Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gośćOM
Jeżeli macie egzamin przed sobą to pamiętajcie o jednym nie denerwujcie się za bardzo. Nadmierny stres może Was zgubić i zaczniecie popełniać głupie błędy. Prościej być nie mogło! Jeżeli poczytaliście na forum to wszystko wiecie. Głęboki wdech i do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkuntakinte
Ja miałam w poniedziałek.Było bardzo przyjemnie i właściwie bez stresu.Trzeba dużo napisać w działaniach.Sam praktyczny naprawdę łatwy.Wszystko co było napisane na forum przydało się.Powodzenia dla dalszych zdających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej a wiecie moze co było na egzaminie praktycznym z asystenta osoby niepełnosprawnej? prosze o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gosc z 9 20 przeczytaj kafeterie od strony 62!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co było na "opisówce" z asystenta osoby niepełnosprawnej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skąd my mamy wiedzieć co jest u opiekunów osoby starszej? szukaj forum o tym temacie. Tu są tylko opiekunowie medyczni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta sama odpowiedź dotyczy opiekuna osoby niepełnosprawnej....tu nie ma tego wątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już po. Bardzo przydały mi się wasze wypowiedzi. Egzamin łatwy. Wypisałam 15 problemów i sporo działań.Jest sporo czasu. Pół godziny pisałam i pół godziny przy łóżku. Wyszłam po 75 minutach. Egzaminatorki miłe choć powściągliwe. Jedna z nich powiedziała że zdałam.Teraz czekam na wynik na ile procent. Ale czy to ważne? Cieszę się że odzyskałam wolne soboty. Powodzenia tym którzy egzamin mają przed sobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
do gość z godz 08:03 czy mozesz mi napisac na maila którego ci podaje jakie problemy wypisałas .ja jestem przed egzaminem i jeszcze zyje w stresie i dla porównania chciałambym sobie skonsultowac, podaje maila lubieplackiheh1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gosc z 8:03 mozesz wypisac jakie te problemy wypisałas bo cos to za duzo 15 problemów góra wychodzi 7-9 co ty tam powypisywałas moze miałas inny przykład przypadek pacjentki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzianka
Witam , jestem już po wielkim stresie z dnia 4.02 . wiem że zapomniałam po spirytusie , oklepywaniu i nasmarowaniu pleców wazeliną , zmienić rękawiczki na czyste !. Oraz podałam jej nerkę jednorazową bez ligliny do wytarcia . oklepywałam na gołe ciało! . Nie wytarłam jej ust i nie nasmarowałam wazeliną ! Także nie wiem - mogło być lepiej ! Wyłoniłam tylko 9 problemów i działania do nich . Na koniec nie otworzyłam okna . A tego czego jeszcze nie wiem ? okaże się ! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam egzamin zawodowy na tej uczelni www.dental.szczecin.pl i musze przyznac, ze nic strasznego, owszem nerwy byly, ale zeby jakos szczegolnie sie denerwowac to nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiuleczka84
Powodzenia dla wszystkich, którzy jeszcze są przed. Dacie radę, nie jest trudne i wszystko juz wiecie co ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś coś poradzi gdzie można załatwić praktykę zawodową na opiekuna medycznego żeby zapłacić a nie chodzić Kraków,Częstochowa,Kielce,Starachowice,Radom,Skarżysko proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam pytanie do osób, które są po egz. Czy piżamę(koszulę) pacjentce trzeba ubrać zaraz po umyciu, czy później po nacieraniu i oklepaniu pleców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po oklepaniu pleców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w sali jest po jednym krześle na pacjenta. Krzesło powinno być w nogach pacjenta (tak podają podręczniki pielęgniarstwa), na nim kładziemy koc i małą poduszkę . W takim razie nie wiem na czym położyć miskę z wodą. Mamy taki stoliczek na kółkach, na którym kładę tacę z zestawem, na dole koszulę i ręczniki. Czy mogę dać poduszeczkę i koc w nogi a krzesło wziąć pod miskę?Czy to podlega ocenie? nie wiem jak postąpić (u nas nie było zajęć dodatkowych) ? I jeszcze jedno pytanie na końcu czy można dać miskę, tacę i nerkę od razu do brudownika, czy dezynfekować? Jeżeli dezynfekować to czy najpierw myć, czy odkażać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez juz po egzaminie. Koc powiesilam na ramie łóżka w nogach , a Jaśka polozylam na krześle. Stolik na kółkach miał na tyle miejsca, że zmieściła się i taca i miska z wodą. Na dolnej półce tak jak piszesz ułożyłam koszulę i ręczniki. Tacę, nerkę, miskę umylam, osuszylam ręcznikiem papierowym, zdezynfekowalam i odstawilam do magazynu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie najpierw się dezynfekuje a potem myje. Przecież ten sprzęt ma potem kontakt z pacjentem. W pracy właśnie tak robimy. wiem co mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJa
że Ty tak robisz to nie znaczy, że wszędzie obowiązuje. Kilka podręczników pielęgniarskich opisuje ten proces w różny sposób, więc można myć - dezynfekować i dezynfekować - myć. Wszystko zależy od tego co masz umyć i dezynfekować. Jeśli jest to miska nerkowata, w której leży listek ręcznika papierowego do którego pacjent wypluł plwocinę oskrzelową to wiadomo, że najpierw usuwamy bakterie, a potem myjemy, często jeszcze poddaje się wysokim temperaturom na koniec. W innych książkach jest opis, że najpierw zmywamy syfy, a potem dezynfekujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś ostatni dzień egzaminacyjny. Gratuluję wszystkim wytrwałości . Czekając na wyniki , już dziś zapraszam Was do grupy na Facebooku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych. Naszym celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa co do zawodu opiekuna medycznego oraz wywalczenie miejsc pracy i etatów dla nas wszystkich. Podaję link do grupy ZAPRASZAMY https://www.facebook.com/groups/935903823167207/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam pytanie i wielką prośbę trochę z innej bajki, czy ma ktoś z Was arkusz egzaminacyjny teoretyczny i zadanie praktyczne z opiekuna osoby starszej-Z07 styczeń 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paul2910
Hejka czy jest ktoś ze stargardu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 123456789012
Hej. Mam.pytanie czy ktoś miał już.egzamin w tym roku 2016 i co było? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cały temat tegorocznych zimowych egzaminów jest wałkowany od ponad dwudziestu stron (nawet chyba grubo więcej) więc polecam poczytać sobie dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mam pytanie jeżeli mamy egzamin w czerwcu 2016 roku mogą pojawić się te same zadania co tutaj osoby pisały w styczniu 2016?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na testach powtarzają się pytania czasem ale egzamin praktyczny jeszcze się nie powtórzył w całości, chyba, że pojedyncze czynności np. zmiana koszuli nocnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjolanta
czy ktoś wie kiedy będą wyniki z egzaminu jakieś mam nerwy że to tak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOM
U nas krąży informacja, że 30 marca. Musimy jeszcze trochę poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×