Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

merci31

zaczynam przygodę z CLO

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny. Starania z mezem zaczelismy od lutrgo tego roku. Gin powiedzial na pierwszej wizycie pco. Bylam troche przerazona. Na poczatek lutka na wywolanie bo okresy roznie byly choc o dziwo od momentu diagnozy raptownie zanikly. Ale nie poddawalismy sie z mezem, potem clo od czerwca. W sierpniu byla @ a potem plamienie. Lekarz kazal sie niczym nie przejmowac. Troche sobie odpuscilismy ale we wrzesniu rowniez wzielam clo. Oczywiscie nastepna @ sie nie pojawila a testy wyszly negatywnie. Powtorzylam je okolo 10 pazdziernika. Oczywiscie rowniez negatywne. Dalam se spokoj. Wzielam lutke na wywolanie ale znow nic. Dopiero na poczatku listopada bylam u prywatnego gina z mysla abysmy uslyszeli inna diagnoze. Ale w sumie dowiedzielismy sie ze jestem 7 tygodniu ciazy. Kobitki clo dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pol roku nie moglam zajsc, powiedzialam lekarzowi ze rok, dala mi clo i po 2 miesiacach bylam w ciazy, a mam pco i owulacje w 18-22 dc, ale tak poza tym to okaz zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje Wam dziewczyny :) dobrze uslyszec takie wiesci ze clo dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam po pół tabletki i się udało. 2 tabletki na początek to bardzo dużo... kuzynce pewien super lekarz kazał brać po 2 tabletki od początku i nabawiła się różnych problemów z tego powodu i przez ponad 2 lata nie mogła zajść w ciążę... ja bym się bała zaczynać od 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc wyzej ma racje 3 serie po3 cykle ale po 1 tabletce, zmien lekarza po 2? rozwali ci cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lekarz to profesor, badzo ceniony i doswiadczony, przyjezdzaja do niego z roznych miejsc na wizyte, wie co robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam co do miesiączek przy Clo Ja najdłużej nie miałam przez pół roku, a po Clo miałam co do dnia i co do ....godziny :) Jak w zegareczku. Kiedy je odstawiłam zdarzyło się raz czy dwa, że nie miałam co miesiąc tylko co dwa, a za trzecim razem przy tym zachwianiu to już była ciąża. A co do luteiny, może jest nie za dobra w smaku, ale na mnie działa lepiej niż jej zamiennik duphaston i jest tańsza. Akurat ja bardzo wierzę w luteine ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj dedi - luteina fuj :) ale ja sobie dziele na pare czesci i dopiero pod jezyk daje, szybciej sie rozpuszcza :) chlopczyk czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce pokazać ;) Siedzi ustawione pupą w dół i zasłania nogami. Luteina smakuje dość nietypowo, ale po duphastonie miałam ciągle jakieś dziwaczne plamienia i nie wiedziałam czy to już miesiączka czy nie, ciągle się bałam że źle biorę Clo W ciąży też to biorę na zmianę - w celu podtrzymania - i o wiele lepiej jest mi z luteiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dedi - czyli niespodzianka :) kupujesz ciuszki uniwersalne? :) imiona wybraliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejmonka
to ja się wypowiem. Chodziłam do lekarza na nfz i nic z tym nie robił,że nie mogę zajść, poszłam prywatnie, powiedziałam,że ponad 1,5 roku nie mogę zajść i przypisał clo na cztery cykle, wczesniej mój cykl trwał od 40 do 60 dni, krwawienie 7dni bolesne, a teraz cykl 28 dniowy i wkońcu odczuwam owu;) w pierwszym miesiącu miałam 2 pęcherzyki ale nie wiem czy pękły, w drugim miesiącu nie odczułam a ten trzeci to sam się zmarnował,bo męża nie było:( myśle i bardzo w to wierzę że ten czwarty i ostatni miesiąc bedzie udanym miesiącem;) jakoś tak mi coś mówi,że może się udać;) oby! dodam,że mam pco, wyszło to na usg i na badaniu hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie czytałam całego wątku, ale napiszę o swoich doświadczeniach z clo. Za pierwszym razem w ogóle na mnie nie podziałało... byłam załamana, w następnych miesiącach miałam zwiększoną dawkę. W sumie brałam 5 miesięcy. W 4 miesiącu brania już się ucieszyłam, gdy zobaczyłam dwie kreski, beta wyszła pozytywna, jednak 48h później spadła :( Było to bardzo wczesne poronienie. W 5 miesiącu brania udało mi się znowu zajść w ciążę:) Teraz jestem w 8 tygodniu. Za tydzień mam wizytę u lekarza. Byłam w 5 tyg, ciążę potwierdził, ale był tylko pęcherzyk ciążowy widoczny. Teraz beta rośnie, więc mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. Moja rada.... nie stresuj się, wiem, że to nie takie proste, ale mi właśnie wtedy się udało zajść w ciążę....jak odpuściłam. Niektórzy myślą, że efekty będą od razu, że nagle tabletki sprawią, że będzie ciąża. Pamiętaj, że u zdrowej kobiety jest 25% szans w każdym cyklu na zajście w ciążę. My już nawet badania nasienia robiliśmy. Teraz sobie myślę, że przecież 5 miesięcy starań o dziecko to wcale nie tak długo i dziękuję Bogu, że udało się w miarę szybko:) Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Cześć dziewczyny ja od pół roku sie staram i nic! Mam podwyższony testosteron i bralam na to najpierw midiane 6 miesiecy antykoncepcyjne potem 5 miesiecy prob i nic. Potem bralam znowu anty tylko oc35 typowo na testosteron i teraz skonczylam i od 3 do 7 dnia cyklu bralam clo. Ide 10dnia na usg bardzo sie boje co się tam podzialo. Tak bym chciala juz prawie rok jak bym chciala a tyle musialam czekac zeby moc próbować! Musze wyluzowac a nie potrafie pomóźcie pocieszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, widze, ze kazda ma jakies doswiadczenia i nadzieje, ze sie uda po CLO. ja tez mam taka nadzieje, ze mi sie uda :) narazie wywoluje okres, a potem CLO ... bedzie dobrze, trzymam za Was i za siebie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dooorciaaa zabcia
Jak wam idzie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dooorciaaa zabcia
ja tez ja biore ale na szczescie nie musze jej miec pod jezyk tylko normalnie. 3×1 i metformina taksamo jakk jakaś babcia biore tyle leków. Ile dni ci jeszcze zostało? merci31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj juz 5 dzien i jeszcze 5 dni mi zostalo, potem czekam na @, mam nadzieje, ze przyjdzie szybko i potem CLO, denerwuje sie troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczescie ostatnie 2 dni nie denerwuj się bo nic ci to nie pomoże a może zaszkodzić ty masz chociaż monitoring ja niestety nie.będzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka26
czesc dziewczynki ja dzis juz 15 dc i tzreci 3cykl z clo zobaczymy mam wielkie nadzieje ze sie udalo bo mialam megabol jajnikow miedzy 11 a14 dc i wtedy tez przytulaski no zobaczymy chcialabym bardzo bardzo aby tym razem sie udalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zebys wiedziala hihi chcialabym taki prezent pod choinke - byc w ciazy :) moze sie uda :) kombinuje obiad na jutro, nie mam weny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka26
clo dotsalam jak tylko odstawilam tabsy i owiedzialam ze chce sie strac o dzidizusia takie szybkie leczenie podjela moja ginekolog do ktorej chodze juz kilka lat na piwerwszym cyklu z clo dostalam pol tabletki na rozruszanie jajnikow bo owulki nie bylo przy drugim ladnie rosly ale zbyt male nie bylo dominujacego teraz w tym cyklu bralam od 3 do 9 dc po jednej tabletce i juz w 10 dc jak bylam na usg dosc spory pecheczyk ok17-18mm no i pani doktor nie kazala juz na monitoring przyjezdzac mam tylko progesteron zrobic w 22dc i przyniesc jej wynik eh zobaczymy jak to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu badanie krwi robicie? jakiej konkretne hormony? beatka - progesteron? a czemu akurat ten hormon? pytam bo nie znam sie ktory za co odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×