Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aga827

Wkładka Jaydess.

Polecane posty

Gość gość
Mam Jaydess od grudnia. Cały czas z tygodniowymi przerwami plamie i krwawię. Ginekolog mówi, ze moze tak byc do 6 miesiecy, ale to jakas masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od organizmu ile trwa krwawienie.Jak się unormuje bedziesz miała wygodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałam kilka komentarzy wcześniej także jako gość ze się boję bólu przy założeniu. Tak więc, jestem właśnie po, założoną miałam wczoraj. Podzielę się swoimi spostrzeżeniami, może kogoś zainteresuje (ja przed założeniem przeszperałam wszystkie fora :D). Najpierw miałam wykonane usg, następnie lekarz przystąpił do założenia. Moment zakładania naprawdę bolesny, aż prawie podskoczyłam, jednak do zniesienia, gdyż trwa naprawdę chwilę. Porównywalne jak porządny zastrzyk, jednak miejsce niestandardowe, więc i odczucie inne. Dodam, że nie miałam żadnego znieczulenia. Później czułam się obolała i całościowo jakby osłabiona. Poleżałam jeszcze po czym lekarz sprawdził na kolejnym usg czy wszystko jest jak powinno, na szczęście jakoś poszło. Z fotela sie "zczłapałam", jeszcze chwilę posiedziałam na rozmowie i z każdą minutą ból trochę odchodził. Bolało mnie natomiast gdy wracałam do domu, ból porównywalny z takim najgorszym dniem okresu. Po powrocie wzięłam tabletkę przeciówbólową i jak tylko zaczeła działać zasnęłam :). Dziś już w miarę ok, pobolewa trochę jak przy okresie, jednak nie jest to mocny ból. Trochę krwawie ale jak przy zwykłym okresie. Mam tylko nadzieję, ze wszystko teraz będzie dobrze. Sam "zabieg" do najprzyjemniejszych oczywiście nie należy, nie ma co się oszukiwać, jednak zważając na to, że to moment, a ma się spokój na 3 lata moim zdaniem warto się przemęczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobietki, czytam i nie wierzę, jaki macie cel: nastraszyć? Mam 52 lata, po urodzeniu bliźniąt zaczęłam stosować wkładkę, najpierw miedzianą, potem Mirenę, (przez wiele lat) byłam bardzo zadowolona. W zeszłym roku wyjęłam i się zaczęło: bolesne miesiączki trwające do 10 dni, bardzo obfite (bałam się usiąść). Poszłam do lekarza, który zaproponował mi założenie wkładki Jaydess, ma mi ułatwić przejście przez menopauzę i zlikwidować obfite miesiączki. W zeszły czwartek założyłam (kosztowało mnie to 650 zł.), owszem niewielki dyskomfort w chwili zakładania - znieczulenie w spray (ukłucie, ale nie ból), ale potem zupełnie nic nie czułam, jak zresztą do tej chwili. Reasumując - bałam się zakładając pierwszy raz, ale teraz nie zamieniłabym na nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_J
Miało być: Wiem, że nie skorzystam, dlatego chcę sprzedać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wieku 52lat i po iluś wkładkach strach?Pierwszy raz to miałaś 30lat temu i się nie bałaś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:)Wcześniej jeszcze przed założeniem wkładki okres miałam 4 dni zadnego bólu itd.Było ok.Lekarz polecil mi wkladke mowil ze okres praktycznie zanika nie ma zadnych objawow przed miesiaczka a u mnie jest na odwrót okres mam praktycznie 8-10 dni boli jak cholera a do tego przed miesiaczka jestem nie do zniesienia depresja totalna...takie pytanie czy to sie unormuje czy bedzie wkoncu dobrze wkladke mam 3 miesiace....pomóżcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez nigdy wcześniej nie miałam pms. Teraz jestem nie do zniesienia. Okres trwa długo i jest bolesny. Mam wkładkę juz siódmy miesiąc. Nie widzę poprawy. Plamię w środku cyklu. A wkładka leży podobno prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze najgorsze jest to ze mialo byc tak fajnie...:(a jest strasznie:(nie wiem czy ktos tak jeszcze mial i mu to minelo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Organizm musi się przystosować do obcego ciała w macicy i hormonów.Jak się zdecydowało na wkładkę to trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze trzeba czekac ....tyle ze lekarz powiedzial ze po pierwszysm okresie powinno byc juz ok....a byl juz trzeci...wiec nie wiem czy to tak bedzie juz wygladalo do konca ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Organizm jest twój i co lekarz wie jak będzie funkcjonował z wkładką?Ty założyłaś dla wygody i ponosisz konsekwencje.Nie trzeba rozpaczać tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos jeszcze tak ma???Ile trwalo zanim wam sie to wszystko unormowalo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie trwało to rok.Teraz jest spokój,okres znikł całkowicie.Teraz jest tylko strach przed ciążą,której nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy to też czy jesteś po ciąży czy nieródka.Kobiety po ciązy lepiej tolerują wkładki w macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rodziłam...lekarz to polecił bardzo zachwalal wiec sie zdecydowalismy...ale załuje...i nie wiem czy jest sens czekac,az to sie unormuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy w jakim wieku ją założyłaś.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 23 lata...wczesniej uzywalam plastry anty...ale z czasem zaczely mnie denerwowac...i wlasnie wkladke polecil mi lekarz mowil ze to najlepsza metoda jaka istnieje...zadych skutkow ubocznych itd...dzisiaj do niego ide i zapytam czy to moze sie zmienic czy po prostu moj organizm tego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emalia333
Witajcie Dzisiaj miałam zakładaną tę wkładkę, było to dosłownie parę sekund, ból nie większy niż po okresie. Teraz czuję ćmienie w podbrzuszu, taki tępy ból, ale nie jest silny. W pierwszy dzień okresu jest dużo gorzej. Każda dziewczyna która się boi, niech się nie boi, dobry lekarz i wtedy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakin dniu cyklu ją zakładałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanko w jakim wieku zakładałaś tę wkładkę.Ja mam 20 lat i po pierwszym razie chcę ją załozyć.Chłopak obiecał ,że mi sfinansuje.Tylko ile ona kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszt około 900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zakładać podczas okresu lub zaraz po. Chcesz zakładać juz po pierwszym razie? Wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć dziewczyny. wczoraj koło 13 miałam zakładaną wkładkę. ból przy zakładaniu nie do opisania, do godziny po nie byłam w stanie się ruszyć. dostałam zastrzyk ketanolu więc przez resztę dnia było okej. wieczorem znowu ból brzucha i pleców się nasilił i trwa cały czas. czy to normalne, że tak strasznie boli? czy może coś jest nie tak i wkładka została źle włożona? mam 18 lat i jestem nieródką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś młoda szyjka macicy otwarta na siłę stąd ból.Nie martw się bierz ketanol ,ból minie i bedziesz miała wygodę.Może jeszcze całkowicie nie była zniszczona błona dziewicza to też w czasie zakładania była naruszana.Jak długo przed tym współżyłaś.Czy zakładałaś w czasie okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od dwóch lat. Moja lekarka powiedziała, że jestem bardzo delikatna stąd mogę to tak źle przechodzić. Jednak trochę wystraszyłam i zastanawiałam czy wszystko na pewno jest wporządku. Dziękuje za pomoc, mam nadzieje, że niedlugo mi przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I zakładałam w trzecim dniu okreu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinno cię bardzo już boleć ,gdyż dziurka już była rozciągnieta.Teraz tylko no-spa i głowa do góry.Bedziesz miała wygodę bez tabsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×