Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość Anja
Ja mam ten oliatum, ale chyba kupie jeszcze zestaw z ziaji....czyli Ziajke dla nowordkow, cena super a i jakos podobno bardz dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowy Tatuś, skądże znowu! Ja uważam, że mężczyzna przy porodzie jest tak samo potrzeby kobiecie, jak tlen do oddychania :) i tak samo "po". ---> Andzik, ja osobiście brzydziłabym się kupować koszuli nocnej w lumpeksie. Co jak co, ale bielizna to jednak jest dosyć osobliwa :P ---> natalia, ja biorę 3, tak samo jak przy synu. Jedna do porodu, dwie do karmienia. -> co do pieluch, ja przez długi czas miałam newborny, bo mój chomik się 2.8 kg urodził. A koleżanka z sali miała 3.5 kg dziecko i musiała już 2 mieć. ---> Martyna, a mnie nie kazali ściągać. Małego dali zaraz po porodzie i od razu go zabrali na ważenie, mierzenie - razem z tatusiem, bo mnie akurat w tym czasie zszywali. Dopiero po wszystkim było karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ja tez zaczelam powoli pranie ciuszkow:) czesc rzeczy niestety sie juz nie nadaje- lezaly u rodziców palaczy:O ale z kosmetykow dla dziecka, pieluszek itp. nie mam nic. My uzywalismy niemal wszystkich pieluszek, najbardziej odpowiadaly mi Huggies- ale teraz nie widze ich w ogole w sklepie!, dady sa ok,a z rossmanna jak dla mnie takie srednie byly, sztywne jakies i grube, czasami Pampersów uzywalismy, słowem małej nic nie uczulało i tym jakoś się nie przejmowałam. Aha nie polecam za to Belli pieluszek Happy, w ogóle jakieś grube i dziwne były. Co do porodu ja rodziłam normalnie w koszuli, później była wyprana i śladu nie ma:)teraz chyba też w niej będę rodzić. Nakładek nie stosowałam, nam na szkole rodzenie mówili, że przez nakładki może się zaburzyć naturalna laktacja, bo dziecko tak nie ciągnie jak powinno i jeśli nie ma konieczności, nie powinno się ich asekuracyjnie stosować. Podobno muszle laktacyje są rewalcyjne- jesli chodzi o popekane brodawki po karmieniu. mam nadzieję, że moja sutki są zahartowane po małej i obędzie się bez takich sprzętów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Anja---------------27l---------1dz-------------7-15 pazdziernik------Córka Agagula-----------31l---------1dz------------01 listopada-----------Staś Karolinaaaaaa---26l--------1dz-------------01listopada--- -------- syn newt ---------------37l---------2dz------------01 listopada-----------Adaś Andzik-------------27l---------1dz------------03 listopada-----------Leon asiek1111----------30l--------1dz------------03 listopada-----------Julian Claudina----------27l---------1dz------------04 listopada----------Córcia onaoczekująca--27l---------2dz------------06 listopada----------córka Malwi86----------28l---------1dz------------09 listopada----------Marysia kita1987-----------27l---------1dz-----------14 listopada-----------córka Safari29-----------29l----------1dz------------14 listopada---------córka izulinka7----------24l---------1dz------------15 listopada----------Zuzia Martyna8----------26l---------3dz-----------15 listopada--- Nadia/ Artur magdalenkamz--24l---------1dz------------15 listopada----------??? Marita1990--------24l----------1dz----------15listopada - ---------Bartek Pałka89-------------25l---------1dz-----------16 listopada----------Maja gosiaczek847------30l--------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama-----25l---------2dz-----------23 listopada---------Synek nfocat---------------26 l--------1dz-----------23 listopada---------Jeremi repetytorium----------29l-------2dz-----------23 listopada--------Asia zawiecha------------24l--------2dz-----------25 listopada---------Katrina Neska851-----------29l---------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333--------------36l--------3dz-----------25 listopada---------Nikola nata91lia-----------23l---------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85---------------29l---------1dz----------29 listopada----------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Sny to macie bombowe:):):):) heheheh mi się śnią często podróże, że lecę gdzieś samolotem i tak mnie to cieszy:)brakuje mi chyba fajnych wakacji:) Ja ost.miesiączkę miałam 16 lutego:)no ale na ur. w terminie nie liczę, byle dużo przed nie ur. Córe równo tydz. przenosiłam, już w szpitalu leżałam, bo tydz. po terminie kierują u nas, i strasznie dziwnie się czułam, wszystko ok, czuję się dobrze a muszę leżeć w szpitalu:(bardzo mnie to stresowało i teraz nie chciałbym żeby tak to się potoczyło. No ale chyba ze stresu poród rozpoczął sie tego samego dnia, o 5.20 pojechalałam na porodówkę, a o 14.00 ur moją mała:)nie wspominam mega fajnie porodu, przerosło mnie to strasznie i gdyby nie mąż nie dałabym rady ur. naturalnie!także Zawiecha- zazdroszcze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Zawiecha-- no właśnie tak mi się wydawało!bo w żadnym sklepie ich nie było, szkoda, czasami w Biedronce fajne promocje były w takich kartonach po 100 ileś sztuk, bardzo tanio wychodziło:)no i z Kubusiem Puchatkiem córce się strasznie podobały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Zimowa mamo----strasznie późno:O nie wiem czemu, ale skoro młody ładnie rosnie i gina nic niepokoi, to na pewno jest ok:)no i super, że mlody tak ładnie przytył:)mam nadzieje, że moja też nadgoniła!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, zycze szybkiego powrotu do zdrowia. xxxx Newt my na Jonsonie 7 lat jedziemy z malymi przerwami na jakies inne wynalazki ;) xxxx Anja ta Ziajke to moge w Polskim sklepie kupic, wiec moze na pocztek sie skusze. xxxx Zawiecha stanik jest odpinany z ramiaczka i wydaje mi sie, ze ten guziczek tez sie odpina. Czekam jeszcze na przesylke. Koszule msm juz wyprana, ale jeszcze nawet nie zakladalam taka sexi ;) xxxx Moja niunka jest juz chyba glowa do dolu :). Wczoraj dostala czkawke i czulam ja bardzo nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Dobra zbieram się zaraz po małą do przedszkola, dziś mamy zebranie, więc odnosnie tego podziału grup będzie pewnie się działo:) Dobrego dzionka wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowa mamo, super ze maly tak ladnie przybiera. Pociesze Cie, ze ja glukozy wcale nie mialam. Za to mam usg za 2 tyg i juz nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Dzieki Ags:) mam nadzieję, że szybko przejdzie, popołudniu też w łóżeczku poleżę, i jutro to może zwalczę w zarodku tą infekcję? w ogóle straszne to jest, że tak od dziecka wszystko łapię odkąd jestem w ciąży:(mogę jej nie posyłać do tego przedszkola, ale i tak od połowy maja w domu była, szkoda mi jej, że nie ma kontaktu z dziećmi i się nudzi, mimo moich prób urozmaicania jej czasu, wiadomo, czasem ja się gorzej czuję i bajkę puszczam po prostu w tv. Ale jak znowu będzie chora za chwilę to chyba do produ ją przetrzymam, boję się o drugie dziecko z kolei i badź tu człowieku mądry:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags hahaha wentyle od ciężarówki :) oby przyjemnie ci się z nich karmiło :P xx zimowamamo super że mały nadrabia, a tak martwiłaś się że za malutki :) xx natalia wspólczuję tych komarów, u mnie na szczęście już nie ma :) xx ja do samego szpitala mam 2 piżamy z tymi wycięciami po bokach co w biedrze były i 2 koszule dostałam od koleżanki, jedna z wycięciami jedna z guzikami po bakach, więc szpitalna garderobę juz mam, ale na sam moment porodu jeszcze nic nie mam :) xx Andzik fajny masz szpital :) u nas niestety tak nie ma, i też juz myślałam o lumpiku :) bo tam to za grosze i nie będzie szkoda wyrzucić :) gorzej jak będzie za grosze ale bardzo mi się spodoba, wtedy moja sknera i tak będzie żałowac hehe xx zawiecha hm koszulka to generalnie aż tak bielizna nie jest, w sensie tak samo jak koszulka czy t-shirt :) a jak sie wypierze to lajcik :) jak :do porodu" kupie takie jak ty top w życiu po 1 razie nie wyrzucę ;) choćbym miała trzec na tarce kilka dni ;) xx Martyna sutek to ta część piersi która odstaje, jak to Ags nazwała wentylek :P a brodawka to cała ciemna plamka na piersi :) lub jak u mnie wielkie plamy :P xx ja stanik do karmienia mam jeden z canpolu chyba, on jest cały bawełniany, cos jak sportowy i nie wiem czy poza domem będę go uzywać :) chyba jednak czegos stabilniejszego będę potrzebować :) xx czekam na mojego miśka i zbieramy się do ginka :) ciekawe jak tam nasza księżniczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Ja kupiłam sobie 3 koszule do szpitala, co do sutkow to wydaje mi sie ze moje są małe i sa mega wrazliwe, juz mnie bolą wiec przypuszczam ze bedzie cięzko.... Ags ja tam sie skusze na ta ziajke, mnie wiekszosc kosmetykow zawsze uczlała, a włąsnie ta nasza zwykla Polska ziaja nie to mysle ze i dzidzius ja dobrze bedzie tolerował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
ojej jak sie dzisiaj rozpisałyscie. ja tez jeszcze nie kupiłam żadnych pampersów ani kosmetyków czy to dla dziecka czy dla siebie to nie mam nic. koszule mam 2 i własnie że też by mi było żal wyrzucic to powiedziałam mamie żeby mi na wsi w lumpie poszukała i znalazły sie 2szt rozpinane na piersiach już raz je prałam ale wypiore na pewno jeszcze raz przed pakowaniem w pazdzierniku. moim zdaniem koszula z lumpa to tak samo jak inne ciuchy czyli normalka....majtek przeciez nikt w takich miejscach nie kupuje. XXXX dziewczyny które już pokupowały podkłady i majtki do szpitala. powiedzcie ile i jakie te podkłady poporodowe kupić i ile par tych majtek siateczkowych sobie kupiłyscie bo ja nie mam pojecia. XXXX Zimowamama fajnie że po wizycie wszystko dobrze i dzidzia troche nadgoniła XXXX też sobie założyłam karte w rossmanie i bede kupować pieluch bebydream, kosmetyki chyba z nivea a chusteczki nawilżane to nie wiem z jakiej firmy żeby ładnie pachniały i były dość dobrze nasączone a nie suche...jakie chusteczki polecacie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Hej Kobitki:) Jestem juz dzisiaj po sprzątaniu i zakupach w leroyu, teraz odpoczywam z siostrzeńcem bo zle sie czuł i tez do przedszkola nie poszedł i siostra mi go przywiozla. Jeszcze tylko zrobię obiad pierś z kurczaka z ziemniaczkami w mundurkach z piekarnika:) a pozniej pewnie bedevsie za Mezem snuła i pomagała w dopieszczaniu domku:) Xx Ciuszków dla Marysi jeszcze nie pralam ( pewnie lada dzien zacznę bo siostra dzwoniła, ze mi lovele w płynie zakupiła) ale za to je dzisiaj do szafek powyciagalam z takich worów prozniowych, czekam tez na kolejna dostawe od Tesciuni ma przyjść dzisiaj lub jutro:) Xx Piżamy do szpitala dostanę od koleżanki, ale mam zamiar tego wziasc dużo bo nie zniese ufajdanej piżamy, i jak tylko cos mi pocieknie przeciętnie to mam zamiar sie przebrać ( na razie mam zamiar zobaczę jak bedzie po porodzie), biorę piżamy przystosowane do karmienia. Do porodu wezmę albo koszule męża albo cos gigantycznego sobie kupie, w szpitalu radzili wziasc koszule z dużym dekoltem, ponieważ po porodzie kładą dziecko na Matce i naciągają koszule na Matkę i Dziecko. Xx Używać bede pampersow bo poprostu mam dostęp do dobrej ceny:) Xx Co do kosmetyków do kapania to juz kiedyś temat poruszaliśmy:) ja pierwsze dni i to co drugi dzien bede kąpać dziecko w samej wodzie, pozniej mam nivea sensitiv i tego bede używać, nie mam zamiaru używać żadnych kosmetyków specjalistycznych dopóki nie bedzie takiej potrzeby. Xx Do szpitala nie mam prawie nic dla siebie dopiero początkiem paz skompletuje torbę:) Xx Dziewczyny jak sobie radzicie z opuchnietymi dloniami i stopami? ręce mi przez ta opuchlizna dretwieja a na nogach zbyt długo nie moge ustac i przebieram w miejscu jak kurczak... Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Iza brodawka i sutek to to samo ;-) to brazowe do okoła brodawki to otoczka brodawki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, ja jeszcze nie kupowałam ale mam zamiar spakować: podkłady na łóżko 60x90 -10 szt, podkłady ginekologiczne polecę Ci hartmana midi 6 szt, maxi 2 szt, i podpaski te na noc wielkie na pozniej, majtki siatkowe ok 5 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Magdalenkamz ja sie szykuje ze bede w szpitalu z 5 dni.. maz raczej nie bedzie przyjezdzal na kazde moje zawolanie bo bedzie musial byc z dziecmi wiec ja biore tak : 10 podkladow na lozko 60x90, 4 paczki podpasek poporodowych z belli po 10 szt.. bo co karmienie mnie przelewa.. majtek jednorazowych 3x5szt.. licze na 5 dni w szpitalu bo kazde z moich dzieci mialo zoltaczke.. jak mi czegos zabraknie to wtedy juz bede musiala kogos poprosic o dowiezienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tych siateczkowych galotkow nie uzywalam i teraz tez mie kupie, bo tutaj to nawet nigdzie ich nie widzialam. Kupie jakies wieksze bawelniane. Wkladki kupilam tanna lady maxi czy cos w tym rodzaju. Nie wiem czy musze miec podklady na lozko. Strasznie zaluje, ze nie wzielam kilku z pracy jak jeszcze pracowalam. Maz raczej bedzie mogl dowiesc w razie czego, gorsza sprawa czy bedzie wiedzial gdzie kupic ;). Ja mam nadzieje, ze mnie wypuszcza nastepnego dnia po porodzie, no chyba ze cesarka bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Zawiech nie mówie ze to musi byc konkretnie koszula nocna. Moze byc jakas wieksza koszulka z krótkim rekawem lub cos w tym stylu. co nie mialo stycznosci z miejscami intymnymi a nie bedzie szkoda wywalic;) xxx Magdalenka ja mam dwie paczki podkładów i jedna paczke majtek(op.5szt)majtki biore do szpitala w razie W a podkłady szpital daje xxx Co to kosmetyków podzielam zdanie Malwi;) A do pupki mam probke bephanten i sudocrem ze szkoły rodzenia. nie kupuje bo moze nie bedzie potrzeby a jak bedzie to maz ma 4 apteki po drodze z pracy to mi dokupi xxx połozna mówiła ze ogólnie nie ma co szalec z rzeczami do szpitala bo przeciez mamy 21 wiek i samochody i zawsze ktos moze dowiezc to co jest potrzebne;) xxx Ja dzis mam buraczkowa od wczoraj i mezowwi zrobiłam makaron z serem mascarpone i boczkiem. I zrobiłam na kolacje leczo z kabaczkiem;) xxx Leoś sie pieknie wypina przez brzuch i czuje jak mnie nózkami smera. Cudne uczucie;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Magda co do chusteczek to ja teraz uzywam z pampersa i przy nastepnym dziecku tez ich bede uzywac.. ostatnio byla promocja na nie w tesco 6paczek po 27zl.. kupilam 3 takie zestawy.. bo naprawde sie oplacalo.. jak np tych chusteczek nie bylo to tylko nivea soft takie jasno niebieskiewchodzily w gre.. inne chusteczki albo za suche, albo smierdzace, albo wylazily po kilka, albo podraznialy skore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Agagula, wiesz ze Olusw z forum pazdziernikowego juz urodziła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna, ta promocja na te chusteczki jest już chyba od ponad roku :) ale w Realu, w Tesco sezonowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chusteczek używałam Bambino, BabyDream, Pampersa i te Biedronkowe - wszystkie były ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas szpital nic nie daje. Jeszcze im 100 zł za rodzinny muszę płacić. Biorę WODĘ!, dwu pak podkładów z Canpola, 4 sztuki gatek siateczkowych, nasutniki, 2 paczki podpasek, 3 koszule, 2 ręczniki (duży i mały), pasta do zębów, szczoteczkę, żel do kąpieli, szampon i odżywkę do włosów. Poza tym w Rossmanie znalazłam ostatnio też nakładki na WC, takie że na deskę można usiąść, to też sobie wzięłam, bo sama po sobie wiem, że przed porodem, jak organizm się zaczął oczyszczać w trakcie skurczu nie byłam w stanie się załatwić na "małysza" od razu mnie z nóg ścinało - wtedy te nakładki dostałam od mamy, śmiałam się z niej, że nie wiem po co będą mi potrzebne, a tymczasem utarowały mi tyłek ;) -> możliwe że jeszcze o czymś zapomniałam, bo teraz z głowy piszę :P -> bierzecie dla dziecka ciuchy z domu, czy będziecie je w szpitalne ubierać? Mój mały był ubierany pół na pół, bo miał rumień i smarowały go taką fioletową maścią, to dawały mu szpitalne ciuszki, nie kazały ubierać w swoje, żeby nie upaćkał. Ale jak maść zaschnęła to przebierałam go w swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas szpital nie daje ciuchow, wiec biore swoje. Xxx Chusteczek to na poczatku uzywalam haggisow zielonych, ale jak byla promocja tych z pampersa to bralam, jakis czas temu uzywalam dady a przez ostatnie 2mce nie uzywam niczego tylko tylek pod kran;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas szpital nie daje ciuchow, wiec biore swoje. Xxx Chusteczek to na poczatku uzywalam haggisow zielonych, ale jak byla promocja tych z pampersa to bralam, jakis czas temu uzywalam dady a przez ostatnie 2mce nie uzywam niczego tylko tylek pod kran;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×