Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość gość
Gdzieś od 11tc jest juz przes brzuch, te pierwsze najwazniejsze usg miedzy 11 a 13tyg robi sie juz normalnie przez brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Ja będę miała w 12 tygodniu, więc wtedy już można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam obejrzenie filmu pt ''Życie przed życiem" Piękny film pokazujący całe 9 miesięcy w brzuchu mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka06
hej. chętnie do Was dołączę :) u mnie 8 tydz. termin na 18 lipca, czuję się dobrze, aż dziwię się jak czytam o samych mdłościach i wymiotach :) chyba że jeszcze mnie to dopadnie ;) pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie biorę witamin bo zaraz je zwracam :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
ja biorę Femibion. Dziewczyny to ja wczesniej pisałam o tym że mam mieć usg dopochwowe w 13 tygodniu i powiedzcie mi jedną rzecz. Czy to nie za późno jak na dopochwowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez biore femibion i jeszcze kwas foliowy ale jak skończę femibion to będe brać prenatal. Z tego co tutaj pisza to juz powinnaś mieć usg na brzuchu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka00
hejka! :) ja biore prenatal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katherina90 ja w poprzedniej ciąży w 12 tyg. miałam robione usg dopochwowe jeszcze bo Pani dr. stwierdziła, że mam trochę tłuszczyku na brzuchu i lepiej będzie widać jak zrobi dopochwowe. Wydaje mi się, że w 13 tyg. powinno być już robione przez brzuch ale jak Ci zrobią dopochwowe to się nic nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
może lekarz stwierdził że poprostu jestem za gruba na badanie przez brzuch :P i żeby nie bylo żadnych odkształceń będzie dopochwowe:P co prawda mieszcze sie w granicach mojej normy wagowej no ale:) poczytałam jeszcze troche i czasem grubszych dziewczyną nawet jako połówkowe jest zalecane dopochw. Ja jeszcze nie wiem co bede brała potem ale zostało mi jeszcze 5tabletek a zaczełam juz 12 tydz (wedłuh OM), wiec juz raczej nie bede kupowała nic na 1 trymestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
dzieki jamama:) a powiedzcie mi jeszcze jedno czy na tym usg pomiedzy 11-13 tygodniem standardowo jest mierzona przeziernosc karkowa nawet dla tych którzy robia na nfz?? Czy to trzeba isc na specjalne badania genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katherina90 wydaje mi sie ze lekarz mierzy przeziernosc karkowa,pamietam z pierwszej ciazy ze bylo wykonywane takie badanie,a chodze na nfz. * ja z witamin biore kwas foliowy,zelazo,komplet wit.B i magnez.Przez pierwsza cala ciaze tez takie bralam,czulam sie dobrze i mialam dobre wyniki.Powiem wam ze po ciazy tez je bralam (oprocz kwasu fol.) i chyba dzieki nim nie mialam problemu z wypadaniem wlosow,a i mialam dobre samopoczucie i nie czulam mocnego zmeczenia-jak to bywa przy wsawaniu w nocy do dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
dzieki słodka Lili :) tak szukam jeszcze tego ale nigdzie nie ma wprost napisane ze na tym badaniu przysługuje na NFZ badanie przeziernosc*****sze wszedzie ze przysługuje po 35 r.ż. Ale jeszcze zapytam doktorki przed badaniem albo w trakcie:) I ewentualnie następnego dnia się szybko poleci na dodatkowe badania żeby spać spokojnie i nie myśleć już o tej przezierności. Chociaż pewnie później wymyśle sobie inny problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem raczej chuda ale lekarz stwierdzil ze mam za mocne miesnie na brzuchu i nie widac za wiele wiec zrobil przez pochwe. A jakas wycwiczona nie jestem lekki tluszczyk na ciazy mam po pierwszej ciazy wiec nie wiem skad te miesnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwny ten lekarz, przecież mięśnie absolutnie nie przeszkadzają w robieniu usg!!!! Brednie, lekki tluszczyk tez nie, jedynie przeciwskazanie to typowa otylosc brzuszna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, moje samopoczucie w kratke...sa dni, ze nie moge nic robic, bo wciaz mi niedobrze, ale na szczescie sa tez dni, ze czuje sie prawie dobrze :) Dzis zaliczylam pierwsze pobieranie krwii, 8 fialek mi pobrali, no i dalam mocz..... Wyniki za tydzien. W ogole to zauwazylam w moczu dosc duzo bialka, co mnie zaniepokoilo.....mam nadzieje, ze bedzie ok. Nastepne co mnie czeka to 6 stycznia usg i nastepne badanie krwii w kierunku chorob genetycznych. Ile tego jest....... A jak tam Wasze brzuszki? jak samopoczucie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
To sa inne witaminy na poczatek ciazy a inne na drugi trymestr? Mi lekarz przepisal pregna plus ale byly bardzo drogie i farmaceutka poszukala innych o podobnym skladzie o polowe tansze i to je kupilam i biore ale teraz mnie wystraszylyscie, ze moze zle zrobilam kupujac ten zamiennik:-( myslicie ze dzidzi nic sie nie stanie? wizyte mam dopiero za tydzien :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
hej :) ja biorę tą pregna plus mimo że faktycznie jest droga - ale mam problemy z pamiętaniem o jedzeniu tych witamin :( ogólnie czuję się dobrze, ale chyba jutro będę musiała powiedzieć mojemu przełożonemu o ciąży bo dziś wspomniał o jakiś planach na 2014 i nie chce żeby potem miał żal że mu nie powiedziałam a on liczył że będę cały rok. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cheeky, są firmy które robia wit ba 1,2 i 3 trymestr ale to ze tak sie wyrażę jeden ch*j co na cala ciaze Np pregna czy inny odpowiednik. Wit to wit niezaleznie ile kosztują, maj niemal identyczny sklad a to jest najwazniejsze. Firmy sue ścigają ze w ich jest więcej selenu w innych magnezu. Spokojnie, nie ma co przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
ja biorę femibion1, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Uff to mnie uspokoilyscie:-) A czy to prawda ze nie wolno robic prac ktore wymagaja podnoszenia rak do gory? Np mycie okien czy plytek na scianach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to prawda, bo może się odkleić lozysko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
ja właśnie już ustaliłam z mężem że on myje okna przed świętami i takie większe prace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno też trzeba uważać przy schylaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
A orientujecie sie jakie tabletki do ssania albo syrop mozemy brac? Dzis nie przyjechal mi bus ktorym jezdze do pracy, czekalam na nastepny autobus ktory jak na zlosc zatrzymywal sie na kazdym przystanku a jakby tego bylo malo, przed nosem zamkneli nam przejazd kolejowy :-/ jak juz wysiadlam to tak bieglam z otwarta buzia, ze teraz mnie gardelko boli :-( taki pechowy dzis dzien mam od samego rana :-( mam nadzieje, ze u was lepiej mija :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Powiedzcie mi tez prosze jak to jest z kawa w ciazy?? Ja zawsze wypijalam 2 dziennie z mlekiem, teraz calkowicie odstawilam kawe ale szczerze mowiac rano mi glowa peka i zastanawiam sie czy jedna kawa dziennie z mlekiem moze zaszkodzic dzidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syrop prenalen dla kobiet w ciąży, bezpieczny, naturalny tabletki isla, tantum verde, cholinex a pilas kiedyś kawe inkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×