Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sylwus13

Mamusie dzieci urodzonych w czerwcu 2014r

Polecane posty

My już po spacerku i chyba mnie przewiało. S za chwile wraca z pracy, zajmie się małą a ja do łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Poszalałam na allegro i kupiłam wszystko bobini od chusteczek, płyn do kąpieli, oliwkę, płyn do prania i do płukania przetestuję wszystko :) Na obiad ugotowałam zupę krem czosnek z pomidorami - nie znoszę czosnku ale podobno małemu pomoże na katar jak zjem dużo czosnku i soku malinowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redka to fajnie masz, że Twój m tak wcześnie wraca, mój dopiero po 18 najwcześniej. Zdrowka Tobie życzę. Agu ja słyszałam, że czosnek zmienia smak mleka i dziecko może nie chcieć ssac, ciekawe czy to prawda. Moja też ma nos znowu zatkany ale boję się czosnku, może spróbuję z tym sokiem malinowym domowej roboty. My dziś w domu siedzimy, taka pogoda mnie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juin90
Dziekuje za mile przywitanie. Zaszalalyscie z wpisami, ale juz przeczytalam;-) Moj porod zakonczyl sie cc mimo iz bylam bardzo nastawiona na to, ze urodze sn. Nie udalo sie, ale coz. Uwazam, ze po cc dosc szybko doszlam do siebie i ogolnie polog dobrze wspominam, szybko tez wrocilam do wagi sprzed ciazy, ale nie byl to wielki wyczyn, bo zaczynalam od wyzszej wagi. Teraz waze ok 6 kg mniej niz przed ciaza, ale jeszcze mam troche do zrzucenia. Maja przy porodzie miala 60cm i wazyla 3700g. Karmie ja piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Juin 60 to bardzo duża :) będzie modelką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juin90
Agu, to prawda duza (dokladnie to nawet 3730g wazyla) . Nadal wg mnie jest dluga (chociaz nie wiem po kim), chociaz teraz juz cialka wizualnie nabrala, szczegolnie w udach i na buzi. Jesli chodzi o pranie to ja uzywalam bobini i chyba do niego wroce, a teraz testuje lovele. Do mycia malej uzywam Hipp, plyn do kapieli i mydelko z szamponem. Generalnie ze skora nie mamy problemow, wiec jak sie skoncza bede uzywala smiki i oilatum, bo dostala w prezencie. Dzisiaj Maja obudzila sie z katarem, zamowilam jej inhalator, jutro powinien dotrzec i bedziemy sie inhalowac. Co jeszcze stosujecie na katar u maluchow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyne, co do tej pory stosowałam do miseczka gorącej wody i kilka kropel płynu do inhalacji, czyli olejku eterycznego i zamknięte pomieszczenie. Ale to było raz, bo na razie odpukać mały kataru nie miał. Dzisiaj mieliśmy ciężki dzień, bo przez całe popołudnie było cięte drewno piłą spalinową i synek źle znosił hałas, nawet słabo jadł, co chwila płakał. A teraz zasnął, co jest dziwne, bo on nigdy nie śpi między 17 a 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Na katar ja się naczytałam bo mój ma już od tygodnia. Kropelki z eukaliptusa ja skraplam mu misia koale i wkładam przy poduszce a nad łóżkiem zawiesiłam gazę w której jest pognieciony czosnek :) Trzeba wietrzyć dobrze pomieszczenie przed spaniem ponoć do tego jak już pisałam piję sok malinowy i jem czosnek aha i jeszcze psikam wodą morską do nosa - na razie nic nie pomogło :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Pisałyście że wasze maleństwa się przewracają na boki na brzuszek i na plecki, mój nie potrafi za to próbuje już siadać i udaje mu się do połowy albo podciąga się za moją rękę i siada ale staram się go powstrzymywać bo to nic dobrego chyba za wcześniej Wasze dzieciaczki bawią się grzechotkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agu, mój potrafi się przekręcić tylko na boki. Nie podrywa się do siadania w ogóle. Nie sadzam go jeszcze, zastanawiam się jak będę podawać np. marchewkę, chyba w pozycji półleżącej tak jak do tej pory zjada mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek nie ma grzechotek, ma gryzak, ale w ogóle nie jest nim zainteresowany. Woli pluszaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dzidzia już od 19 słodko śpi. Alicja leżąc na brzuszku prostuje rączki, przekręca się z brzuszka na boki, z pleców na boczek tez się przekręci, ale to rzadziej, no i siadanie, trzeba się pilnować, bo łapie za ręce i myk do góry, grzechotki trzyma, przekłada z rączki do rączki i wkłada do buziaka. Zresztą panna wszystko do buzi wkłada, od kliku dni moje ręce próbuje gryźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) witam Mamę :) ja sie dziś wybrałam z dzieckiem do lekarza, bo coś mi w ostatnich dniach częściej pokasływał i kichał. sama bym paniki nie zrobiła, ale moja ciocia pracuje w ośrodku i kazała mi z nim zaraz przyjechać i osłuchac go, tak dla zasady. dla mnie to zawsze wycieczka między ludzi więc ok ;) dziecię zdrowe, tylko mam izolować od zasmarkanego taty. i okazało się, że przez 3 tyg urósł mi o 2,5 cm i ma teraz 67 więc koniecznie muszę zrobić ponowny przegląd szafy. co do porodu to miałam cc ze wskazań, ale trafiłam do szpitala w niedzielę, przed wyznaczonym terminem i musiałam swoje grzecznie odczekać. na stół szłam z pełnym rozwarciem i nawet tego nie wiedziałam, bo nikt mnie przez 6 godz skurczy nie zbadał. za to sam oddział położniczy- bajka. sala 2 osobowa z prysznicem i toaleta, na sale cały sprzęt do przewijania dziecka, łącznie z lampami. i położne, które po kilka razy przychodziły pytać czy czegoś nie trzeba i przepraszały jeszcze że tak rzadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agu-- mój sie nie przewraca i chyba nawet nie ma ochoty. kombinuje za to z siadaniem :) grzechotki ma, ale bawi się tylko wybranymi, zreszta to jeszcze nie taka zabawa jak to na reklamie ;) bierze w łapki i kręci do nich zeza i za chwilę potrząśnie i rzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juin90
Samasobie to szybko u Ciebie rozwarcie sie pojawilo. Ja od 3 do 23 doszlam do 7-8cm, a regularne skurcze mialam od 18 poprzedniego dnia, ale w sumie mimo bolu dobrze wspominam ten czas. Agu moja bardzo czesto przekreca sie z plecow na boczki. Czesto w pozycji pollezacej podnosi glowe i ciagnie sie do gory jakby chciala siedziec. Za to nie lapie o co chodzi w lezeniu na brzuszku. Ssie wtedy piastke lub wcina pieluche. Nie znosi tego i po kazdym takim chwilowym lezeniu musi uspokoic sie przy piersi. Maja grzechotkami nie jest raczej zainteresowana, woli materialowe zabawki, a najlepiej jak graja lub wydaja inne dzwieki. Hitem jest tez balon z helem. Dzisiaj pierwszy raz Maja smiala sie w glos (bo wczesniej to tylko wydawala jakby dzwiek zadowolenia) i to dobre 2 minuty, z m o malo nie posikalismy sie ze smiechu. Udalo mi sie to nagrac. Taka mala rzecz, a tak nas cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Misi
A z czego się tak śmiała, bo moja to czasem się uśmiechnie( ale to bardziej taki grymas) ale u mnie tak wszystkie dzieci miały i podobno ja jak byłam niemowlakiem też :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agu to ty szamanka jesteś!nie no żartuje też słyszałam o tym czosnku.Moja też nie chce się przekręcać za to do siadania się rwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Redka- przypomnij ile ma Twoje maleństwo? kiedy rodziłaś? Bardzo rozwinięte dzieciątko z tego co piszesz :) super Juin- jak masz nagrane to wgraj na YouTube i daj linka jeśli oczywiście chciałabyś się pochwalić, mój piszczy z radości i śmieje się często ale bez głośnie Gosza szamanka tak- całą noc mieliśmy z głowy okazało się że czosnek jest super na przeziębnie ale dziecko może mieć bardzo mocną kolkę i biegunkę i akurat mój Staś całą noc cierpiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Ja mam super filmik jak mały sam się kąpie w wanience bo kupiłam ten fotelik do wody i strasznie mu się podoba takie pływanie bez maminych rąk. Niestety skasowałam go z YouTube bo Staś był golas a podobno nie wrzuca się golasków albo powinno się uważać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ala
O rany ,mamusie ale piszecie ,nie wchodziłam chwile:)a tu tyle się dzieje.Co do przekręcania to moja mała też nawet nie próbuje,ale chciałaby siadać .Zapytam przy szczepieniu czy nie powinna przynajmniej próbować się obrócić,ma już 4 m.ce.Z drugiej strony jest wcześniakiem i zauważyłam że dużo rzeczy robi z opóźnieniem np.później podnosiła głowkę,uśmiechała się.AGU z czosnkiem pierwsze słyszę żeby pomagało dziecku na katar,ponoć właśnie zmienia smak mleka ale warto próbować.Jaki macie fotelik do kąpieli? napisz proszę/daj link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSZA-szpital w Otwocku..z tego co się nasłuchałam -tylko nie tam.Ale rodziłam tam syna poród b.szybki,dojechałam z 10cm.rozwarcia.bałam się że i tym razem tak będzie(i nie zdążę dojechać do międzylesia np.) no i było, przy przyjęciu do szp.2 cm po godzinie i kilku skurczach 10 cm.Jak już pisałam lekarz Sz.bardzo ok.położna średnio,na położniczym warunki b.dobre:) opieka różnie ,byłyśmy tydzień więc trafiłyśmy na wszystkie (chyba)panie od noworodków i położne.Aha to co było wg.mnie szokujące to na oddziale gdzie leżą dzieci w jakimś pomieszczeniu naprzeciwko naszej sali palono papierosy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Link z fotelikiem nie przejdzie. jak wpiszesz leżaczek do kąpieli na allegro to wyskoczy. Jeśli chodzi o artykuł to zgadzam się po części ale co jeśli dziecko ma po wszystkim wzdęcia i kolkę? Nie mogę jeść warzyw ani owoców bo potem malutki cierpi, czy to oznacza że potem będzie jadł tylko chleb z masłem jak mama? Mam nadzieję że nie :) Znalazłam świetną stronkę art-madam i sa przepiękne ubranka dla dzieci ale ceny dość wysokie co zachęciło mnie do naprawy maszyny. Zakupiłam dzianiny przez neta a jutro zawiozę maszynę do przeglądu i sama poszyję bo co to za problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U nas noc jak zwykle spokojna. Wcinam śniadanie i przeglądam net. Co do czosnku nie słyszałam ale na pewno wypróbuję. Tylko to musi być taki prawdziwy czosnek, a nie chiński, co? Mama Ala, dla mnie to też by było szokujące. Ja jak rodziłam na sali to położna wchodziła i zaraz wychodziła, no i jak przychodziła z powrotem to zawsze czułam od niej papierosy. I to dla mnie było szokujące! Ja tu rodzę,umieram, wyję do księżyca (a raczej słońca) a ona wychodzi sobie na papieroska jak gdyby nigdy nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juin90
Mama Misi smiala sie do balona, ale w sumie nie wiem dlaczego, bo czesto sie z nia nim bawimy, a wczoraj tak bardzo ja rozbawil. Moze to jednorazowo tylko tak sie zasmiala. Agu jestem kiepska technicznie, ale pozniej sprobuje to wrzucic na yt (nigdy tego nie robilam i nie wiem jak sie do tego zabrac). Czy wasze maluchy tez tak maja, ze bardzo glosni krzycza i piszcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juin, z tym balonem to coś musi być, bo swego czasu czteromiesięczne niemowlę z rodziny męża miało taki balon, powietrze dawno wyszło, a on tylko tym balonem się bawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juin, mój nie piszczy, ale czasem jak krzyknie to hoho. Zazwyczaj wciąga powietrze i głośno wypuszcza, jakby był czymś meeega zmęczony, jak dorosły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Juin - mój piszczy i sam jest zdziwiony a balon muszę zakupić bo nawet o tym nie pomyślałam a może faktycznie będzie zabawa koala- teraz odblokowałam powinien wyskoczyć filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×