Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Catrine - dobrze ze juz wyszlas ze szpitala. A powiedz czy znaleziono rozwiazanie Twoich problemow? Podjelas decyzje co do operacji woreczka? Ja nie wymiotowalam i nie wymiotuje, ogolnie czuje sie az za dobrze jak na ciaze. Jedynie brzuch i pachwiny mnie ostatnio pobolewaja ale to raczej na skutel rosnacego brzuszka. A jest juz on na tyle duzy, ze w spodniach przedciazowych zapinam sie z trudem a spedzenie w nich calego dnia jest koszmarem. dobrze ze mam juz kupione ciazowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daiewczyny do srody/czwartku czas szybko zleci :) nie denerwujcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniunia1989
a ja mam takie pytanie do was dziewczyny z innej beczki ze tak powiem a mianowicie czy któraś juz coś kupiła dla swojego maluszka badz otrzymała od kogoś? wiem ze to jeszcze bardzo wczesnie ale ja dziś bedać na zakupach w hipermarkecie nie mogłam powstrzymać się i kupiłąm takie słodkie skarpetki ("unisex" )z maskotką na prodzie,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie znaleziono przyczyny bo to nie jest coś, czego przyczynę można znaleźć. powodów może być wiele i trudno ustalić, który czynnik wywołuje zbyt duże wyrzuty insuliny. u mnie podejrzewają, że miałam tak już wcześniej a teraz drastycznie zmieniłam dietę na woreczkową i schudłam. ale to nic pewnego bo przecież na dietach też już bywałam i nic się nie działo (oprócz efektu jo-jo :P). jeszcze w poniedziałek idę do diabetologa, która zorganizowała mi walne zgromadzenie lekarzy z całego oddziału. a co do woreczka to w środę idę na konsultację i dopiero będę decydować. a jeśli chodzi o głupią babę to dała mi lek na tarczycę (nie wiem po co, wyniki były w normie, jedynie jeden poniżej normy o 0,03 - czyli nic) przez który wczoraj miałam zmarnowany dzień bo momentalnie poszła reakcja alergiczna. a pytałam się babiszona czy to nie uczula i oburzyła się, że tam nie ma alergenów. ja jeszcze nic nie kupiłam dla dziecka i nie kupię póki nie poznam płci. jedynie w zeszłym tygodniu koleżanka zaproponowała mi przejęcie łóżeczka i przewijaka po jej synu. jeszcze się zastanawiam czy nie chcę sama kupić nowego ;) ze dwa dni temu zauważyłam, że dół brzucha mam już nieporównywalnie twardszy niż górę. znaczy maleństwo się rozpycha ;) zauważyłyście podobny stan u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
A no wlasnie ja jeszcze nic nie dostałam ( bo nikt prawie jeszcze nie wie) a sama tez nic nie kupiłam i dziwi mnie to ze jakoś jeszcze nie czuje takiej potrzeby. W markecie jak gdzies przechodzę koło oliwek, kremów itd to patrzę ale jakoś nie zatrzymuje sie. Hmmm kiedy mi sie zacznie taka gorączka zakupowa? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Cześc kobitki :) U mnie mdłości i wymioty znowu wróciły :( co prawda mniejsze niż były ale są :( Ja mam badania prenatalne we wtorek i też chyba jajo zniosę do tego czasu. I na pewno jak będzie wszystko dobrze to nie wytrzymam i jak tylko wyjdę od lekarza to coś kupię dla mojego maleństwa :) I już sie nie mogę tego doczekać :) ale to chyba normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyna, ja jestem w 12 tyg. i ostatnie 4 były naprawdę ciężki. Wymioty praktycznie po wszystkim co zjadłam, powąchałam, a w szczególności jeśli przypominało zapach kawy :/. Teraz na szczęście pomału to przechodzi, ale z ostatnie wizyty u gin okazało się, że mam za mało żelaza .. zawsze coś.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wieki mnie tu nie było ale jakoś czasu mało.Gratuluję wszystkim nowym mamusią:) Co u mnie? A więc wczoraj zaczęłam 11 tydzień ciąży, w dalszym ciągu mam zero objawów jak przy starszym synku. To tyle będę teraz częściej tu zaglądać bo widzę że forum ruszyło a muszę jeszcze nadrobić zaległości w czytaniu a trochę tego jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, które mają już dzieci - powiedzcie mi jak czuć pierwsze ruchy malucha? pewnie sobie ostro to wkręcam ale rano miałam dłuższą serię dziwnych bąbelków w okolicy malucha ale przecież pierwszy dzień 13tc to za wcześnie na takie atrakcje, prawda? całość zrzucam na owsiankę z jogurtem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosia871 nie wiem czy wiesz ale brak objawów może świadczyć o tym, ze płód obumarł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu przestańcie straszyć dziewczynę, znam dużo dziewczyn które czuły się rewelacyjnie przez całe 9 miesięcy i dziecko jest zdrowe!!!!!! Catherine raczej nie możliwe ze to były ruchy, takie bąbelki to coś normalnego w ciąży, ja też to mam . Pierwsze ruchy to tak jakby motyle w brzuchu dosłownie. Coś się łaskocze, po kilku dniach dopiero jakies konkretniejsze ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myslam ze juz po prenatalnym rzuce sie w wir zakupow ale jednak nie. Ciagle sie boje cos kupic, mam jakas taka blokade. Wprawdzie bylam juz w sklepie ogladac wozki i lozeczka jednak z wyprawka na razie czekam. Za tydzien mam kolejna wizyte u lekarza, moze po niej cos kupie, jak sie upewnie sie ze wszytsko ok? A kupowania bedzie sporo, bo to pierwsze dziecko w rodzinie i wsrod znajomych :) tak wiec na pewno nic nie odziedzicze i wszytsko bedzie trzeba kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tych gości od straszenia to powywieszać!!!!, też będę wrześniówką termin mam na 1 września, mam 8 letniego synka i jeśli chodzi o ruchy dzidziusia to ja czylam w 15/16 tyg, mnie gin powiedział ze u kobiet które już rodzily brzuszek bedzie szybciej widoczny bo juz sa rozciagniete mięsnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Catherine - ja tak w pierwszej ciazy czekalam jak Ty i cos takiego czulam, ale to na pewno nie sa ruchy dziecka :-) niestety, jeszcze za wczesnie - to ta owsianka, macica powieksza sie, wiec jelita sa bardziej scisniete i stad takie czeste "czucie babelkow". Ruchy faktycznie najwczesniej kolo 16tc i to u kobiet juz wczesniej rodzacych lub bardzo szczuplych. Ja pierwsze sporadyczne poczulam kolo 18, a od 20 regularne hopsa hopsa. Jesli chodzi o zakupy dla dziecka, to pierwsze body kupilam chyba kolo 13 tygodnia, jak sie dowiedzielismy, ze chlopak. Potem co miesiac cos regularnie. A wozek juz po urodzeniu, jak nam dziecko zaczelo ciazyc na rekach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży też nie miałam,żadnych objawów a syn ma teraz 5 lat:) Więc nawet nie zwracam uwagi na takie głupoty jak ktoś napisał.Chodzę regularnie do lekarza i wszystko jest dobrze, a jak płód by obumarł to pojawiła by się krew, więc nie wiem skąd "gościu" masz takie rewelację. Jeśli chodzi o ruchy to ja pierwsze poczułam w ok 18 tc, teraz też nie raz czuję jakieś bulgotanie ale to pewnie jelita i macica. 13 marca mam usg więc zobaczymy co to będzie. Z synem płeć poznałam w 16 tc, i nawet nie chciałam wiedzieć ale sama zobaczyłam bo tak nóżki rozkładał:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zawsze gdy płód obumrze, pojawia sie krew. Zdarza się , ze kobieta idzie na usg a tam dowiaduje sie ze płód nie rozwija sie od jakiś 2-3 tyg. Wtedy czeka się na poronienie samoistne lub idzie sie do szpitala i tam jest wykonywany zabieg łyzeczkowania. Nikogo nie strasze, tylko pisze jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu nikt tutaj nie potrzebuje twojego pier/dol/.enia i straszenia . WYPAD!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu nie wiem w jakim celu piszesz takie rzeczy, i to jeszcze na forum gdzie dziewczyny się cieszą z ciąż.Nie wiem jaki to ma sens. I pierwsze słyszę że brak objawów jest objawem obumarcia ciąży.Ktoś dobrze napisał pod twoim postem.Tylko się nie potrzebnie zdenerwowałam, wrrrr.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
Oż pitole no w morde, co za niedowartościowany/a gnom. Ja też nie mam objawów a jestem w 14 tyg. ciąży i nie miałam ich od samego początku ,może za wyjątkiem pobolewania piersi, i jak na razie wszystko ok.(pewnie zaraz będzie, że dziś ok a jutro może być nie ok ) Więc wynocha stąd ty.. ty... przemilcze. Ja wczoraj odebrałam wyniki badań prenatalnych tj. ocena ryzyka na podstawie usg i badania krwi robionych w tym samym dniu. Pani doktor powiedziała że są b. dobre i nie zaleca jakich kolwiek dalszych badań a w szczególności inwazyjnych. Ryzyko poronienia przy amnio jest większe niż wyliczone że urodzę chorego bobasa.A dokładnie to jeśli chodzi o downa to mam 1:1361 te pozostałe jeszcze większe 1:18369 i 1:20000, karkową miałam 1,4 przy wielkości płodu 63 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ktore kobiety maja to szczescie, ze nie maj mdlosci,bolow glowy itd. np moja szwagierka rodzi w kwietniu i zadnych takich objawow nie miala a ja od ok 6 tyg mdlosci calodniowe, czasem wmioty, bole glowy, na szczescie to juz przeszlo, czasem tylko zwymiotuje ale to raz na tydzien. wiec gosciu nie starsz tu dziewczyny, co usg masz w oczach i przez ekran komputera widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga czy liczba w twim nicku to wiek? Ile czekałas na wyniki, ja czekam juz drugi tydzien mam nadzieję ze bedzie okej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja też na początku miałam obolałe piersi a teraz ok, jedynie jak zbliża się godz 18 to ja najchętniej poszła bym już spać ale jak przy 5 latku:)Jestem ciekawa co powie mi lekarz na usg, już nie mogę się doczekać:)Też bym już chciała wiedzieć co tam wyjdzie z tą przeziernością. Podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
ano , zgadza sie to mój wiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, jak nie rzygam codziennie najlepiej do 6 miesiąca włącznie to jest duży problem. uwielbiam takie zabobony i czarnowidztwo. zastanawia mnie w ogóle po co pisać takie rzeczy w miejscu, gdzie każdy pisze jak z ciąży się cieszy i o nią dba. aga to świetnie, cieszę się razem z Tobą, z dobrych wyników :) lekarz miał lepszy humor i odpowiedział na pytania? zakupowo ulżę sobie w poniedziałek bo koleżanka ma planową cesarkę i chcę kupić i wysłać jakiś drobiazg jej małej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
czekałam ok. 1,5 tygodnia . tzn po badaniu pani pielęgniarka powiedziała proszę zadzwonić za tydzień , połtora i dowiadywać się czy są wyniki. i tak zadzwoniłam i były, oczywiście po odbiór osobiście bo lekarz musi wszystko wytłumaczyć. Myślę że oceniają ryzyko na podstawie wielu czynnikow, wiek, czy już rodziło się chore dziecko ,czy w rodzinie sa wady gen, no i te markery co sie robi z krwi. Wprowadzają wszystkie dane do komputera i tak naprawdę to on wylicza ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy deszcz
Cześć. Ja jakoś słabo się czuje i czasem wymiotuje. Mam stresy w moim życiu i wszystko biorę za bardzo do siebie i to przez to wylądowałam w szpitalu. Mam nadzieję ze będzie lepiej;-) Byłam wczoraj u ginekologa i mimo mojego stanu z dzidzi wszystko Okej. Bardzo się cieszę z tego powodu. No i ja też niebawem będę robić badania prenatalne:-) No i mam plus bo za parę tygodni dowiem się czy będę mieć syna czy córkę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Ja mam nadzieje, ze już w poniedziałek na prenatalnych lekarz zasugeruje syna :-D ponoć chłopców łatwiej i szybciej lekarz może zobaczyc :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_K_K_K leżałam na patologii obok dziewczyny, która już w 10tc wiedziała, że to syn. osprzęt jest wcześnie widoczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Osprzęt jest wcześnie widoczny :-D ha ha dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×