz też mam dosc swojego. Wczoraj znowu powiedzialam żeby złożył wózek to powiedział że nie bo będzie zagracał:O najlepiej wszystko na ostatnią chwilę. Łózeczko tez jak złożylismy to chciał złożyc spowrotem bo mu "zagracało", ale mu nie pozwoliłam. A co się stało, że musicie kupic nowe, pewnie się coś połamało. spokojnie zdążycie. My oboje chorzy, ale ja bardziej, m jakoś lepiej przechodzi. a poza tym bolą mnie plecy i jelita, znowu od 4 dni się nie zalatwiałam. M masował mi plecy bo czuje ze wszystko ciśnie. jutro miałam miec wizytę ale zadzwonie rano zapytam czy mam robic wyniki skoro jestem chora. dzis eano zauważyłam taki gęsty śluz przy podcieraniu, sorry za porównanie ale jak smarki z nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia ja mialam gesty tylko ze bialy sluz w piatek pierwsze pomyslalam ze moze czop ale gin mowil ze jeszcze jest.jejku ja znowu mam bole tyle ze brzuch az tak nie twardnieje.gosc85 daj znac co u ciebie?jak znosisz koncowke ciazy?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam w szpitalu zakladany cewnik foleya czy jakos tak i rano wstalam i w kiblu wypadł mi razem z czopem, czop jest jaki zbity jak srednio twarda galaretka:). Ktos pisal o chwycie jakims co to jest? Flavia ale usg bedziesz miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, nie mówił. no właśnie u mnie to było takie coś gęste ale malutkie wielkości mniejsze od pinezki. kolor taki pod żółtawy podchodził. boje się ze kaszlem spowoduje skurcze, nic mi nie pomaga na te przeziębienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×