Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aga827

Wkładka Jaydess.

Polecane posty

Gość gość
Wczoraj właśnie założono mi wkładkę jaydess. Mam 18 lat i nie rodziłam dlatego miałam pewne obawy, jednak ciesze się ze z tej decyzji. Wczoraj po zabiegu bolał mnie strasznie lewy jajnik ale dziś juz nie ma po tym śladu :) mam nadzieje ze do kilku dni skończy się ewentualne krwawienie/plamienie i będzie juz całkiem super :) dla pewności doczekam dwa tygodnie przed współżyciem :) NARAZIE NIE MAM ŻADNYCH NIEPOŻĄDANYCH EFEKTÓW I GORĄCO POLECAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto cię w tym wieku namówił do założenia wkładki? Ile czasu upłynęło od twojego pierwszego razu? Czy zakładanie bolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młoda dziewczyna ,która ma dobrą edukację seksualną.Pred bzykaniem się skutecznie zabezpiecza. Skąd dostałaś wiadomości na temat wkładki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz zanim zaczęłam współżycie wiedziałam że wybiorę ta metodę antykoncepcji. Sam ten sposób poleciła mi moja mama. Dokładnych informacji dowiedziałam się u mojego ginekologa. Współżycie rozpoczęłam w lipcu, wkładkę miałam zakładaną pod narkozą wiec nie czułam nic. Gorąco polecam dziś drugi dzień a zero bólu i delikatnie plamę tylko. Kontrole mam w poniedziałek :) z seksem poczekam do następnego weekendu :) humor mam bardzo dobry także jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to świadome działanie matki ,gdzie przed pierwszym seksem uswiadomiła córkę.Sama pewnie korzysta z niej i wie co córce polecić.Nie dzieje się ,że pierwsze sex a potem rozpacz na forum.Pewnie matka ma styczność z zawodem medycznym stad jej odwaga w rozmowie z córką na temat sexu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to możliwe?? Założyłam wkładkę, po dwóch dniach koniec plamienia a po bólu nie było śladu juz jeden dzień po zabiegu. Jednak dziś tj. tydzień po, dźwigałam coś cieżkiego, zacząl mnie strasznie boleć brzuch i krwawię. Czy to od tego? Czy przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jaydess miałam zakładany w ostatni czwartek (4 dni temu). Sam proces zakładania był bolesny, a nawet traumatyczny >.< Ból, nie aż tak nasilony jak 1wszego dnia, ale utrzymuje się do dziś (miesiączka też)... codziennie łykam przynajmniej 2 tabletki przeciwbólowe... dodam jeszcze, że po założeniu lekarz zrobił usg i stwierdził, że wszystko jest w porządalu, w dobrym miejscu i ułożeniu. Do tej pory miesiączki miałam raczej łagodne, lekki ból do zniesienia 1wszego i 2go dnia, teraz jest ona bolesna i uporczywa na tyle że staram się złagodzić ból wszelkimi sposobami... nie wiem za bardzo co ze sobą zrobić, zaczynam się martwić i zastanawiać czy konsultować się w tej sytuacji z lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko konsultacja z lekarzem.Nie bzykaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CienAniola
Witam, czy ktoś kto ma dłużej wkładkę założoną może mi powiedzieć czy wyskakujące pryszcze przestaną się pojawiać? Mam wkładkę od miesiąca, nigdy nie miałam problemów z cerą, przez kilka lat brałam tabletki i nie miałam pryszczy. A teraz...masakra, co dzień nowy pryszcz, długo się utrzymują, nie chcą znikać... o cerę dbam dobrze, sama robię sobie kremy, czy to minie? No jeśli nie, to efekt anty będę miała już jak się na mnie spojrzy!!!! Masakra jakaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_jesień
Cześć :) Mam 35 lat nie rodziłam i wkładkę miałam założoną 19 października - NIE podczas okresu, był to u mnie 19 dzień cyklu. Ból podczas zakładania przypomina nasilony ból miesiączkowy, ustąpił po kilku minutach i do końca dnia czułam się już dobrze, profilaktycznie wzięłam ibuprom. W ciągu kolejnych dni nie miałam żadnych dziwnych objawów. Miesiączka pojawiła się 25 października - bardzo skąpa, kilka kropek. Nasiliła się wczoraj i dziś, odczuwam bóle brzucha ale znośne. Trochę mnie niepokoi ile potrwa ten okres..... bo normalnie w czwartym dniu miałam już koncówkę a tutaj wygląda jakby sprawa dopiero się rozkręcała :( Jeśli chodzi o libido nie dostrzegam spadku. :) Aha, i do momentu rozpoczęcia okresu nie miałam żadnych plamień, bólu, ani PMS. Pryszczy brak. Napiszę jeszcze jak to się dalej potoczyło żebyście miały jakiś obraz sytuacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CieńAnioła
Dlatego właśnie się mi się nie podoba to, ze coś mi zaczęło na twarzy wyskakiwać....mam 30 lat. Skąd zatem te wypryski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_jesień
Mi nic lekarka o pryszczach nie mówiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym wieku nie powinnaś mieć pryszczy.Kilka lat brania pigułek powinno wyregulować ci hormony.Czy miedzy tabsami,a wkładką miałaś przerwę i jak długą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wjjj
A czy wiecie coś na temat wyciągania tej wkładki? To ze zakładanie boli to już ustalilysmy, potem u większość jest problem z głowy tylko co dalej? Nie wrasta albo coś? Zastanawiam się nad założeniem i muszę przyznać ze nie wiem sama co myślec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyciągnięcie to złapanie za sznurek i do tyłu.Wkładka tylko leży w macicy.Trzeba otworzyć pochwę ,aby wejść do macicy.To kilka sekund.Zakładaj dla wygody ,a nie martw się o wyciagniecie.To będzie po 3latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od lipca mam wkladlke, zakladana 3 dnia cyklu, automatycznybzanik miesaczki, az do wrzesnia mam plamienia, bole podbrzusza, w tym miesiacu to samo, bylam u lekarza mowi, ze przy tej wkladce to normaln moze wszystko regulowac sie do 6 miesiecy, natomiast przy mirenie nie matakich niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety potrzebują wiecej hormonów w macicy i wtedy nie krwawią,ta wkładka ma mniej ale wystarczająco,aby nie było jajeczkowania stąd krwawienie.Małe krwawienie jest nie miłe,ale nie przeszkadza w sexie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te wkładki są dla 18 letnich dziewczyn,a nie dla kobiet co rodziły. Mają za mało hormonów.Stosuj mirenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina okr
CieńAnioła zakładałam wkładkę Jaydess na początku kwietnia 2015 . Ból przy zakładaniu straszny , ale przeżyłam. Potem ciągle bóle podbrzusza , jakbym była non stop przed miesiączka . Plamienia były na porządku dziennym. Wyskoczyły mi pryszcze na twarzy i plecach , choć wcześniej nie miałam nigdy problemów z cera a przez ostatnie 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne. No i najgorsze ....przytyłam od kwietnia 6 kg. Po 7 miesiącach mogę powiedzieć że bóle nie występują. , pryszczy jest troszkę mniej ,ale i tak zdecydowanie za dużo , plamienia nie występują , tylko są bardzo skąpe i krótkie miesiączki . No niestety waga cały czas rosnie... w grudniu mam wizytę i usuwam wkładkę , ale dziewczyny każdy organizm jest inny. Mam koleżanki które też mają wkładki (ale nie wiem dokładnie czy tej samej firmy co ja ) i są bardzo zadowolone . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkładka sama nie powoduje zwiększenia wagi ciała.Musisz wiecej mieć ruchu i bardziej z niej korzystać.Pewnie byłaś nieródką stąd ból Szkoda wyciagać i wiecej z niej korzystać.Koleżanki mają może wkładki bez hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina okr
Mam 13 letnie dziecko , kiedyś miałam wkładkę bez hormonu i nie przypominam sobie , żeby aż ta jej założenie bolało , wiec nie wiem z czego to wynika. Ruchu mam o wiele wiecej niż przed założeniem. Od 4 miesięcy , 5 razy w tygodniu zaczelam chodzic na siłownię i zdrowiej się odżywiać (bez specjalnej diety ). Właśnie dlatego że zaczęłam przybierać na wadze .... ale rośnie nie tylko waga (to byłby efekt zbudowania masy mięśniowej ) ale i ciało ... niestety . Strach pomyśleć ile bym ważyła gdybym nie miała ruchu . ...... może źle myślę że to skutek uboczny wkładki , ale ciężko to inaczej wytłumaczyć w moim przypadku , kiedy zawsze mogłam jeść co chce i ile chce a rozmiar miałam 38 . Teraz 40 staje się powoli za małe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina okr
Koleżanki mają wkładki z hormonem , bo się ich pytałam co i jak przed założeniem . Dlatego tez zdecydowałam się na nią , ponieważ One nie mają żadnych skutków ubocznych. Niestety nie zapytałam jakiej firmy , bo nie sądziłam ze są różne . Przy okazji zapytam i dam znać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy pierwszą wkładkę miałaś zakładaną po ciąży czy przed.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z wiekiem rośnie masa mięsni kobiety.Wkładka nie wpływa na nich.Ona tylko przyczynia się ze mozemy korzystać z seksu nie myśląc o zabezpieczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina okr
Pierwsza wkladka zakładana była ok 4 lata po ciąży. Była to wkładka jakaś zwykła bez hormonu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Organ nie wykorzystywany się starzeje.Dlatego też teb ból przy zakładaniu.Czy zakładał ten sam gin?Tóżne są szkoły zakładania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina okr
Tak ten sam.ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda ze nie zapisujesz co masz robione w macicy.Czy tamtą wkładkę donosiłaś do konca jej ważności.Czy po wkładce nie hormonalnej stosowałaś tabletki,plastry?Pomimo tego czy masz chęć na sex i czy nie masz bólu.Jesteś w wieku 40.W tym wieku kobiety przybierają na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_jesień
Witajcie. Pisałam już powyżej, oto ciąg dalszy doświadczeń z Jaydess założoną 19 października. 3 listopada miałam kontrolę i zrobione USG macicy. Obawiałam się nieco bo okres trwał u mnie od 25 października i w momencie badania jeszcze się nie skończył, chociaż przypominał raczej plamienia :( USG wykazało, że wkładka jest ułożona prawidłowo. Pani doktor przepisała mi malutkie tabletki o nazwie Primolut - Nor (ok 20 zł), biorę pół dziennie i po dwóch dniach plamienia zupełnie zanikły. :) Nie odczuwam żadnego bólu, nie przybrałam na wadze, nie mam pryszczy. Ciekawe, jak to będzie z następnym okresem. :) Co do seksu mój facet nie czuje nitek wkładki, bo schowały się one u mnie w szyjce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta wkładka jest dla młodych dziewczyn/nieródek/.Starsze panie powinny instalować sobie mirenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×