Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość cheeky brown
To jesli mam sie nie martwic to dlaczego mam skierowanie na ta patologie ciazy? :-( jestem tak przerazona ze z tego wszystkiego strasznie mnie boli brzuch :-( chce mi sie plakac :-( ten wynik przyslonil cala radosc z bijacego serduszka i ruszajacych sie raczek i nozek u mojego maluszka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacosieboi
Ja biore falvit mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheeky pewnie chcą sprawdzić czy cytomegalia jest przebyta czy nawraca. Jednak w obu przypadkach jest znikoma szansa zarażenia płodu. Nie znam się aż tak dobrze ale wydaje mi się że jeśli masz nawrót zakażenia cytomegalią to być może być to wskazanie do porodu przez cesarkę i tyle. Byłoby źle gdybyś miała niskie IgG a wysokie IgM czyli odwrotnie niż masz. Prawdopodobnie większość z nas przeszła kiedyś cytomegalię. Nie martw się, nerwami możesz zaszkodzić bardziej. Zobaczysz będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Z tego co interpretuje to oba wyniki sa dodatnie czyli choroba w pelni :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1412
cheeky brown - nie denerwuj się - ja w poprzedniej ciąży kilka razy leżałam na patologii ciąży, ale po to, żeby dzidziusiowi pomóc. Córka urodziła się zdrowa. Głowa do góry - są kobiety które przechodzą ciąże bezproblemowo- są takie co całą ciąże muszą leżeć. Słuchaj się lakarzy a będzie dobrze. Dzidziuś się rusza, serduszko bije to najważniejsze, ciesz się tym i nie denerwuj na zapas. Jesteśmy z Toba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Cześć Dziewczyny :) ja dziś zabrałam sobie wolne w pracy - muszę ogarnąć dom przed świętami a w sobotę znowu studia od rana do wieczora... Po pracy to tylko obiad zrobię i kładę się bo mnie kręgosłup zaczyna boleć :( W weekend na studiach dowiedziałam się że dwie koleżanki też mają termin na lipiec jedna na 1.07 a druga na 5.07 :) cheeky brown - jesteśmy z Tobą, będzie dobrze. ja mam kolejną wizytę w sylwestra. Będzie 12 tydzień :) nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
checky brown przykro mi niestety nic a nic nie wiem na ten temat wiec pozostaje mi tylko trzymac kciuki za ciebie. moze kolejne bdania wyjda juz dobre :) Ja mam w poniedziałek wizytę i szereg wyników które lekarz mi zinterpretuje i rownież się boję że któreś wyjdzie żle :( taki to juz nasz los teraz drżeć o byle co i stresowac się niepotrzebnie. A "patologia ciąży" to tylko tak źle brzmi nazwa tego oddziału ale trafiaja tam też kobiety ze zdrowymi dzidziusiami i wcale nie znaczy że z dzieckiem jest jakaś patologia, Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Dziś byłam u lekarza. Wyniki są super. Dziś miałam badanie dopochwowe i wszystko też ok, nie mam się czym martwić:) cieszę się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alkaoo tez sie cieszę;-) co sadzicie na temat picia herbaty z kopru wloskiego na zaparcia gdy mecza? Ja slyszalam ze jest to skuteczne ale jak kupilam to na opakowaniu jest napisane ze nie zaleca sie pic w ciąży oraz przy karmieniu piersia. Nie wiem co o tym sadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
Cheeky brown trzymam kciuki aby wszystko bylo dobrze i nie martw sie na zapas. Mnie narazie zaparcia nie mecza wiec co do herbaty sie nie wypowiemale wiadomo najlepiej zapytać lekarza.. chociaż to co nie jest zalecane nie zawsze jest zabronione. dziewczyny wczoraj zaczełam kompletować wyprawke i jestem zachwycona udało mi się pozbierać od ludzi 2 kartony ciuszków dla mnie i 1 karton dla dziecka koleżanki. Niestety nowych za wiele kupowac nie bede i stwierdzilam ze jak i tak ma dziecko chodzic w uzywanych to lepiej ooszukac czegos za darmo od ludzi niz latac oo ciuchach. Ale nie sadzilam ze az tak fajne rzeczy dostane :-) moze mi troche odwala bo jeszcze wczesnie na wyprawke ale tak mnie ciesza te ubranka ze szok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Napisałam już na temacie Czerwcówek, ale do Was też napiszę :) Słuchajcie, nie chcę spamować ani nic z tych rzeczy. Mam 3miesięczną córeczkę, dostałam od swojej przyjaciółki 2 kartony nowych ubranek firmowych (kumpela pracuje w ich dystrybucji). I mam kilka sztuk ubranek (jeszcze z metkami: Disney, Looney Tunes, Hello Kitty) na 56/62 ale letnich, w które moja córka latem się już nie pomieści oczko.gif Tam są jakieś spódniczki, koszulki, krótkie rękawki, sukieneczki.. Gdyby któraś z Was była zainteresowana kupnem tych rzeczy (za nieduże pieniądze) to napiszcie na macpl@o2.pl oczko.gif Mogę wysłać zdjęcia usmiech.gif Nie za bardzo mam po prostu co zrobić z tymi ciuszkami usmiech.gif Pozdrawiam, Wesołych Świąt przy okazji i jeszcze raz przepraszam za wtrącenie się w temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Czesc dziewczyny pare dni nie zagladalam a ile naskrobalyscie :) witam nowe mamusie:D Ja na usg ide w poniedzialek,mam nadzieje ze wszystko ok Dzis bylam w biurze i napisalam podanie o przerwanie wychowawczego i powiedzialam ze jestem w ciazy i ide na L4 bo potrzebuje kasy ;) oczywiscie namawiano mnie abym zostala do konca wychowawczego (poczatek czerwca) i pozniej poszla na L4 az do porodu,bo teraz beda musieli placic za mnie przez 33 dni a pozniej ZUS.Tylko ze jak skonczy mi sie w czerwcu wychowawczy to tez beda musieli placic dla mnie,bo rodze przeciez w lipcu :) Nic nie chca dac zarobic biednej dziewczynie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
A czuje sie dobrze,brzuszka jeszcze nie widac,a to chyba dlatego ze zostalo mi z 5 kilo z pierwszej ciazy-pod tluszczykiem gdzies sie chowa ;) A i sobie obliczylam ze na prenatalne musze sie zglosic na poczatku marca, u nas kosztuja 200zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Katherina co do nacinania krocza,mi wlasnie nie nacieli a byla taka potrzeba i mocno popekalam,a ile przy tym bolu bylo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
Lili a to w którym tygodniu robisz badania prenatalne?? Kurcze to musiało boleć... Ja wiem że czasem trzeba, a czasem nie... Dlatego chcialabym miec swoją położna która będzie mi tam patrzeć i jak bedzie potrzeba to przed peknieciem natnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
Robie w 23 tygodniu badania,a tez mialam znajoma polozna i chyba myslala ze bede wlasnie zadowolona jak w ogole mnie nie natnie,gdyz inne kobiety sobie tego nie zycza bo chca urodzic jak najbardziej naturalnie.czyli bez naciecia i znieczulenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
prenatalne robia od 20 do 24 tygodnia ciazy,tylko nie wiem czy licza od poczecia czy dnia ostatniej miesiaczki.Dlatego zdecyduje sie zapisac na 23 tydzien aby nie bylo za wczesnie i za pozno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slodka Lili trzeba przyznać, że dość naiwny twój pracodawca jak myślał, że zrezygnujesz z płatnego L4, jakby to miało jakieś znaczenie dla niego, przecież to i tak ZUS płaci (poza tym pierwszym miesiącem który on musi zapłacić). Ja Wam powiem, że przed tym nacinaniem nie ma co się tak bronić bo to czasem naprawdę może pomóc a samo nacinanie nie boli. Ja przy pierwszym porodem była nacięta bo inaczej bym nie urodziła. I tak jeszcze trochę do tego popękałam ale to się szybko goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Część dziewczyny :) jak samopoczucie? u mnie nawet ok... już nie mam takiego wilczego apetytu, ale spać to bym mogła cały czas :) ostatnio mam jakieś kłucia w brzuchu - nie wiecie czy to jest ok w 10-11 tyg. ciąży? trochę się tym martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta22065
Hej dziewczyny, ja ostatni tydzień spędziłam w szpitalu. Miałam zakażenie bakteria i dawali mi antybiotyk dożylnie. Mówili ze jakby ciąża była starsza dali by tabletki i do domu. Teraz u mnie 11 tydz. mam straszne wahania nastroju - to jedyny objaw jak narazie. Mam kontrole 30.12, myślę ze będzie już wszystko ok. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość_S ja też mam czasem kłucia w brzuchu na dole po lewej lub prawej stronie. Wydaje mi sie ze to normalne jest, zachodzi tam tyle zamian dzidzia rosnie to pewnie dlatego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris12
Witam dziewczyny,jestem w 10 tygodniu ciąży i mieszkam w Anglii.Pierwsza wizyte u połoznej mam w poniedziałek,boje się bo tutaj jest wszystko inczej niż w Pl.Prosze jest jakaś mamuśka ktora jest w Angli i jest w ciązy może mi coś wiecej powiedzieć na temet prowadzenia tutaj ciązy. Obecenie jestem przeziebiona ,boli mnie bardzo gardło.Dzwoniłam do Pl do lekarza co moge brac na przeziębienie i tylko zostały domowe sposoby oby mnie bardziej nie wzieło a święta za pasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
niestety na przeziebienia zostaje nam tylko miód i czosnek. Zresztą nawet syropy dla ciezarnych w aptekach skladaja sie tylko z tego. Mnie już męczy drugi raz w ciąży ale jakoś daje rady. Na katar stosuje sztyfty i kropelki do inhalacji. Wczoraj miałam usg i doktorka zmierzyła mi NT i kość nosową:) tak więc na NFZ też można:) Przy czym ja miałam dopochwowe i tam płaciłam 20 zł bo ponoc jest refundowane w 70%. Ale jestem bardzo szcześliwa po tym badaniu, maluch rozwija się prawidłowo, nie było nic niepokojącego no i pieknie rośnie:) wiek ciąży według usg 12t 3d, OM 12 t 6d, wielkość mojego pasożyta 65 mm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
a co do bólów brzucha to normalne:) chyba wszystkie tak mamy w różnym stopniu. Macica poprostu cały czas się powiększa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
A mialyscie robione badanie na cytomelagie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Też miewam ukłucia po obu stronach brzucha:/ kupiłam sobie herbatę pomarańczową z imbirem (wcześniej ktoś pisał że imbir działa na mdłości) i w sumie nie odczuwam jak na razie mdłości. Albo całkowicie mi przeszły, albo faktycznie herbata pomaga. Oprócz tego, ma bardzo fajny smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam co do nacinania krocza ja jestem za choć to moja pierwsza ciąża ale mama mi opowiadała juz kilka razy jak to ja okazałam się 4 kilowym niemowlakiem czego wówczas jej gin nie przewidział i przy porodzie tak pękła po skosie że miesiąc nie mogła usiedzieć ani nic zrobić wogóle także ja jestem za, to nie boli a szybciej się po porodzie wyleczy. Co do objawów to moje lenistwo sięga zenitów , ni chce mi się sprzątać ani gotowac ani wogóle nic :) x kathetina90 u mnie w 7tyg i 3 dni długość baby wynosiła 0,59 cm a w 8 tyg i 6 dniu to 1,75 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żal mi was wszystkich, nienwiecie w co sie pakujecie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×