Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość K_K_K_K
Czyli polowkowe to badanie prenatalne tyle ze w drugim trymestrze dobrze myśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
hi hi , Alma popatrz na swój post :"lekarz patrzy na ser " a co jeśli ma akurat kanapkę z wędliną ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pisze z telefonu łatwo o pomyłkę. Alma2800 . ale chyba wiadomo o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
oczywiście, ja lubię takie kiksy , powodują u mnie uśmieszek więc proszę o jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka2014
To badanie usg, ktore robimy ok. 12tc prawidlowo okresla sie jako usg genetyczne, dopiero jesli skojarzone jest z dalszymi testami z krwi, amnio itp. Okresla sie je mianem badan prenatalnych. Badanie ok. 20tc to wlasnie polowkowe, mozna je rozszerzyc jeszcze o echo (usg) serca maluszka. Do celow diagnostycznych korzysta sie z technologii 2d, dla rodzicow jest opcja wizualizacji maluszka w 3d, ale czasem nic nie wychodzi, bo dzieciaczek raczki przyklada do buzi I obraz sie rozlewa. Xx Siedze na lotnisku I czekam na samolot - ledwo wytrzymalam ustac w kolejce do kontroli bezpieczenstwa. Jutro widze sie z szefem I zastanawiam sie czy mu juz mowic o ciazy, bo w sumie teraz jak jestem zgarbiona, to juz mi brzuch wystaje :) no ale caly czas sobie tlumacze, ze wyglada na tluszczowy hahah :) kolegi z pracy zona tez zaszla w ciaze po ok.10 miesiacach od urodzenia pierwszego syna I jak ja widzialam w 13tc teraz, to juz widac bylo, ze jest w ciazy. Ja zaciazylam jak synek mial 7.5 skonczone, wiec wcale bym sie nie zdziwila, jakby mi brzuch jutro wyskoczyl haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwięzła wiadomość na dziś: fu*k you cukrze. jestem zdrowa :D dziękuję i dobranoc, z tej okazji kocham Was wszystkie i przesyłam kawałek radości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz :) no to ja mam to badanie 17.04. Myslalam ze to polowkowe to jeszcze cos innego niz drugie prenatalne. W ogole to odebralam wyniki morfologii i moczu i sa wzorowe. Nawet przed ciaza nie mialam takich pieknych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catherine - powaznie koniec ze skokami cukru? Super, strasznie sie ciesze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka2014
Catherine - krotko, zwiezle I na temat :) ciesze, ze wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Cześć :) Noi nadszedł czas dla mnie na badania prenatalne :) trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze :) Jesli któraś jeszcze dzisiaj ma badania to życzę powodzenia :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a test PAPPA robicie czy jestescie takie siksy że nie musicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Tygrysek - ja tez mam dzisiaj badania - na 14:00:)Matko jaki stres - do tego chyba za szybko wskoczyłam w lżejsze buty i mam taki katar, że ledwo oddycham:(no i opryszczka - bo jak by inaczej:) Catharine - wspaniałe wiadomości!!super bardzo się cieszę:) K_K_K_K - super, że wszystko dobrze:)No i fajnie, że taką wizytę miałaś udaną - liczę, że i u mnie będzie podobnie:) A powiedzcie - badanie jest przez brzuch czy dopochwowo jeszcze? Trzymajcie kciuki - dam znac po wszystkim jak tam moje dzieciaczki:) Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Ja byłam przygotowana na dopochwowe bo tak mnie bada mój lekarz ale te badanie było przez brzuch :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteście udane każda pisze tylko o sobie i do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Może jak sie podpiszesz to któraś zechce odpowiadać na Twoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jedną zasadę - nie reaguję na idiotów:)Taki najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.. Ok to w takim razie szykujemy się na badanie:) Trzymajcie się ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Trzymam kciuki za Wasze badania dziewczyny! Czym prędzej dajcie znać czy wszystko jest dobrze:-) Swoją drogą mogłabym chodzić cały czas na takie badania. Jutro musze zrobic te wszystkie wyniki antyHIV itd i w czwartek ide do mojego lekarza, od razu pokaze mu te wyniki z wczorajszego badania i dopytam czy cos go niepokoi, choć pewnie jak już u tego lekarza wczoraj tak fajnie bylo wszystko widac i słychac ( na początku robil wszystko na 2D pozniej włączył bicie serca i przełączył sie na 3D) to u tego mojego lekarza juz tak nie bedzie, bo on nie ma takiego sprzętu ale dopytam tez czy widzi, że to chłopiec :-) dzisiaj baaardzo wczesnym rankiem w sumie to noc jeszcze była przebudziłam sie i juz nie moglam usnąć cały czas myslałam o tym wczorajszym badaniu :-) Nooo dziewczyny czekam na Wasze dobre wieści :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja badania mam jutro na 14.45, mam nadzieję, ze dziś dzień szybko mi minie w pracy. Rano idę do fryzjera, obiad i lecę na USG. Życze powodzenia wszystkim mamom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łyżeczkę sody oczyszczonej wsypać do kubeczka i nasikac jeśli nic się nie dzieje to dziewczynka a jeśli się pieni to chłopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj sprawdzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wierze w żadne testy z soda, żadne kręcenie obraczka nad brzuchem i wróżenie z kształtu brzucha ;) w końcu jakby to było takie proste to pewnie lekarze sami by w ten sposób definiowali płeć, a nie wypatrywali na usg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i tu racja. pozostaje mam czekać do września. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Cześć :) Ja już po badaniu :) Jest kość nosowa i wszystko na swoim miejscu. Lekarz wszystko pokazywał, gdzie co jest :) Możecie mi dziewczyny napisać jak u was wyszła przeźierność karkowa?? I mi lekarz powiedział że z tego co widzi na dzień dzisiejszy to na 80% będzie dziewczynka :) Teraz jeszcze muszę czekać na wyniki testu Pappa, dwa tygodnie czekania - masakra XXXX Aneta_83 a jak u Ciebie ??? co powiedział lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
U mnie jest 1,3 albo 1,4 przy 7,2 cm długości dziecka mi lekarz mówił ze złe jak jest powyżej 3 ta przeziernosc karkowa Cieszę sie ze wszystko ok i fajnie, ze już mniej wiecej wiadomo kto w brzuszku siedzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Ja mam 1 na 6,3cm dziecka i tez mi powiedział że jest ok ale wiecie jak to jest jakas taka niespokojna jestem, może to dlatego że to 4 moja ciaza po 3 poronieniach. Ja to chciałam synka :) ale co tam może byc i dziewczynka byle zdrowa była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Dobrze tu ktoś wcześniej napisał ze chyba już do końca życia bedziemy sie martwić o dziecko wiec taki mały niepokój jest uzasadniony. Mi po tym usg przyszły chyba takie uczucia matczyne. Poczułam taka silna więź, nie wiem jak wam to wytłumaczyć. Nawet w myślach czasem cos do niego mowię :-) paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
Dziewczyny mam do Was pytanie, jaki macie wyniki TSH? dziś debrałam wyniki i mam 0,02 przy normie 0,27-4,20 i trochę się zmartwiłam;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja już również po badaniach prenatalnych. Bałam się strasznie ale na szczęście wszystko ok z dzidziusiem :) I tego się trzymam ! Skoro specjalista tak powiedział nie ma się czym przejmować :) Cieszę się że Wam też na badaniach przekazano same dobre wieści !! To dużo !!! A jakie macie ryzyka wad wrodzonych ? Patkaa22 ja miałam dwa tygodnie temu robione TSH i miałam wynik 2,03 i powiedział że ok ! ALe nie martw się tarczyce da się w ciąży leczyć tak mi mówił lekarz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×