Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość bobrzyczka20
Ja mam 16 na 8 rano. Dam znac po egzaminie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super, będę Ci ogromnie wdzięczna! Ja mam 18 o 8:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nakładacz i upychadło nie wyciągamy całkiem z pakietu i kładziemy z narzędziami diagnostycznymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a torebki papierowo-foliowe i twindicatory nie były potrzebne w zadaniu? bo to też kazali w szkole przygotować. Ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co się orientuję, to wszystkie narzędzia wykładamy na tackę. Praktycznego nie było chyba jeszcze nigdzie, dlatego nie do końca wiadomo, co będzie w zadaniu oraz jaka dokumentacja do wypełnienia. Dziewczyny uzupełniajmy tu informacje na bieżąco, będziemy mogły wymienić się spostrzeżeniami. Moja szkoła jeszcze milczy, wiem tylko, to co od Was tutaj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny napiszcie coś o co chodzi z tą prac na 4 ręce jak ma to wyglądać na egzaminie, i co z ta wodą destylowana czy musimy myc te narzędzia po dezynfekcji przy użyciu tej wody, po co ogólnie ta woda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAEm
podobno egzaminy praktyczne zaczęły się już pod koniec maja,a ta woda jest po to,że jak umyjesz narzędzia pod bieżącą wodą to potem trzeba je przelać woda destylowaną,no właśnie o co chodzi z tym rysunkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muszą się wypowiedzieć dziewczyny, które są już po praktycznym. Woda destylowana może przecież być użyta do zarabiania cementu. Dopóki nie dowiemy się, jakie konkretnie były zadania, to możemy się tylko domyślać. A jak Wam idzie nauka do testów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość9999
Jaki był środek który trzeba było przygotowac na narzędzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie mogą być zalecenia pozabiegowe po takim wybielaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalecenia to na pewno wizyta kontrolna po 3-4 dniach oraz zalecenia w zależności od użytego cementu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez wiekszosc rzeczy będzie w arkuszu, nie panikujcie dziewczyny niepotrzebnie. Mam nadzieję, że nie będzie tak glupiego testu jak rok temu w czerwcu. I oby pytania były z Jańczuka, a nie z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalecenia to pewnie jak przy standardowym wybielaniu, bo odnośnie zęba martwego nie znalazłam nic dodatkowego. - biała dieta przez tydzień -nie palić tytoniu min. przez 2 doby - używać łagodnie wybielających, białych past do zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mamy przygotować również narzędzia do opracowania zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja ostatnio miałam robiony zabieg w gabinecie www.addent.pl i właśnie tam przy zabiegu pomagała jakaś asystentka :) takze chyba pracy jest sporo w tym zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy któraś z Was mogłaby mi przybliżyć teorie zmiany rękawiczek, tzn. po zdezynfekowaniu asystora, rozrobieniu płynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dezynfekcja powierzchni oraz zakładanie worków - rękawice lateksowe przygotowanie roztworu do dezynfekcji - rękawice gumowe (gospodarcze) zadanie egzaminacyjne - rękawice lateksowe pomiędzy zmianami rękawic myjemy ręce metodą Ayliffe'a za każdym razem bierzmy nowe rękawice lateksowe, które po wykonanej czynności wyrzucamy do czerwonego worka rękawice gumowe po przygotowaniu roztworu do dezynfekcji myjemy, osuszamy, składamy i kładziemy na biurko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym na egzaminie mogą być różne zadania dla różnych grup, tak było dwa lata temu. Więc poza endoperoxem może być mycie i pakietowanie albo formówka i amalgamat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze odnośnie rękawiczek: zdejmujesz je jedynie wtedy, kiedy wypełniasz dokumentację, a każdą pozostałą czynność wykonujesz w rękawiczkach, tak jak wyżej napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w którym momencie egzaminu powinno się uzupełniać wszystko w arkuszu? Czy zanim przystąpimy do wykonania czynności praktycznych czy też po zakończeniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma reguły. Możesz od razu wszystko napisać, możesz na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a powiedzcie mi jesli musze zdezynfekowac fartuch i rękawiczki gospodarcze to musze ubrać do tego rękawiczki jednrazowe to gdzie mam sie rozebrać z tego fartucha i tych gospodarczych rekawic bo musze umyc rece zanim ubiore te jednorazowe chyba, moze ktos to bardziej przyblizyc?bede wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rękawic gumowych i fartucha nie dezynfekujesz tylko myjesz i osuszasz , np. ręcznikiem papierowym. Dezynfekujesz okulary po zdjęciu płynem do dezynfekcji powierzchni (spraj np. Spitaderm) za pomocą nasaczonego gazika. Odkladasz na biurko wszystko. A rozbierasz się albo przy biurku, albo przy zlewie (i od razu myjesz fartuch i rekawice).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jak sie juz rozbiore i umyje fartuch i rękawiczki gumowe to zeby zdezynfekowac okulary to musze umyc rece i zalozyc rekawiczki i dopiero zdezynfekowac okulary dobrze rozumiem: -)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może któraś z Was ma opisane, co i jak robić w czasie egzaminu, byłoby łatwiej to wszystko ogarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam opisane, może w wolnej chwili uda mi się wrzucić. Ale póki co niestety jestem przyklejony do Janczuka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas fartuch wyrzuca się do medycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. myję ręce przy umywalce 2. zakładam worki (czerwony , niebieski lub czarny) 3. Myję ręce higienicznie , dezynfekuje (wietrze) 4. Zakładam rękawiczki jednorazowe 5. Dezynfekuje asystor i biurko ( jednorazowe ściereczki nasączone preparatem do dezynfekcji lub jednorazowe ręczniczki – spryskujemy ręcznik insidur spray (reczniki do czerwonego worka) 6. Zdejmuje rękawiczki, myje rece higienicznie, dezynfekuje, zakładam rękawiczki 7. Pobieram: ( w rękawiczkach jednorazowych) - fartuch - maseczkę - okulary lub szułbice - rękawice gospodarcze - wanienke do dezynfekcji narzędzi ( z sitem i pokrywą) - miarki do wody i preparatu (małą i dużą) 8. Zdejmuje rękawiczki, wyrzucamy do czerwonego 9. Przystępuje do przygotowania roztworu Ubieram w kolejności : fartuch, maseczka, okulary lub szułbica, rekawice gospo. Przy zlewie nalewam odpowiedną ilość wody ( może być tak ze będzie stała butelka wody destylowanej a jak nie to wode pobieram ze zlewu) Wodę przelewam do wanienki, do małego pojemnika odmierzam odpowiednią ilość preparatu i wlewam do wanienki do wody. ( Sitem robie góra dół) i zamykam pokrywą wanienkę. ( Miarkę wkładam jedną w drugą – mniej miejsca.) Podchodzę do zlewu, rękawiczki opukuje pod bierzącą wodą , przecieram ręcznikiem, potem okulary dezynfekuje albo przemywam) Wszystko odłożyć na brzeg biurka a maseczkę wyrzucić do czerwonego. 10.Myję ręce higienicznie, dezynfekuje, zakładam rękawiczki 11. Pobieram wszystko na dużą tackę co jest potrzebne do zadania narzędzia, leki, materiały, środki ochrony ind.pacjenta .( tacke odnosimy z powrotem) 12. Jeżeli wszystko mam (jeżeli nie cofam się po to) myje rece higienicznie, dezynfekuje, zakładam rękawiczki .(na asystorze musi być już zestaw diagnostyczny) 13. Podnoszę reke w celu zgłoszenia się do wykonania zadania 14.Egzaminator podchodzi, sprawdza co mam na biurku i daje polecenie , proszę wykonac zadanie. 15. Po wykonaniu zadania myję rece higienicznie, zakładam rekawiczki przystepuje do sprzątania czyli; - zanurzam narzędzia w wanience, - pakiety , opakowania od gazików wyrzucam do czerwonego, kubek z wszystkim w srodku również , procz ssaka który wrzucam do wanienki, i ile będzie. 16. Myję ręce higienicznie , dezynfekuje rece, zakładam rekawiczki 17. Dezynfekuje blaty 18.Myję rece higienicznie, dezynfekuje i przystepuje do wypełniania dokumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podałam cały algorytm postępowania na egzaminie praktycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę ile szkół tyle teorii pierwsze słyszę o dezynfekcji ssaka przecież to jednorazowe. Z tym myciem rękawic to też jestem w ciężkim szoku. Opakowania po pakietach do niebieskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×