Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

avinione

tesciowa chce wziasc moja 2 miesięczną coreczke do siebie na noc

Polecane posty

Gość gość
No właśnie ! sama od początku wiedziałaś co masz zrobić i po co to wywlekać takie sprawy rodzinne na forum publiczne i ciągnąć temat przez 3 dni.Nie masz poważniejszych problemów ? Dobra rada na przyszłość ,trzymaj sprawy dotyczące rodziny w swoim domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu z 7:30 nie podniecaj się. temat byl od wczoraj,wiec jeśli umiesz liczyć to jeden dzien plus dzis co daje nam dwa dni:) poza tym temat zostal zamieszczony poniewaz chcialam poznać opinie innych osób na ten temat.po to jest forum.gorsze sprawy rodzinne sie wywleka,zauważ ze nikogo nie wyzywałam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiś żart chyba. Mówisz NIE i koniec kropka. Mam teściową i sama jestem teściową i babcią więc wiem co mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i nie zgadzaj się nadal, bo pomysł jest z gatunków zwariowanych, zwłaszcza, że piszesz, że karmisz piersią. Nie daj sie przekonać, bo potem będzie już tylko gorzej ;) . I zaangażuj meża w akcję, może do niego dotrze, skoro teściowa ma pomysły z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też teściowa
Powiedz jej że za dwa lata i to jeszcze jak dziecko będzie chciało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do avinione z 7:47 ja liczyć umiem ,3 dni napisałam tak na wyrost bo pewnie tak będzie albo i dłużej. Tobie też ktoś zaproponował słownik ortograficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobie też ktoś zaproponował słownik ortograficzny. x x ten słownik to jedyne co wyłapałeś z całego tematu? wow !!! jak ci temat nie pasuje to go nie czytaj, prosta sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast ułatwiac sobie życie poprzez korzystanie z pomocy innych, młode matki same robią sobie pętlę na szyję, a potem płacz, że dla siebie nie mają czasu, a dziecko nie doceniaic trudu... Więcej luzu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez autorka pisze że pomocy teściowej nie zabrania, może przebywac z wnukiem ile chce.. Ale branie na noc przez obca osobę niemowlaka do siebie, jest dla mnie patologią. Pierwsze 3 miesiące zycia to tzw 4 trymestr ciązy, dziecko potrzebuje jeszcze podobnych warunków jak w brzuchu mamy tzn matki blisko siebie. Co innego gdy mama w szpitalu czy u progu wyczerpania jesli maluch nie spi cąłymi nocami. Ale tak sobie dla zabawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie było podobnie, teściowa wydawała się być miłą, pomocna, zainteresowana i w ogóle och i ach, i tak zawsze robiła niby subtelnie niby na około, że w imię dobrych relacji robiliśmy z mężem małe ustępstwa, i kolejne, i kolejne. Trzy lata później wylądowaliśmy u psychologa, małymi kroczkami teściowa zatruła nam życie. Powiem ci co nam powiedział psycholog: pozwoliliśmy teściowej wejść sobie na głowę, niezauważalnie i stopniowo. I każde jedno ustępstwo dawało tylko sygnał, że można dalej i dalej. A tymczasem to my powinniśmy wyznaczać zasady, krótko, konkretnie i zdecydowanie je zakomunikować. A jak się "mamusi" nie podoba to już nie nasz problem. I pamiętaj, to nie ty powinnaś stać w sytuacji, że cokolwiek musisz tłumaczyć teściowej, bo to ty i twój mąż decydujecie, jesteście dorośli i niezależni i każdemu (czy to twojej mamie czy teściowej) pozostaje nic innego jak tylko uszanować was jako osobną rodzinę samodecydującą o sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpolikol
podaj telefon do tesciowej wszystkim na necie -- sama zrezygnuje ,a to jest wasze dziecko i nie zadna tesciowa tylko rodzice decyduja,chyba ze ty nie chcesz bzykac sie z mezem to chodzi do mamusi i skarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość brzoskwinia
I tak się zaczynają wszystkie problemy które zgotuje w przyszłości Wam teściowa. Niech Pani dzielnie walczy o swoje miejsce i dziecka w swojej Rodzinie. Gdyby się tak stało to dziecko bedzie na rozdrożu życia, nigdy nie będzie pewne swoich decyzji. Jest Pani Matką i bierze za to odpowiedzialność. Relacjom między teściową i mężem trzeba się przyglądnąć gdyż to będzie skutkować na Waszą przyszłość Rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Ja jak karmiłam piersią z nikim nie zostawiałam dziecka, gdyż dla takiego maleństwa pierś jest najważniejsza i najszybciej się uspakaja, nawet jam syn miał 4 miesiące na weselu był z nami. Rozumiem zostawić dziecko z kimś bo jakieś wydarzenie owszem, ale dla kaprysu nie. Dziwna jest twoja teściowa, ja też mama bardzo dobrą teściową i nigdy nie decydowała co ma z dzieckiem zrobić, a wymówka, żeby cię odciążyć to tylko pretekst dziwny. W tym wieku dziecko najbardziej potrzebuje bliskości matki pozostali nie mają jeszcze takiego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka urodziła córeczkę 4 miesiące temu też karmi ją wyłącznie piersią pomagam jej jak mogę bo mieszka sama ale w ten sposób że biorę małą na spacer lub się nią zajmuję a córka może się wyspać w ciągu dnia aby miała siłę wstać w nocy, nigdy nie proponowałam jej zabrania na noc małej bo to jest złe dla dziecka i dla mamy bo myślę że ta nocy byłaby nie przespana przez ciebie bo byś się martwiła o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie najbardziej raza cizie, ktore sobie natrzaskaja dzieci a potem biadola, ze babcie nie chca pomagac. Moim dzieckiem zajmuje sie opiekunka, nie babcia i zewszad slysze, ze jak to? Jakis dziwny trend w tej Polsce panuje, ze jak juz kobieta babcia zostaje, to ma swoj czas oddac i zajmowac sie wnukiem. A babcie maja pelne prawo do swojego zycia, wyborow, paasji, choc by nawet caly dzien seriale ogladaly. Ja szczerze wspolczuj***abciom, zwlaszcza lat 60 plus, bo te ktore znam, schorowane a MUSZA zajmowac sie wnukami z zle zrozumianego poczucia obowiazku, bo rodzicow nie stac na zlobek/przedszkole/opiekunke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezu babo wez się ogarnij.dziewuchę do tesciowej a ty masz noc dla siebie-mozesz poczytac w spokoju, iśc gdzieś z mężem etc.jeszcze za 15 lat bedziesz miała jej dosyc jak się bedzie zabawiać z chłopakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym oddala nic sie nie stanie za noc nie trzescie sie tak nad tymi dziecmi bo kaleki społeczne wychowacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej to oddaj na tydzien albo i dwa to moze na jakas fajna wycieczke ruszysz last minute!!!! Jak czytam glupoty ze sie wyspisz czy poczytasz to az brzuch mnie boli od smiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy w zyciu bym na to nie pozwolila, tym bardziej ze karmisz piersia.. jak chce to niech przychodzi w dzien i Ci pomaga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś a Ty umiesz czytac ze zrozumieniem? Bo to babci sie narzuca z pomoca.., w po kij jest Twoj komentarz? Napewno nie na temat;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać te wszystkie komentarze piszą laski bezdzietne :) matka ktora karmi takich bzdur nie napisze poza tym wystarczająco długo walczyłam o laktacje żeby teraz dla jednej nocy wszystko poświęcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 86E
Nie rozumiem jak można tak w ogóle pomyśleć a co dopiero powiedziec to matce dziecka! Przeciez to maleństwo jest jeszcze! A poza tym to szkoda że nie powiedziała tego jak urodziła dziecko i odrazu ze szpitala nie chciałaby go juz na noc ! Kazda matka chce mieć dzieci obok blisko zwłaszcza takie malutkie bo nie wiadomo co się może nie daj Boże stać ! A tesciowa miała swoje dzieci to ciekawe czy ona dawala komuś na noc takie maleństwo !? Ja jestem matka 4 dzieci i 2 wychowywala się " przy teściowej" to znaczy tak ze razem akurat mieszkaliśmy . Kolejna 2 juz osobno i powiem duza roznica .A mieszkamy osobno 3 lata i jak chce żeby któryś wnuk do niej pojechał to tylko dwojka starszych bo tamte są za małe według mnie i to nie podlega dyskusji ! Poza tym ja jestem zdania takiego ze żeby dziecko mogli u kogoś z rodziny zostac samo to musi być w miarę samodzielne tzn powiedziec czego chce i jak coś się dzieje zawolac badz umieć pokazac co go boli itd . A co do dzieci to kazda matka wie kiedy jej dziecko jest gotowe na to by zostac u kogoś na noc i to RODZIC DECYDUJE O TYM CZY DZIECKO MOZE ZOSTAC NA NOC A NIE TESCIOWA ( bo nie ona jest matka ani ojcem dziecka ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaden temat nie wywoluje tyle emocji co synowe w relacji z tesciowymi.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba bylo usunac plod i nie byloby problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga8707
Laska nigdy w zyciu ani tesciowej ani nikomu innemu!nie nie nie....to jakas eariatka czy co!ty jestes matka i to twoje zdanie sie liczy az do 18 lat dziecka! Nie daj trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No cóż są ludzie i ludziska ale niektóre babcie mają tak narypane pod beretem ze głowa boli._Po co jej ten kłopot?wstawanie w nocy,wycieranie kupek etc. i inne tam zajecia. Nie lepiej iśc do teatru,kina na lody z męzem .To zajecie dla młodych bab ,ona juz swoje wychowała i powinna się wypiąc.Szok ze sa takie głupie babcie. Ja tam nigdy w zyciu ani 2-mies ani 5 latka,ma rodziców niech się zajmują,chcieli dzieci to musza miec dla nich czas i tyle w temacie a nie wyrywac sobie dzieci z rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...to niech bierze:P w czym problem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nigdy bym nie dała 2 miesiecznego dziecka nigdy nikomu na noc, nawet jakby piło mleko modyfikowane, po co jej dzieciak na noc?? w dzien nie moze przyjsc do wnuczki?? Potrzebuje maskotki w łózku bo nie kumam tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniki
nie obraz sie ale wasze relacje sa chore i wiem co mowie z wlasnego dosiwadczenia, najbardziej durny pomysl jaki slyszalam zeby tak male dziecko przebywalo poza domem bez matki i mleka ktorego potrzebuje. powinnas powaznie porozmawiac z tesciowa i mezem na temat waszych relacji bo na dluzsza mete nie wrozy to nic dobrego, ja mialam podbna sytuacje tez babcia - tesciowa zycia poza wnukiem nie miala wszystko przynim chcial robic a czlowiek mlody niedoswiadczony godzil sie na wszystko bo poco sie klocic , kapanie karmienie wszystko robila doszlo do tego ze ak wyszlam z domu wydzwania za mna ze jej dziecko zabralam ze mam wracac biegiem do domu (mieszkamy razem), i tak przez rok z drobnymi klotniami coraz czesciej az w koncu nie wytrzymalam bo to moje dziecko maoje zasady i moje zycie , doszlam do wniosku ze najpiekniejsze chwiile wiez jaka ma sie z dzieckiem zabiera mi ona i doszlo do kilku powaznych klutni i w koncu z wielkim trudem odczepila sie i dala mi spokoj z ta swoja pomoca i tekstami "wiem lepiej niz ty" wierz mi kobiety w pewnym wieku maja problem z wlasna psychika i miesza sie im w glowach twoja tesciowa traktuje wnuczke jak wlasne dziecko i che rzadzic toba a wierz mi zaczyna sie od malych rzeczy potem bedzie tylko gorzej rozmawialam z pania psycholog na ten temat i sama powiedziala ze niektore babcie tak maja ze wydaje im sie ze maly wnuk jest ich dzieckiem i chca ustalac wlasne zasady zastanow sie i upenij ze u ciebie tak nie bedzie bo szkoda zebys stracila najpiekniejsze chwile z dzickiem co innego pomoc na chwile a co innego wpiernicznie sie w zycie u mnie minelo naszczescie wszystko babcia znalazla sobie inne zajecie i czas spedza z innymi ludzmi czasem jeszcze ma jakies tak waty do pewnych spraw ale ja juz nie zwracam na to uwagima dobry kontakt z wnukiem ale jest tylko babcia i nie ma innych praw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przechodziłam przez to samo. Moja córka ma 5 lat i jeszcze nie spała u teściów i będzie spała dopiero jak będzie bardziej samodzielna (nie pytaj o szczegóły :)). Nie daj się, Ty jesteś Matką. Pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×