Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Moja waga od tygodnia stoi w miejscu, brzuchal ma 85 cm, czyli albo urósł cały centymetr, albo to przez te dwa kilo bananów, które przed chwilą zjadłam :P Teraz złapię obsesję i będę się codziennie ważyć - dlatego do tej pory nie miałam wagi w domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojoj, a jakie masz tętno? Ja ostatnim razem jak miałam mierzone to wahało się między 80-85/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja---------------27l---------1dz-------------7-15 pazdziernik------Córka Agagula-----------31l---------1dz------------01 listopada-----------Staś Karolinaaaaaa---26l--------1dz-------------01listopada--- -------- syn newt ---------------37l---------2dz------------01 listopada-----------Adaś Andzik-------------27l---------1dz------------03 listopada-----------Leon asiek1111----------30l--------1dz------------03 listopada-----------Julian Claudina----------27l---------1dz------------04 listopada----------Córcia onaoczekująca--27l---------2dz------------06 listopada----------córka Malwi86----------28l---------1dz------------09 listopada----------Marysia kita1987-----------27l---------1dz-----------14 listopada-----------córka Safari29-----------29l----------1dz------------14 listopada---------córka izulinka7----------24l---------1dz------------15 listopada----------Zuzia Martyna8----------26l---------3dz-----------15 listopada--- Nadia/ Artur magdalenkamz--24l---------1dz------------15 listopada----------??? Marita1990--------24l----------1dz----------15listopada - ---------Bartek Pałka89-------------25l---------1dz-----------16 listopada----------Maja gosiaczek847------30l--------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama-----25l---------2dz-----------23 listopada---------Synek nfocat---------------26 l--------1dz-----------23 listopada---------Jeremi zawiecha------------24l--------2dz-----------25 listopada---------Katrina Neska851-----------29l---------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333--------------36l--------3dz-----------25 listopada---------Nikola nata91lia-----------23l---------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85---------------29l---------1dz----------29 listopada----------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Zawsze ok 120...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags-ja u siebie w miescie nie widzialam nikogo z takim wozkiem, na tablicy.pl uzywanych wozkow jest moze ok 55z calej polski, na allegro pewnie troche wiecej ale tez niewiele. Xxx Ja przy mlodym mialam zgage okropna, codziennie wieczorem-pilam mleko na potege. Teraz tez czasem zgaga sie pojawia ale jeszcze nie jest tak zle jak przy mlodym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość Anja, matko, że Ty jeszcze palpitacji serca nie dostałaś? w ciąży i tak pewnie Ci podskoczyło, wiesz jakie miałaś przed? ---> zimowa mama, fajny wózek, u mnie jednak opcja by Olaf siedział na spodzie a dzidzia na górze by nie przeszła. Darłby się w niebogłosy, on musi wszystko widzieć i mieć pod kontrolą. A jednak takiego maleństwa wolałabym nie kłaść na spód, wolałabym je mieć cały czas pod czujnym okiem ;) widziałam te bliźniacze w sklepie, ja do windy bym takim nie wjechała, a nie mam towarowej. Tym Mohicanem wjeżdżam dosłownie na "styk". A na 10 piętro trzeba się jakoś dostać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie te wozki blizniacze podwojne, lub takie w opcji jeden za drugim to tragedia jest. Pchalam kiedys taki kolezance i zalamalabym sie jak bym z takim sprzetem musiala codziennie walczyc. Ten Phil and Teds to najlepsza opcja jaka widzialam. Teraz inne firmy robia jeszcze mniejsze, bardziej nowoczesne, ale za to ceny masakryczne. xxxx Zawiecha a na dostawce by Ci maly ustal, czy za maly jeszcze jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Zawiecha, nie wiem własnie jakie miłam wczesniej ale chyba raczej normalne. Strasznie mi to juz dokucza,mam wrazenie ze zaraz mi gardłem wyskoczy a nie wspomne juz o tym jak szybko sie męcze :/ Masakra.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, coś Ty, taka opcja to już w ogóle nie wchodzi w rachubę. My jesteśmy dopiero na etapie "wolno, nie wolno - ale i tak zrobię to co chcę, może mama nie nakrzyczy" ;) czyli faza buntu cz. 1. Uczę go chodzenia bez wózka, ale on jak widzi ulicę i samochody to głupieje i wbiega prosto pod kółka. W wózku już mi czasem wstaje jak jedziemy, a z tej podstawki to by mi co chwile spierdzielał :) -> myślałam też o szelkach, ale tak dziecko jak psa na smyczy? odpycha mnie ta perspektywa, ja też nie chciałabym żeby ktoś mnie tak prowadzał ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie tutaj i tak nie widziałam takich malutkich dzieci na tych podstawkach. Co najmniej 3+. Jakoś boję się zaryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mi sie wydaja, ze to raczej dla starszego dziecka. A smycz moze to I mysl jest. Tez mi sie to jakos bardzo nie widzi ale bezpieczenstwo majwazniejsze. xxxx Anja ja mam po ataku 107 puls I mam wrazenie ze mi serce wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, wiem, jednak zostanę przy dwóch wózkach. W lecie ewoluuje na tyle, że będę mogła z nim swobodnie wychodzić, jednak będzie miał już te 2,5 roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiecha to siedzisko na dole to teoretycznie dla mlodszego dziecka, lzejszego. A noworodka widac bez problemu i jest do niego dostep. Poza tym wazy 12kg, zgadzam sie z ags ze te tandemy to chyba lipa bo np z firmy graco wazy 18kg! No i sa dlugie. U nas nie ma szans na wstawanie w wozku, pasy mu na to nie pozwalaja. Co do smyczy to sa plecaki ze smyczami, popatrz na allegro, chowa sie "smyczke" do plecaka. Firma skip hop tez je ma w ofercie. Wczoraj na placu zabaw widzialam pania z takim 2 latkiem i szedl bez problemu a nie wygladalo to jak typowa smycz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Ags to pomysl sobie ze ja mam tak cały czas, a po wyjsciu na 3 pietro boje sie nawet mierzyc :/ tylko u mnie jeszcze z ta astmą to sie wiążę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostalam takie szelki dla maleństwa , ale nie wiem czy będę tego uzywać bo też takie dziwne mi się wydaje, zobaczymy. Byłam w Smyku i jak zwykle szału nie ma d**y mi nie urwało i nic nie kupiłam, a szłam z myślą o grubszym kocyku. Było może z 7szt do wyboru i wszystkie w różu lub błekicie, jeden zółty;/ Nie chce takiego, na allegro widziałam o wiele ładniejsze i tańsze i postanowiłam jednak zamowić. Potem zaszłam do rossmana. Macie te karty rabatowe rossnę?? Bo ja dopiero dziś zauazyłam (jak pani z kasy mnie o nią spytała) i postanowiłam sobie założyć bo czasem są promocje dla dzieci ale tylko jeśli masz ta karte. Kupiłam pare najpotrzebniejszych rzeczy i skusiłam sie sprawdzić ten zel 3w1 o ktorym niedawno któraś z was pisała,ale nie pamietam która. Kupiłam dla małej płatki , krem przed wiatrem i wilgocia , krem przeciwodparzeniowy i jakiś krem nawilżający wszystko z babydream. Niestety nier załapałam sie na te promocje kocykow, pościeli. Wszystko już przebrane było, no trudno. Zamowiłam ta szafe. Bedzie na piątek lub sobotę takze bedę mogła juz wszystkie rzeczy sobie powkładac;d xx Ogólnie nie było mnie 2godz pochodziłam tylko troszke po galerii a stopy spuchły mi jakbym była z 10h w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, strasznie Ci wspolczuje, bo to musI byc syraszne. A co lekarz mowi? Cale szczescie, ze juz niewiele Ci zostalo. xxxx Paulka, szkoda, ze zakupy nie do konca udane, ale zawsze cos tam soe trafi na poprawe humorku, kosmetyki tez dobre ;). Ja jeszcze zadnych kosmetykow dla malej nie mam. xxxx Zawiecha, pewnie wszystko wyjdzie w praniu, jak sie malutka urodzi i wtedy zobaczysz z czym Ci najwygodniej. xxxx Mnie dzis brzuch ciagnie i jakis ucisk czuje w dole :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny;) Ja dzis jakas taka do d..y jestem:( miałam 2 pobudki w nocy na siu a do tego mielismy mega burze;) lało jak z cebra i tak błyskało ze nie musialam swiatła do wc swiecic. W ciagu dnia tez padało wiec całe szczescie ze wczoraj poprałam;) Dzis wszystko wyprasowałam i wkoncu sie wziełam i posegregowałam rozmiarami ciuszki małego. Majster idzie jak burza i jak wszystko pojdzie planowo to w przyszłym tygodniu bedziemy malowac;) Ja jutro wybieram sie na jakies zakupy ale nie mam na mysli nic konkretnego. Samo w oko wpadnie;) W piatek mam wizyte i juz nie moge sie doczekac. Ciekawe ile Leon urósł przez te 2 tygodnie. no i przepada mi w tym tygodniu szkoła rodzenia bo nasza połozna musi kolezanke zastapic na dyzuze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Jeju Andzik jak mi sie podoba imie Leon, jeli zdeduje sie na drugie dziecko i bedzie chlopiec to tak mu dam na imię :-) A lekarz nie powiedzial nic konkretnego poza tym ze sa jakies male niedomykalnosci w sercu ale to nie ma z tym nic wspolnego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, jak Ci ciągnie? ja odkąd przestałam mieć te bóle w stawie krzyżowo biodrowym, strasznie zaczął mi twardnieć, napinać się i właśnie "ciągnąć w dół" nawet bez wysiłku. Z Olafem tak miałam w dzień porodu i do skurczy porodowych, a teraz skurczy nie ma, tylko twardnieje, napina się i tak specyficznie ciągnie. Już tak z tydzień mam. A jak chodzę to nie dość że twardnieje, napina i ciągnie, to jeszcze boli. Nie wiem, nie spotkałam się jeszcze z czymś takim :P jednak co ciąża to jakiś news :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Anja u nas Leon byl od zawsze faworytem. Juz ponad 3 lata temu jak zaczelismy sie starac wiedzielismy ze jak bedzie chlopiec to bedzie Leon:-) A jak sie przytrafi kiedys drugi chlopak to bedzie Jan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiecha, dokladnie tak samo mam. I teraz juz tez nawet bez zadnego wysilku. Te bole na okres mi minely narazie, ale brzuch mnie boli tak jak by mnie cos gniotlo w srodku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki :) Ja dziś tylko na takie podsumowanie dnia . Moja dzisiejsza noc była koszmarna, co chwilę się budziłam i zabijałam komary, chyba z 5 dobiłam , które oczywiście wcześniej zdążyły mnie pogryźć 😠do tego o drugiej w nocy poszłam po wiatrak, bo tak mi było gorąco i nie wiedziałam czy się do naga rozebrać czy co...a co najważniejsze, to dzisiejszą noc spałam sama, bez miśka :( bo w nowym domu robili ostatnie poprawki z resztą dzisiaj chyba też się tak zapowiada, właśnie kładą cegłe w salonie, potem przemalować itp. . No ale jak mus, to mus . W sobotę chcemy już tam pierwszą noc spać, więc tempo podkręcone. Także Malwi jestem całkiem w temacie i na czasie i wiem o czym mowa :P szczególnie jeśli chodzi o sprzątanie, o okna itd. , tylko u nas jeszcze trochę ,żeby był konkretny efekt :) xxx co do tętna, to Anja mam podobnie i znam to uczucie. I mi utrzymuje się w spoczynku do 110/min , ostatnio miałam 117/ min, a przy wysiłku, to nawet nie mierzę. Czasem sobie leżę a tu tak wali, że czuję je wszędzie, w głowie, w brzuchu, w nogach... kosmos. Ciśnienie około 150, albo trochę ponad. Dobrze, że jutro wizyta:) xxx mleko do ziemniaków moja mamuśka często dodaje , także znam ten smak :P xxx ja na obiad miałam kebab, którego jadłam na raty i resztę zjadł pies, bo jakoś zapchał mnie i za słono jak dla mnie, także zdrowo dzisiaj :P Ale nie miałam czasu na obiad, bo pół dnia byliśmy w castoramie, potem w sklepach meblowych i tak zleciało . xxx dziewczyny ale Wy macie fantazje w tych snach, ja to mało co pamiętam, ale głupoty też mi się śnią jak już :P xxx Andzik- mi imię Leon też się mega podoba, niestety u mnie w rodzinie już kuzynka mnie uprzedziła jakieś 2 lata temu:(:P xxx Pałka właśnie też myślę o tej karcie z rossmanna, bo nieraz są mega okazje, widziałam na stronce :) i też będę zamawiać kocyk z allegro , a koleżanka, ta która miesiąc temu urodziła ma śliczny, miętowy, milusi taki misiowy kocyk z pepco za chyba 19.90 i też chcę go upolować:) xxx a ja dzisiaj oprócz niewyspania czuję się dobrze, mały mega się wierci i wypina, czasem nie mogę się nadziwić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz sobie poleżałam godzinke w łożku, obejrzałam porodówke(ostatnio ciągle sie wzruszam jak to oglądam) i wiem że zapowiada mi się ciężka noc;/ nie mogę znalezć sobie miejsca bolą mnie plecy i maleńka urządza sobie balange w brzuszku. Życzę wam spokojnej nocy i kolorowych snów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Czesc Mamuski! Pisze z kompa meza i nie wiem jak ustawic PL klawiature a nie ma go w domu. Ja tez czesto jestem sama bo on ciagle w delegacjach. Andzik ja tez uwielbiam imie Leon i poki myslalam ze bede miec syna to tak mial sie nazywac. Jak nazwalabys corke? O tym wysokim pulsie czytalam w ciazowych ksiazkach ze to normalne, chociaz ja akurat tego nie mam. Za to dzis od rana dopadla mnie zgaga morderca na ktora nie pomagalo ani mleko ani Rennie. Za to spie doskonale a ale zycie cierpialam na bezsennosc. W ogole mam wrazenie ze wiekszosc ciazy przespalam. Apropos kocykow to kupilam ostatnio sliczny w Kappahlu. Wyglada jak robiony na drutach. Jutro wpada do mnie kolezanka ktora jest w 16 tc. Ah kiedy to bylo! Mi strasznie szybko leci czas. Kiedys sobie wyobrazalam ze jak juz bede w ciazy na L4 to bede tylko robic na drutach i czytac ksiazki i czas bedzie wolniej plynal a tu ciagle gdzies biegne i mam tyle do robienia. Ale chyba taki juz moj charakter ze nie umiem zwolnic. Mam nadzieje ze Mala wda sie w swojego spokojnego tate =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
Hej! Nie śpię od 2 godziny i pomyślałam, że to dobra okazja do nadrobienia zaległości na kafe :-) Poległam z waszych snów! Mnie też często śnią się głupoty, ale zarazzapominam i za nicnie mogę sobie w dzieńprzypomnieć. Dzisiaj miałam zebranie w przedszkolu u Michała i padłam jak policzyłam ile będę musiała zapłacić we wrześniu. Za same karty pracy 90 zł, a do tego wyprawka, ubezpieczenie, ryza papieru i jakieśinne duperele. A Misiek jest w przedszkolu tylko 3 godziny dziennie, bo nic tam nie je. Masakra. Ja już też czeka z niecierpliwością na poród, bo zaczyna mi być ciężko z brzuchem i wolallabym już się rozpakować. A denerwuję sie zdecydowanie bardziej niż przed pierwszym. Wtedy miałam jakiś taki luz, że aż to było dla mnie dziwne. A teraz myślę ciągle, że pewnie nie będzie tak bezproblemowo jak za pierwszym razem i jakieś głupoty ciągle wymyślam. Pociesza mnie tylko to, że Michał na USG w tym samym tygodniu był prawie 200 gram cięższy niż jest Adaś, więc może nie będę miała znowu prawie 4 kilowego dziecka... ;-) No nic, trzeba spróbować trochę pospać, bo za jakieś 2,5 godziny będę miała pobudkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Witam się i ja :). Sny to macie rzeczywiście rewelacyjne :D ubawiłam sie :). U nas niestety nie za kolorowo. Wczoraj na wizycie cisnienie 148/99 z pulsem 105 no i wieczorem w domu sie utrzymywalo 152/97 ale puls juz niższy. Znowu sie zaczelo a bylo juz tak dobrze i myślałam ze jednak sie unormowalo. Czeka mnie do tego okulista i juz teraz podejrzewam ze skończy sie cc. No nic najważniejszy aby Julek wyszedł zdrowy a którędy to nieistotne :) Palka czyli masz juz wszystkie kosmetyki dla maluszka? Pieluchy ich tez kupiłaś? Ja się nd tymi babydream zastanawiałam ale w końcu kupiłam pampersy a ciekawi mnie jakość tych rossmannowskich Nata nie przejmuj się ja tez mam skoki goraca, no i puchnę jak diabli, znowu 3kg na plusie czyli łącznie 14 a nos mam jak murzynka haha nie wspomnę o klapkach kupionych 2 rozm większe :) koszmarnie wyglądam i tak tez sie czuje. Pocieszam sie ze wszystko minie z dniem wyjścia Julka z brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Witam się i ja ;) Mi dziś przez całą noc śniło się, że rodziłam. Mało tego ciągle czekałam na jakieś mocniejsze skurcze, bo te co miałam były typowo miesiączkowe. Doszłam do 5 cm rozwarcia i się obudziłam :P Później zorientowałam się, że ten brzuch faktycznie mnie boli i trochę się przestraszyłam, bo przypomniałam sobie, jak Zawiecha opowiadała, że śniło jej się, że rodzi i faktycznie po przebudzeniu miała skurcze. Na szczęście ten ból mi po paru chwilach przeszedł. Co do uczucia "ciągnięcia" to kilka razy też to zauważyłam, ale naprawdę sporadycznie i przez chwilę się utrzymywało, więc nie zaniepokoiło mnie to. Wy może zapytajcie o to swoich ginków. Mnie codziennie wieczorem męczy zgaga, dochodzi też czasem ból żołądka :/ Czyli robi się coraz weselej :P Co dziś proponujecie na obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, no to taki specyficzny ból, mnie jak łapie, to cały spód - od prawej do lewej strony. Tak samo jest z ciągnięciem. Dziwne uczucie :P ---> Pałka, ja mam tą kartę z Rossmana, jedną dałam mamie, teraz drugą sobie założyłam. ---> asiek1111, jakość tych Rosmanowskich jest taka sama jak Pampersów. Ja różnicy nie widziałam. ---> Neska, dobrze, że się w porę obudziłaś ;) ---> wczoraj umówiłam się na III badanie prenatalne. 30 września o 19.00 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry;) Tak jak pisałam wczoraj wieczorem noc miałam cholerną;/ Nie mogłam zasnąć , było mi duszno, kreciłam się po całym łożku i stękałam z bólu przy tym;/ Rano juz tez od 7 na nogach, byłam sobie w piekarni po ciepłe bułeczki ii serniczek;d więc zaraz mykam wcinać;d xx Asiek z kosmetyków mam juz chyba wszystko, zostało mi tylko do kupienia to co pisałyscie ten Octanisept czy cos na pępuszek. Pieluchy mam jakies 10 paczek, ale nie wiem jakie sa bo moja mama przywiozła mi z UK, ciekawe czy się sprawdza. xx Neska nie wiem co na obiad-juz nie mam pomysłów;/ jestem jeszcze sama Ł wraca jutro wiec nie musze sie dzis głowić. Moze po prostu wpadne do babci;d xx Dziś kolejna tura prania ubranek;d no i prasowanie tych z wczoraj;/ Miłego dnia!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×