Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Enka7
assus ja mam wpisany w karcie termin z usg :D 1 marzec bo mały młodszy był w momencie zakładania karty o 3 dni niż wskazywałby na to termin z om ( 26 luty). Teraz jest większy niż wynikałoby to z om ale moja ginekolog tego nie komentuje a nawet uważa, że na rozmowy o porodzie i samym terminie jest jeszcze o wiele za wcześnie o.O niuńka88 cześć :) kolejna szczęściara- gratuluję córeczki :D Wózek całkiem fajny, jak Ci zazdroszczę, że będziesz miała córę i możesz rozważać różową budkę :) Ja się cięcia nie boje, moja mama twierdzi, że jak tną to ból porodowy i tak jest taki, że tego nacięcia się jakoś specjalnie już bardziej nie odczuwa. Szycia też się nie musisz obawiać- dają znieczulenie ;) Zresztą jak miałam 3 lata szyli mi na żywca nos, jak dziecko przeżyło to i dorosła osoba sobie poradzi, tym bardziej na wpół żywa po porodzie :D U mnie lewatywa jest "dobrowolna", ja się chyba zdecyduję- niektóre położne twierdzą, że to lekko przyśpiesza poród. Współczuje Ci, że nie widzisz się z mężem w tygodniu- chociaż ja pewnie chętnie swojego gdzieś bym wysłała bo bardzo mnie drażni. Poród trochę potrwa dlatego nie martw się na zapas, na pewno zdąży dojechać :) Mieszkania z teściową współczuj***ardzo chociaż ja mieszkam z moimi rodzicami i też różnie bywa niestety. U mnie ze snem też strasznie kiepsko, później będziemy mieć w domu maluszki to też będziemy mieć noce przerywane, pewnie czasem w ogóle nieprzespane. Niestety myślę, że na tym etapie ciąży z tym snem już się nam nie poprawi :/ Klementynaaa witam :) Świetne imię dla maluszka ;) Mnie już w sumie boli wszystko więc raczej nic sensownego nie doradzę :D Seksu też nie uprawiam bo mam infekcję i ginekolog zabroniła :D Przeżyć z glukozą współczuje, ja co prawda też wymiotowałam ale zdążyłam dolecieć do klopika hahah skoro pozwalają zjeść suchara przed wypiciem to warto spróbować ;) Ja następnego dnia zrobiłam drugie podejście i już nie puściłam pawia. Upławy to ja też mam, wiecznie mokre majty albo wkładka. Na początku była to bardzo bardzo zwiększona bardzo bardzo wydzielina a teraz jakaś infekcja. Dostałam żuravit i globulki vagical- zakładam na noc i rano wszystko mam zalane bo to dziadostwo się rozpuszcza :D Madi wow! Ja się właśnie do dentysty wybieram i coś czuje, że też raczej będzie mi chciała ząbki bez znieczulenia poleczyć. Boje się :D gosciowa 05 cześć :) bardzo dobrze, że się przełamałaś, jeszcze mamy trochę czasu i też zdążymy się zżyć :D Karola1989 a dostałaś już jakieś pieniądze z zusu? Jak dostałaś to nie bój żaby, nie podeszłaś im pod "kodeks kontrolowanych" :D A ludzie to tacy już są, że najpierw proszą o radę czy polecenie kogoś a później nadają także tam wiesz olej i faktycznie niech "radzą" sobie na drugi raz sami :D Dziewczyny ja Wam coś napiszę ale Wy się nie śmiejcie :D Chyba mam hemoroidy... Co prawda nie miałam krwi an papierze przy podcieraniu ale ten ból... cały dzień boli mnie tyłek. W nocy spać przez to nie mogę bo co się przebudzę na siku to znowu zaczyna mnie to drażnić. Zaparcie miałam może ze 3 razy w ciągu całej ciąży więc myślę, że zrobiły mi się z innego powodu. Podbrzusze nie boli więc to nie przedwczesny poród. Nie wiem co mam z tym robić, dwa dni już przez to ledwo funkcjonuje... nie jest to ból okropny ale strasznie dokuczliwy. Jakby ktoś napierał na mój "wlocik"- sorry za dosłowność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Też się wpiszę do tabelki w sumie, po swoich urodzinach w grudniu poprawię tylko wiek na 21 :D Nick__wiek____termin porodu__plec/imie____ktora ciaza maałaamii___22___12.02.2015____chłopiec_______1___ anii84______ 30 ___02.02.2015 ___ ???__________x ninina______26____02.02.2015____ chłopiec _______2 gościówa05__20____25.02.2015____??__________x Filatelistyka__30____19.02.15_______?__________x Ewelurkak___28_____10.02.2015r____?__________x Wiktoria_220__22___19.02.15__chlopiec(Wiktor)_________ I _ Mery84______29____20.02.2015_dziewczynka____2____ Tysiaaa___25___20.02.2015____Chłopak_____2___ Malutka86__28___23.02.15__dziewczynka_________ I _ niuńka88 __26___16.02.2014__dziewczynka____1_ Enka7 ______20___26.02.2014 chłopiec_________1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka8787
Hej dziewczynki. Jak tak jak i Gościowa czytam was od samego poczatku, pare razy cos tam napisalam, ale pozniej bylam taka wykonczona roznymi dolegliwosciami ze sily pisac nie mialam, no a teraz wy sie tak pieknie zzylyscie, ale skoro inne nowe dziewczyny sie odwazyly dolaczyc to i ja dolacze. Mam 27 lat, zaczelam wczoraj 29tc. Maly tydzien temu na wizycie wazyl 1150-bd chlopczyk. To moja pierwsza ciaza- byla zaskoczeniem, ale milym. Zawsze z moim K mowilismy ze swiadomie sie nie zdecydujemy bo czasy jakie sa takie sa ale jak sie przydazy to super. Dach nad glowa mamy, prace tez- damy rade, dlatego swiadomie sie nie zabezpieczalismy no a teraz czekamy na efekt- termin 5luty. Troche przejsc mialam. Najpierw niepowsciagliwe wymioty takie juz krwia- szpital, pozniej skorcze i skracajaca sie szyjka- szpital. Wymiotuje do dzis, ale tylko rano po przebudzeniu, juz sie przyzwyczailam:-) poki co jest ok, maly dobrze sie rozwija, a to najwazniejsze,ja tam jakos przecierpie, juz blizej niz dalej. Ciesze sie ze u Was tez z maluchami w porzadku mimo wczesniejszych perturbacji u niektorych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka8787
Na l4 tez jestem od lipca i nie wiem czego sie spodziewac. Wiem ze mi nie placi zus tylko pracodawca. Jak jest duza korporacja ( moja to spolka akcyjna) to oni mi robia przelew i sami sie z zusem rozliczaja. Moze wiec bd ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze, ze robi sie nas coraz wiecej. fajnie bedzie co czytac :) co do zusow nie pomoge Wam, bo teraz juz polskie prawo mnie nie dotyczy, a w poprzedniej ciazy bylam na zwolnieniu od 4go miesiaca i pilnie szukali zastepstwa, bo bylo duzo roboty za mnie, dlatego nawet nikt nic nie szukal. od razu zatrudnili nowa pracownice. poza tym mialam wczesniej 2 lata przepracowane. do tego byla do duza korporacja. wtedy zus tez kontrolowal wszystkie podejrzane przypadki, podobnie z szemaranymi dzialalnosciami gospodarczymi. Enka, wracajac do Twojej lekarki, moze jej strasznie jest nie do konca w przemyslany sposob, ale chodzilo mi o to, ze lekarze czesto olewaja pacenta, wiec czasami taki przewrazliwiony lekarz to nic zlego. Karola, tak juz jest - chcesz dobrze, wychodzi jak zawsze. Malami, dziwna ta kolezanka. szuka na sile winnego. co myslicie o uzywanych fotelikach? mysle, ze kupie uzywany maxi cosi, bo w crash testach ma wysokie notowania, a te tanie do wozkow 3 w 1 to ponoc jeden wielki badziew i w razie wypadku nic a nic nie chroni. dlatego juz wiem, ze wozek 2 w 1 plus fotelik osobno. ale wy mlode w wiekszosci jestescie. mi za pare dni zmieni sie cyfra z przodu na 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
Mery ja tak samo stwierdzilam odnosnie fotelika i tez poluje na maxi cosi zeby nawet uzywany kupic ale w dobrym stanie no i nie za drogi bo one troszke kosztuja. Dlatego tez chcialam wozek 2w1. To taka znajoma nawet bym powiedziala no i faktycznie szuka winnego ale bez przesady, przeciez lekarz nie dal by jej lekow zeby poronila :/ ja to mam gdzies to co ona mowi bo juz nie mam z nia kontaktu prawie zadnego bo focha strzelila. Wiec jak tam chce :) Bardzo fajnie, ze nas coraz wiecej :) bedzie wiecej osob do porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze więc i ja się dopiszę:) Nick__wiek____termin porodu__plec/imie____ktora ciaza maałaamii___22___12.02.2015____chłopiec_______1___ anii84______ 30 ___02.02.2015 ___ ???__________x ninina______26____02.02.2015____ chłopiec _______2 gościówa05__20____25.02.2015____??__________x Filatelistyka__30____19.02.15_______?__________x Ewelurkak___28_____10.02.2015r____?__________x Wiktoria_220__22___19.02.15__chlopiec(Wiktor)_________ I _ Mery84______29____20.02.2015_dziewczynka____2____ Tysiaaa___25___20.02.2015____Chłopak_____2___ Malutka86__28___23.02.15__dziewczynka_________ I _ niuńka88 __26___16.02.2014__dziewczynka____1_ Enka7 ______20___26.02.2014 chłopiec_________1 Karola1989___25___9.02.2014 dziewczynka_____1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Klementyna jezeli radzila Ci tego suchara przed glukoza to pewie mozesz go zjesc :) Jezeli masz taki problem z przyjmowaniem plynow to tym bardziej musisz tego sprobowac,zeby nie bylo masakry ;) Co do swoich uplawow pogadaj z medykiem.. kazda z nas jest inna u jednej bedzie to rzecz normalnej a u drugiej infekcja ;/ Napewno nie tylko Ty masz obawy przed macierzynstwem,ale jestem pelna nadzieji,ze wszystko bedzie ok. Mi zgaga nie doskwiera wiec sie nie wypowiem za duzo,ale slyszalam,ze mleko z miodem a cieplo pomaga.. Ja juz wozek mam 3w1,odpoczywa na strychu. Potem tylko go wyprac i git ;) Lozeczko zlozone rowniez na gorze,ciuszkow juz tez sporo,rozki nie rozki wszystko jest tylko teraz wyprawke do szpitala trzeba przygotowac :):) Od 1 do 4 w nocy nie spalam ;/ Obudzilam sie -czulam sie wyspana ;/ i nie moglam za cholere zasnac. Meza oddelegowalam o 7 do pracy i poszlam w kimono na godzinke ;) A jak tam Wasze babelki lutowice?? ;) Moje male serduszko coraz bardziej jest wyczuwalne ;) Kopie i sie obraca :D Ale za to rzadziej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinnna
hej, witam Was, też mam termin na luty, dokładnie na 14.02. mam pytanie dziewczyny, czy któraś z Was jeszcze pracuje? czy już raczej wszystkie na L4. Ja pracuje ale czuję się coraz gorzej. Lubie chodzic do pracy ale zastanawiam się czy już nie pora odpocząć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka tak dostaje normalnie pieniądze więc myślę, że będzie wszystko w porządku przez te 2i pół miesiąca jeszcze. Co do Twoich dolegliwości to ja też odczuwam dyskomfort, ale z tego względu, że dość często odwiedzam toaletę. Dosłownie 3-4 razy dziennie, albo nawet częściej. Ciekawe jak tam moja hemoglobina, wieczorem będą wyniki mam nadzieję, że w normie wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
Wiktoria ja dzis mam dzien lenistwa, jeszcze leze w lozku, ogladam film w sumie, zjadlam pare cukierkow i mlody tak sie rozpycha i wierci ze szok.. ale kocham to, nawet jak dostane w zebra to mu wybaczam, zazwyczaj jak jest bardzo *****iwy a moj przylozy reke to sie uspokaja i takie delikatne ruchy sa a jak ja to wariuje, nie wiem od czego to zalezy :) i pomimo lozyska na przedniej scianie gdzie kazdy mowi, ze wtedy sa ruchy mniej wyczuwalne to i tak bardzo dobrze go czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa05
Nick__wiek____termin porodu__plec/imie____ktora ciaza maałaamii___22___12.02.2015____chłopiec_______1___ anii84______ 30 ___02.02.2015 ___ ???__________x ninina______26____02.02.2015____ chłopiec _______2 gościówa05__20____25.02.2015____dziewczynka________1 Filatelistyka__30____19.02.15_______?__________x Ewelurkak___28_____10.02.2015r____?__________x Wiktoria_220__22___19.02.15__chlopiec(Wiktor)_________ I _ Mery84______29____20.02.2015_dziewczynka____2____ Tysiaaa___25___20.02.2015____Chłopak_____2___ Malutka86__28___23.02.15__dziewczynka_________ I _ niuńka88 __26___16.02.2014__dziewczynka____1_ Enka7 ______20___26.02.2014 chłopiec_________1 Karola1989___25___9.02.2014 dziewczynka_____1 Co do hemoroidów , niestety już to przerabiałam ale to jest taka zaraza że co chwilę wraca więc prawie od początku z tym walcze raz jest lepiej raz gorzej ale u mnie były już przed ciążą więc wiedziałam że w ciąży też będą. A co do wózka to jestem w takiej kropce że nie wiem kompletnie co zrobić ponieważ ja już praktycznie (oprócz kosmetyków , smoczków i tych takich pierdółek) całą wyprawkę dostałam od rodziny no i mamy możliwość wzięcia wózka jest on już starszym modelem ale wizualnie w stanie idealnym a jest to tylko gondola bo ciotka powiedziała że lepiej potem więcej kasy wydać na porządna spacerówkę która posłuży dłużej niż w przypadku gondoli do max 6 miesiecy. No i zastanawiamy się co zrobić w takiej sytuacji niby oferta fajna bo nic nie wydamy teraz a potem rzeczywiście lepszą spacerówke a z drugiej strony to planujemy więcej niż jedno dziecko więc pewnie by sie potem jeszcze przydał.A Wy co byście zrobiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka8787
Balbina to jest twój czas. Nie zdaza sie czesto ze jest sie w ciazy wiec mysle ze z czystym sumieniem mozesz isc na te 3mce na l4. I akurat na spokojnie przez ten czas przygotujesz sie na macierzynstwo i uwijesz sobie gniazdko a przede wszystkim odpoczniesz. Ja sama planowalam od listopada isc na l4 ale wyszlo jak wyszlo i musialam isc na nie duzo wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
gosciowa mysle ze to zalezy jak Ty na to sie zapatrujesz. Wiadomo, ze takie rozwiazanie tez jest fajne bo nawet jak Ci sie nie sprawdzi to nic nie tracisz. A dla drugiego dzidziusia zawsze mozesz kupic nowy ten juz Ci sie pewnie znudzi wiec tamten bedzie akurat jak znalazl ;) Ja gdybym miala taka mozliwosc to mysle, ze bym wziela bo sama tez myslalam zeby najpierw sama gondole kupic a pozniej spacerowke bo tak choruje na taka http://babyjogger.strefamarek.allegro.pl/wozek-baby-jogger-lite-tan-gratis.html nie wiem czym mnie tak urzekla ale bardzo mi sie podoba. Ale ze trafila mi sie okazja kupna 2w1 w fajnej cenie no to wzielam ten :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka8787
Wiktoria, Gosciowa fajnie ze wyprawki juz prawie sa. Ja mam juz dosc sporo ubranek nowych i od kolezanki a na grudzien nastepna sie zapowiedziala z dostawa wiec ten temat mam z glowy. Mam tez przewijak, kocyki, aspirator, szczoteczke do wloskow i wanienke, ktora kupilam przy okazji w ikei za niecale 18zl a jest rewelacyjna,taka zgrabna, krotka ale gleboka i ma w srodku na dnie gumy antyposlizgowe i od spodu tez. Za ta cene rewelacja. Reszte wyprawki i lozeczko planujemy kupic w grudniu. Jak wstepnie obliczylam i zrobilam sobie liste to mi bez lozeczka 600zl wyszlo na same te p*****ly typu butelki, smoczki, kosmetyki, pieluchy, podklady itp bez lozeczka. Wozek zostawiam na sam styczen. Gosciowa to twoja decyzja z tym wozkiem ale to nie glopi pomysl zeby wziac gondolke za darmo i kupic spacerowe fajna, a mozesz przeciez kupic taka 0+ ktorej oparcie rozklada sie calkowicie na plasko i jak tylko sie ta najgorsza zima skonczy to juz na nia przejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka8787
O np ten co malami podala jest dla dzieci 0+ a powiem wam ze nigdy mi sie 3kolowce nie podobaly ale ostatnio mialam okazje isc na dluzszy spacer z takim wozkiem i w warunkach miejskich sie go super prowadzi, bardzo wygodnie wiec zmieniam zdanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
tak i fajnie sie go prowadzi, bardzo podobny ma brat cioteczny mojego dla corki i nie raz małą wozilam i jak dla mnie idealny. Jedynym minusem jest to ze nie ma regulowanego podnozka i dla malutkiego dziecka to tak srednio bym chciala bo by te nozki tak zwisaly podczas spania, jak juz dziecko starsze to tak inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania2666
Witam. Może i ja dołącze :) Mam 23 lata. To moja pierwsza ciąża. Termin na 15 luty z OM. Podobno mam mie synka. 7 miesiąc, ale od początku bardzo źle znosiłam ciążę. Wymioty przez cały dzień, bardzo niskie ciśnienie. Kolejna sprawa to posiadam macice podwójną, także im bliżej rozwiązania, obawiam się czy wszystko będzie w porządku. Czy wystarczająco się rozciągnie itd. Czy dziecko nie urodzi się przed wcześnie. Bo sama urodziłam się jako wcześniak w 7 miesiącu. Większość badań, czy też glukoza w normie. Jedynie mam problemy z pęcherzem, ciągle złe wyniki. Myśle że fajnie będzie się powspierać wzajemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinnna
i nikt nie odpowie ? wiem że częśc z Was już na l4 ale czy są dziewczyny które jeszcze pracują? hop hop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
Balbina, Milka odpowiedziala Ci na poprzedniej stronie.. I tak samo uwazam, ze mozesz isc juz, na spokojnie sobie wszystko bedziesz ogarniala. Skoro jeszcze mowisz, ze coraz gorzej sie czujesz to mysle ze jak najbardziej. Ale to Twoja decyzja :) Hania witamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wozka, tez uwazam, ze lepiej zainwestowac w porzadna spacerowke. ostatnio na jakisms blogu czytalam o tych 3 w 1 (tych tanich za niecaly 1000 do ok.1200 zl) i wychodzi ze to zadna oszczednosc, bo tyle wyjdzie sama gondola. a to dlatego, ze spacerowka zazwyczaj ani razu nie bedzi uzyta, bo ciazka krowa, fotelik niespelniajacy standardow to mozna juz pominac milczeniem czyli 1000-1200 a uzywamy tylko gondole. oczywiscie w tych tanich wozkach daja wszystkie p*****ly typu torby, spirowki, oslonki, ktore i tak sa watpliwej jakosci. wedlug mnie zdecydowanie 2 w 1 plus fotelik z atestami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie, ze tu w Niemczech pracuje sie do 6 tygodni przed porodem? jak sie idzie na wczesniejsze zwolnienie licza to jako czas bezskladkowy i sie dostaje najnizszy macierzyski. no coz, Polska wcale nie jest taka nieprorodzinna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa 05
No i chyba tak wlasnie zrobimy ze wezmiemy ten wozek a potem za jakis czas lepsza spacerowke. A mam jeszcze pytanie czy wy tez macie takie bole w podbrzuszu taki twardy sie robi i ciagnie w dol? Bo ja tak mam od kilku dni a wizyte mam za dwa tygodnie i nie wien czy dzwonic do gin czy nie bo ogolnie cala ciaze znosze dobrze a wyniki sa idealne wiec moze poprostu na tym etapie tak jest. Zaczelam 26tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka8787
Gościówa ja zaczelam 29tc i mniej wiecej od 3/4 tyg mam takie same dolegliwości co ty. Każdego dnia twardnieje mi brzuch i czuje takie ciagniecie. Chodze do lekarza co 2 tyg i lekarz mi powiedział ze to czesto jest normalne poki nie jest regularne i bolesne ale ze to tez nie jest regula. W moim przypadku jak zdazylo mi sie tak dwa razy w ok 20tc to było objawem skracajacej sie szyjki która wróciła do normy po leczeniu i kilkudniowej hospitalizacji. Teraz zdazają mi sie te twardnienia dosc czesto, ale lekarz mnie uspokoił ze to nic groznego, co prawda szyjka znow trosze krotsza ale to minimalnie, kazał tylko duzo odpoczywac i sie nie denerwowac, rowniez w takich sytuacjach nie masowac i nie dotykac brzucha bo to tylko pobudza macice do dalszych skurczy, najlepiej zmienic pozycje i przeczekac. Takze odpoczywaj, ew. podejdz sobie do jakiejkolwiek przychodni czy do szpitala gdzie jest gab ginekologiczny i niech cie zbadaja, bedziesz spokojniesza jak ci lekarz potwierdzi ze wszystko gra, casem lepiej dmuchac na zimne. ja mam o tyle dobrze ze mam wizyty co 2tyg takze jestem pod stalym monitoringiem mozna by powiedziec. Ale jak ma sie wizyty zadziej a cos sie dzieje to czasem lepiej nie czekac, chocby dla zdrowia psychicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa 05
No wlasnie u mnie z tym siedzeniem i odpoczywaniem jest gorzej bo siedzialam tydzien w domu i dostalem prawie depresji i jestem na etapie leczenia bo jestem typem pracocholiczki wiec siedziec i odpoczywac nie umiem no ale moze faktycznie podjade i sprawdze co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka8787
No to tym bardziej, jak nie usiedzisz to lepiej podjedz, pewnie Ci powiedza ze wszystko ok, ale lepiej dmuchac na zimne niz pozniej pluc sobie w brode. Pare minut poswieconego czasu a na sercu lżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja wczoraj byłam na wizycie i wszystko ok synek waży 950g :) ale mam jakąś infekcje i biore leki. nadrobiłam Was ale nie pamiętam co której miałam odpisać, przepraszam:) Witam nowe Mamusie:) co do lewatywy to ja miałam robiona i na prawdę szybciej rozwarcie sie robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×