Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aga827

Wkładka Jaydess.

Polecane posty

Gość Malenaaa
Jestem 2 tyg po wyjeciu Jaydess i juz zauwazylam zanik badz znaczna redukcje efektow ubocznych ktore mi towarzyszyly (cera, bole krzyza, psychika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaydessss
Witam, mam do sprzedania zakupioną w aptece , oryginalną, nierozpakowaną wkładkę Jaydess, z terminem ważności do założenia: luty 2017r. Cena: 350 zł (cena zakupu 550zl). Nie będę mogła jej założyć ze względów zdrowotnych. Mój email: jaydess@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.5 roku i bole dalej odczuwalne . Dziewczyny czy ktoras ma podobne objawy np biegunki przy plamieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niestety po roku stosowania wkładki dostałam wysypkę na skórze twarzy i zaczęło sie chodzenie po lekarzach dermatologach,3 miesiące leczenia antybiotykiem ,maści sterydowe ,wyjmuje ta paskudztwo gdyż zmasakrowała mi cerę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam tę wkładkę już rok. Samo założenie troszkę nieprzyjemne i ból przez pare dni. Teraz dzięki tej cudownej wkładce jestem w ciąży..hehe a miało być tak pięknie przez trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKS
Mam 40 lat, 2 dzieci. Całe lata stosowalam albo tabletki, albo Evrę. Lekarz namówił mnie na wkładkę. Miałam mieć Mirenę, ale nie udało się jej założyć, bo jestem po cesarce (wąski kanał r.) J-ss jest mniejsza i tą mam od 02.02.2016. Zakładanie bardzo nieprzyjemne, ból czułam jeszcze kilka dni. Krwawilam ok. 2 tyg. po założeniu. Potem plamienie. Pierwsza miesiączka z J-ss dłuższa niż miałam. Po m-cu kontrola u g. Niby wszystko ok. Teraz mnie trafia, bo po seksie krwawię. Nie wiem jak długo tak będzie. Przecież to dopero 2 m-ce a ja mam powoli dosyć. Już chyba wolę Evrę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez zastanawiam sie nad wyjęciem wkładki ... miesiączkowanie ciagle bolesne chociaz mam ją już 17 miesięcy .. dotknęły mnie równiez dolegliwosci zołądkowo-jelitowe zastanawiam sie czy to moze byc zwiazane z wkładką ... dziewczyny pomóżcie sama nie wiem co juz myślec ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekko_zrezygnowana
ech, czytam wasze wypowiedzi i mina mi rzednie... mam wkładkę od 7 miesięcy, zakładanie bolało okropnie. następnie przez długi czas ból brzucha, skurcze, plamienie plamienie plamienie. okres mam - lekki ale długo się ciągnący ;/ co do cery - zawsze miałam problematyczną, ale od założenia nie jest zbyt dobrze. często pojawiają się pryszcze z tych bolących, podskórnych. na tydzien przed okresem zawsze pojawia się wymęczająca gonitwa negatywnych myśli i czarnowidztwo (trochę jak przy depresji - przeżyłam to więc piszę z doświadczenia). ochota na seks - przez pierwsze 3 miesiące bez zmian, wysokie tak jak i przed założeniem, ale niestety, przez ostatnie 4 miesiące jest tragicznie, brak ochoty, suchość masakra :( najbardziej przeszkadza mi to wykończenie psychiczne, idzie oszaleć. nie chcę wyjmować wkładki - może jakieś tabletki w stylu Asequrella ? nie stosowalam nigdy czegoś takiego i nie wiem czy to daje jakąś poprawę? kiedyś jako formę antykoncepcji stosowałam plastry i było strasznie, depresja, odparzenia brak snu. (26 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 27 lat, mija właśnie tydzień od założenia a twarz mam jak 14latka - całe czoło w małych pryszczach. Dekolt też. Do tej pory miałam cerę jak po photoshopie. Jestem załamana, bo nie miałam żadnych problemów ani przy zakładaniu ani później, cieszylam się aż do teraz :/ Czym się różni Jaydess od tej miedzianej o której piszecie? Jest tak samo skuteczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Organizm musi się przystosować do wkładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wkładkę zakładałam na koniec stycznia tego roku i dalej plamie. Lekarz mnie informował ze moze tak byc,ale jest to strasznie irytujące . Samo założenie to bajka. Zakładałam w 3 dniu krwawienia, nic nie czułam, żadnego bólu. Naczytałam sie ze będzie bolec, a później sie z tego śmiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak może być do 8 miesięcy.Organizm musi polubić to ustrojstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkładkę mam 3 miesiąc. Zakładanie znośne, po opiniach których się naczytałam na forach cała "chodziłam" ;) jestem po dwóch porodach, zakładanie równie "przyjemne" jak zwykłe badanie tyle, że dłuższe niestety (albo stety bo wole dłużej a bez jakichś komplikacji późniejszych). Coś mnie tam uszczypnęło i za chwilę po sprawie. Miesiąc później zjawiłam się na podcięcie sznureczków (gin zostawił je dłuższe na wszelki wypadek bo ponoć jak ma coś z nią pójść nietak to stanie się to przy pierwszej miesiączce). Pierwszy okres masakryczny...trwał praktycznie miesiąc...koszmar...byłam wykończona. Tydzień przerwy i dostałam kolejny..hehe ten trwał tydzień z kawałkiem więc u mnie standard. Teraz mam trzeci i sama nie wiem co to jest:P jakieś plamienie trzeci dzień.. nie wiem czy to początek czy może wpływ wkładki i już się robi taki skąpy (OBY!! :d) Nie opryszczyło mnie, nie tyję, nic mnie nie boli (oprócz głowy 2 dni przed ale to standard). W okolicach miesiączki jestem może bardziej wkurzona ale niewiele bardziej niż przed wkładką.. Ogólnie jestem póki co zachwycona :D więc na podstawie własnych doświadczeń z czystym sercem mogę polecić. (ma jaydess, gin powiedział, że ma mniej hormonów niż Mirena i jest ponoć mniejsza). POLECAM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość3012
Hej ! Wczoraj byłam założyć wkładkę Jaydess u mojej Pani ginekolog. Bardzo się stresowałam przed samym zabiegiem, lecz moja Pani ginekolog mnie uspokajała i gwarantowała ze nie ma sie czego obawiac. Cały zabieg nie nalezał do przyjemnych, jestem nieródką więc nie doświadczyłam jeszcze wielkiego bólu który jest związany z porodem, też nie umiem porównać bólu podczas zabiegu do jakiegoś innego. Przez cały zabieg moja ginekolożka mowiła do mnie co robi i przekonywała mnieze nie jest az tak zle.. Potem zadała mi pytanie juz pod koniec " i jak było aż tak źle ? bolało mocno ? ja odpowiedziałam- nie no az tak nie, a po chwili - nieeee, zmieniam zdanie bolaaaaałoooo :) Zaraz po zabiegu odpoczelam chwile na fotelu a potem przeszłam na sprawdzenie usg- co potwierdziło ze wkładka jest załozona prawidłowo oraz dostałam na dowód zdjęcie :) potem dowiedzialam się ze krwawienia mogą wystąpić miedzy cyklami a same miesiączki powinny przychodzić naturalnie około co 28 dni ... współzyc doradzono mi ze mozna dopiero po upływie 7 dni, aby nie wdalo sie zadne zakazenie i zeby dac sie zaadaptowac wkładce :) zapłaciłam za załozenie 750zł... jak dojechałam do domu miałam bardzo duze bóle jak podczas miesiączki moze w pierwszym dniu chociaz byłam w ostatnim (3dniu). Bolał mnie brzuch az tak ze chodziłam po domu zgięta w pół, lecz jak tylko sie obudziłam nastepnego dnia ból zniknąl prawie zupełnie. Jestem szczesliwa ze zdecydowałam sie na ten zabieg gdyz przez nie toleracje laktozy nie mogłam przyswoić tabletek antykoncepcyjnych. Mam tylko pytanie do kobiet które mają wkładke Jaydess juz dłuższy czas a mianowicie: czy krwawienia występują co miesiąc ? czy znikają wgl ? wiem ze jest taka mozliwośc i wolałabym aby tak sie nie stalo.. ale się okaże :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ja wkladke mzm zdloxona od 3 dni .zalozenie nic nie bolalo .jestem po 3cc.tetaz poki co czuje die rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po przeczytaniu tych postów zdecydowała się na załozenie.Dzisiaj dzwonię dl lekarza i umawiam termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ile kosztuje wkładka z usługą załozenia,Czy jest refundowana przez NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nieródki ile macie lat jak zakładacie wkładkę i kto was do niej przekonał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
POLECAM! Zakładałam w zeszłym roku mając 18 lat, jestem nieródką. A co do rzekomych efektów ubocznych- wiecie co to jest efekt placebo? Tak właśnie kobiety same sobie wmawiają tak mam pryszcza na czole to pewnie od wkładki, boli mnie kręgosłup to pewnie od wkładki. LUDZIE NIE MA SIĘ CO WKRĘCAĆ NIEPOTRZEBNIE , wkładka jest super i o nic nie trzeba się martwić. Do założenia zachęciła mnie mama, długo nie musiała zachęcać bo sama chciałam - w końcu to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji, jeśli nie najlepsza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co robić? Siostra przywiozła mi spiralę z Irlandii,zobaczyła ją mama i twierdzi ,ze jest dla kobiet po 35 roku zycia , po porodach.Ja mam 19 lat i jestem nieródką.Mama twierdzi ,ze to wygoda ale dla starszych kobiet.Sama ma 3 mirenę.Twierdzi ze ze spiralą kobieta zapomina o okresach i nie wie co jej moze dolegac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaloz ta wkladke jesli siostra ci kupila ja naprawde jestem z niej bsrdzo zadowolona to jest wkladka bezpieczna zawsze po nij mozesz xostac mama.wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ci polecam ta wkladke .siostra ci przywioxla korzystaj no to spory koszt -:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy młode dziewczyny licealistki powinny juz zakładać wkładki?One przecież nie wspóżyją regularnie?Dlatego matka ma rację bo sama ma spiralę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy młode dziewczyny licealistki,studentki majace wkładkę mogą ćwiczyć na zajeciach z w-f. W wakacje mam zamiar załozyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, że mogą, ale przez pierwsze 2-3 miesiące lepiej się oszczędzać żeby jak najmniej krwawić i nie dźwigać ciężkich rzeczy, ale to już CI lekarz wszystko wytłumaczy jak spytasz więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka zapłata za założenie tej wkładki obowiążuje w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co się stanie jeżeli dziewczynę z wkładką przyłozy facet w czasie bzykania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Mam 37lat , miałam założoną dwa razy zwykła wkładkę - miesiączka ciągła się całe 14 dni i to dość obfita i bolesna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy takim okresie to kiedy się bzykałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkaaaaaa
Witam, Mam 29 lat, jestem po dwóch porodach SN. Przez rok miałam założoną miedziankę i w tym czasie dwa razy miałam silną infekcję bakteryjną narządów kobiecych. Okres z 7 dni przeciągnął się do 11 a poza tym przy owulacji występowało tygodniowe plamienie :(. Dwa miesiące temu wyciągnęłam ją bo miałam już dosyć. Lekarz zalecił wkładkę hormonalną ,żeby skrócić miesiączkę. Jaydess założyłam 6 dni temu, zabieg był szybki i lekko nieprzyjemny, ale nie bolesny, tylko takie uczucie ciągnięcia i szczypnięcie. Godzinę przed zabiegiem wzięłam dwa nurofeny, może to pomogło. W pierwszy dzień okres był normalny taki jak przed założeniem, w drugi dzień wszystko zaniknęło a od trzeciego dnia do dziś występuje lekkie plamienie Wystarczy wkładka lub dwie dziennie, jednak nie jest to zbyt komfortowe. Po pierwszym stosunku wystąpiły lekkie bóle brzucha i pleców jak przy okresie. Lekarz twierdził że plamienia mogą występować do dwóch miesięcy. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×