Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eyeque

Zajdę w ciążę jeszcze w tym roku

Polecane posty

Dziewczynki wiem jaki to stres. Każde badanie to jednak obawa że może być coś nie tak. Ale i tak mamy już dużo szczęścia że w końcu udało nam się zajść w ciąże i teraz mam nadzieję że będziemy już mieć z górki:) MałaNadzieja Joanne też pisała o koszcie 300 zł a może ty masz 2d za darmo na nfz a dopłacasz tylko za 3d. Może tylko 2d jest refundowane z nfz. Bullitka wyniki z usg od razu widać podczas badania i się zapisują w komputerze, a potem tylko się drukuje łącznie ze zdjęciami więc nie wiem dlaczego musisz czekać 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska - a jaki koszt miałaś tego badania?? ja nawet nie spytałam czy będę musiała czekać na wyniki, ale skoro będą pobierać i porównywać z krwią, to znaczy, że też wyników nie bedę miała od razu, no chyba, ze się mylę i któraś z Was miała usg i krew od razu w tym samym dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska ale Joanne ma razem z badaniem krwi. Dlatego taki koszt. No ale przeciez genetyczne nie musi byc robione 3d tylko taki sam wynik daje usg 2d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jq mam nadzieje ze nie bede musiala miec badania z krwi. Jezeli usg genetyczne wychodzi ok to nie ma koniecznosci robienia badan z krwi, tak jak pisala Zyczliwa te badania z krwi i tak nie wychodza w 100% wiarygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz mialam pobierana krew w poniedzialek wiec wyniki beda juz napewno przy badaniu. Dla mnie to tez dziwne ze trzeba czekac. Co niby ona ma wyliczac jak wszystko sie zapisuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bullitka - ja tylko słyszałam o porównywaniu krwi i usg...rozumiem, ze tu mowa o teście PAPP-a?? no ale skoro leczenie odbywa się w klinice niepłodności, to pewnie uznają, że to obowiązkowe, mi mogą robić wszystkie badania jakie tylko chcą, aby dzidziulek był zdrów jak rybka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanne 230 zł ale ja nie miałam pobieranej krwi. I chyba na te wyniki z krwi będziesz musiała poczekać jak na każde tego typu. Nawet morfologię masz na drugi dzień. MałaNadzieja wiem że 2d i 3d daje ten sam wynik ale ty pisałaś że masz 3d to pomyślałam sobie że może ty masz refundowane 2d a za 3d dopłacasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanne - nie wiem jakie to badanie dokladnie, jak sie nazywa. Powiedzieli mi ze to jest ze mozna rozpoznac czy dzieci beda miec zespol Downa lub inne choroby genetyczne. Ja teraz juz jestem skierowana na zwykly oddzial ginekologiczny. Kazdy moze miec to badanie choc nie jest obowiazkowe. Mozna sobie wybrac. My postanowilismy ze chcemy wiedziec. I ta pani powiedziala ze jak juz pomiar zrobi to wtedy bedzie musiala wyliczyc czy wszystkie parametry sie zgadzaja i ze zajmie jej to ok 2 dni. A przypomnij kiedy ty masz to badanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska - to badanie ma określenie jako "test podwójny" cokolwiek to znaczy...fakt, podejrzewam, ze cena 350 zł jest z badaniem krwi, ale nie mam się zgłaszać do godz. 11, także badań krwi nie będzie tego samego dnia..zaznaczam, że to jest piątek, a potem są święta, chyba, ze w sobotę dadzą mi znać :), czyli będę musiała poczekać kilka dni, zanim się wszystkiego dowiem, choć podczas usg zmolestuję doktorka o wszelkie opowieści :) aha i najważniejsze...to badanie ejst przezpochwowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanne - tak na 14.55 . To moze umow sie tak ze krew pobierzesz kilka dni szybciej i bedziesz miala wynik przy pomiarach ? Moze uda ci sie tak to zalatwic. Potem przez cale swieta bedziesz myslala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry wieczor dziewczyny alez znowu burzliwa dyskusja. ja sie nie bede udzielala bo znowu mnie zlinczujecie. moj M od jutra ma wolne dopiero w pon do pracy wiec sie bedziemy cieszyli soba. milych slonecznych dni. agnes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanne to jest normalne usg:) W końcu pierwsze takie miałam bo u gina do tej pory to tylko przezpochwowe bo lepiej było widać. Ale już teraz przez brzuch też widać także już chyba u gina też będę mieć normalne usg. A skoro masz podwójne to krew też Ci będą pobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska ja mam kazde usg refundowane. Place tylko dlatego, ze nie bylo miejsc juz na termin w ktorym.musze zrobic to usg. Jakby byly miejsca to mialabym za darmo bo mam skierowanie. To widze ze ja najdlizej bede w niepewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bullitka - dziękuję za rady, ale powiem Tobie, że przez ten dłuuugi okres czasu nauczyłam się wieeeelkiej cierpliwosci, do ludzi i wszystkiego naokoło...czekam tyle czasu do badania to i 1 dzień świąt mnie nie zbawi :) czytam właśnie opinie na temat doktorka, który będzie mi robił badanie, mam nadzieję, ze okaże się taki jak w opisach... Agnes - bądź dzielna i walcz :D no i oczywiscie udanych wypoczynków z M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bullitka ale przez usg już wiadomo dzięki tej przezierności karkowej czy dziecko będzie miało np. zespół Downa także Joanne po piątkowej wizycie usg będzie już uspokojona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska - no to się cieszę, może w końcu przez jakiś czas nie będę musiała zdejmować bielizny przed kolejnym "chłopem" :P no i tak ciagle się zastanawiam i teraz jestem bardziej za porodem naturalnym, bedę podchodzić do takowego jeśli oczywiscie będę miała takową sposobność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanne - to ok :). Ja to strasznie sie martwie i pewnie te 2 dni to bedzie dla mnie koszmar. Neska - to na co ja musze czekac te 2 dni?? Kurde no bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaNadzieja - dokładnie 11 tyg i 5 dni :) oczywiscie spytałam czy się wpasujemy i Pani mnie zapewniała, ze tak :)a Ty chyba trochu więcej prawda?? bo masz później no i wcześniej dzidziulek się pojawił Twój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska a ja nadal.nie wiem bo jade do innej kliniki z tym ze ten specjalista robi i na nfz w mojej przychodni, i prywatnie w innej. Wiec nie ma to zwiazku. Jade normalnie prywatniw. Czytalam wlasnie ze ten test PAPPa jest taki kosztowny. Ja nawet usg polowkowe w inviccie 3d i 4d placilam jakies 150-200zl z nagraniem na plyte. A to tez genetyczne bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanne jakie słownictwo :-D Ja też się cieszyłam że nie musiałam w końcu paradować bez majtochów po gabinecie:) A położyłam się na tej leżance i patrze na ten ekran na usg a Pani doktor mówi że na wprost mnie jest duży ekran i nie muszę tak skręcać głowy:) Jak popatrzałam jaki on wielki to nie mogłam się przestać śmiać, że go nie zauważyłam a miał chyba ze 40 cali:) Ona też się śmiała i mówi że ja nie pierwsza go nie zauważyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanne ja na Twoim miejscu przemyslalabym jeszcze kwestie porodu naturalnego. Wkoncu masz chyba problem z oczami prawda? I jeszcze to nadcisnienie... Ja tam porodu boje sie panicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bullitka bez krwi to powinnaś mieć od razu. Ja od razu dostałam wyniki z wszystkimi pomiarami. Chyba że ty będziesz miała coś inaczej bo ty robisz w Holandii. Może tam robią coś jeszcze. Ja też się boję porodu ale dam rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska - hihi..ja miałam podobnie, jak pierwszym razem byłąm w szpitalu z plamieniami, co dostałam luteinkę :), ekran duzy to i dzidziulek pewnie pokaźnych rozmiarów co?? * MałaNadzieja - nie strasz :P już rodziłaś a ja na przykład opieram sie na doświadczonych hehe :) przypomnij mi..jaki miałaś poród wcześniejszy?? były komplikacje, ze masz teraz taki stres?? czym jest wywołany?? Rozmawiałam wczoraj z lekarzem, bo z okulistą już rozmawiałam...a więc napomknę, że u okulisty będę pod koniec ciąży i zobaczymy jak sama ciąża wpłynęła na moje oczy i wadę i wtedy podejmiemy decyzję a co do nadciśnienia...na razie po tabsach jest w normie, doktorek powiedział, że nie wie jak będzie przy rozwiązaniu, bo mogę mieć skoki a nie muszę i wszystko się wyjaśnić moze nawet na sali porodowej, a w szpitalu, którym chcę rodzić za długo kobiet nie trzymają, bo dbają o nienarodzone maluszki :) no i będę się starać aby mój prowadzący odbierał poród, tylko kwestia zapłaty ile zażyczy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×