Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

Gość elua
Mala mam tak wizytę ponieważ moja lekarka jest na urlopie i nie da rady wcześniej ale i tak kazała mi tak przyjść, żeby zobaczyć co z torbielą i wodniakiem, może coś się wchłonie, ale i tak jestem zapisana na zabieg laparo na styczeń. Teraz muszę iść zrobić wymazy (wczęsniej nie mogłam bo miałam plamienia) i bad. krwi (AMH, anty-TPO, prolaktyna, Ca-125). I jak będę mieć wszystkie wyniki to zobaczymy co dalej. martucha ale te długie cykle Cie nie niepokoją? Miałaś robione jakieś badania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elua niepokoja troche ale rozmawiajac z moim lekarzem na ten temat jeszcze przed rozpoczęciem starań powiedzial że kobiety z takimi cyklami tez zachodza i że gorsze sa za krótkie cykle. U mnie owu wystepuje po prostu rzadziej niż przy standardowych 28dniowych cyklach. Ja mam ich np 7-9w ciącu roku a przeciętna kobieta 11-13. poza tym u mnie to raczej dziedziczne bo moja mama też takie miała... badan pod tym kontem nie robilam bo tak jak pisalam wczesniej mieszkamy w NL a w Polsce jestesmy na tydzien dwa co 2-3mies...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Hej dziewczyny:) przepraszam że nie pisałam długo ale jakoś tak wyszło nie mam nic na swoje usprawiedliwienie:p ale mam nowe wieści byłam na usg prenatalnym w 12tc i wszystko bardzo dobrze :)dzidziuś nie chciał sie pokazać z przodu ale wkońcu dr coś tam zauważył i mówi że córka chyba będzie:) tak mi ulzyło po tych badaniach bo sie bałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu to cudownie :* najważniejsze ze wszystko jest okej ;-) Jolanto co u Ciebie ? dawno nie pisałaś nic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosia to super! no wiec jak wszystko jest dobrze to .. musisz czesciej pisac :D ja prenatalne mam przed soba- will see.. a jola - troche trzeba bedzie na nia poczekac pewnie teraz popija Tokaja ;) u mnie byla dzis taka ulewa ze drzewa polamalo kilka ulic dalej zalane ulice, piwnice, garaze. Co chwila slychac straz na sygnale. Elka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martablond Mała mi sie wydaje ze ciut za duzo tych witamin bierzesz, bo niektóre sie dublują. Ja ym: - zastanowiła sie nad sensem brania wit E ( wit młodości, więc chyba że ze względu na to chcesz ja brać ) - magnes bym zredukowała do max 2 tab. dziennie - wit D bez zmian - kwas - b.z - żelazo - bym wyrzuciła, bardzo watpię zebyć miała niedobór, a nadmiar powodje zaparcia, co w przyszłości może doprowadzic do hemoroidów - wiesiołek - zmniejsz dawkę jak na opakowaniu, bo cos duo go bierzesz - muliticode - odstaw o dublujesz witaminy! - wit c. max 1 ta dziennie ( w jesień zima ) - w lecie gdy jemy duzo owoców nie ma sensu brać dodatkowo , co prawda nadmiar jest wydalany z moczem, ale po co brać cos co i tak nie jest potrzebne - wit B zmniejsz dawkę do 1 dziennie - salfazin odstaw - za to jak czujes potreze kup zwykły cynk - działa dobrze na cere, włosy i paznokcie. Generalnie pamietaj o tym, ze wit sztuczne ( syntetyczne ) nigdy nie beda sie tak dobrze wchłaniac jak wit w pokarmie. Dodatkowo odkładaja sie w wątrobie ;( wiec naprawde nie ma po co tak ładować witamin, jescze w lecie, gdzie sa świerze owoce i warzywa które zapewniaja zapoterzbowanie na wit. czesto ponad 100% zalecanej dziennej dawki. Nie mysl sobie ze ja jestem preciwniczka witamin - kiedys byłam lekomanem tak jak ty - teraz bardzo ostrożnie podchodze do syntetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martablond a gdybym mogła jescze cos doradzic, to zamiast wiekszosci wit. lepiej zjesc np. 1 pomidora dziennie, 1 jabłko, kilka śliwek, parę orzechów, dwie kostki czekolady. Od tego nie przytyjesz, a odstarczysz organizmowi wit. ktore na pewno sie przyswoja. Oczywiscie poczytaj sobie na necie co ktore warzywo czy owoc zawiera, i dopasuj to tak zeby zamiast syntetykow było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje gościu za opinię, choć nie uważam że jestem lekomanem. To są suplementy i one nie wchłaniają się w 100% tak jak zaznaczone jest na opakowaniu ;-) ale co do Twoich zaleceń myslę ze warto je wziąc pod uwagę, dlaetgo tez napisałam o moim "zestawie". DZIĘKI !! Dzisiaj 1 raz w życiu zrobilam sobie test owulacyjny ( dziś 11 dc. ) i wyszły 2 kreski ale ta druga meeeega słabiutka. Oczywiscie kupiłam te testy na allegro i mam ich mnóstwo wiec wieczorem również mam zamiar zrobić i tak aż do pojawienia się grubej 2 kreski. Czy któreś z Was stosują testy owulacyjne? Lub stosowały i pomogły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze rzeczywiscie cos duzo tych lekow.. mala a ty to sama sobie tak zapodalas czy to zalecenie lekarza? w ogole co na to twoj lekarz? Podziwiam . Ja biore pregnyl i biofer zamiast kawasu foliowego i musze sobie przypomnienie ustawic zeby je zazyc - przy tej twojej mini aptece ktora bierzesz juz pierwszego dnia bym sie pomylila :D jest sezon wiec mysle ze mozna odstawic suplementy i isc na bazar po warzywo i owoc. elka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spoko mala lekomanem nie jestes bo bierzesz witaminy. nigdy nie slyszalam zeby ktos byl uzalezniony od witaminy D. Mam sasiadke lekomanke - 3 opakowania etopiryny i jedno polopiryny dziennie laska przyjmuje.. elka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz kazal tylko to co na recepte + kwas foliowy + inofolic + castagnus + wit. D (mam niedobor stwierdzony badaniami). Suplementy to mój wymysł. Nie jestem w stanie codziennie zjeśc awokado (wit E), 6 kromek chleba pełnoziarnistego (witaminy z grupy B), wypić 3 szklanek soku pomarańczowego (wit. C) zeby zaspokoic dzienną dawkę. Wiesiołek biore na śluz. Miesiączki mam strasznie bolesne i zeby nie brać no-spy karmię się magnezem z wit. b6 bo ona łagodzi bóle + pms. Poza tym w ciągu całego cyklu tez jest potrzebna. Okresy mam wręcz krwotoczne i zelazo biore po to zeby anemii nie dostac. Ale fakt jest faktem że multicode jest zbędny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz kazal tylko to co na recepte + kwas foliowy + inofolic + castagnus + wit. D (mam niedobor stwierdzony badaniami). Suplementy to mój wymysł. Nie jestem w stanie codziennie zjeśc awokado (wit E), 6 kromek chleba pełnoziarnistego (witaminy z grupy B), wypić 3 szklanek soku pomarańczowego (wit. C) zeby zaspokoic dzienną dawkę. Wiesiołek biore na śluz. Miesiączki mam strasznie bolesne i zeby nie brać no-spy karmię się magnezem z wit. b6 bo ona łagodzi bóle + pms. Poza tym w ciągu całego cyklu tez jest potrzebna. Okresy mam wręcz krwotoczne i zelazo biore po to zeby anemii nie dostac. Ale fakt jest faktem że multicode jest zbędny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
To wypieprz ten multicode :D co za duzo to niezdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martablond Boze dziewczyny i znowu bedzie ze kogos uraziłam, tak jak tym serduszkowaniem i fasolkami! Dla mnie witaminy sztuczne to też leki, i jak zauważywłyście, napisałam "ze JA też "byłam kiedys lekomanem. Wiec bardziej chyba obraziłam siebie! Poprosrtu co za dużo to niedrowo, i we wszystkim trezba miec umiar, nawet w braniu witamin stucznych, bo one nie wchłaniaja sie całkowicie i odkładaja sie w naszych narzadach. Poprostu uważam, ze le[iej za te same pieniadze kupic troszke owoców (zawierajacych te same wit ) i bedzie ok ;) A do tego lepiej sie wchłona i są smaczniejsze ;) Tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
spoko luz marta. nikt focha nie strzela :) a to ktos sie juz obrazil ? to ja nie zarejerstrowalam :p ja tylko wyrazam swoja opinie ze branie witamin nie jest lekomania bo witaminami nie mozna sie oduzyc ani zadzialac tak na osrodkowy uklad nerwowy jak wódka czy prochami albo bardzo tanim i popularnym syropem/ tabletkami na kaszel- po ktorych ma sie taka jazde jak na normalnym haju- bardzo popularne wsrod nastolatkow za 5 zeta maja impreze caly wieczor. Aspiryna, polopiryna - otumaniaja a witamina .... no coz nadmiar poprostu wysikasz a nie wali ci na dekiel, nie jestes na glodzie i nie masz symptomow odstawiennych gdy nie zazyjesz. p.s. co to serduszkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Ja też przyjmuję kwas foliowy, co oczywiste w tym topiku :) + wit. D bo mam stwierdzony niedobrór, choć przedawkowanie akurat tej wit. jest bardzo groźne i dlatego warto badać poziom tej wit.a nie przyjmować "na wszelki wypadek". Oprócz tego łatwo przedawkować wit. A,E, K i wit. z grupy B. Reszta raczej jest wydalana z moczem jeśli jest nadmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Wam ze mam dosc oczekiwania na kolejne rozczarowanie pod koniec miesiąca ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wita c - dzienne zapotrzebowanie dorosłych 75-100mg/dobę. Owoc róży - 450 mg witaminy C w 100 ml soku. Czarna porzeczka- 183 mg , Natka pietruszki – 178 mg, Papryka czerwona- 144 mg, Brukselka-94, Szpinak-68, Truskawki – 66, Kiwi-59. Cytryna – 50 ( i myślę, że wiele osób może być tutaj zaskoczonych ;) ) Pomarańcze- 49 mg, Żurawina – 30 mg Czerwona porzeczka – 46 mg Stare ziemniaki – 11mg, Młode ziemniaki- 16 mg, Kwaszona kapusta – 16 mg, Pomidor – 23 mg, Kapusta biała – 48 mg, Kapusta czerwona – 54 mg, Jabłka – 9 mg, Ogórek – 8 mg, Cebula – 6 mg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wit e - dzinne zapotrzeowanie przez koiety 10mg/dobę Oliwa z oliwek 126 w 100gramach Papryka 2,90 Olej słonecznikowy 700 Nektarynki 1,80 Olej kokosowy 12 Słonecznik, nasiona 27,81 Orzechy laskowe 38 Pietruszka, natka 3,16 Orzeszki ziemne 9 Otręby pszenne 3,81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie wit e miało byc zapotrzebowanie 100mg/ dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
wszechobecny gosc- o jak dobrze ze los nam go dal . Znudzilo sie wklejanie tabelki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam:) Drogie Kobietki mimo, iż nie piszę teraz na forum (z braku czasu, ale wieczorkami regularnie Was podczytuje:) zmieniłam swoje dane w tabeli,Obyśmy wszyskie trafiły w końcu na tę druga jej połowe, czego sobie i Wam życzę:) nick____________wiek______cykl starań__________termin@ Jolanta255_______24_____________X____________XXXXX czarna32k______ 32______________ 4___________@ 2.09.2014 elua____________26______________3___________@15.08.2014 mala1407_______24______________2____________@20.08.2014 czerwony żonkil __34______________4___________@12.05.2014 małami90213_____24 _____________6_______@ ok. 1-2.06.2014 natala1020______28______________4___________ @07.08.2014 Neszka7________30______________3____________@11.07.2014 CIĘŻARÓWKI: nick_____ wiek____tc_____które dziecko_____płeć dziecka_____termin Eulalia ___29_____ 20__________XXXXXXXX_____ 17.12.2014 montanessa___29___20________1_____________córcia 17.12.2014 martablond__32____16________2___________dz.______10.01.20 15 madeline89__25____15__________2___________xxxxxxxx_______ 2 3.12.2014 eLka84______30_____11__________2___________xxxxxxxx______ _ ___24 .02.2015 ewelinas1986___28_t.ciaz(?)________3____________xxxxxxxx_ _____ ___9.03.2015 GosiaMałgosia____25___10________1________xxxxx xxx_____22.02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martucha kojarze cie z innego tematu ... tam gdzie laurkachmurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak gość piszę też na innym forum z dziewczynami tam gdzie min laurka. Mam nadzieje ze to nie jakiś problem?? a ty jaki masz nick? Kurcze wy naprawde tyle tabletek przyjmujecie? ja mam problem żeby o kwasie foliowym pamietac a co dopiero cala taka lista dzień w dzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
witajcie. Mam nadzieje, ze dzis bedzie spokojniej. Martucha jasne ze to nie problem, nie ma limitow. Gosciowi trzeba sprzedac ignora i tyle. Co u was dziewczyny?? halllo baza!! eulalia jak po weselichu? myslisz juz o wyprawce? wozek, lozeczko? spiochy ? ;) marta, montanesa juz dawno nie pisala hej jestescie? gosia jak sie czujesz? jola nie wiem kiedy wracasz ale jakas relacja by sie przydala ;) agusiak jak u ciebie? czarnej odpuszam i nie wywoluje do tablicy bo sie pewnie seksi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Hej:) ja sie dobrze czuje wymioty ustąpiły, mdłości sie tylko się utrzymują całymi dniami ale idzie wytrzymać :) tylko mi się strasznie nudzi całymi dniami w domu ale może wrócę do pracy może lekarz pozwoli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
. Kolejne skróciły mi sie do ok36 i trochę mi ulżyło ale niestety sie nie udało. Teraz już 50 dzien ale test robiłam w 38chyba i wyszedł negatywny wiec czekam do 60dni. Jak @nie przyjdzie to bede robiła kolejny oczko.gif Wyniki w normie mam, endometrium jajniki itp idealnie... xxx 50-60 dniowe cykle sa w normie? Ciekawe normy mają w Holandii... Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
456456456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam głupie pytanie. Kiedy następuje skok temperatury? przed owulacją , w trakcie owulacji czy po owulacji? i w zależności od odpowiedzi w jakim czasie, dzień dwa? Pytam bo wczoraj masakrycznie bolał mnie jajnik ( z którego miala być owulacja). Pobolewał od 3-4 dni. Dziś juz mnie nie boli za to temp. skoczyła o 0.5 stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×