Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Ewinka bepanthenu nie trzeba zmywac na 100% , polozne w szkole rodzenia mowily , aczkolwiek ja chyba bym zmywala kazda masc , czy chociaz przecierala jednak wiadomo po co to pchac dla dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Babydream stosowałam od urodzenia,nie mają barwinków parabenów itp :) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babydream to ta z rossmana tez czyttalam ze maja bardzo dobre opinie :) dziewczyny ktore lykaja zelazo mam pytanie czy jest wam po nim niedobrze>? ja dzis polknelam pierwsza tabletke bo wczoraj gin mi zapisala i normlanie ble niedobrze mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik ja jak wzielam pierwsza to mi sie wysawalo ze mi źle moze to podawiadomość byla potem bralam jak m wrocil z pracy jakas schize miałam:), ogolnie ja jestem cykor jesli chodzi o leki boje sie je brac:) kolejne juz nie wywolywaly u mnie mdlosci:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny a ja już po lekarzu oraz po szkole rodzenia :) Lekarz zrobił USG i maluch już waży 2732 g :D i wszystko jest w porządku i wcześniej podejrzewał, że mam dużo wód płodowych a dzisiaj się okazało , że jest wszystko w normalnie, więc jestem szczęśliwa ;) Byliśmy również w szkole rodzenia i dzisiaj był temat o porodzie oraz ogólnie o pakowaniu toreb :) i powiedziała, aby spakować 3 torby ale nie brać od razu naraz :) jedna na porodówce , druga na salę - mąż może trzymać w samochodzie bądź w domu - to w zależności czy jest duża odległość od domu, a trzeba na wyjście i zostawiamy w domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hipp jest od pierwszego dnia, Mustela też ma bardzo dobre kosmetyki ale drogie. Całkiem przyzwoity jest krem Bambino do pupy, te kosmetyki tez są od 1 dnia. Linomag jest dobry, mozna kupić w wersji z cynkiem lub bez. W szpitalu u mnie odparzenia wlasnie linomagiem polozne leczyly. Smarowaly bardzo gruba warstwę i byl bardzo skuteczny. Bepanthen trzeba zmywać przed karmieniem, na ulotce jest napisane. Lanoliny nie trzeba, ale mnie nie pomagala. ja biorę żelazo, tardyferon, 2 tabletki. I jest mi niestety również niedobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, jesli chodzi o mm, to chyba raczej nie ja Ci doradzalam, bo nigdy nie kupowalam takiego mleka w Polsce. W Anglii te nazwy sa zupelnie inne. Co do kosmetykow to ostatecznie zrezygnowalam z Musteli. Nie chodzi nawet o cene, ale dla takiego maluszka najlepsze sa jednak kosmetyki bezzapachowe, a takich w produktach Musteli nie znalazlam. Nie maja co prawda parabenow, ale bardzo intensywnie pachna, a biorac pod uwage, ze moj starszy syn ma atopowe zapalenie skory, jestem bardzo ostrozna z takimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupię hippa kąpieli i po kąpieli,oliwki nie chce za bardzo używać ale zawsze ja mam ta z bambino i myślę czy nie kupić mydelka bambino ale jak kupię płyn to w sumie po co mydło. Muszę kupić kosmetyki,bepanten,wkładki laktacyjne -które polecacie ?? Koszule dwie i małe pampersy i chyba tyle,wyjdzie w praniu;-) Ewinka nie dzwigaj,uważaj na siebie. Emsi duży dzieciaczek będzie;-) dobrze że wszystko ok. Ja dziś malowalam kompostownik i nie zdążyłam posadzić nic bo się rozpadło. Jutro będę plewic i sądzić;-) boję się że potem nie dam rady,jak się schylam lub kucam to mnie kluje w brzuchu,w ogóle dziś mam dziwny ten brzuch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 moja pamięć szwankuje;-) więc przepraszam za zamieszanie. A wiec mamy proszę jeszcze raz o pomoc odnośnie mleka modyfikowanego ,co polecenie,bo nie pamiętam co polecalyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esmi ale duży dzidziuś:) co do kosmetyków mam z hippa sa własnie od pierwszego dnia, oliwke z babydream, mam tez krem na codzien i mydełko z bambino, tez od 1 dnia, polozna polecała mustelle na pupe, ja kupiłam linomag, a bede jak ewinka pisze smarowac kremem albo oliwką a jak sie pojawi odparzenie to linomag albo sudocrem. Ja mam wkładki laktacyjne z belli:) Klaudia nawet pewnie nie wie co palnął i mu głupio teraz, nie przejmuj sie tym.Co do mleka, położna polecała nan pro, bebiko tanie ale nabuzowane cukrem podobno, mowila zeby czytac skład.Ilonek tesciowa chce dobrze, choc brzmi to przerazająco, ale wiadomo skoro sobie tego nie życzysz powiedz jej ładnie, ze sama sobie poradzisz, chyba sie nie obrazi? Ja tez po szkole rodzenia, było o karmieniu piersia, czarno to widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Esmi dobrze ze dzidzius juz donoszonaa wage to spokoj :) iwka masz racje jestem w szoku ze polozne tak mowily ja nawet wyrzucilam ulotke i nie czytalam ale czytam ze kobiety nie zmywaly i karmily wiec pewnie nie szkodzi :) asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej Wam:) ja przyjmuję żelazo praktycznie od początku 4miesiąca,ale mi cały czas niedobrze jest,wcześniej po tych tabletkach na podtrzymanie -Duphaston- to dopiero była jazda-fontanny wymiocin, musiałam się powstrzymywać,aby się wchłonęła,co nie zawsze się udawało;) -przeczytałam ulotkę i te żelazo można codziennie lub co 2 dni brać, ja biorę co 2 dni, bo mi po prostu słabo jak codziennie biorę,a trzeba na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
wiecie m się cieszy,że mały jest aktywny- a ja się zastanawiam czy to normalne żeby mi tak buszował w brzuchu, mały prawie mi nie śpi,albo budzi się co godzinę doświadczone mamy-możecie się wypowiedzieć czy jak w brzuchu dziecko buszuje to jak się urodzi to będzie spokojniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Dziękuję za porady, a ziaje np też patrzyłam ale też nie widziałam od 1 dnia tylko od miesiąca, aż wstyd się przyznać mam syna siedmiolatka a kompletnie nie pamiętam jak było na początku i czego uzywalismy:) Też biorę żelazo i też mi lekko niedobrze ale zmianie, gorzej było z witaminami dla ciężarnych dlatego juz nie kupuję i nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
33ona ja nie jestem doświadczoną mama,ale mój jest okropny wierciuch,m.in.stad regularne ktg mam, lekarz i polozne powiedzialy ze jakie dziecko w brzuchu takie poza brzuchem,czyli jak jest energiczny to taki będzie po urodzeniu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Agata muszę zapamiętać;-) A co do dziecka wg mnie jest tak ak mówi ewinka że jak aktywne w brzuchu to takie i poza nim;-) Moja dziś bardzo mało aktywna,ale czuje ja więc nie panikuje. Jutro ponoć ma być pogoda to bym pranie zrobiła;-) Dziewczyny a jakie macie zdanie na temat opalania się w ciąży? Bo ja uwielbiamna słońcu siedzieć, a teraz nie est jeszcze ostre więc może nie est przeszkodą. Flavia jak zdrowie? Ja ostatnio jak byłam chora to kaszel i okropny katar miałamz dwa tygodnie,więc uważaj na siebie bo jesteś kilka tygodni przdemna ,więc ten kaszel jest nie fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wy nie macie kłopotów z zasypianiem ja jestem padnięta a nie moge zasnąć, jak tak dalej pójdzie naucze sie spac na stojąco:(. Jak juz zasne spie dobrze mimo ze wstaje siku. Co doruchkw nie wydaje mi sie ze tak jak w brzuchu tak i po urodzeniu, a moj jak sie rusza to juz przestaje byc przyjemne az boli. Esmi a ktory jestes tydzień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
U mnie to norma,że codziennie męczę sie do 1-2giej w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzien dobry ja sie zbieram na badanie krwi.noce dla mnie to tragedia poprostu.co do wiercenia sie w brzuchu to chyba nieprawda,sasiadka mowila ze maly mala ja kopal a jak sie urodzil to do tej pory dran,beksa i dokucza.moj teraz ruchy ma plynne nie takie nerwowe ale rano punkt5wstaje oby tak po urodzeniu niebylo:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia 34 tydzień i 5 dni :) i wczoraj lekarz powiedział, że za dwa tygodnie mam zrobić badanie na paciorkowca i z pochwy jak i z o***tu :) Ale mam katar oraz siara poleciała z piersi :) Lekarz myślał, że mam dużo wód płodowych ale na szczęście wszystko jest w porządku więc jeszcze miesiąc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj nastrój znow gorzej wczoraj wieczorem mylalam ze szalu dostane mowie codziennnie do m ze potrzebuje w ciagiu doby chocby 30 min dla siebie to nie nawet jak prysznic biore to po 3 minutach otwiersjs sie drzwi i albo kubuś albo m coś pytaj, wiem to słodkie jak w chodzi synek i mowi mamciu co robisz, ja: myje sie, synek; dlugo jeszcze , ja; nie, synek: kocham cie, ja: ja tez cie kocham:). Albo wchodzi i pyta gdzie sa np. jego patyki:), slodkie ale ja na koncówce potrzebuje czasu dla siebie 30 min w lazience:). Czy wam tez brakuje cierpliwosci juz? Jade dzis na zakupy i moge rodzic :), po weekendzie. Co do rozstepow mialam jeden czerwony kupilam bio oli smaruje 2 razy dziennie i mimo to sa kolejne:(, wiem ze wybieleja ze ich nie widac ale my w sezonie plazowym rodzimy:), no nic te 4 rozstepy w porownaniu do dzieci i milosci to nic:). Klaudia moj by za takie cos nie dostal obiadu przez kilka dni:). Mam 14 kg na plusie nie puchne, dziwnie wygladaja moje uda i ramiona gin mowil ze to woda tam ale kostki, dlonie sa jeszcze ok:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamokubusia Szkoda ze nie masz chwili dla siebie, tym bardziej teraz na koncowce ciazy gdzie spokuj jest potrzebny i relaks. Moja corcia ma juz 7 lat wiec ja moge wszystko robic a ona poprostu poczeka, choc maz z drugiej strony tak czas jej planuje bym ja mogla sie polozyc czy chocby kawe w spokoju wypic. Choc ja mam naprawde duuuuzo czasu dla siebie. Cora weszla w okres taki ze chce wszystko sama robic, nie chce pomocy. Ja dzis swietnie spalam, dzis na 12 do lekarza zobaczymy co powie wkoncu odwiedze ginekologa heheh. Usg tez bedzie wiec ciesze sie strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej Klaudia- dziwny Twój m,pewnie miał zły dzień,ale powinien Cie po stopach całować Czy WY codziennie jecie słodycze?ciasteczka jakieś i/lub lody?ja nie mogę ich opuścić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AJJJ daj znać co i jak po lekarzu :) a ja już po śniadanku i kawkę pije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona Ja w ciazy wcinam krakersy, czego normalnie nie robie bo nie przepadam za nimi a w ciazy nie potrafie sobie odmowic tak mi smakuja. Ogolnie w tej ciazy odrzuca mnie od slodkiego, wole wszystko co kwasne. Wogole smaki mi sie pomieszaly, to czego wczesniej nie lubilam teraz mi smakuje a wiele rzeczy ktore lubilam ie jem bo smaku dla mnie nie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój mały już szaleje :D A ja codziennie jem loda , jejku pychota ale najlepsze lody to z takiego automatu albo w Biedronce rożki normalnie NIEBO W GĘBIE chyba dzisiaj kupie sobie zapasik na weekendzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem lody czesto z lidla smietankowe z orzechami kupujemy wafelki i robimy sobie tak jak gałkowe:) KAsia co do opalania ja celowo sie nie opalam ale bedac z malym na slonku twarz sie opala i zauwazylam na nosie jakby piegi plamki takie wiec bede uwazala, mysle ze kozna odlozyc opalanie na spacerach z wizkiem tak sie zjaramy zobaczycie nawet jak chlodniej to bedzie nas opalac:). Co do weekendu jutro jade na grilla do rodzicow na dzialke ciesze sie jak nie wiem co poleze na kocu na trawie tam jest wszedzie trawnik, dookola juz duze tuje i drzewka roznegorodzaju nie do konca sie znam Ewinka ja w nastepne lato wezme sie za balkon mamy chyba calkiem spory okolo 8 m2wiec jest co pokombinowac teraz nie mam na to glowy i kasy ale nowe zaslony chyba dzis kupie:). AAAJ powodzenia u lekarza, tak wiem potrzebuje tego spokoju mimo ze synek jest wyrozumialy wczoraj chcialam polezec poszedl ze mna ale do dzis nie moge kremu z włosów zmyc byl fryzjerem:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej AAAj fajnie, ze dzis masz usg, zobaczysz bobasa:) Co do spania ja nie mam problemow z zasnieciem padam wieczorem, polecam mleczko, i ruch w ciagu dnia to człowiek lepiej zasnie:) Kupilam te klapki, dopiore ubranka, biore 3 zestawy na wyjscie, zobacze w co połozna mi doradzi ubrać i jaka bedzie pogoda, wiec moze w sobote sie spakuje. Zaczynam sie bac b w nocy mam bole jakby miala ze mnie chlusnac krew przed okresem, dzis byl mocny dosyc, do tego parcie na kał, no takie głupie uczucie.Czy któraś ma laktator? ja nie kupiłam, ale teraz mysle nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu co do opalania, ja powiem tak człowiek od razu lepiej wygląda, uwielbiam słoneczko, moja mama mieszka w domku i zamierzam sobie tam z dzidziusiem jezdzic i siedzieć na ogrodku i chetnie złapie troszke słoneczka na to moje słoniowate ciało:) mamakubusia, oj moje uda tez wygladaja dziwnie, ale dałas mi nadzieje, ze to moze woda ha ha ha... :P a nie tłuszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata mije uda tak jakby od wewnetrznej strony przytyly tylko wiec to woda:) Ja mam reczny laktator z aventu po kubie w igole nie uzywalam nie umialam tego mleka sciagnac wiecej kubus ulał niz ja sciagnełam:), teraz zamierzam czasciej uzywac bo chce zeby dziecko potrafiło z butelki jak synek byl maly mial pol roczku wode na dworze pil z butelki z gwinta mu przechylalam ze smoczka nauczy sie jak mial 1,5 roku. Myle ze z zakupem laktatora mozna pocczekac albo kupic jakis niedrogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×