Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lila111

Przyszłe mamy z Podlasia :) 2014

Polecane posty

Gość lila111
Jej ciezaroweczka jak ja bym chciala, zeby moj chociaz raz w ciagu dnia zjadl 240ml !! szok ! Ja na wieczor daje mleko z kaszka w butelce 150ml ale nie zawsze wszystko zje i moze torszke dluzej spi ale u nas to norma okolo 5 razy pobutka wiec sama nie wiem :( ostatnio mi kolezanka pow. ze juz 6-7 miesieczne dziecko powinno sie odzwyczajac od jedzenia nocnego !? ale jak ja odwsawie mleko w nocy to u nas teraz jest w ciagu dnia jest 3 razy po 120 ml to uwazam ze i tak malo wiec bede karmic do tej pory w nocy az mu sie odechce hehe :) A co do krzeselka to u nas jest ta ceratka ale na to jest jeszcze taka wkladka z gabki wiec jest ok. Bylam w pon. na kontroli z malym i bylo ok czysto a dzis na kontroli i okazalo sie ze maly powinien dostac antybiotyk bo cos tam slyszy i juz za dlugo ma katar ! MAsakra jakas ! Juz mam dosc tych przeziebien u moich dzieci !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Mon27 a jak twoj maly !!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
No u nas niespokojnie, moze to byc trzydniowka, ale pediatra mowil ze niepokoi go ilosc oddechow, i mowi ze trzeba byc bardzo ostroznym bo to maluszek i zeby sie nie rozwinelo zapalenie pluc..... ja jak na szpilkach, dal nam skierowanie na krew to zaraz bede jeszcze jechac po wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
nie ma nic gorszego niż choroba dziecka. lila, a u Was antybiotyk u maluszka czy u starszego? Mon a jak u Was? Jak synek? jak minęła noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Hej, teraz w dzien maluszek ma juz sie lepiej, tzn ok 14 dawalam paracetamol bo mial 38,5 wiec pewnie ma lepszy humorek bo lekarstwo dziala. Nocka niespana, bylam z wynikami morfologii u pediatry to mowil ze ma ostry stan zapalny, jutro nastepna wizyta a jak sie cos pogorszy to kazal maluszka pod pache i na pogotowie. U nas antybiotyku narazie nie ma, mam nadzieje ze damy rade bez, ale jak bedzie trzeba to coz. Wczoraj akurat maz byl w pracy to tesciowa zapraszalam na nocke :) zawsze to razniej troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Ciezaroeczka -starszy byl ponad tydz na antybiotyku i w domu wiec mialam sie z dwojka a maly jest odwczoraj na antyb. bo choroba nie przechodzi :( wiec mam szpital w domu ale na szczescie antyb. jest slodki i maly ze smakiem pije:) My tez jutro na wizyte kontrolna a dzis w przychodni juz i maz by. A dzis jak zaszlam do przedszkola to tylko 9 dzieci bylo wychowawczyni powiedziala, ze juz znowu jakas choroba jest w powietrzu bo dzieci goraczkuja :( mam nadzieje ze starszy nie przyniesie bo mam juz dosc ! Chociaz do konca roku niech juz nie choruja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
no lila, to u Was szpital faktycznie, Ty się jakoś trzymasz? U Was o tyle trudniej , że starszy w przedszkolu narażony na różne ustrojstwa i młody przez to ma styczność ze wszystkim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Ja tez mam lekki katar ale nawet nie mysle o sobie tylko o dzieciach:( Ja jak zwylke przezyje heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
W lidlu mialy byc pampersy za 30 zl moze wiecie czy jeszcze sa >??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
lila, nie mam pojęcia , bo do lidla daleko ale może na ich stronce jest info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
hmmm są te pampersy, patrzylam w gazetce, tylko ciekawe czy jeszcze cos jest na polkach :P ja akurat mam wizyte z malym przed 10 to wyjade wczesniej zobacze czy cos tam jeszcze jest. Z malym noc troche spokojniejsza, teraz mierzylam mu temp. to ma 36,6. ale mamy taki termometr ze nie do konca mu ufam. Pytalam naszego pediatre o ten przykladany do czola, bo akurat takim mierzyl malemu, to mi polecal tylko mowil ze trzeba najlepiej pomiar zrobic trzy razy, przy skroniach i na czole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Lila a jaki macie antybiotyk? Ciezarowka Twego synka to widze nic nie rusza ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
A powiedzcie jak Wasze foteliki do samochodu? my mamy jeszcze ten pierwszy to maly sie wlasciwie juz tam nie miesci i widac ze strasznie sie meczy i nie chce w nim siedziec, mysle juz o kupnie nastepnego ale chyba dziecko musi stabilnie samo siedziec? niby maly siedzi ale czy na tyle mocno zeby zmienic mu fotelik? Lila jako doswiadczona mama wypowiedz sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
My juz po wizycie, malutki uporal sie z ta temp. :) alez mi ulżyło. Ma taki maly katarek jeszcze, to lekarz mowil ze spacery,spacery,spacery i oproznianie noska. Bylam w Lildu przy galerii bialej, bylo jeszcze duzo pampersow. Dokupilam jeszcze 4 paczki, ale to sa te troche mniejsze opakowania 4 - 54 szt., ale cena i tak jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Mon27 dzieki za informacje :-) ja musze kupic chociaz mam jeszcze z 4 paczki ale wiadomo ze jeszcze posiedzimy z pampersami do okolo 2 roku zycia :-) Ja juz od jakiegos miesiaca woze malego w wiekszym foteliku ale mozesz smialo kupowac i wsadzac bo przeciez je mozna tez lekko przechylac i wtedy dziecko nie siedzi ale lekko lezy :-) my mamy maxi cosi i jest ok mamy dwa takie bo mamy dwa auta i teraz musimy jeszcze jeden dokupic wiekszy dla starszego bo ten co mamy to jest jakos 9-18 kg a wiekszy 15-25 kg. A jak sama jade z malym to tez jeszcze woze w tym malym foteliku ale to ze wzgledu ze siedzi ze mna z przodu i tez juz widze ze nogi mu sie nie mieszcza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
no koniecznie musimy kupic, mysle o jakims uzywanym chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Nazwa antybiotyku to amotaks Ja tez kupilam jeden nowy a jeden uzywany :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
a ten maxi cosi to jest model priori SPS ? bo znalazlam wlasnie taki i chyba go kupie, no najpierw popatrze czy nie zniszczony mocno. Ciezarowka a wy jaki macie? polecasz cos? U nas dzis noc ( kolejna) niespana, maly sie tak męczył, chyba go bolał brzuszek. Rety jak byl malutki to tak nas nie meczyl w nocy jak przez ostatnie pare dni. To jest plus nie chodzenia do pracy, bo po takiej nocce to jak zombi :p Chyba za duzo dalam lososia do potrawki na obiad bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
dziewczyny, super, że wizyty ok. To najważniejsze , że jest poprawa. Nic tak nie cieszy jak radosne dziecko. U nas odpukać mocno póki co jest spokój. Mon a jakiś konkretny term polecał Wasz lekarz? My jeszcze w małym foteliku ale też już z płaczem i bez ruchu tam. Mały siada sam i stabilnie siedzi ale boję się go przesadzic. Czytałam że najbezpieczniejsza pozycja to tyłem do kierunku jazdy i w krajach skandynawskich i Stanach Zjednoczonych chyba większość fotelików dla dzieci nawet tych starszych jest tak montowana. Niestety u nas te modele większe tylko sporadyczne występują w wersji montowanej do tyłu i do przodu (do wyboru) ale głęboko się nad tym zastanawiam. Skoro tak jest bezpieczniej to dlaczego nie? Mon, też się zastanawiałam nad używanym fotelikiem, ale podobno te używane często nie spełniają norm. Po prostu ten styropian jakoś się tam ekspoatuje,że często z zewnątrz jest ok a ta struktura w środku może być naruszona i nie bedzie bezpieczny. No i nie wiemy co się z takim fotelem działo? podobno jesli fotelik uczestniczył w wypadku to nie nadaje sie do użytku. więc ja używany model odpuszczam. Teraz zastanawiam się jaki wagowo wybrać do 25 czy 36 różnic jeszcze nie wychwyciłam, ale na pewno się zainteresuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
dziewczyny te pieluchy we wszystkich rozm? to lidlowskie czy pampersa? kurcze ja to na bierząco z pielichami jestem, zadnego zapasu nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
pampersy, jak ja byłam nie było 4+, a tak reszta była. my mamy zapas ok 10 paczek, jak jest dobra cena to i duza oszczednosc. jakos raz kupilismy dady z biedronki niby tam malemu sie nic nie działo, ale w porownaniu z pampersami sa naprawde slabe. a jak bylam w ciazy to slyszalam ze sa takie super ekstra. A co do fotelika to jutro bede go ogladac, mysle ze da sie zauwazyc czy jest zniszczony czy nie. ja chce ten w przedziale 9-18 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Ja bylam w lidlu i tak jak Mon27 pisze nie ma 4+ :( szkoda bo bym wziela wiecej wiec wzielam 4 paczki 4 i jedna 5 i chusteczki nawilzajace pampersa po 3.99 wzielam A co do fotelika to my tez sie zastanawialismy zeby wziasc wiekszy wagowo bo zaraz z tego 9-18kg wyrosnie i trzeba bedzie nastepny ale dobrze nam sprzedawca w fartlandii powiedzial ze po co byrobili foteliki 9-18 jak mozna wziasc ten wiekszy a chodzi o bezpieczenstwo i wage i tak jak piszesz ciezaroweczka dziecko ma siedziec stabilnie nie majtac sie na boki a te wieksze czyli jak ja to nazywam trzeci fotelik sa zazwyczaj bez pasow w srodku tylko przypinasz juz tym samochodowym no chyba ze placisz konkretna sume czyli tak powyzej 500zl bo sa i z pasami w srodku ale to jakies takie marki zwykle ze ich pelno w auchanie jak dla mnie to sa nie za bardzo ten styropian byle jaki. Wiecie jak my robilismy!? chodzilismy do fartlandii a potem w necie szukalismy bo inaczej jak mozesz dotknac nawet dziecko wsadzic a co tylko na zdjeciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
tez zaopatrzyłam się w 4 paczki pampersów, nie dałam rady wziąć więcej, :P jutro męża wyślę ;). ja dady też używam na dzień, bo i tak zmieniam pieluszkę co 2 max 3 godz, a na noc pampersa bo mają bardziej chłonny wkład. (takie przynajmniej moje wrażenie) (CHUSTECZEK NIE WIDZIAŁAM). lila, my tak zrobiliśmy jak piszesz ,pojechalismy do sklepu i przymierzaliśmy foteliki. Okazuje się że nie wszystkie są takie fajne jak na zdjęciach , niektóre mają mało miejsca w środku, że ten dzidziuś ścinięty.. Mierzyliśmy taki od 9 do 36 ale w tym modelu pasy zle sie układały. nie było fotelika na który się napaliłam, montowanego tyłem do kierunku jazgy... w smyku pani powiedziała, że widziała taki fotelik na szkoleniu i w katalogu , a nie puszczaja ich na nasz białostocki rynek... i Mówiła że w Szwecji są modele do 45 kg montowane tyłem :D aż trudno było Nam w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
A wiecie do kiedy moze sa te pampersy?? I tak jestem w szoku ze jeszcze sa w lidlu zawsze szybko rozbieraja wszystko ! Fajne teraz ubrania reklamuja z lidla od 17-tego maja byc dla dzieci :) Ja ja bylam wczoraj to juz za duzo ich nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
maz wlasnie pojechal obejzec ten fotelik. Zobaczymy. Mi wlasnie tez zalezy na tym przedziale do 18 zeby nie byl jakis wielki, bo przeciez i mozna do 36, a w takim to sie utopi maluszek. U nas dzis znowu niespana noc... ( w dodatku bylam sama) czyli wczoraj sprawca nie byl zaden losos. Nie wiem, moze zabki.. nic tam nie widac. Od jutra znowu bede sama 3 noce.. mam nadzieje ze dziecko bedzie troszke laskawsze. Dawalam i ta camilie od zabkow ( po poltorej godz znowu plakal) potem paracetamol, to pospal troszke dluzej, moze z 2,5 i potem znowu ciagle plakal i zasypial na 20 min i znowu. Ale to dziwne bo w dzien mu nic nie dolega, wiecej spi, ale to w sumie normalne jak nie spal w nocy. A tak to wogole nic. a jak zabki idą to chyba w dzien tez powinny. ech... Wczoraj poszlam spac o 19.30, dzis pewnie tez tak pojde zeby dotrzymac mu kroku. Jakos w dzien nie umiem drzemki zlapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Mamy fotelik :) maly siedzi w nim jak król :p śmieszy mnie jak go moglismy wciskac w te male nosidelko jak go teraz w tym fotelu zobaczylam. Na prawde nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Mon27 u nas tez jest goraczka na ranem byla dalam syropek potem przed 15 zacza i teraz na wieczor znowu :( i nie wiem czy to od choroby czy tez od zebow :( I u mnie noc nie bedzie fajna dzis to mialam okazje pospalam popolodniu maz byl a w nocy nawet nie bede go budzic bo do pracy chodzi i jeszcze caly dzien przed nami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
Mon i to ten z maxi cosi fotel? fajnie ,że się podoba :).U nas fotelik to też priorytet. Może to faktycznie zęby u Waszych chłopaków... lila, bo Wy dostajecie antybiotyk ? Mon, trzymam kciuki żeby już noce były przespane, bo najgorzej jak jest się samemu. We dwoje to zawsze inaczej jest ,poczucie bezpieczeństwa,, lila, Wam również przespanej nocy. U nas marnie z jedzeniem, głównie z piciem mleka. Hm.. ja też myślę, że to przez zęby. Mamy smoczek z oporem, dziąsła podpuchnięte więc może ciężko pić to mleko. Niby smoczek z szybkim przepływem "3" ale mimo wszystko trzeba pracować... najgorsza jest ta niepewność. Nie wiadomo czy to normalne... czy coś się zaczyna dziać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
u nas jak byla ta temp. to napewno byla trzydniowka, bo po tym trzecim dniu maly dostal wysypki. A tak się wlasnie objawia trzydniowka. U nas noc niby lepiej bo nie trzeba bylo nosic i bujac ale wstawac do niego to i tak moze z 10 razy bo popłakiwał. Czekam kiedy wroca nasze normalne noce ;) A wy dajecie kaszke na noc czy na sniadanie? ja daje na sniadanie, pare razy dalam na kolacje ale chyba calkiem juz przejde na wieczór. Lila trzymaj się !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
A jak u nas noc ... MAly zacza marudzic po 24 ale przez sen wiec tylko przytulilam i spiewalam mu :) ale po jakims czasie zobaczylam ze ma gorace czolo wiec go zbudzilam bo i tak spal jednym okiem. Dalam syrop zmienilam pampersa i tak przez ponad dwie godziny bawilismy sie w sypialni wszyscy spali a my razem :) a jak temperatura spadla to poszlismy spac. Naszczescie juz temp. nie bylo i narazie nie ma :) A kiedys byl temat niekapkow ... wiec dalam wczoraj malemu i nie pasuje :( bo ten czubek jest za szeroki i zle mu trzymac wiec bede sie ogladac za jakims mniejszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×