Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość alkali
gośćdosia a dobry opiekun to osoba która dostaje zawału na informacje, że egzamin ma być inny niż to co się wyczytało w internecie? Jak Ty jesteś przygotowana? Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki wielkopolska
mam prośbę do tych co zdawały jakim spirytusem oklepywałyście plecy pacjenta bo nasza magister mówi że ma być 90 procentowy czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alikali wierzę że miałaś dobre chęci ale tym to coś innego jest wybrukowane... a jeżeli chciałaś na nas testować swoje przemyślenia to może na psychologię a nie na opiekuna medycznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spirytus jest juz wycofany w szpitalach,,, no nie wiem moze kremem pielegnacyjnym lub oliwka wykonac delikatny masarz i oklepywanie???? nie nakrecam sie ale pytaM O WASZE ZDANIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpyzol
- oj oj tylko nie spirytus 90% - ja na zajęciach wziełam taki spirytus i zostałam wykpiona -TYLKO SPIRYTUS SALICYLOWY LUB DO OKLEPYWANIA PLECÓW tak mieliśmy opisane buteleczki. A mądrala alikali niech go gęś kopnie - zapomniał wół jak cielęciem był... Ci co będą zdawać dawajcie znać co w trawie piszczy...będziemy spokojniejsi - a w pracy nabierzemy wprawy - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Wiki wielkopolska spirytus 90 będzie i spirytus salicylowy też i nim oklepujemy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
Do. GośćAnn napisz mi na maila jesli mozesz. Jakie problemy i w co w dzialaniach wpisalas chce do porownamia z tym co ja sobie opracowalam czy sa jakies rozbiezmosci. Podaje ci maila.lubieplackiheh1@wp.pl prosze Cie i z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
jeszcze raz mój mail lubieplackiheh1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwielkopolanin
hej siostry i bracia-:)spirytus do oklepywania tylko salicylowy.Mozna by poparzyć chorą z gorączką.Ty,alkali!--cieszysz się ,ze nam naubliżałeś(aś) kłamstewkiem?po co tu siedzisz?Dosia nie przejmuj się !Daj znać jutro po egzaminie.Powodzenia.A alkali niech się wypcha ze swoimi "pozdrowieniami"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćSEBA
Alkali!!!!!!!!!!! chyba nie wiesz co to zawał?Pracuję w DPS od 6 lat.Jestem sam jako facet z opiekunów.Alkali-takie jak ty --zginęłyby po pół roku pracy.Nie masz równowagi w sobie."0" A co do egzaminu.Zastanawiam się jak z oklepywaniem .My to robimy u chorych z zap.płuc w pozycjach półwysokich.Zdełmuję obie poduszki,ale zostawiłbym podgłówek łózka lekko wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Do goscia z 07.06 Ja też z poznania, za chwile sie okaże ze chodzimy do tej samej szkoły i klasy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość13456
Hey, dziewczyny mam do Was kilka pytań: 1. Kobieta w zadaniu ma leżeć na płasko, podczas mycia kończyn górnych? 2. Czy podczas oklepywania pleców, na leżeć na boku, czy ma być w pozycji siedzącej? 3. Gdy wykonam wszystkie zadania i udam się do brudownika, to cały sprzęt, który miałam ze sobą mam zdezynfekować i odłożyć na swoje miejsce, czy nie dezynfekować i położyć wszystko na tacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćSEBA
gość 1234 ja tam połoze tak jak my robimy.tj .lekko uniesiona do mycia i lekko na boku do oklepywania ,bo słaba ta nasza Anna,i ma wys goraczkę to może jej się w głowie karuzela zrobi.tak tu się robi i w naszej szkole też. A ta dezynfekcja to; zanim odejdę do brudownika.A tam z nerki wszystko do czerwonego w rękawiczkach,i uporzadkuje zestaw na miejsca.nerka i miska też do mycia suszenia i dezynfekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Kobiety w zadaniu nie mozna kłaść na płasko bo ma nadciśnlenie i jeszcze bardziej je j uderzy do głowy na siedząco tez nie bo jest osłabiona! U mnie bedzie leżeć na poduszkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
dzięki wielkopolanin .dzięki Kas 75 i inni. Jestem PONADTO Alkali! Szkoda słów do Ciebie. Jutro napiszę ,co i jak u nas było.Za wszystkich ,którzy piszą jutro i w następnych dniach-kciuki:)Bardzo dziękuję Aga 23034 za blog i informacje.Eve-dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
kow 1975 :)napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Eve
Miło mi, że mogłam pomóc. Zadanie jest naprawdę proste. Spokojnie zdążycie za te 2 godz. Do oklepywania zostawiłam jasiek, ale łóżko dałam na płasko. Fantom zjeżdża na uniesionym łóżku. Człowieka jak najbardziej można tak położyć. Usta po odpluwaniu wytarłam ligniną. Nie smarowałam ani nie zwilżałam tego nie ma w kluczu, ale jak ktoś zrobi to przecież nie szkodzi. ... Spirytusem salicylowym nacieramy. Nasmarowałam jeszcze plecy oliwką i skórę pod biustem też tak profilaktycznie. Powiedziałam głośno, że nie ma tam żadnych zmian. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpyzol
...pacjentka musi mieć choć jedną poduszkę i wezgłowie lekko podniesione bo ma duszności przy zapaleniu płuc, miska nerkowata (tak nas uczulała Pani) nie nerka), oklepywanie pleców - leży na lewym boku (osłabiona może padnąć)- no i podłożyć miskę nerkowatą z wyłożoną ligniną-papierem aby wypluła to co odkrztusi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Dosia trzymaj sie, powodzenia jutro, pamietaj o nas po egzaminie! A allkadi niech sie buja i spada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość13456
A ręczniki, ten którym będę wycierać, i ten drugi który będę podkładać, to mogę na końcu wrzucić do kosza na pranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmała
Mialam dzisiaj,zach pom. Zadanie sie zgadza ale do wykonania bylo mycie klatki,konczyn górnych, plecy i zmiana koszuli. I pisalo że to bedzie podlegać ocenie. Więc nie oklepywalam. Bo nic w tym temacie nie bylo ze trzeba. Wydaje mi sie że to byloby na wyrost, to tak samo jak w tekście pisze że cisnienie co 4 godz mierzyc to rownie dobrze moglabym wziąść cisnieniomierz i zmierzyć.Była tabelka problemy i dzialanie opiekuna. Problem np goraczka dzialanie zapewnienie mikroklimatu,lekkie okrycie, podawanie płynów, zimne oklady,zmywanie przeciwgoraczkowe,mierzenie temp. Problem mokry kaszel z wydzielina dzialanie oklepywanie,nacieranie,zachecanie do odksztuszania, stosowanie nawilzaczy powietrza,wysokie ułożenie,.problem brak apetytu dzialanie podawanie 5 posiłków malych wartosciowych lekkostrawnych itd plus karta.czynnosci np mycie klatki 8.20 konczyn górnych 8.25 i td i patafki..Mam nadzieje że zdalam, powodzenia wszystkim. A za głupie wpisy dziekujemy, na praktycznym stres i algorytmy a życie weryfikuje.W szkole nie nauczyli mnie praktycznie nic wiec ciężko było nawet z najprostszymi rzeczami a praktyka na oddziale ma swoje algorytmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscbogna czasem moze tak byc ze z tej samen szkoly na 27 grudnia...haaa Wiesz zostw jej jedna poduszke ,jaska raczej odłóż...Bo sie zamotasz w tych poduszkach... haa ja juz sie smieje a to tak naprawde nerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc mala to zrobilas duzy błąd ,bo w algorytmie mycia plecow jest oklepywanie i to jest standartem... a co dopiero u chorej z zapaleniem płuc .... oklepywanie to podstawa ... i odkrztuszanie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Gosc z 22.17 ale jaja!!!! Z kim pisze bo ja też chodze na 27 Grudnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
A co do poduszek to przecież wiadomo ze nie na jaśku myjesz tylko na dużej poduszce, bo na jaśku bedzie Ci sie bujał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość13456
Ile razy trzeba zmienić rękawiczki? Można mieć jedną parę cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Ja myje klatke, konczyny gorne i plecy, smarowanie plecow te same, Dopiero zmieniam do zmiany koszuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość13456
Do: gośćbogna jak zmieniasz rękawiczki do ubrania koszuli, to masz je u siebie na wózku i po ściągnięciu pierwszych bez mycia ubierasz drugie, czy odchodzisz od pacjentki, idziesz myć i dezynfekować ręce i wtedy ubierasz rękawiczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Dokladnie to niewiem ale chyba bez mycia sama zmiana rekawiczek, mycie dezynfekcja przed cwiczeniem I po, tak mi sie wydaje, ale niech sie ktos jeszcze wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
A rekawiczki jak szykuje sobie przybory to szykuje na tace od razu 2 pary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×