Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

Gość gość
martablond Eulalia, a juz dobrze ;) Ale bite 4 miechy rzygania i fatalnego samopoczucia ;( Pytałaś czy sie zaokrągliłam - kończy się 5 miesiac, wiec powoli zaczynam przybierac kształtów ciażowych, ale rzuch mam maluteńki, w zasadzie gdy ktos nie wie ze jestem w ciazy, to sie nawet nie domysla ;) W pierwszej ciazy tez długo "trzymałam fason" hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty jak - jesteś już troche na plusie? Nosisz juz ubrania ciążowe? martablond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta- tak, 2 kg na plusie wreszcie, ale to już 6 miesiąc więc chyba najwyższa pora. Pełne 24 tyg za mną. Z ciążowych to mam spodnie i leginsy, cała reszta to jeszcze moje luźniejsze ciuchy. Ale ciężko już ukryć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 miesiac? To rodzisz w listopadzie? M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga NaImięMiEulalia ile 2 kg i 6 miesiąc?Ja przy pierwszej ciąży w 6 to miał już ponad 20kg i w 9 masakra bo prawię 30kg :( i jeszcze z nimi walczę bo zostało mi 6 na plusie .Kurcze tylko pozazdrościć w następnej ciąży będę mądrzejsza i będę się pilnować bo ciężko kg lecą w dół.A mam tendencję do tycia więc chyba pójdę do dietetyka aby na czas ciąży ułożył mi odpowiednią dietkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie, w grudniu, ale po 24 tygodniach to już chyba 6 miesiąc czy ja źle liczę znów ? :D 2 kg mam od wagi startowej, ale na początku 3 schudłam przez wymioty, więc zaczynałam od 55 kg i teraz jest 57 maks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martablond Ja tez mam tak 2 do 2,5 kg na plusie ( no niecałe 3 ale wieczorem po solidnym najedzeniu. Ale brzuch mam malutki, moze dlatego ze swoj przed ciaza miałam wyjatkowo płaski, i sporo czasu musi upłynąc nim sie zaokragli. Jestem teraz w 21 tydz. sie dzisiaj konczy ;) cyli koncówka 5 miesiaca. W pierwsej ciazy przytyłam 9,5 kg, teraz cos mi sie wydaje ze przytyje mniej, bo dłużej wymiotowałam i dlatego pozniej wrociłam do wagi normalnej, bo na poczatku zleciałam z wagi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny kurcze od poniedziałku strasznie bolą mnie piersi a są takie tkliwe ,że chyba wszystkie fale radiowe ściągają i jajnik mnie pobolewa i podbrzusze jak na @ a do niej jeszcze sporo czasu.Owu powinno wypadać u mnie w niedziele więc 3 dni temu miałyście kiedyś tak bo ja nigdy ,więc zaczynam sie martwić że może coś nie tak,w końcu w lipcu odstawiłam tabletki może to przez nie ?! Dziewczyny wasza waga jest imponująca ja też bym chciała przytyć w kolejnej ciąży góra 10kg a nie jak ostatnio 30 ale to moja wina i trochę tendencja do tycia.Tylko pozazdrościć ale może tez dla tego ,że ja po za rosnącym brzuszkiem nie miałam żadnych objawów a wy niestety przyjaźń z kibelkiem doznałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martablond Uczciwei powiem ze nawet jakbym nie wymiotowała, to waga moja nie przekroczyłaby 10 kg na plusie. Bo naprawde to co sie spadnie przez wymiotowanie, to jak zakoncza sie te meczarnie to waga szybko wraca do tej normalnej sprzed ciazy. I uczciwei tez powiem, ze nie obrzerałam sie jakos strasznie. Poprostyu i wtedy i teraz jadłam racjonalnie, tzn. nieznacznie wiecej niz normalnie. W 1szym tyr. apotrezbowanie na kalorie jest jak sprzed ciazy, w 2 trym chyba cos o 200 czy 250 kalori wieksze, a w 3 trym o 400 kalori wieksze, wiec jak widac, zeby dostarczyc 250 kalori wystrczy zjesc jedna posna bułkę dziennie wiecej. Dlatego tez wszyscy po latach nagonki na ciezarne i głupiego hasła " jedz za dwoje" nakładniaja do "jedzenia dla dwojga" a jak wiadomo to drugie jak tak malenkie ze nie powinno sie objadac. Mała ciezko mi stwierdzic dlaczego przytyłas az 30 kg, pewnie to wina predyspozycji do tycia. Bo nie wierze ze byłabys w stanie pochłaniac takie ilosc jedzenia zeby przytyc tak sporo. A predyspozycjami ciezko walczyc ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam no właśnie niby jadłam normalnie, starałam się pilnować co jem ale jednak jakoś poszło :( u mnie najgorsze było to, że woda mi sie masakrycznie zatrzymywała miałam tak opuchnięte nogi że jak np ugryzł mnie komar to nawet tego nie czułam.Miałam takie twarde nogi jak kołki.Od 4 miesiąca miał co chwile badania czy nie mam biała w moczu bo tak byłam nabrzmiała.We wrześniu jechałam na porodówkę w japonkach takich za 9,99 rozciągniętych szmaciakach bo nic innego na nogi mi nie weszło.Jak była u dietetyka to wyszło że mam 10kg zbędnej wody zatrzymanej.A reszta to nagromadzony tłuszczyk.Ale walczę z tym nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta- ja też nie sądzę, że przytyję więcej niż 10 kg, a jem w zasadzie tyle co przed ciążą, nie zauważyłam różnicy. Przez pierwsze 4 miesiące nie tykałam słodyczy bo mnie odrzuciło, teraz wracam do złych nawyków :D I nie jem absolutnie za dwoje, staram się dość dużo pić, ale ruchu nie mam prawie wcale, tyle co spacer autobus-praca-autobus ... :O Nogi mi nie puchną, w ogóle mam wrażenie że tylko brzuch mi rośnie. Mała- nigdy nie miałam tak, że piersi bolały mnie w środku cyklu- jeżeli w ogóle, to tylko przed @ więc nie pomogę... Z predyspozycjami do tycia ciężko walczyć, tak jak i rozstępami. Własnie Marta, miałaś rozstępy po 1 ciąży? Smarowałaś się czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co w tym wszystkim najśmieszniejsze przytyłam strasznie dużo a rozstępów nie mam wcale :) Od samego początku jak tylko sie dowiedziałam ,że jestem w ciąży to smarowałam się olejkiem przeciw rozstępom z rossmana nie tam jakimś markowym tylko właśnie ich produkcji kosztował coś ponad 10 zł chyba ale rewelacja i nie brudził ubrań.Koleżanka mi poleciła bo jej tez bardzo pomagał.A do puchnących stóp Bielenda seria Sexy Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mała to rzeczywiscie strasznie dużo wody zebrałaś w sobie. Moze jadłaś duzo soli, alebo produktów z solą, bo ona zatryzmuje wodę w organizmie. Eulalia - smarowałam sie i to namietnie Palmersem na allegro kupowałam. Mam tendencje do rostepow, mam z okresu dojrzewania, dlatego tez smarowałam sie. Na szczescie w ciazy nie zrobiły mi sie żadne rozstepy. Ale moze gdybym przytyła z 15kg to pewnie juz bym miała rozstepy. Jelsi chodzi o rostepy tu graja główna role : tendencje czyli genetyka, to jak dużo przytyjemy, bo w zaleznosci od tego skroa mniej badz wiecej sie naciagnie. A jelsi chodzi o zapoieganie - niewazne jakiej formy balsam na rozstepy, wazne by miał kilka podstawowych składnikow, ktore uelastyczniaj skore, i zapobiegaja rozstepom m.in. jest to Kolagen i elestyna ( chyba sa najwazniejsze ) wit. e, olejek arganowy, masło kakaowe, masło shea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wyżej to ja - martablond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick____________wiek______cykl starań__________termin@ Jolanta255_______24_____________X____________XXXXX czarna32k______ 32______________ 4___________@ 2.09.2014 elua____________26______________3___________@15.08.2014 mala1407_______24______________2____________@20.08.2014 CIĘŻARÓWKI: nick_____ wiek____tc_____które dziecko_____płeć/imie dziecka_____termin Eulalia _______29___20________1__ syn _____ 17.12.2014 montanessa___29___20________1__córcia ___17.12.2014 martablond___32____16________2__córka___10.01.20 15 GosiaMałgosia__25___14________1__córka___ 22.02.2015 eLka84______ 30_____11_______2__ xxx_____24 .02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick____________wiek______cykl starań__________termin@ Jolanta255_______24_____________X____________XXXXX czarna32k______ 32______________ 4___________@ 2.09.2014 elua____________26______________3___________@15.08.2014 mala1407_______24______________2____________@20.08.2014 CIĘŻARÓWKI: nick_____ wiek____tc_____które dziecko_____płeć/imie dziecka_____termin Eulalia _______29___24________1__ syn _____ 17.12.2014 montanessa___29___24________1__córka ___17.12.2014 martablond___32____16________2__córka___10.01.20 15 GosiaMałgosia__25___14________1__córka___ 22.02.2015 eLka84______ 30_____11_______2__ xxx_____24 .02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
nick____________wiek______cykl starań__________termin@ Jolanta255_______24_____________X____________XXXXX czarna32k______ 32______________ 4___________@ 2.09.2014 elua____________26______________4___________@8.09.2014 mala1407_______24______________2____________@20.08.2014 CIĘŻARÓWKI: nick_____ wiek____tc_____które dziecko_____płeć/imie dziecka_____termin Eulalia _______29___24________1__ syn _____ 17.12.2014 montanessa___29___24________1__córka ___17.12.2014 martablond___32____16________2__córka___10.01.20 15 GosiaMałgosia__25___14________1__córka___ 22.02.2015 eLka84______ 30_____11_______2__ xxx_____24 .02.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
Siema dziewczynki nie bylo mnie bo wyladowalam w szpitalu na kroplowce.. w poniedzialek zaslablam... moja anemia przybrala na sile, waga kiepska jak na 2 trymestr, zwlaszcza ze nie wymiotowalam. Jem tyle ile moge i ile potrzebuje. Jedyny plus to ze dziecko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam dziewczyny. Pisze z telefonu i wyszukiwalam moj temat marcowki 2015 i sie pomylilam. Nie wiem jak to zrobilam ze trafilam na was :) Przepraszam za zasmiecanie i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny i nadal mnie to podbrzusze pobolewa jak na @ raz mniej raz więcej ,a piersi nadal tkliwe.Wczoraj i dzisiaj jak kichnęłam to strasznie zabolał mnie lewy jajnik (jak by mnie ktoś ukuł szpilką). Umówiłam się go ginekologa tylko niestety wizyta w piątek za tydzień dopiero bo ma jakąś konferencje i wróci dopiero w czwartek a na ten dzień skład pełen ,tylko piątek zostaję.Trudno będę musiał żyć w niepewności.Na okres chyba za wcześnie ,chociaż trudno mi stwierdzić kiedy nadejdzie(mam nadzieję ze w cale)bo po tabletkach anty to może być z nim różnie.Wiec to nie są symptomy nadchodzącej @.Bo pierwszy ten prawdziwy @ przyszedł po 30 dniach a tu dopiero 20 dzień cyklu.Ale zajmuje się wszystkim aby nie myśleć to mi może być.Już nie pamiętam kiedy i obiad , placek i mycie okien i inne głupoty zrobiłam jednego dnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała nie nakręcaj się tak! Przecież to może być wszystko, a lekarz na tym etapie wiele Ci nie powie. Ja bym poczekała do terminu (choćby przewidywanego) @ i zrobiła test i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Mała ja też tak sądzę, po tabletkach zanim twój organizm wróci do normy może minąć kilka miesięcy i cykle w tym czasie mogą być bardzo różne, więc wyluzuj i czekaj cierpliwie jeszcze te 10 dni i ewentualnie wtedy zrób test. Grunt to zdrowy rozsądek ;) Poza tym raczej mało prawdopodobne jest żebyś czuła objawy ciąży kilka dni po zapłodnieniu. Jak się za bardzo chce to nasz mózg potrafi płatać figle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniolka Olivierka
Mala mnie bolalo podbrzusze od dnia po owulacji w cyklu w ktorym zaskoczylam ale nie skojarzylam tego z ciaza.Myslalam ze moj organizm znowu nawala i ze tej owulacji (sprawdzona testami)nie bylo w ogole albo byla wczesniej.Stwierdzilam ze testy mogly klamac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja właśnie nie kojarzę tych objawów z ciążą ,bo wiem ze to znacznie za wcześnie tylko boje że coś innego to może sygnalizować . W końcu ostawiałam hormony a po nich to może być różnie.A badań po nich też nie robiłam żadnych czy wszystko ok.A jak już sie uda to będzie moja 2 ciąża a w pierwszej nie miałam totalnie żadnych objawów dlatego teraz tez w ogóle o tym nie pomyślałam.tyle ostatnio dziewczyn ma jakieś torbiele itp schorzenia kobiece wiec sie stracham że może te moje objawy coś sygnalizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja też przyłączam sie do starajacych sie;-) my z mężem staramy sie juz 2 miesiac to nie bedzie moja 1ciaza ale tamta skonczyłą sie porodem przedwczesnym w 26tc niestety dzieci były za słabe;-( teraz doszlam do siebie i fizycznie i psychicznie;-) i jestesmy gotowi do działania;-) i tak bardzo chcemy miec dziecko ze czasem to wydaje mi sie ze warjuje testy urojenia;-) mam nadzieje ze mnie przygarniecie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
Witajcie witajcie! widzę że tamat wrócił na dobre tory :) bardzo się cieszę u mnie wspaniale, zaczynam już 16 tydzien- czas leci w tej ciąży baardzo szybko. Wczoraj wieczorem poczułam pierwsze ruchy małego - uspokajające. syn w przedszkolu, zadowolony a ja mam wolne, jestem jeszcze bardziej zadowolona bo w domu, cisza, spokoj, porzadek i nie slysze ze wszad "maaaaamoooooo " :D :D chwilo trwaj a jak u was? witajcie nowe dziewczyny. jola - super ze wrocilas eulalia- planujesz isc na zwolnienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Czesc dziewczyny! Ciesze sie ze dolaczaja nowe "staraczki" bo juz tu bylo wiecej ciezarnych niz starajacych sie:-P Ja sie stresuje troche bo jutro mam wizyte u gina ze wszystkimi wynikami i zobaczymy co powie. Troche sie martwie bo coraz czesciej boli mnie ta strona z wodniakiem:-/ no ale jutro usg wiec zobaczymy. Pozdrawiam i zycze milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniolka Olivierka
Hej.Ja jestem w pl,wczoraj mialam usg.Wszystko dobrze,dzidzius zdrowy i rosnie.U nas polowa 14tc i ma byc chlopiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×