Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

zimowa mama, mój pod kranem lądował już jak miał z 8-9 mc, jak nie umiał sam ustać, to na rękę go i heja do wanny pod kran, a potem już naumiał się sam. Teraz jak odpalam wodę na ciepłą (mam gazowo podgrzewaną) i słyszy to pyknięcie to sam leci do łazienki ;) Chusteczki w domu zawsze mam "w razie wu" jak idę na spacer np. i złapie go jakaś niekontrolowana kupa, to ratunek jest. Choć odkąd pamiętam, na spacerniaku zdarzyło mu się załatwić może tylko z dwa razy. Ale przezorny zawsze ubezpieczony :P -> odkąd zaczął jeść normalne rzeczy, to nie wyobrażałam się babrać z chusteczkami w tych cuchnących kupach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Zawiecha pierwsze slysze o tej promocji :-D a ja bylam taka zadowolona jak zobaczylam to w tesco bo to wychodzi ok 4,5zl za paczke a normalnie o 8 zl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
Dziewczyny tyle ostatnio piszecie ze cieżko być na bieżąco. Musiałabym chyba co godzinke zaglądać zeby zaległości sobie nie robić..... u mnie dzis na obiad ryba panierowana w greckim sosie i frytki :-D moze jutro zrobię cos zdrowszego :-) Wlasnie zrobiłam sobie listę samych rzeczy które musze pokupic dla siebie i maluszka z samej drogerii i tyle tego jest ze w szoku jestem. A i przy okazji mam pytanko czy wogole kupowalyscie pieluszki 1 czy tylko 2? i drugie pytanie jakie macie termometry dla malenstw.... Jakie firmy i wogole? Kupiłam kiedys w Lidlu taki bezdotykowy na czoło lub do ucha i za każdym razem temp. Inna jak spr na sobie wiec zaraz go oddałam. Co sądzicie? Jakie wy macie? ps. W poniedziałek mieliśmy 7 rocznice ślubu naszego i tak dla odmiany zamiast restauracji czy wyjazdu zrobiliśmy sobie niedługa przejażdżke rowerowa do lasu na polanke, i przy rzece zrobiliśmy sobie piknik :-) myslalam ze gorzej poradzę sobie z jazda na rowerze, to moja pierwsza w ciazy a jednak nie było złe :-p w niedziele za to wybylismy z domu na cały dzien w poszukiwaniu fajnego pleneru do fotek i tak trafiliśmy na super ruiny zamku, całkiem spore i mogliśmy troche poprtrykac :-) mamy super pamiątkę. Jak tylko je zobaczyłam byłam mega szczęśliwa bo takiego wlasnie pleneru szukalam :-) na fejsa wrzucilam tylko 2 fotki na nasze forum, ale ogólnie mamy cała masę i na tle murów itd :-) ok uciekam do obiadu bo moj niedługo bedzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna, no pewnie, kupowaliśmy te chusteczki z Pampersa i w Tesco i w Realu, jak mieszkaliśmy na starym mieszkaniu, bo tam jeden i drugi sklep blisko miałam. Olaf miał pół roku jak ta promocja weszła w życie. Jak podłapałam ją w Realu, to jak mi się chusteczki kończyły, zawsze szłam po następne i zawsze były w promocji. Jak nie białe, to zielone, albo jedne i drugie. Nie tak dawno byłam w Realu i znowu ją widziałam, ale już teraz nie kupowałam, bo mało używam. Ostatnio wzięłam z BabyDreamu razem z tym plastikowym pudełkiem za 6,50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari, ja już pisałam wcześniej - mój był malutki 2,8 kg miał to 1 były za duże :) ale koleżance urodził się klocek 3,5 kg, to musiała 2 zakładać, bo 1 były za małe. Więc kup sobie po paczce, ew. mąż Ci doniesie :) ostrzegam, że możesz być w szoku ile przez ten czas w szpitalu może pójść Ci pieluch. Mój mały zużył 2 paczki Huggisów. Mąż był w szoku, że musi mi donosić. A to mały srajduch był :P -> termometry wszystkie elektroniczne tak mają, że temperatura w różnych miejscach ciała jest inna, nawet na instrukcji masz to napisane. Najlepsze były te rtęciowe, bo były dokładne, ale zostały wycofane. -> życzę wam kolejnych szczęśliwych rocznic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja---------------27l---------1dz-------------7-15 pazdziernik------Córka Agagula-----------31l---------1dz------------01 listopada-----------Staś Karolinaaaaaa---26l--------1dz-------------01listopada--- -------- syn newt ---------------37l---------2dz------------01 listopada-----------Adaś Andzik-------------27l---------1dz------------03 listopada-----------Leon asiek1111----------30l--------1dz------------03 listopada-----------Julian Claudina----------27l---------1dz------------04 listopada----------Córcia onaoczekująca--27l---------2dz------------06 listopada----------córka Malwi86----------28l---------1dz------------09 listopada----------Marysia kita1987-----------27l---------1dz-----------14 listopada-----------córka Safari29-----------29l----------1dz------------14 listopada---------córka izulinka7----------24l---------1dz------------15 listopada----------Zuzia Martyna8----------26l---------3dz-----------15 listopada--- Nadia/ Artur magdalenkamz--24l---------1dz------------15 listopada----------??? Marita1990--------24l----------1dz----------15listopada - ---------Bartek Pałka89-------------25l---------1dz-----------16 listopada----------Maja gosiaczek847------30l--------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama-----25l---------2dz-----------23 listopada---------Synek nfocat---------------26 l--------1dz-----------23 listopada---------Jeremi repetytorium----------29l-------2dz-----------23 listopada--------Asia zawiecha------------24l--------2dz-----------25 listopada---------Katrina Neska851-----------29l---------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333--------------36l--------3dz-----------25 listopada---------Nikola nata91lia-----------23l---------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85---------------29l---------1dz----------29 listopada----------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiecha ja kran juz dawno praktykuje ale moj maz nie mogl sie przekonac ale jak zabraklo chusteczek to juz musial sobie radzic;)ja wlasnie nie mam zadnych w razie W i zawsze sie modle zeby nic sie nie stalo a jakos zapominam zeby je kupic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Hej :) Tak mnie ostatnio kafeteria wkurzyła, że musiałam ochłonąć. Napisałam mega posta i ciągle tylko, że spam i spam więc strzeliłam focha i nie pisałam nic :P xxxx Anja, a jak będziesz znieczulana do cesarki? xxxx Newt, łączę sie bólu jeśli chodzi o wydatki przedszkolne. U mojego książka 112, do tego 40 wyprawka, ubezpieczenie, tańce... Ogólnie ponad 4 stówki zostawiłam w samym przedszkolu, a jeszcze zażyczyli sobie papieru ksero, piórnika, chusteczek higienicznych... No i wiadomo - szczotka do zębów, pasta, stój na gimnastykę, jedyne z kapciami mi się udało, bo miał z zeszłego roku :P xxxx xxxx Iza powodzenia na wizycie dzisiaj :) Poceniem się nie martw, ja też z natury dość potliwa jestem, ale syna rodziłam w maju i zaraz po porodzie dostałam mega dreszczy, że ubrałam szlafrok i położna opatuliła mnie kołdrą :D Koszule mam 2 po synu jeszcze. Na pewno będę je brała, bo kupiłam wtedy nówki i są naprawdę fajne ( na guziki) bo nie mają tych irytujących mnie wzorków z misiami, kotkami żyrafami itp. W lumpie poluje na szlafrok, ale taki zwykły bawełniany. Poprzednio miałam taki gruby to prawie całą torbę mi zajął :D A w domu mam tylko satynowy który nijak się nie nadaje na tą okazję ;) xxxx Co do kosmetyków dla małej to oczywiście nie mam jeszcze nic :P Ale będzie na pewno: pieluchy pampers, cała reszta z babydream i też nie w jakiejś oszałamiającej ilości. Mam w razie czego Emolium do ciała, ale używam sama, bo mam trądzik różowaty. No i chusteczek nawilżanych babydream używam stale przy synu. xxxx Kurcze mój młody też już katar podłapał w przedszkolu a ja się poczęstowałam od niego :o Chodzę przymulona, ale póki co ratuje się naturalnymi sposobami. Więcej już nie napiszę, bo jak zobaczę znowu ten tekst o spamie to się zastrzelę chyba :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
ona oczekująca, co do znieczulenia to na 99% zewnątrzoponowe. Dlaczego pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaoczekująca
ooo udało się :P xxxx To jeszcze zapytam o związek sernika z przyśpieszeniem porodu?? :P Mi się wprawdzie nie spieszy z porodem, bo wyliczyłam sobie, że najbardziej opylałoby mi się wrócić do pracy po rocznym macierzyńskim i zahaczając jeszcze urlop o ferie zimowe :D xxxx A ja do torby szpitalnej dla siebie biorę podpaski, kosmetyki do kąpieli, włosów itp. Polecam Wam zaopatrzyć się w te małe próbki do nabycia min w Rosssmannie. Skarpetki, majtki siateczkowe (sprawdziły się ostatnio, wezmę 5 par) stanik do karmienia, wkładki laktacyjne, ręcznik papierowy (okładam nim deskę w wc) i koniecznie kubek i sztućce, bo u mnie w szpitalu trzeba. Małą będę ubierała w ciuszki własne chociaż szpital niby też zapewnia. Co do pieluch to zaczynam od rozmiaru 1. Mój syn urodził się 3820 g i spokojnie przez pierwszy miesiąc się w nie mieścił. A poza tym z tego co pamiętam mają te wycięcie na pępek. xxxx Czy któraś z Was używała przy pierwszym dziecku Octaniseptu? Bo ja rodziłam za czasów przemywania pępka spirytusem i było spoko, bo odpadł równy tydzień po porodzie. A jak jest w przypadku tego?? No i jeszcze jak któraś używała do rany krocza to również proszę o opisanie swoich doznań, bo za moich czasów :P było Tantum Rosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zdrowka. Ja chorowalam w zeszłym tyg ale szybko pokonalam chorobsko domowymi sposobami plus paracetamol na gorączkę. Piłam mnóstwo lipy z sokiem malinowym, miód, cebulka :-) Zawiecha dziękujemy ;-) a co do pieluszek to tak wlasnie mysle zeby dokupic tez jedynek, bo narazie mam tylko mega pake pieluch pampers 2 od bratowej. A termometr z Lidla przykladalam w jednym i tym samym miejscu kilka razy pod rząd i za każdym katem inny pomiar. Mysle ze w sobote wybiore sie na te drogeriowe większe zakupy i kupię wlasnie pieluszki 1 z baby dream bo mam kupon wiec spr. Do tego kosmetyki Bubchen lub baby dream chyba. Potrzebuje jeszcze wlasnie termometra, nozyczek czy tam obacinaczek, patyczkow, gazikow, chusteczek nawilzanych, gruszki itd. Fride dostałam od bratowej, jej nie posłużyła i bardzo narzekała. Jak tak sobie spisalam to jest tego troche. Dobrze ze chociaż w szpitalu wszystko dla dzieciaczka zapewnione, zreszta podwłady i majtki siateczkowe dla mnie tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Anja z czystej ciekawości :P Ale tak właśnie myślałam, że nie znieczulą Cię ogólnie przy astmie.... Miałam oba i powiem Ci, że zewnątrzoponowe jest dużo lepsze, szybciej dochodzi się do siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Safari, u mnie z kolei gruszka się w ogóle nie sprawdziła i młodego diabelsko wkurzała :D Zresztą gruszka nie nadaje się do kataru. Polecam aspirator do nosa, ja mam Marimer, to jest coś w rodzaju Fridy tylko moim zdaniem lepsze, bo tańsze i zamiast tych specjalnych gąbeczkowych wkładów używa się zwykłych gazików co też jest oszczędniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Zawiecha, szkoda mi miejsca w torbie :D a ręcznik tak czy siak muszę mieć, bo się przyda chociaż do wytarcia buzi czy widelca. Hhahahaha właśnie sobie wyobraziłam jak robię to nakładką na kibel ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona oczekująca, ale one są może wielkości i szerokości jak proszek do pieczenia, pakowane po 10 i po 6 sztuk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
ona oczekujaca, ja niigdy nie miałam zadnego znieczulenia , no pomijąc to u dentysty poktorym tak mi puchnie podniebienie ze mam odruch wymiotny :/ taki ze mnie alergik. Boje sie wlasnie jak moj organizm na to zareaguje. A co do nakładke na kibelek to tez mam zamiar je zabrac ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Ok :) oglądnę, dotknę i może nabędę :P Najwyżej jak mi się nie przydadzą to będę sobie rozkładała jako serwetkę na stolik szpitalny :D Dzisiaj byłam, ale nie rzuciły mi się w oczy. Za to są chusteczki nawilżane Babydream za niecałe 14 zł czteropak. Kupiłam, bo jak wspominałam mój młody używa stale więc na pewno się nie zmarnują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Dziewczyny do nosa na katar to tylko Sopelek albo Katarek jak kto woli, podlacza sie to do odkurzacza i ladnie czysci nosek.. Fride mialam i kapa.. gruszka podobnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona oczekująca, u nas w każdym Rossmanie są na półce z tzw. zestawem podróżnym - tam gdzie są szampony, pasty do zębów itp. itd. w wersji mini. ---> co do gruszki - to się przyłączam do grona odradzających - kompletna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Anja, ja bez alergii i też mam odruch wymiotny jak mi dentysta coś wsadza do buzi ;) Zewnątrzoponowe jest w kręgosłup i znieczula się od pasa w dół więc tak jakby układu oddechowego Ci nie zaburza, ogólne już tak. Pamiętaj tylko by nie podnosić głowy za prędko po nim i dużo pij i sikaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Co do pampersiw 1 to ja urodzilam dziecko 4300 a i tak uzylismy 2 paczki newbornow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Martyna ja kiedyś rozważałam tego Katarka do odkurzacza, ale ja w ogóle nie mam dywanów więc chodzi u mnie naprawdę sporadycznie i w sumie to nawet nie wiem gdzie go trzymamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
ona oczekująca, mam nadzieje ze wlasnie to nie dotrze w jakis sposob do mojego ukladu oddechowego bo byłaby lipa pewnie. A co do rad to dziekuje, dostosuje się :-) u nas po tym znieczuleniu nie mozna wstawac ani podosic glowy przez 12 godzin, nie wiem jak ja dam rade tak wylezec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
No weźcie mi powiedzcie co z tym Octaniseptem, nooo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona oczekująca
Anja, mam ten problem, że nie potrafię się wysikać pod siebie. W sumie to nie wiem czy do cesarek nie cewnikują od razu, ale ja miałam operacje ortopedyczne i tam mi przynosili po prostu ten basenik do sikania, a że nie umiałam na to sikać to nie piłam żeby mi się nie chciało :D i tym sposobem załatwiłam sobie zespół popunkcyjny ( tydzień potwornego nie do opisania bólu głowy :o )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie uzywalam octaniseptu tylko tanszy zamiennik-asept spray (koszt 10zl). Pepek sie faktycznie dluzej leczy. No i do krocza tez tego uzywalam,jednak bardziej mi pomogl rivanol (polecony przez polozna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Do cesarki cewnikują na szczescie bo tez ie wyobrazam sobie sikania "pod siebie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Ona oczekujaca do pepka 5 lat temu tez stosowalam rozcienczony spirytus.. Teraz octanisept i pepek odpadl po tygodniu.. do przemywania pipki uzywalam tantum rosa.. nie probowalam tego robic octaniseptem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×