Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lila111

Przyszłe mamy z Podlasia :) 2014

Polecane posty

Gość Mon27
Myszanka powiem Ci że u mnie to była dość nietypowa sytuacja z tym gronkowcem. Ciąze prowadzilam gdzie indziej, tylko ostatnie wizyty byly tam. Wyniki na posiew mialam dobre wiec nie powielali mi badania na parkowej a pobierali wymaz po cesarce i okazało sie ze mam gronkowca. A nie mialam... wiec nasowa się tylko jedna myśl. Jak juz nas wypisali to dzwonili zebym przyjechala po antybiotyk po wyhodowali bakterie.. Moja ginekolog pytala mnie dlaczego mi w ogole pobierali posiew po cesarce. No niestety tego nie wiem, tak naprawde nawet nie wiem kiedy ten posiew był pobierany. To pewnie wina stresu. Moje w tym szczescie ze moj gronkowiec sie "nie uaktywnil" i ani ja ani maluszek do tej pory (pol roku od porodu) nie mamy najmniejszych dolegliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Mi po badaniu "od dołu" zmierzyli miednice i sie nie mieścilam w normach stąd moja cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Ciezarowka, mi się cos pomieszalo. Mamy szczepienie dopiero za tydzień, na pewno zapytam o wszystko. A powiedz u Twojego maluszka to te zabki chyba są juz dosyc duze co? :) u nas jednak drugiego nie widac. Dzis biedulek cos tak mocno plakal. Chyba brzuszek bolal, bo sie mocno prezyl. Chyba ze bedzie tak jak ostatnio niby brzuszek niby katar a tu nagle zabek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Podjelam dzis meska decyzje ze nie bede jezdzic w rodzinne strony podczas nieobecnosci meza ;p Tyle trzeba sie nadzwigac, bo akuarat tak trafiam ze nie zawsze jest komu pomoc w tachaniu bagazu. w zwiazku z tym pominelam tez wziecie lozeczka turystycznego i zaryzykowalam wspolne spanie z malym, i to był moj blad bo on sie ciagle wiercil i budzil, to moja nocka praktycznie cala niespana.Zaraz bede nadrabiac :) Mialam tam zostac do jutra, ale dalam sie na spokoj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Witam Wlasnie mialam takie do was pytanie czy spicie ze swiomi maluszkami jak mezow nie ma ?? A u nas jakas masakra moj maly byl tak grzeczny u siostry a w domu masakra !! nie moge puscic go z rak bo placze i placze ! Maz zostal dwie godz dzis z nim i mial go dosc a ja po calym dniu aj.... szkoda gadac! A wiec wakacje minely super szybko duzo zwiedzilismy lot tez byl ok A spotkanie kiedy laski ?? AJ Mon27 cos o tym wiem pakowanie do samochodu potem wnoszenie i znowu pakowanie jaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon27 czyli wychodzi na to,ze oni standardowo pobierają wymaz przed i po porodzie? Moze to i lepiej, bo szybko mozna zareagować, a szczerze mówiąc to właśnie się zastanawiałam skąd będe wiedziała,że cos jest nie tak mam na mysli dziecko, czy oni tam na Parkowej robia chociaż jakieś podstawowe badania? Czy należy na własną rękę po jakimś czasie udać się z nim do pediatry? Ja podobnie dopiero na Parkowej byłam 2 razy, bo wcześniej mieszkałam w innym województwie i wracam do Białego:) Póki co nastawiam się na poród naturalny ale nie wiem jak tam z moją miednicą, bo ogólnie jestem drobną osóbką przed ciąża ważyłam 49 kg przy wzroście 160 cm,w biodrach miałam 88/89 cm jakos tak :) No zobaczymy jak to się potoczy :) Dzieki za zainteresowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Myszanka ja mialam robiony wymaz i byl pozytywny przed planowanym cc mialam antybiotyk i potem niby przy porodzie dali mi jeszcze leki a jak urodzilam to pytalam sie lakarza co dalej to powiedzial ze powinno byc ok i bylo :) Mon27 daj mi namiary na tego dermatologa bo bylas prywatnie tak ?? a gdzie on jest ? Mi tak strasznie wlosy wypadaja ze juz mam obsesje !!niedluggo bede lysa hiphip:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Lila ja byłam na bema, tam nie trzeba sie umawiac tylko w kolejce czekać. wygoogluj sobie :) Ale widzisz u mnie to chyba te tabletki zaczely dzialac troche bo widac ze wlosy odrastaja, nie wypadaja tak duzo a ze w sumie siano zostalo to siano.. bo tego specyfiku robionego w aptece to nie używam tak jak kiedys wam wspominalam, a ona mowila ze minimum dwa miesiace trzeba :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedz lila111 :) A czy na Parkowej badają dzidziusie? czy robią jakieś podstawowe badania? Czy są jakieś zalecenia by powiedzmy zgłosić dziecko za jakiś czas na bilans czy coś w tym stylu. Ostatecznie chyba zostanę na Parkowej, chyba ze mnie ściśnie wczesniej i nie bedę tam przyjęta ;) . Tak naprawdę ten gronkowiec może być wszędzie. lila111 co do wypadania włosów ponoć dobre efekty daje Loxon, taki płyn do stosowania na skórę głowy (2 % jest bez recepty, a 5% na receptę) , co do preparatów kosmetycznych Panie chwalą sobie serię Klorane chinina, takie francuskie kosmetyki , dostępne w aptekach, a z witamin doustnych polecany jest Merz Special , ale to lepiej skonsultować z lekarzem , jesli karmisz i przyjmujesz juz jakieś witaminy :) pS. Ceny preparatów Klorane to ok 40-50 zł, a merz special ok 50 zł. zalezy od apteki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Mon27 a na Bema to na fundusz ?? bo tam chyba duzo dermatologow a ty u jakiego bylas ? Myszanka- marz special juz z 3 lata lykam z przerwami o tym loxonie tez slyszalam ale dzieki za podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
czesc mamy... Lila, może maluszek zmęczony po podróży? albo klimat tamten lepiej Mu służył?' Jak starszy synek zniósł podróż? długo trwał lot? Mon,, u nas dwa ząbki już są fajnie widoczne, reszty nie widać, póki co zatrzymało się ząbkowanie. Mon... miałaś rację te kaszki do 10 m-ca raz dziennie, więc póki co wycofałam się z drugiej porcji... apropo wyjazdów i tego ile wiąże się z tym bagaży to mój maż ostatnio wkurzył się na mnie, i powiedział nigdy więcej! Zostawialiśmy syna pod opieką dziadków na 2 dni a ja napakowałam tyle rzeczy że nie było miejsca w samochodzie a małego przecież nie mamy.... Zastanawiam się czy nauczę się jakiegoś sprawnego pakowania,,, chociaż ja uważam że wszystko było potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
Myszanka.. Przed porodem miałam wiele obaw odnośnie porodu na parkowej, zresztą wszystkie miałyśmy podobnie stąd to forum.. ale do rZeczy , ja rodziłam naturalnie. Nikt nie namawiał mnie do cesarki, mimo, że to ja miałam obawy, starano się mnie uspokoić i mówiono o tym co się dzieję i co przed Nami,,,, Zajęto się Nami z uśmiechem i życzliwością. Dzidziuś ma pełną opiekę pediatry, neonatologa, położnych noworodkowych... Po wyjściu z kliniki pediatra od Nich przyjeżdza na wizytę do domu, jęsli mieszkasz w miescie. Przed wyjściem z kliniki podajesz lekarza rodzinnego do którego należysz bądz do którego chcesz zapisać bobasa. Klinika powiadamia , że urodził się dzidziuś w tym i w tym czasie, w tym i w tym czasie zostanie wypisany. Wtedy już bezpośrednio położna z przychodzni rodzinnej (o ile nie masz połóżnej ze szkoły rodzenia) kontaktuje się z Tobą i przychodzi na wizyty patronażowe i na jedną wizytę patronażową przychodzi pediatra wybrany przez Ciebie. Wszystko mówią na bierząco gdzie i kiedy się zgłosić na szczepienia, kiedy umówić się na kontrolę bioderek, jakie witaminy podawać maleństwu... Położna może przyjść nawet na 6 wizyt czyli okres połogu... Nie martw się i nie strresuj, będzie dobrze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Ciezaroweczka lot trwal 3h nawet nie cale starszy tez byl zadowolony nie bylo problemu :) jedyny klopot to przechodzic przez te bramki co pikaja jak cos masz metalowego bo trzeba wszystko zdjac i bagarze na tasme i kurtki i urzadzenia elektryczne i wszystkie plynne rzeczy wiec to najwiecej czasu zajmuje a potem spowrotem wszystko pakowac i sie ubierac a reszta to pikus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Mon27 a powiedz ile twoj maly zjada nadal 120 mi ? bo u nas sie nie zmienilo po 120 do 150 ml a jak u ciebie z cyca ?? sciagasz dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieżarówka86 wielkie dzięki za info , jesteś bardzo pomocna :) . Jeszcze jedno pytanie jak zniosłaś znieczulenie przy porodzie? Czy faktycznie jest zbawienne w bólu i da radę wytrzymać :) , bo też rózne opinie na ten temat słyszałam. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
lila na fundusz, Choroby Skóry - Gabinet dr n. med. Janina Czerniakiewicz-Bolińska ul. Gen. Bema 2 pok. 221 15-369 Białystok tel. 85 742 94 13, 504 243 325 zadz podpytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
u nas wieczorna porcja i nocna jest po 150 a te w dzień to roznie. i juz nie sciagam pokarmu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
CZyli juz Mon27 bedziesz karmic sztucznym ? Dzieki za inf.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
juz karmie sztucznym, mam jeszcze te mrozone to mieszam. Ale juz zamrazareczka prawie pusta. Zostawie pare porcji na zime jakby moze jakies przeziebienie przyszlo to wtedy podam na wzmocnienie. U nas jakis kaszkowy kryzys, i rozne smaki probuje dawac ale tak walczy ze rece opadaja. Wczoraj dawalam chrupki w miedzy czasie to jakos zjadl a dzis zadne chrupki nie pomogly bo krzyk byl taki ze ho ho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
a moze znów ząbek w drodze? a mleczko pije bez problemu? Mon,, a moze po prostu ma taki dzień i jutro znów będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Drugi ząbek jest już dobrze widoczny :) ale nie wiem czy zwalać wszystko na karb ząbka bo deserki to może wcinać w każdych ilościach o każdej porze ;p U mnie jutro zaczyna sie ostatni semestr szkoły :) Troche sie ciesze, będe miała zajęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
Mon.. trochę zmienisz otoczenie od papek, kupek i gugania ;). Jak się macie mamy? lila, jak chłopaki po powrocie? starszy pewnie do przedszkola chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
Myszanka , ja rodziłam bez znieczulenia w kręgosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Lila do nas nie zaglada, jeszcze jedna noga na wczasach chyba jest :) Przyjemna dzis byla pogoda, my sami to chociaz mozna było umilic dzień spacerami. W stokrotce jest promocja na kaszki, 4 w cenie 3, to dzis zakupilismy rozne smaczki. i chrupki, na przemycanie kaszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
a tak to jutro na szczepienie, zobaczymy co doktorek powie o maluszku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
Mon, ja Wam zazdroszczę tych szczepień.. jak chodziliśmy to przynajmniej miałam pewność że wszystko ok. Zawsze inaczej jak fachowym okiem lekarz oceni... My dziś w chuście na spacerze, bo wózek zapomnieliśmy wyjąć z auta... Fajnie było, bo okupowaliśmy plac zabaw i huśtawka sprawiła ogrom radości i mamie i synkowi ;). Mon, jakbyś mogła to zapytaj co z odciąganiem siusiaka? jakoś nie daje mi to spokoju... dostaliśmy wczoraj od znajomych jaja wiejskie to będzie można powoli smakować. Mon jak z tymi chrupkami? Smakują? nie dławi się? Ja dziaisj dałam taki krążek ususzonego jabłuszka to sobie synek o ząbki tak sobie ocierał.... chyba mu bardzo smakowało bo jak zabrałam to płakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
JEstem jestem :) Starszy chodzi do przedszkola wiec do 13 jestem z malym :) ale czas tak szybko mija ze sie ogarne i cos sie porobi w domu i trzeba jechac po starszego jakies drobne zakupy obiad i 17 juz na zegarku wiec kawka z mezem na chwilke i maz do drugiej pracy a ja z dziecmi znowu kapiel kolacja i spanie i mam wlanie czas wieczorkiem zeby napisac :) A co do siusiaka tez slyszalam roznie ja nie robilam nic przy starszym i przy tym tez nie no ale jak nie zapomne to w srode mam szczepienie to sie zapytam. Moja kolezanka robila i biedy narobila maly strasznie przezyl a potem bal sie siusiac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila111
Ciezaroweczka ale mieliscie fajnie przezycia na placu zabaw :) chwile bezcenne :) A Mon27 wlasnie jak z tymi chrupkami ty je moczysz w kaszce ? A jak bedziecie podawac zółtko ? do obiadkow ? A WPROWADZILYSCIE COS NOWEGO dla chlopakow ? U nas sie jakos zatrzymalo jakos sie boje dawac cos mu w raczke chociaz widze ze chce jak ja cos mam w reku to tak chce az sie trzesie !!! :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarowka_86
lila, ja zagłębiłam się w temat sprzeczności odnosnie siusiaka! Jedni twierdzą że sam się oczyszcza i żeby tam nic nie gmerać, inni twierdzą, że trzeba,, Póki co ja z nowościami jakoś ostrożnie,,,, jajko to na początek pół żółtka będę podawać do obiadku... (dwa razy w tyg) U nas tez mały trzęsie się do dorosłego jedzenia,,mąż dał mu cytrusa do polizania to tylko się oblizywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon27
Czesc dziewczyny, to ja już pisze co się dowiedziałam :) propo odciągania to pediatra mowil ze nie jest zwolennikiem zbyt wczesnego rozpoczynania tej czynnosci, jeśli dziecko nie ma problemow z siusianiem itd. to można śmiało poczekać. Jak powiedzialam ze chirurg juz zaleca robienie tego to mowil że mozna to robić ale bardzo delikatnie i troszke oczyszczać tylko biały nalot, który się tam zbiera. Więc chyba będe to robić ale może nie przy każdej kąpieli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×