Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aga827

Wkładka Jaydess.

Polecane posty

Gość gość
A co do szkół to potwierdzam u mnie dziewczyny widziały spiralę tylko ma religii jak coś co rozrywa płód albo wyrasta mu w oko (ksiądz cytowal jakieś hisorira sprzed 30 lat kiedy takie zabiegi jeszcze raczkowaly) wstałam powiedziałam że jestem posiadaczką takowej, powiedizlama jak jest teraz jak działa taka wkładka po czym widząc minę księdza pt. Ty to już się nadajesz tylko do piekła wyszłam i już nigdy na religię nie wróciłam :) Ja dziękuję zarowno mamie jaki i internetowi który potrafi nieźle pomóc :) A co do kosztów jeszcze to polacilismy z moim chłopakiem "na pół" :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy propogujesz te wkładke wsród swoich kolezane teraz studentek k?Mama ci przekazała pewne doswiadczenie z wkładką stad twoja odwaga.Jak zareagowały twoje kolezanki po incydencie na religii.?Czy posapiły w twoja strone i założyły sobie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie religia była w 3 klasie liceum i wtedy jeszcze nie wszystkie moje koleżanki prowadzily życie seksualne ale na studiach to już nie trzeba było namawiać parę dziewczyn ma spiralę, parę implanty podskorne antykoncepcyjne, jest też parę mam! Bo każdy dla siebie widzi inną drogę :) Co do religii tak chodziło 7 osób po tym incydencie zostały 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny na forum rozpaczają ze majac 19 lat wpadły i co teraz robić.Natomiast nie pisza jaka antykoncepcje stosowały.Z tego co piszesz wsród dziewczyn studentek jest pewna wiedza.Czy są to studia medyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem mama córek 18 i 17 lat i czytajac to forum przestraszyłam sie ze dziewczyny tak młodo uprawiaja sex.Dlatego tez zastanawiam sie nad antykoncepcją dla nich.Spiral wymaga utraty dziewictwa.Czy nie lepszy jest implant antykoncepcyjny.Dziewczyna jest zabezpieczona i posiada błonę.Ile taki kosztuje i gdzie załozyć go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie są to studia medyczne :p koszt to jakieś 700 złoty :) a dowiedzieć się można wszystkiego u ginekologa, ale radzę poszukać profesjonalisty bo niektórzy lekarze starej daty po prostu są do nowoczesnych metod sceptycznie nastawieni i odradzaja a to źle a inny religijni nadal się upieraja że to nie po bożemu i nadal polecają kalendarzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko pieniąreze i do ginekologa niech załozy już w tym wieku obu córkom.Z implantem unormuja sobie okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko wiedza dziewczat spowoduje stosowanie antykoncepcji.Reklama nie jest sukcesem danej metody,Wkładki nie są popularne w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkładki nie proponuja starsi ginekolodzy ,gdyż ich nie zakładają.Kobiety między soba o antykoncepcji nie mówią.Tylko dostep do internetu powoduje jakość wiedzę o wkładce i jej dzziałaniu.Najczęsciej dziewczyny zakładają te których matki wcześniej z niej korzystała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak długo trwa zakładanie wkładki i czy lekarz daje znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam zakładaną w szpitalu pod pełną narkozą, ogólnie samo zakładanie chwila dłużej wybudzanie się z narkozy ok. 3h W większości jednak zakłada się w gabinecie bez znieczulenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakładanie trwa parę minut, ja miałam w gabinecie bez znieczulenia i wcale nie bolało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam Jaydess od kilku godzin, dziecko urodziłam parę miesięcy temu, zabieg prawie bezbolesny, jedynie teraz boli mnie głowa i brzuch jak przy pierwszym dniu okresu :P Ogólnie pieprzenie głupot, jeśli ktoś mówi że Jaydess jest przeznaczona TYLKO i WYŁĄCZNIE dla kobiet, które nie rodziły, ta wkładka może być zakładana każdej kobiecie, w każdym wieku, to od organizmu zależy czy będzie się spisywała czy nie, a nie wielkość pochwy / macicy i nie wiadomo czego tam jeszcze. Faktem jedynie jest, że mając tak jak ja tyłozgięcie macicy, lekarz nie założy Ci innej wkładki, bo to wiąże się z ryzykiem i powikłaniami - słowa lekarza z dzisiejszego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny widzę ze jest nas dużo majace te wkładkę.Załóżny forum jej posiadaczek i bedziemy wymieniać doswiadczenia jak się z nią zyje.Będziemy służyć informacjami dla młodych dziewcząt chcacych ją posiadać dla swojej wygody.Zblizaja się wakacje i wiele będzie współżyć pod namiotami,a potem będą wpisy o radę co robić ,bo gumka pękła lub się sunęła.Lepiej jak zabezpieczą się na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje dla odważnej z 14.43,która dołaczyła do posiadaczek spiral.Tylko kto cię do niej namówił i ile zapłaciłaś za tę usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt mnie nie namawiał, sama wiedziałam że ją chce, bo mój bardzo aktywny tryb życia (nawet z dzieckiem) skutkował niepamięcią o tabletkach i pilnowaniu dat :P zresztą efekt tabletek właśnie uczy się siadać :) ja zakładałam w polskiej klinice w Londynie, niecałe 500 funtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny skad czerpiecie pozytywną opinię odnosnie wkładek jak na forum są opinie raczej niekorzystne od nosicielek spiral.Nawet matki nie polecaja jej córkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to nie polecają, wkladek jest wiele rodzajów małe, większe, z hormonami i bez - każda kobieta czy to młoda nieródka jak ja czy młoda po porodzie (jak pani która pisała wyżej ze tez ma jaydess p.s. ja nigdy nie pisałam że jaydess jest TYLKO dla nieródek, tylko że się dobrze dla nich nadaje. P.s. jaydess jest mała i prawda jest co powie każdy lekarz że nie zbyt nadaje się dla kobiet po wielu porodach że względu na to że może się przemieścić lub odsunąć tracąc antykoncepcyjne zastosowanie - ale jest przecież mirena większa i mnóstwo innych) przy pomocy doświadczonego ginekologa niemal każda kobieta jest wstanie znaleźć wkladke dla siebie :) oczywiście są wyjątki, gdzie kobiety twierdzą że im spirala narobiła samych problemów ale jest to chyba rzadsze zjawisko niż dziewczyny ktore nie mogą przyzwyczaić swoich organizmów do tabletek czy te które uczulone są na lateks (prezerwatywy) na wszystko jest jakiś sposób jednak spirala ma tą wyższość ze nie trzeba się martwić każdego dnia - ja mam kontrolne usg co pół roku a i nadmienię jeszcze ze okres mam całkiem normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spirale w Polsce są bardzo drogie i nie kazda dziewczyna moze sobie zafundować.NFZ tez nie płaci za załozenie.Reklama ich jest tylko u niektórych ginów którzy z tego czerpią dochód.Metoda ta powinna być propagowana wsród młodych dziewcząt bo te mały by ochronę przed wpadką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko o spiralach jest nieprawdą. To materiał aborcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lubię się udzielać na tym wątku :p mam spiralę od 1,5 roku i nie jest to aż takie drogie (cena jest taka sama jak opakowanie tabletek na każdy miesiąc przez te 2,5 roku) ale moim zdaniem przesada byłoby gdyby refundowal to NFZ - byłoby to nielogiczne i sprzeczne z tym w jakim kierunku politycy kierują państwem. Mianowicie chodzi tu o 500+ które ma zwiększyć ilość urodzeń w Polsce ponieważ mamy niż demograficzny i co jak co ale państwu zależy na tym żeby się dzieci rodziły a nie żeby temu zapobiegać :) stąd też państwo refunduje w jakiejś części zabiegi in vitro :) jeśli kobieta zależy na antykoncepcji muszą sobie zadbać o to same w mojej opinii jest to dobre ponieważ uczy odpowiedzialności za siebie i swoje poczynania a nie tego że państwo będzie się Toba zajmować nawet wtedy kiedy zdecydujesz się na seks :) używamy głów kobiety! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lubię się udzielać na tym wątku :p mam spiralę od 1,5 roku i nie jest to aż takie drogie (cena jest taka sama jak opakowanie tabletek na każdy miesiąc przez te 2,5 roku) ale moim zdaniem przesada byłoby gdyby refundowal to NFZ - byłoby to nielogiczne i sprzeczne z tym w jakim kierunku politycy kierują państwem. Mianowicie chodzi tu o 500+ które ma zwiększyć ilość urodzeń w Polsce ponieważ mamy niż demograficzny i co jak co ale państwu zależy na tym żeby się dzieci rodziły a nie żeby temu zapobiegać :) stąd też państwo refunduje w jakiejś części zabiegi in vitro :) jeśli kobieta zależy na antykoncepcji muszą sobie zadbać o to same w mojej opinii jest to dobre ponieważ uczy odpowiedzialności za siebie i swoje poczynania a nie tego że państwo będzie się Toba zajmować nawet wtedy kiedy zdecydujesz się na seks :) używamy głów kobiety! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spirala to nie inwestycjaa.A gdzie 500+/miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czy po pierwszym razie mozna już założyć tę wkładkę? Chcę mieć skuteczną antykoncepcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj załozyłam wkładkę dziś bardzo boli podbrzusze i krwawię.Co mam robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uspokoić się, przez pierwsze dni ból może być tak samo jak krwawienie/ plamienie - jest to związane z dopsowywaniem się wkładki :) jest też mozliwosc że jest źle założona ale to raczej wykluczam jeśli po założeniu miałaś usg i jest dobrze umiejscowiona to się nie ma co martwić :) weź tabletkę przeciwbólową i odpoczywaj ja to nawet po paru tygodniach jak miałam zbyt ciężka torbę to zaczęłam plamić i bolał mnie brzuch więc co dopiero na początku daj sobie czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzięłam 2 tabletki ibupronu i nic nie pomaga.Co robić,a na majówkę wybieram się w góry z chłopakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia39
Weź No-spę forte nie ibuprom ,no odczucia są nieprzyjemne nawet czasami do pól roku potrafi zaboleć silnie ale przejdzie ,nie stresuj się będzie dobrze .Ja byłam w stałym kontakcie z moim ginekologiem ,którego informowałam na bieżąco co się dzieje i jakoś to przetrwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to chciałam podpytać panie jak u was z miesiączkami ? Bo u mnie niby krwawień normalnych nie ma ale występują plamienia dosyć rozwlekłe tzn tak na 8 dni np natomiast po tym czasie nie ma nic 2 tygodnie po czym znowu to samo czyli plamienia najpierw malutkie potem trochę większe i tak cały czas ,bez bólów brzucha.Wkładkę mam założoną od końca sierpnia 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyny która założyła wkladke i umówiła się na wyjazd w góry... Bez obrazy ale to już jest głupota albo lekarz Cię nie doinformował że przez pierwsze minimum 3 tygodnie trzeba się bardzo oszczędzać i nie uprawiać sportu, seksu w ogóle bez wysiłku a chodzenie po górach to już w ogóle... Naprawdę odpuść sobie lepiej bo potem pozbędziesz się wkładki bo powiesz że była zbyt bolesna a sama temu będziesz winna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×