Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
Justi2 dokładnie. Mnie mąż namawia, żebyśmy mieli 3, ale ja bym wolała pozostać na dwójce. To ze względów takich, że ja pochodzę z domu, gdzie była nas trójka i było ciężko finansowo. Ja w sumie pracuję, ale wiem, że byłoby ciężko przy trójce dzieci, bo opłat nie mamy mało. Ja też się nie przejmuję, tylko widzę, jak się patrzą. A może nam zazdroszczą, że mięliśmy odwagę postarać się o drugie.... Przynajmniej teraz jak robiliśmy wyprawkę dla drugiego dziecka, to nie mięliśmy dużych wydatków, bo tylko pościel, a tak to wszystko mamy po pierwszym synku:) Jeden z wielu pozytywów drugiej ciąży z małą różnicą czasową:) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu trudno powiedzieć, możesz tak naprawdę w każdej chwili urodzić, jak boli to dobrze, bo organizm się przygotowuje. Mnie tak bolało, pamiętam dokładnie we wtorek czop mi odszedł, w środę ok godziny 20 nie mogłam wysiedzieć spokojnie na krześle, bo czułam jakby mnie tam na dole rozrywało, a od 3 w czwartek dostałam skurczy porodowych, a o 19 urodziłam, więc musisz mieć nadzieję, że za niedługo maluszka zobaczysz i ucałujesz:) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
poczatek ja jestem zmeczona i oslabiona,czesto glowa boli,nogi mam tak opuchniete ze buty bez sznoruwek nosze:/na buzi wyszczuplalam ale i blada jestem.moj spi ok2-3h je pozniej pielucha czasami polezy popatrzy na mnie i spi.dzis zmeczony to spal4h ciagiem.ja odciagnelam mleko i z dnia na dzien coraz wiecej wychodzi.chyba kupie woreczki i zamroze beda na kiedys.poczatek a malego na slonce wystawiasz ubranego czy w samej pieluszce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczekująca, żebyś w anemie nie wpadła, bierzesz jakieś witaminy, wogóle jesz coś, bo z tego co piszesz to wogóle o siebie nie dbasz, daleko tak nie zajedziesz. Wiem, że dziecko pochłania na początku bardzo dużo czasu, ale trochę pomyśl o sobie, bo maleństwo potrzebuje mamy, a nie cienia mamy....Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
gosciu moj byl rchliwy bardzo tak z tydzien przed porodem a w dniu nic na to nie wskazywalo.a jutro moj termin z om a igorek ma juz10dni:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczekująca, nie pisałam tego złośliwie, tylko doradzam już jako mama:) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Dziewczyny,odnosnie tego czopu,bo zobaczyłam w łazience na wkładce przepraszam za wyrażenie ale taki podłuzny kremowy glut ale niejest podbarwiony krwią,od 3 dni krocze mnie boli jak bym miała zakwasy,powiedzcie mi czy to czop czy raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się wydaje, że to czop. U mnie dokładnie tak wyglądał, tylko był lekko brązowy, ale konsystencja właśnie taka jaką piszesz:) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Ola dzieki za info :-) mam nadzieje że już niedługo zobacze moje kochane szczęście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
ola anemie mam bo stracilam duzo kriw i biore zelazo.niemam sily za bardzo czasami maly dokucza to niemam kiedy zjesc,m przynosi mi kanapke i herbate jak np karmie to w miedzy czasie zjem.teraz tez skrzeczy od godziny a jest najedzony i czyto ma.krocze boli jeszcze.moze zasnie maly to ja sie zdrzemne troche bo przed6musze wstac zeby zdarzyc do lekarza przed9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej oczekująca-kobieto jedz, bo zginiesz! nawet gryzy rób,cos na talerzyku niech m przyniesie do pokoju ,a już na pewno pij wodę z sokiem,zawsze to jakieś kalorie. Mi położna powiedziała,żeby jeść pomidory, bo w tym jest żelazo szybko wchłanialne- spytaj lekarza, co najlepiej jeść w Twoim przypadku jak karmisz i masz anemie. W końcu zapomnisz o trudnych początkach,Igor też się przyzwyczai do nowego środowiska,ale trzeba czasu:) trzymam kciuki za Was i za wszystkie mamusie i ich już narodzone pociechy!!!musi być git innej opcji nie widzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
zajadam kalafiora-odgotowany wczoraj, a dziś tylko na patelnię-ćwiartka masła i bułka tarta,szczypta soli:) -wczoraj na obiad miałam rybę w kostkach- obsmażyłam w mące i jajku + mieszanka warzywna grecka- z Biedronki- NIE POLECAM-praktycznie same kartofle w półksiężycach i pieczarki!oraz sałatka z pomidorów. dziś na obiad- ryba jak wczoraj kartofle i pomidorki z jogurtem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ciekawe co z Flavia:) czy się rozkręciło. -do dziewczyn nie rozpakowanych - jedzcie sezonowe warzywa i owoce, bo podczas karmienia musimy odstawić wzdymające potrawy- kalafiory,brokuły,kapustę,truskawki- akurat to co teraz takie dobre.Zbierajcie energię na poród i połóg- ale mnie natchnęło:) kurcze a teście mają czereśnie, już pewnie nie dotrwam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
W Kauflandzie jest na wagę fajna warzywna mieszanka mrozona.Sama sobie nakladasz,wiec ludzie wybierają brokuły,kalafior a zostaje marchewka i ziemniaki.Miłego dnia!Ciekawe czy Flavia pojechała do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
hej, nie mozna sie dziś nawet zalogować. Oczekująca karmisz i wszystko co zjesz idzie do mleka i to mleko nie będzie treściwe jak nie będziesz dobrze jadła, przez to jesteś osłabiona bo maluch wysysa wszystko. Musisz jeść, choćby zupa jarzynowa na szybko zrobiona, teściowa nie moze Ci ugotowac? to jest 5 minut, teraz już piękna botwinka jest, sama witamina, pomidory, musisz jeść a z tego co piszesz to mały i tak w miare grzeczny:) jakbys widziałą dzieci moich kolezanek, one nie spia w ogole a ich maluchy robia drzemki 5 minutowe reszta to ryk.:P Ciekawe co u flavii, ale to ze czop wypadł nie znaczy ze juz urodziła, wszystko zalezy od organizmu:) moja mama mi mowila ze pamieta ze jej takie gluty szły włąsnie w dniu porodu:) kruszynka, no to pewnie czop, a ty juz wyszłaś ze szpitala? Laski jaki ból w nocy miałam, krocza ale okrutny, juz wieczorem cos mnie bolało w krzyżu ale w nocy wstac nie umiałam, zaczynam sie bać porodu i tego, ze nie dam rady wytrzymać z bólu, gość 85 pisała na innym temacie i miała znieczulenie, u nas moge chyba pomażyć o czymś takim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassia00
cześć wszystkim:) jestem nowa mam termin na 18 czerwca, wczoraj bylam u lekarza a moje dziecko nie przekrecilo sie jeszcze:( chcialam rodzic sn ale to pierwszy porod, wiec chyba czeka mnie cc... boje sie, dodam ze przez cala ciaze czulam sie obrze wyniki oki a tu.... mam pytanie czy ktoras z Was co miala cc to umawiala sie wczesniej na nie??? moja gin kazala mi sie zglosic 23 czerwca to nie za pozno???szlak mnie trafia bo akurat w lutym odeszla na emeryture w tym szpitalu co pracowala... czy w innym szpitalu mnie przyjma???czy mam jakies szanse ze sie obroci to juz 37 tydz 2 dni prosze o jakies rady.... z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassia00 moim zdaniem dziecko już się nie obróci choć cuda się zdarzają. Z takim ułożeniem w każdym szpitalu zrobią Ci cc bez gadania, tylko jak się zacznie poród mów o tym, że tak jest. Ja będę miała cc, ale mój lekarz pracuje w szpitalu i się umówimy dziś konkretnie na datę, to dziwne, że kazała Ci przyjść po terminie. Flavia nie ma internetu w tel, najprawdopodobniej jest w szpitalu,a może już tuli swojego synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie cisza i spokój, czasem coś poboli, jakieś nieregularne skurcze. Mam dziś wizytę, myślałam, że nie dotrwam, ale się udało. Piszecie o takich pysznościach kalafior z bułką tartą, botwinka mniam :) U mnie dziś karkóweczka w sosie, ziemniaki i ogórki małosone, bo wczoraj zaparzyłam. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassia00
Dziękuje 12 czerwca bede miec jeszcze usg, wtedy spytam doktorki,tez nie mam juz nadziei ze sie przekreci, boje sie o dziecko, a jak sie nie zaczyna to do cc tez wywoluja??? wiem ze trzeba byc na czczo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassia00
a Ty ilonek czemu bedziesz miala cc??? to Twoje pierwsze dziecko tez???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
ja juz po kardiologu no arytmia jest dostalam proplanolol tetno moje w spoczynku to 170 haha niezle wogole tego nie czuje ;/ no ale dostalam swistek ze moge rodzic naturalnie :D , chociaz kardio zapytal czy chce cc czy sn , wlasnie teraz opdklejalam te elektrody od skory ludzie nie zaznalam chyba wiekszego bolu heh nastepny bedzie dopiero bol porodowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
kasia dziwne, ze tak póżno kazała przyjść, po terminie porodu, tym bardziej, ze dziecko sie nie obróciło i raczej nie obróci bo juz za duże jest, ale kto wie. Skierowanie na CC powinnaś dostać, ale nie martw sie jak zaczniesz rodzić wczesniej, od razu mów ze na ostatnim usg dziecko było ułożone pośladkowo a oni napewno przed porodem robią jeszcze usg i bez skierowania Ci zrobią CC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
kasia czasami dziecko w dniu porodu moze sie obrocic pod wplywem skurczow a jak cie przyjma to zrobia ci usg i zadecyduja wtedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
pewnie Flavia wczoraj ppojechala do szpitala ciekawe co tam sie dzieje :) , a mi tez net zaczal nawalac w kom wrr mam nadzieje ze to tylko chwilowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc marika
Hej, ja dzis zaczelam 38tc i od dzis wiesiolek powedrowal dopochwowo, pijecie liście malin i lykacie wiesiolka czy nic? chcialabym juz mieć maluszka przy sobie :) umawialam sie z nim ze do dzis ma wyjsc a on tylko nóżkami wierzga i nic sobie z tego nie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
marika to ty mialas paciorkowca czy sie myle?? dostalaas antybiotyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc marika
Kasia masz termin na moje urodziny :) ciekawe czy mój maluszek tyle zechce siedziec i mamie prezent zrobić :) wolalabym nie, bo na ostatnim usg większy o 2tyg jest wiec woalabym nie rodzic klocusia :) ja sie boje cc jak ognia wiec mam w planach tylko sn, mam nadzieje ze bez cc sie obejdzie choć jak patrze na statystyki porodów do widzę ze niestety co raz wiecej cesarek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc marika
Asik tak to ja, ale antybiotyk dostaje sie dopiero przy porodzie, bo nawet jak bym teraz dostala to przy porodzie znów moze sie przypaletac, bo lubi sie odmawiać, wiec branie antybiotykku teraz jest bez sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassia00
12 spytam jeszcze doktor jak zrobi mi usg, jak wytrzymam do tego czasu, zadowolona bylam z opieki u lekarza, ale tak mnie zdenerwowal wczoraj tym ze tak późno ze przez niego boje sie i chodze smutnaaa:( a jak zacznie sie porod skad mam wiedziec by sie nie objadac....:( a jakbym poszla do innego lekarza to wypisal by mi skierowanie, ona stwierdzila ze nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassia00
wogóle moga mnie odeslac ze szpita w takim przypadku jak nie bedzie miejsc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×