Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Gabi___
Asinska dzieki :) Bratek ja nie kupiłam jeszcze żadnych ciążowych ubrań, jak na razie mieszczę się w swoje. Kupiłam tylko 2 pary spodenek większych o jeden rozmiar. Nie wiem co to będzie na jesieni, bo nie mieszczę się w żadne spodnie. Pewnie skończy się na spodniach ciążowych, o których piszecie. Teraz sprawdzają się sukienki, które rosną razem z moim brzuszkiem :) Na rozstępy nie kupowałam specjalnych kremów/balsamów. Moja gin powiedziała, że szkoda kasy i najlepsza jest oliwka dla niemowląt. Rano brzusio balsamuję, a wieczorem oliwką smaruję Moncia trzymam kciuki za szybki poród. Lila koniecznie zrób posiew czystości pochwy Wczoraj zaczęłam 22 tc. Gabrysia coraz częściej szaleje w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się smarowalam wcześniej olejkiem araganowym, teraz mam masło z olejkiem arganowym i to jest jeden z najlepszych kosmetyków jakie miałam. Skóra jest super nawilżona. Nie stosowałam nic specjalnego na rozstępy. Grunt to się nawilzac z zewnątrz i dużo pić. No i trzeba pamiętać aby smarować nie tylko brzuch ale też piersi, pośladki i uda. Ja nie mam rozstępów, ale to chyba kwestia genów i skłonności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Witajcie bylam na usg polowkowym malenstwo ma sie dobrze pieknie rosnie niestety nie pokazalo jaka plec wiec dalej szczesliwi czekamy na synka albo coreczke :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzk87
Super milutka oby tak dalej;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćmilutka tez się bardzo ciesze razem z Tobą :), ale dziś spokój na forum, wszyscy weekendują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
hej, Też właśnie się zastanawiam nad olejkiem arganowym, teraz mam krem i oliwkę w żelu. Ja smaruje się od 3 miesiąca, teraz mam 18 tydzień i jak to mój brat mówi już mi brzuch wywaliło i wyraźnie widać że to ciąża ale pocieszam się że mam w brzuchu dwójkę więc może ma prawo. Do tego strasznie swędzi mnie skóra (uczuliłam się chyba na fraxiparine). Od piątku zaczął mi twardnieć brzuch, na szczęście szyjka jest długa i twarda ale mam łykać więcej magnezu, zacząć brać DHA i mam zakaz spacerków :(. goscmilutka - najważniejsze że wszystko ok w końcu się pewnie pokaże ;) Lila jak cię dalej tak samo swędzi to poszła bym jak najszybciej do gina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska83 ja tez mam twardnienie brzucha, u mnie zaczelo sie od jakiegos 20 tyg. Co polecil Ci lekarz, tzn. co to jest DHA-chodzi mu o nospe? Mi lekarka pozwolila spacerowac i w praktyce co pare dni, jesli sie akurat lepiej czuje( zazwyczaj z rana) idziemy z M na maly spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefania DHA to kwas omega-3 ja go biorę w zestawie witamin dla kobiet Pharmaton Matruelle, a mi dziś dokucza ból głowy, jak pochodzę na powietrzu to przechodzi jak wrócę do domu znów głowa zaczyna boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
Hej dokladnie DHA to kwasy, przewaznie w witaminach sa w dawce 250 mg a mnie kazal dawke 600 mg przyjmowac a nospy narazie nie. Widzisz co gin to inna taktyka. A spacerow zakazał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaśka ja w 10 tygodniu ze względu na twardy brzucho brałam przez tydzień no-spę 3 x dziennie po 2 tabletki, mój gin stwierdził że, przez ostatnie dwa lata moja macica dostała nieźle popalić i dlatego bóle i twardnienie, później się poprawiło i no-spe mam brać sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefania, no spe owszem brałam tez koło 10 tygodnia jak miałam mocniejsze bóle ale dziś miałam spokuj wiec pewnie magnez i leżenie zrobiły swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Goscmilutka najważniejsze, że z maluszkiem wszystko jest w porządku. Bratek dziś chyba taki dzień, ja rano obudziłam się połamana i zmęczona, jakbym tyrała w polu. W ciągu dnia ogarnęło mnie zniechęcenie i złapał mnie dół. Leżałam i nic nie robiłam, bo w sumie nawet na to nie miałam siły. U mnie brzuch twardnieje jak dużo chodzę. Muszę poleżeć i przechodzi. Moja gin powiedziała mi, że nie muszę brać żadnych witamin, bo mam dobre wyniki. Sama z siebie biorę 3x1 mg z B6, bo piję kawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaska_83, teraz jakby mniej swędzi, ale tak czy tak jutro mam umówiona wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska brzuch może Cię swędzieć właśnie od rozciągającej się skóry u mnie ok mam rodziców na tydzień i Mama właśnie prasuje ubranka, w środę mam się pokazać u lekarza ale najważniejsze,że szyjka nie ma tendencji skracania się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asinska, to dobrze że szyjka się nie skraca, Z tym swędzeniem to z jednej strony tak swędzi mnie sama skóra ale niestety też w miejscu zastrzyku robi się zaczerwienienie i bąbel jak po ugryzieniu komara i to już jest alergia na fraxiparine :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefania mój lekarz powiedział nie dźwigać , a spacery jak najbardziej, dużo odpoczywać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
hej Dziewczyny mam problem. lub panikuje. czy miałyście żółtą wydzielinę z piersi ?? bo ja chyba mam, np nie raz szczególnie w nocy jak wracałam czasami w wc miałam plamkę mokrą, ale myślałam że to woda jak myłam ręce. ale dziś mam koszulkę po nocy w plamach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefania31
Patuska ja tez mam taka wydzielinę, nie często ale zdarza się od paru tygodni-teraz jestem w 26 tyg. zauwazylam to na staniku i piżamie. ale czytałam ze to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ,co do wydzieliny to mi pierwszy raz pojawiła się chyba w 14 tygodniu .Jest do dzisiejszego dnia jest mnóstwo dziewczyn które bardzo szybko mają pokarm w piersiach .Ja pytałam się lekarza czasami zostaje czasami zanika i pokazuję się dopiero po porodzie lub przed .Ja miałam od 14 tygodnia praktycznie cały czas coś tam jest .U mnie skończony 38 tydzień leci 39 czekamy na poród .Co do dha to ja brałam dodatkowo DHA z alg oprócz witamin z omegami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefania 31
Moncia to Ty już na wylocie :) X Patuska nie wiem który jesteś tydzień, ale ze spaniem mam podobnie. Tzn nie mogę spac na prawej stronie bo brzuch twardnieje i jest mi slabo. Wieczorami tez robi mi się slabo i mam uczucie dusznosci-wtedy klade się na lewy bok, otwieramy szeroko okno i przechodzi. Lekarka mówila ze mi macica uciska na zyle właśnie w tych pozycjach i krew do mózgu nie dochodzi. Jest to czesty objaw. Kapiele to już tylko pod okiem M , bo boje się ze mogla bym się poslizgnac lub zaslabnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
stefania dzięki za odpowiedz. :) ja jestem w 30 tyg ciąży i spać nie mogę na prawym boku a tu jeszcze tyle trzeba wytrzymać :) dziewczyny ile kupowałyście ubrań dla dzidzi i w jakich rozmiarach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Patuśka praktyczny przewijak. Moncia to Ty już już lada dzień Powiem Was szczerze, że ja jeszcze nic nie mam dla córeczki. Muszę zacząć buszować po sklepach, bo czas szybko zleci. Niestety w tym temacie jest zielona, nie wiem od czego zacząć. Gabrysia przyjdzie na świat przed świętami, więc muszę rozglądać się za ciepłymi rzeczami, których jeszcze nie ma w sklepach. Od paru dni zauważyłam, że szybko się męczę. Wchodzenie po schodach czy pod górkę to dla mnie wyczyn. Długo nie posiedzę. Najlepsza dla mnie jest pozycja leżąca. U mnie 22tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
Patuśka, to pewnie siara (czy jak to się tam nazywa), z tego co wiem od innych ciężarówek to raczej normalne (u siebie nie zaobserwowałam). Moncia Ty już na mecie, zazdroszczę, za chwilę utulisz swoje Maleństwo. Życzę Ci lekkiego i przyjemnego porodu! Daj nam tylko znać Kochana :) i zobacz jak to zleciało, dopiero co walczyłyśmy z kafe żeby jakoś udało się wkleić link i założyć to forum a Ty już rodzisz :) A ja już kolejną noc mam problem ze snem, do tej pory mnie to omijało od mniej więcej tygodnia budzę się w nocy na siku i potem nie ma szansy abym już zasnęła...Dziś nie śpię od 3, przedwczoraj nie spałam od 2. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Bylam wczoraj na wizycie u swojego lekarza zrobil mi usg i najprawdopodobniej urodzi sie dziewczynka :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dbajcie o te wasze brzuszki bo Emilka czeka na przyjaciół :) My oswajamy sie z nowymi wyzwaniami. Emilka jest cudowna. Byliśmy już z nią u pediatry. Jutro idziemy na ważenie. Położna była dwa razy jeszcze dwa razy ma przyjść. Moncia jak się czujesz? Niedobrzyzna doczekasz się i ty swojego maleństwa. Te tygodnie tak szybko lecą :) Pozdrawiam was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedobrzyzna ja mam problemy ze spaniem od samego początku ,Na początku ciąży wiecznie byłam wyspana .Wystarczało mi 3-5 godzin snu maksymalnie noce były takie długie .Po połowie ciąży zaczęła trochę lepiej spać ale co dziennie mam 2 godzinne przerwy w nocy przeważnie od 3 do 5 rano .Dziewczynki dziękuję za miłe słowa wczoraj wieczorem byłam na usg ,przepływy w porządku ,wody tak samo .Mała waży 3530 no to czekamy do poniedziałku .Trzymajcie kciuki kochane w poniedziałek jak się ogarnę to napiszę do was za pewne we wtorek lub zrobi to mój mąż .Powolutku wszystkie dojedziemy do naszej stacyjki cudów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siacha super ,że Emilka ładnie rośnie .Jak się czujesz po cięciu ,buziak dla małej ode mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×