Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla niedoswiadczona mama

jestem w ciazy kiedy moge pojsc do lekarza

Polecane posty

ja tez wlasnie nei wiem ale chcialabym zeby to bylo szybciej niz pozniej z jednej strony juz bym chciala zeby bylo po a z drugiej zaczynam sie bac i jeszcze moglabym poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet nie sugeruje się terminem z OM, a miałam na 7 października :) czyli już jest równy tydzień po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin z miesiaczki mialas na 7 pazdziernika??? :D mamy ten sam tydzien ciazy a ja mam termin na 7 listopada... :P ja tez z jednej strony chcialabym juz urodzic a z drugiej... boje sie. Mam nocne koszmary ze rodze. A dzisiaj mialam taka sytuacje ze chcialam podciagnac leginsy jak sprzatalam a tu mokro!! Biegiem do lazienki ale mowie teraz tak mi uplawy leca ze poezja. Nie wiem czym to jest spowodowane. Nie maja zapachu i nie sa serowate wiec to nie infekcja... moze tak ma byc ? Boje sie ze urodze wczesniej... zeby moj synus poczekal chociaz do tego 24-go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to z OM wychodzi ze hurtowo na porodówke jedziemy :D :D a tak serio to ja juz bym mogla nawet urodzic w koncu moglabym sie w miare normalnie polozyc albo wstac z lozka :D jakie mam przyziemne marzenia teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam bardzo nieregularne miesiączki,dlatego nie sugeruję się terminem z OM tyko z USG. A z usg wychodzi że to mój 37 tc, w sobotę zaczynam 38 tc. Dlatego z uwagi na tak dużą rozbieżność mój lekarz stwierdził, że złotym środkiem będzie termin porodu 21.10. Chociaż podczas ostatniej wizyty w zeszłym tygodniu w kacie ciąży napisał mi, że to 37/38 tc. I wtedy kompletnie zgłupiałam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w każdym razie ja już nie czekam do piątku by zwiększyć aktywność, tylko już od wczoraj funkcjonuje tak jak przed ciążą - spacerki, sprzątanie itp. co ma być to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnei zwiekszenie aktywnsci chyba nei pomoze bo raczej nei zmniejszyla sie za bardzo odkad zaszlam w ciaze no oprocz biegania ale to dopiero pozniej do tego wroce bo spacery, sprzatanie, gotowanie itp itd to dalej robie tak jak robilam. przed ciaza okien nie mylam tylko maz wiec to mi odpada bo okna mamy ogromne jak to w kamieniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko musze isc za waszym przykladem i kupic te liscie malin to bede pic juz w tym tyg zaczne moze akurat u meni cos dadza :) z reszta o ile mala sie eni odwrocila glowa na dol a dowiem sie w poniedzialek to prawdopodobnie bede miec cesarke wiec bedzie raczej szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja juz po ktg,wyszlo mi ze mam skurcze pozadne tylko ja ich tak mocno nie czuje jak powinnam,zobaczymy co dzisiaj lekarz powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lezalam pod ktg ponad godzine bo przez pierwsze 10 min.mala spala i nie chciala sie obudzic i skurcze byly co 20 min.zobaczymy co lekarz powie moze sie cos rozkreci,chcialabym urodzic jeszcze w tym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalcia jak co 20 min to na dniach moze cos ruszy ;) u mnei byla polozna wlasnie wyszla cwiczylysmy karmienie przewijanie i kapanie. no i w niedziele ide na ktg aha i jeszcze jestesmy umowioone na pierwsza kapiel ze przyjdzie pokazac i pomoc bardzo sie ciesze bo boje sie ze cos zle zrobie. a mam pytanie macie juz fotelik? jak tak to jaki? bo my jeszcze nei mamy a jest taki wybor ze nie wiemy na co sie decydowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalcia informuj nas na bieżąco. Ciekawe kiedy urodzisz i kiedy się rozkręci. Barszczzuszkami, ja w ciąży też byłam aktywna, tylko przez ostatnie 1,5 miesiąca musiałam trochę odpuścić bo mała naciskała na szyjkę i musiałam więcej leżeć. A tak to przed ciążą regularnie na basen chodziłam, do tego praca wymagająca aktywności. W ciąży też kilka razy byłam popływać, i do 30 tygodnia c. pracowałam, a chciałam dłużej tylko lekarz wysłał mnie na L4, oczywiście inne obowiązki też były. Fajnie z tą położną masz, ja dopiero będę miała kontakt z położną po urodzeniu. Teraz trochę żałuję, że nie pomyślałam o opiece położnej wcześniej. Już mam lęki jak pomyslę o pierwszych kąpielach :o Co do fotelika, mamy z chicco, ale nie wiem jaki model ;/ bo dostaliśmy od rodziny po 2 dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dzisiaj sie dowiedzialam ze polozna ma przyjsc 8 razy i lekarz,kurcze 3 lata temu pielegniarka przychodzila 3 razy a lekarz wcale,a teraz takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to u mnie jest zaściankowo. Położna przychodzi minimum 1 raz, chyba, że będę życzyła sobie więcej. O lekarzu nie słyszałam. Moja szwagierka urodziła niedawno dziecko w Holandii. U niej przez pierwszy tydzień położne siedziały non stop - po kilka godzin dziennie. Nawet nie miała dziewczyna czasu aby odpocząć, ale z czasem stwierdziła, że dużo się przy nich nauczyła. Ja swoją położną będę za pewno prosiła o więcej wizyt. Kurcze, ktoś mi musi pokazać jak się dziecko kąpie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W regionie gdzie jest dom rodzinny mojego meza polozna wgl nie przychodzi... jak rozmawialam z sasiadka tesciowej i mowilam jej ze do mnie przed porodem przyjerzdza to ona az oczy wytrzeszczyla bo ona pol roku temu urodzila i ani razu poloznej nie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mowila ze przez pierwsze kilka tygodni bedzie pzychodzila raz w tygodniu.ja tam nie boje sie opieki nad niemowlakiem bo mam wprawe przy siostrzencu wiec polozna nie jest mi az tak potrzebna.za pol godziny jade do lekarza.dziewczyny jak juz trzeci dzien nogi mi puchna,po odpoczynku przechodzi ale jest to meczace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to jest tak że polozna przed porodem opiekuje sie kobieta juz od 25 tyg. (ja zaczelam sie z nia spotykac po 30 tyg) i przychodzi co najmniej 1 w tyg, jest pod tel caly czas i jak trzeba to przychodzi czesciej (jak mialam te bole brzucha to byla 2 dni pod rzad) no i dodatkowo raz w tyg ktg w szitalu robi. a po porodzie ma przyjsc conajmniej 4 razy przez pierwsze 6 tyg ale jesli sie chce to przyhcodzi czesciej i wlasnie pomaga w kapieli, karmieniu itp. a co do lekarza to nawet nei wiem czy przychodzi czy jak ale wydaje mi sie ze 1 wizyta jest w domu ta pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo a który masz dziś tydzień? Poród przed skończonym 37 tc uważa się za poród przedwczesny. Ale lekarze biorą tez pod uwagę wagę maluszka. Do 2500g uważa się za wcześniaki.. Wiec patrząc na wagę twojego synka pewnie nie miał by wpisane wczesniaczek.. Nie martw się :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie nie wiem dokładnie który to mój tydzień.... 36 lub 37... mówię że od poczatku każdy mi inaczej mówi jeżeli chodzi o te tygodnie... kalkulatory pokazują ż to 37 tydzień... pogubiłam sie juz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszłamamo - jak skończysz 37 t.c. to już nie będzie wcześniak. Spokojnie :) a za kilka dni zaczynasz 38 t.c. to będzie ciąża donoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×