Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2015

Polecane posty

Monisia śliczne dzieciątko:):* gałgolinka ale masz dużego robaczka :* kasiasianko, duomox to antybiotyk, ale ponoć bezpieczny w ciązy;) Małgorzata u mnie dzisiaj 12t3d dokladnie:) jezynka ja dzisiaj po prenatalnym, na sprzecie 2D:) nie martw sie. chorobe genetyczna wyklucza sie wlasnie dzieki, badaniu przyziernosci karkowej i kosci nosowej:) maLenka i już masz serduszko ode mnie za to że zamiast na seriale poświecasz czas dziecku, bo uwazam ze ten czas nigdy nie bedzie stracony:) Co do badan prenatalnych ja mialam je w ramach NFZ, tylko musialam pojechac 110 km:) Jezynka masz, racje, ale para kiedys zalozyla sprawe Mc donaldowi ze znalazla osc w fish burgerze i co przeegrali, bo Mc donald im udowodnil ze tam nie ma ryby O.o Nie bede nikogo namawiac, pracowalam tam jeden dzien i wystarczy:) No wlasnie sama sie zastanawiam jak to z tą położną. Kasiasianko szukaj wozka na Olx ja tam kupilam swoj w idealnym stanie za 200zł:) Aniołkowa na migrene czytalam kawa z cytryną:) jakis przepis tesciowej:) ale gdzie to przeczytlam to nie pamietam:) Lena najwazniejsze ze z twoja dzidzia wszystko ok, ja mialam rowniez usg na sprzecie 2D i jestem zadowolona, wiem to co najwazniejsze a na 3 D pojde w 20 tygodniu jakos tak:) ale wszystko zaraz opiszę:) DOKŁADNIE O tak Paczu nie masz co miec wyrzutow ja mam faze na frytki i chipsy ale nie kupuje:) bo wiem ze nie zdrowe Dzisiaj byłam na prenatalnych,jutro jeszcze mocz do badania muszę zanieść, bo dalej krew w moczu się utrzymuje. Z dzidzią wszystko wporządku przyziernosc karkowa 2,06cm, kosc nosowa jest, takze zespol Downa wykluczyl doktorek, usg mialam na poczatku przez brzuch ale w efekcie robil przez pochwe, i uderzal tym czyms w srodku, zeby dziecko sie obrocilo, bo ewidentnie wypoczywalo, z kciukiem w buziolku:) serduszko bilo 169 razy na minutę, Wszystko w najlepszym porządku, dzidzia ma cały kręgosłup, Maleństwo ma od pupy do głowy 5,7cm, mój luby spytal o plec, Pan powiedzial ze chyba chlopak, ale ręki nie da uciąć, i ze za 4 tygodnie bedzie juz wiadomo co tak w brzuszku siedzi:) to tyle u mnie. NIŻej Zdjęcie skarbeczka mojego;) tylko glowka i kawalek cialka a wyzej rączki:) link do dzidzi: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f98426cf56a5a5ab.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajku jejku jejku Usiaaaa :) !!! jak fajnie, jakie cudo !!!:):) to świetna wiadomość na dobranoc, że wszystko z prawdopodobnie Waszym mężczyzną dobrze!!:)a co do wozkow bede patrzec wlasnie wszedzie gdzie sie da, ale z tymi blizniaczymi maly jest wybor, a nie kazdy tez czasem odpowiada moim 'malym' wymaganiom :) czytałam na temat tego usg i że jest robione wlasnie normalnie, a w wyjatkowych wypadkach dopochwowo. nie mialam nigdy i nie wiem czemu jakos sobie tego nie wyobrazam :D niby kazdym razem tylkiem sie swieci w gabinecie ale tego jakos przezyc nie moge? a ile czasu ogolnie takie badanie trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i chciałam was jeszcze zapytać. jak to jest z farbowaniem włosów w ciąży ? moje odrosty sięgają podlogi, od momentu jak się dowiedziałam to nie ruszałam ich bo.. sama nie wiem , Wy się farbujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Usia1993, kawa z cytryną to na kaca. :D Śliczne Dzieciątko i cudownie, że zdrowiutkie. :) Głowa nadal mi pęka, do tego mi niedobrze przez to. :( Kasiasianko, no ja właśnie też mam takie odrosty już, że coś strasznego. Myślę, że w pierwszym trymestrze lepiej sobie odpuścić farbowanie, choć są farby bez amoniaku. Ja wybieram się za jakieś dwa tygodnie na pasemka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marudzilam że nie mam objawów i wykrakalam. Chyba mnie maluszek usłyszał bo dziś pierwszy raz wymiotowalam i pół dnia zgaga mnie męczy. Jeśli chodzi o wózek to mi zależy żeby rączka była do przekladania a nie godola. Usia ale już wyraźne maleństwo, normalnie podziwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Kasiasianko ja wlasnie jutro bede farbowac wlosy,uzywam farby bez amoniaku,w kazdej ciazy farbowałam wlosy,nie wyobrazam sobie 9mc z odrostami Usia dobrze ze z dzieckiem wszystko ok, dwa razy wysłalas post, nie wiem czy ten drugi był na nasze forum;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do farbowania to na spokojnie idźcie do fryzjera, który pracuje na dobrych farbach bo one mają łagodny skład i nic się nie stanie. Najbardziej polecam Wella i tam jest wybór farby permanentnej i bez amoniaku, ale to już fryzjer musi dobrac w zależności od włosów i oczekiwanego efektu. Za to takich sklepówek to ja osobiście sie boję nawet nie w ciąży. Stanowczo odradzam klientkom bo one nawet jak napisane bez amoniaku to mają zadanie zawsze wyjść wiec mocno ingerują. A od palette trzymajcie się z daleka bo to najgorsze co może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usia przekreć głowe w lewo bo fotosik przekręcił mi zdjęcia. Na pierwszym jest ręka przyłożona go głowy a na drugim dziecko tak jakby patrzy w "obiektyw"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
Kasia ja jestem fryzjerka co prawda ja nie farbuje bo mam świetny natural:) ale bez obaw możesz farbować tylko nie wdychaj za bardzo jak ci śmierdzi farba... Ja cale dwie ciążę robiłam sobie i innym włosy i dzieci mam zdrowe:D ja dziś poszalalam w silesii:) sweterek leginsy bluzeczka staniczek. Jeszcze buty muszę kupic:) kurde cycki z A zrobiły się C:) ale radocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
Usia , Mucha ślczne maleństwa :) to juz jestesmy w trojkę po badaniach :) cieszę sie że u Was też wszystko dobrze :) aale tak czytam to moje maleństwo sporo większe od Twojego Usia rany mam nadzieje ze nie bedzie jakies bardzo duze do 9 miesiaca :) moja dzidzia ma juz 6,4 cm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma Lenka to jest nas dwie w tym fachu ;) Moje ma 6cm więc podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wyżej to Mucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Dziś opiekuje się moją ulubioną 3- latką no i przez kilka dni bo siostra ma problem z oopieką, więc będzie co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria123
Witam,podczytuje was troche bo mialam tetmin na maj ale okaxalo sie ze beda blizniaki wiec urodze wczesniej:-)mam juz 2 synow 7 i 5 lat wiec jak wszystko sie uda to bedzie nas gromadka mam pytanie do kasi-czy wiesz juz czy twoje blizniaki sa jedno czy dwokosmowkowe i owodniowe o ma to kluczowe znaczenie.ja mialsm usg w 7tyg i dokladnie nir wiadomo mam miec xa 10dni znowu.jeszcze nikomu nir mowilismy bo czekam na powtorne badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak piszecie o tych watpliwosciach z farbowaniem a ja chyba glupia jestem ale nie ogarniam jak farba do wlosow moglaby zaszkodzic dziecku?przeciez do krwi ona nie wnika...nie wiem moze jakas niekumata jestem,w 2 ciazach farbowalam, a nawet mocno rozjasnialam wlosy,nic sie nie stalo,zaden lekarz nie powiedzial mi nigdy prosze nie farbowac wlosow,zawsze slysze za to ze ciaza to nie choroba i zeby zyc normalnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
No bo nie szkodzi... Tylko jak się sztachniesz i będziesz to wdychać bo z tlenem to pójdzie w krwioobieg. Ale to nic... Byle nie palić i dbać o siebie.. Ja daje dwie ciążę robiłam babeczki:) z pierwsza to nawet trwale robiłam bo jeszcze w salonie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to myślałam że z tym farbowaniem to kolejny zabobon. Ja farbuje i w pierwszej ciąży też farbowalam i nic mi nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odnosnie badan prenatalnych;badanie jest w standardzie dla kzdde kobiety9usg)dodatkowo mozna zrobic test pappa,badz potrojny. a druga sprawa,to pomiary dziecka robi sie na 2d(czarno biale)a dla uciechy rodzicow pozniej przelacza sie na 3d.4d to nagranie plytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
No i właśnie o to mi chodziło żeby tak zrobił lekarz :) ale państwowo tak nie robia albo nie chcą robic :( Ale dobrze ze juz po padaniach :) i ze wszystko dobrze no jeszcze czekanie nawynik testu PAPA ale na pewno też będzie dobrze:). Ja nie farbuje bo jak na razie śmierdzi mi farba ale może za jakiś czas dam rade bo moje odrosty też już straszą :) Niestety z moim łożyskiem nie jest najlepiej i już wiem o co chodzi z tym nisko osadzonym i tylnim. Otóż mam zakaz sexu i muszę uważac zeby sie nie przemęczać .Mam dużo odpoczywać. I jak łożysko się nie podniesie to będzie cesarka.Jest to tak zwane przodujące łożysko :( . A to oznacza że łożysko zasłania ujście szyjki i dlatego poród naturalny jest nie możliwy .Ale mam czas do 20 tyg na podniesienie łożyska i mam nadzieje że sie podniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do farbowania włosów to na samym początku lekarz mi zabronił farbowania, a po pierwszej wizycie powiedział że już można. Wczoraj tak mnie nakręciłyście tymi wózkami że cały wieczór siedziałam i oglądałam, wybrałam dwa modele jak na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisia co wybrałas? Ja zastanawiam się nad coletto marco polo lub graco symbio z tego co wiem to mają raczke przekladana na czym mi zależy bo pamiętam że za synem było mi bardzo przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabryjelka ja tez marudzilam na brak objawow, a dzis zemdlalam na miescie i jak wrocilam z mama pierwsze drzwi - wc i sniadanie oddane .... masakra.. ale ta ciaza mnie zaskakuje! zwymiotowalam i wlasnie gotuje jajka na twardo z majonezem bo tak mi sie chce!!:) co do farbowania wlosow, wlasnie naczytalam sie ze amoniak szkodzi, jakies substancje moga przez skore dostac sie, ale to takie minimalne ilosci, ze nie zaszkodza dziecku, tylko wlasnie ten amoniak - nie wdychac go. takze ja tez wstrzymam sie jeszcze ze 2 tyg, wlosy w kucyk i jakos do przodu ;) mucha21212 ale widac jak Twoja dzidzia ma ta reke przy glowie!!:) ja Ci mowie, chlopak jak nic!!! :) gratuluje, slicznie !!:* witaj daria i gratuluje nie jestem sama podwojna :D powiem ci tak, ze jeszcze nie wiem, bo w pon mam usg genetyczne i dopiero wtedy pewnie lekarz mi powie, a cos obilo mi sie o tym o uszy, ale czemu to ma tak wielkie znaczenie? jestes doswiadczona juz po 2 ciazach to moze cos mi powiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
Cześć Mamuśki! Czytam Was od początku,ale nie chciałam się jeszcze udzielać przed skończeniem pierwszego trymestru, ale wypłynął watek wózków i któraś z Was pytała o Coletto Marco Polo. Ja go mam i uważam, że jest ok. mam syna prawie ośmio miesięcznego i jak na razie większych wad nie zauważyłam. Chętnie przyłącze sie do rozmowy z Wami na forum. To moja druga ciąża, a miedzy dziećmi będzie ok 2,5 miesiąca różnicy. Trochę sie boje jak to będzie, ale jeśli drugie dziecko będzie tak wspaniale jak pierwsze to nie mam sie o co martwić. Termin porodu mam na 27 kwietnia. Męczą mnie okropne mdłości i czasami wymioty a do tego jeszcze śpiączka. W związku z tym przepraszam Was jeśli będę się rzadko udzielała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×